Mám nárok na zvýšený rodičák o 150 eur aj keď bude syn v škôlke?

12. nov 2019

Zdravím, prosím vás mala by som otázočku ohľadne zvýšeného rodicaku. Na syna 4 roky poberám predĺžený rodicak do 6 rokov. Mám aj dcérku ročnú a keď som bola pred nedávnom na urade prehodili sme rodicak na ňu nech potom.nemusim zas behať keď mi na syna skončí. Pri dcérke som nemala nárok na materskú pri synovi som materskú mala. Keď teraz od nového roka šiel rodicak hore chcem si to opat prehodit na syna. Len medzitým mi syn nastúpil do škôlky. Býva tam od 8 rána do pol 3 poobedia. Mám aj v takomto prípade nárok na zvýšený rodicak o 150 eur aj keď je syn v skolke? Teda ak by som si ho spätne prehodila na syna. Vdaka

mooojko
12. nov 2019

Áno 🙂

autor
12. nov 2019

@mooojko a dá sa to prosím ťa vpohode spätne prehodiť? Vdaka

sapetka
13. nov 2019

Mne sa zda ze nebudes mat zvyseny o sumu 150€..to sa tyka len matiek ktore isli hned z prace na md a rodicak.. pre tie co su retazovo sa navysi len o tych 50€ myslim ze to je

klarissa25
13. nov 2019

pokial si s posledným dieťaťom mala narok na matersku tak budeš mať vyšší rodičak ak si nemala čo je tvoj prípad tak len o 50....

autor
13. nov 2019

@klarissa25 ani v prípade prehodenie rodicaku opätovne na staršieho keď na neho som mala schválené do 6 rokov?... Muž bral namaľuj materskú takže pri najhoršom bude rodicak na neho.... Len ma to zaujíma 😉 vdaka

klarissa25
13. nov 2019

@evittam poradí 🙂

autor
13. nov 2019

@klarissa25 ďakujem ti

autor
13. nov 2019

Tak dovolal som sa na úrad a v mojom prípade sa to samozrejme dá budem mať zvýšený o 150 eur... Ďakujem baby za vás cas

evittam
13. nov 2019

netuším ale myslím si co píše
@klarissa25

klarissa25
13. nov 2019

@evittam tiež vôbec neviem ako je to v tomto prípade, ale tak ak sa tam dovolala a bolo jej takto povedane tak asi ano....

misinka0611
13. nov 2019

Mne osobne tam nehrá to, že je v škôlke viac ako 4 hod. V tom prípade nanho už rodicak brat nemôžeš nie?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
13. nov 2019

@misinka0611 Prečo by nemohla? Podmienka dieta v škôlke len na 4h je v prípade neplatenej predlzenej RD.