Materská otca a výpoveď z jeho strany

lienka263
1. máj 2019

Ahojte maminky,
Prosim o radu. Manzel pobera matersku na dcerku a popritom pracuje na 1/2 uvazok u toho isteho xamestnavatela. Naskytla sa mu vsak lepsia praca blizsie k domu. Co teraz? Zrusit len ten 1/2 uvazok a nastuput do inej roboty bez toho, aby 1.zamestnavatel o tom vedel? Teda bude zamestnany nadalej na tpp , z ktoreho je na materskej? Alebo dat vypoved z oboch pp, teda z tpp i 1/2 uvazku?
Obavam sa, ze nam matersku zrusia ak nastupi do novej robity ako to robia...
Mna fakt len napadlo, aby povedal ze konci na 1/2 uva ok ale ostane mu zmluva na tpp, no zaroven sa zamestna u noveho zamestnavatela a pred koncom cerpania md poda vypoved z povodnej prace...toto by bolo fajn...ale co ak pozastavia cerpanie md??
Taktiez ked pobera md, novy zamestnavatel zanho nieco nemusi v sp platit??
Dakujem babenky.

maciatkolulu
3. máj 2019

@lienka263 ako fakt nič v zlom,ale keď sa zamyslia nad tým čo by chcel manžel urobiť pôvodnému zamestnávateľovi,je riadne svinstvo a po 10rokoch. Tíško čakať a potom dať výpoveď.... Nuž diera nediera,je to oje .

lienka263
autor
3. máj 2019

@maciatkolulu 😀😀😀😀 ja som si myslela, ze ked muz cerpa matersku, nemoze vypoved dat...tak som sa az docitala, ze to zamestnavatel nemize dat vypoved pocas materskej....ked som sa dozvedela, ze moze dat muz vypoved, tak neni o com uz, ze z oboch pp.......takze tak...

evittam
3. máj 2019

@lienka263 Staci citat ZP a potom myslieť.

katuska1987
10. máj 2019

@evittam Dobry den, prosim chcela by som sa opytat, manzel je uz vo vypovednej lehote a k 31.5. mu ma skoncit pracovny pomer, moze este teraz vo vypovednej lehote poziadat o matersku ale s tym ze by nastupil na MD este do konca mesiaca a pracovny pomer by mu skoncil podla vypovede k 31.5.?

evittam
11. máj 2019

@katuska1987 Samozrejme.

katuska1987
12. máj 2019

@evittam Super, ďakujem velmi krásne za odpoved. Cize ak to spravne chapem, moze napr. k 29.5. nastupit na MD, dovtedy este vycerpa zostavajucu dovolenku, k 31.5. mu podla vypovede skonci PP a po skonceni MD sa bude potom hlasit na UPSVaR ? Nie je tam ziadna podmienka ze na MD moze ist az po skonceni PP v tej ochrannej 7 dnovej lehote, lebo popravde rada by som to vyriesila este pred koncom PP ?

evittam
13. máj 2019

@katuska1987 Ako pises. A nie nie je podmienkou ze musi ist na MD v OL.

katuska1987
13. máj 2019

@evittam super ...krasne dakujem a posielam ❤

katuska1987
13. máj 2019

@evittam A mozem este jednu otazocku? V pripade ak by som ja zostala tiez doma a platila si sama ZP kym bude manzel na MD (mam TPP na dobu neurcitu) a nasledne poziadala opat o RP, malo by toto obdobie nejako vplyv na moju pripadnu dalsiu matersku?

evittam
13. máj 2019
katuska1987
14. máj 2019

@evittam tak nakoniec nic z toho nebude, kedze sme zamestnavatela nepoziadali o MD ten mesiac vopred...skoda, uz len v ochrannej lehote..

evittam
14. máj 2019

@katuska1987 To je kravina. Otec dietata ma nárok na MD v OL-ta je 7dni po skončení PP. Zamestnávateľ s tym nema nic spoločné. To ti kto povedal takú sprostosť?!

katuska1987
14. máj 2019

@evittam to viem ze ma narok v OL a tak to aj budeme riesit...len on chcel ist na MD este pred ukoncenim PP, ze by 30.5. nastupil na MD a 31.5. by mu skoncil PP, ale to mu v robote odmietli...cize to budeme riesit az v OL ked bude...