Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môžem dať dieťa do škôlky, keď som na platenej rodičovskej?

petko8888
11. sep 2015

dieta uz dovrsilo 3 roky

slavka1307
11. sep 2015

áno

hanka_april
11. sep 2015

ako pobera RP, ked ma dieta uz 3 roky? 😕

beatricer
11. sep 2015

áno môžeš - máš predĺženú kvôli zdrav.stavu. A dokonca môžeš aj pracovať

camacama
11. sep 2015

Urcite áno

miku1
11. sep 2015

Pokiaľ viem, tak pokiaľ žena poberá RP kvôli zlému zdravotnému stavu dieťaťa, tak do škôlky môže to dieťa chodiť len na 4 hodiny....Veď asi preto aj je doma, či? Inak potom nechápem, kvôli čomu ho poberá, keď chce dať dieťa na celý deň do škôlky.

viera77
11. sep 2015

samozrejme, ked je predlzena platena RD zo zdravotnych dovodov dietata, to moze chodit do skolky na cely den a ty do prace na plny uvazok, pripadne praca na dohodu, brigady.....pokial ide o predlzenu neplatenu RD, dieta moze chodit do skolky len na 4 hodiny a ty nemozes vykonavat ani len pracu na dohodu......zial, oba pripady su nelogicke a nepochopitelne, ale v tejto krajine je to skratka tak 😉

dijefcatko
11. sep 2015

Je to síce zvlášne, ale áno, dieťa, ak je matka na platenej predĺženej RD, môže byť v škôlke celý deň a mama celý deň v práci. A pekne poberá rodičovský príspevok.

janickacrazy
11. sep 2015

Ak poberá predĺžený RP zo zdravotných dovodov, tak može dieťa dať do školky na celý den a može chodiť aj do práce.

michaela2012
11. sep 2015

Takze mozem poberat rodicovsky prispevok a deti mam na cely den v skolke ? A este chcela by som sa opytat do prace nastupujem od 1. Oktobra a dcera bude mat az v january 3 roky budem stale poberat ten rod.prispevok ? Dakujem🙂

nikolet_89
11. sep 2015

Aj ja som na RD mam druhe dieta ktore nema este rok...a moja dcerka chodi normalne do skolky na cely den 🙂

gabulkaabuckova
22. sep 2015

Mám otázočku to čo tu čítam je síce pekné a zaujímavé no ja mám trošku iný problém... 😒 Môj syn bude mať o 2 mesiace 3 roky a kvôli nepriaznivému zdrav.stavu si dávam predlžiť RD platenú. Už som aj poslala všetky potrebné dokumenty na UPSVaR a mám čakať na posudok či nám to schvália. Lenže ja som počas materskej aj RD pracovala na dohody a brigády dokonca aj teraz ešte pracujem musím nemám na výber som rozvedená a ex sa o syna nestará čiže som s ním sama... Do škôlky mi ho nevzali lebo je novembrový a bohužial tie dva mes.sa nedali obísť ☹ Preto som ho prihlásila do jaslí lebo mávam ranné smeny a nemá mi už kto pri nom byt ☹ Neviete či môže byť v jasliach ked mi schvalia ten RD a ja budem pracovať? Ďakujem za info

luliu
22. sep 2015

@gabulkaabuckova ak mas predlzenu platenu RD moze byt dietatko v skolke aj cely den. Ak je predlzena neplatena RD moze byt v skolke max. 4hod.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli