Nahlásanie výpovede počas rodičovskej

mata1791
28. sep 2016

Dobrý deň chcem sa len opýtať ze počas rodicovskej dovolenky som dostala výpoveď je potrebné to ísť nahlásiť na úrad práce alebo sociálnu poisťovňu? Dakujem za každú odpoveď

mishicca
28. sep 2016

To je protizakonne...nemozu ti dat vypoved. Inspektorat prace ..asi... Ked sa ti to nechce vlacit po sude, ale mala by si to vyhrane... Kazdopadne urcite to neries teraz..uzivaj si rodicovsku este 😊 ked ti bude koncit, potom UPSVAR...

mata1791
autor
28. sep 2016

Majú na to právo ak sa rusi miesto de som pracovala ;) len neviem čí to musím ísť nahlásiť alebo nie aby som zas dačo nepokaslala

zuzka38
28. sep 2016

@mata1791 no podla tpho co xces, ja som sla normalne na urad prace..

mata1791
autor
28. sep 2016

@zuzka38 no ostávam naďalej na RD tak netuším čo myslíte pod tým co chcem

zuzka38
28. sep 2016

@mata1791 tak lebo ja som si aktivne hladala aj pracu, ak nexces pracu tak ostan len na rd, treba sa nahlasit do zdravotnej poistovne ako "dobrovolne nezamestnana" ale ak si na RD zdravotne za teba platia dalej.. a hladat pracu si zrejme budes potom po ukonceni RD predpokladam, tak riesit urad prace asi potom. akurat teraz mas narok aj na podporu, tak by to bolo celkom fajn "vyuzit"

tajomna21
29. sep 2016

@mata1791 kedze si na RD, ostanes dalej na RD, tak ako si nahlasena ... treba si akurat ustrazit to, ze najneskor do 1 roka od ukoncenia PP sa musis prihlasit na UPSVaR, aby si mala narok na podporu ... @zalka @majusqa77 mam pravdu?

majusqa77
29. sep 2016

@tajomna21 suhlas. Na UP sa treba prihlasit az po skonceni poberania RP. A suhlas aj s tym, ze treba pozor, ak je narok na podporu, treba RP prepisat na otca dietata a prihlasit sa aj skor ako po 3 rokoch veku dietata