Návrat na rodičovskú dovolenku

miroslavamina
24. feb 2024

Dobrý deň,

Prosím neviem mi niekto poradiť v tejto situácii? Od 1.2.som nastúpila naspäť do práce (čerpám dovolenku) a od 1.3. nastupujem fyzicky. Mohla som ostať ešte 1 rok na RD ale rozhodla som sa vrátiť ale z viacerých dôvodov zvažujem že len vyčerpám dovolenku a vrátim sa opäť na RD (nenastúpim do práce). Otázka znie či má zamestnávateľ v tomto prípade môže prepustiť alebo či som nejak chránená. Vďaka.

misana84
24. feb 2024

teraz ste nechranena...v den ked nastupite ste opat chranena...ale pamatajte nemože Vas vyhodit len tak...zamestnavatel ma ponukovu povinnost.

aliziana
24. feb 2024

@miroslavamina návrat na RD by si mala opäť písomne oznámiť 1 mesiac vopred (samozrejme, väčšinou sa dá dohodnúť so zamestnávateľom, ak je normálny)

miroslavamina
autor
24. feb 2024

@misana84 @aliziana aj keď by som sa rozhodla odísť späť na RD? Musel by mi to umožniť alebo ponúknuť odstupné?

lienka.7
24. feb 2024

@miroslavamina cize od 1.3.s tebou normalne ráta v praci, ano?
Nástup na RD sa iba oznamuje, ale zase mesiac vopred. Cize nemôžeš od 1.3.ist na RD lebo si to neoznámila.
Len si daj bacha, neviem, ale tam mate vzťahy, ale toto sa nerobí.

misana84
25. feb 2024

@miroslavamina ak by vás vyhodil jasne, že odstupne… ale áno musíte to oznámiť, že idete na Rd