Neprijatie do škôlky a príspevok od štátu

zuzanka2116
19. jún 2016

Ahojte, Potrebujem poradiť. Malá sa narodila v decembri 2013. Tento rok mi ju do škôlky nezobrali, ale ja musím ísť pracovať od septembra. Viem, že do 3 rokov sa dá vybaviť príspevok na jasle od štátu, ale ako je to po 3 roku života?To už sa nedá niečo vybavit, že by som ju dala do súkromnej a doplácala len zvyšok? Alebo keby bolo najhoršie a zostala by som doma bez práce, aby mi chodilo aspoň tých 200€? Lebo predĺženú materskú chápem, len že štát platí odvody nemusím byť na UP ale peniaze asi nedostanem žiadne. Neviem čo robiť nemôžem zostať od decembra aj bez roboty aj bez 200€ nakoľko som slobodná mamička. :( prosím viete mi poradiť?

tajka1986
19. jún 2016

@zuzanka2116 ak sa da,podaj odvolanie. Ine prispevky od statu po 3r.ziadne. Iba ak by maly bol chory,mozes vybavit pre nepriaz.zdrav.stav predlzenu rodicovsku az do 6r.ale to nie je take jednoduche. Potom by ti davali aspon tych 200e

dai
19. jún 2016

@zuzanka2116 do decembra 2016 budes dostavat rodicovsky - ak sa zamestnas a das malu do sukromnych jasiel tak dostanes prispevok - myslim okolo 280 euro a zvysok doplatis, ak zostanes doma tak nadalej rodicovsky... po 3tom roku dietata mozes zostat na neplatenom rodicovskom kde ti stat plati odvody, nic viac...
Byt tebou sa zamestnam, dieta dam do jasli a skusam statne skolky v decembri - mozno sa nieco uvolni... pripadne toho pol toka nejak prezijem v sukromnych...

lalia123
19. jún 2016

Urcite odvolanie, zajdi na mestsky urad, vysvetli im svoju situaciu. Cez mestsky urad sa da vybavit vela. Tlac na to, aby Ti pomohli dostat dietatko do statnej skolky aspon od decembra. A tiez sa ich spytaj na mozne prispevky, mozno Ti priamo budu vediet nieco viac poradit, aj ked jednorazovu vypomoc.

zuzanka2116
autor
19. jún 2016

baby velmi pekne dakujem.

majusqa77
19. jún 2016

treba zistit "na meste". petrzalka napriklad davala prispevok 60 eur...

janickacrazy
20. jún 2016

@zuzanka2116 kedže si slobodná mamička, tak by ťa mali v školke uprednostniť, skús zájsť aj za riaditeľkou a jej vysvetliť situáciu, prípadne obehať aj vzdialenejšie školky, prinajhoršom skúsiť nájsť dáku opatrovateľku, ktorá by veľa nepýtala, napr. mamičku na RD alebo dochodkyňu, ideálne ak máš dakoho z rodiny

belllinka
20. jún 2016

@zuzanka2116 Do konca roka sa vela krat aj uvolni miesto v statnej skolke. Takze pravdielne ich obvolavaj a zistuj, ci by sa dalo od januara. Drzim palce.