Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Odvody počas materskej

monikax12
5. nov 2012

ahojte mamičky chcela by som sa opýtať, keď ste na materskej a nie ste nikde zamestnaná,kto odvádza za vás zdravotné a sociálku?

zlatanka
5. nov 2012

@monikax12 stat

monikax12
autor
5. nov 2012

@zlatanka ďakujem 🙂 lebo počula som aj také niečo že sa musím že vraj zaevidovať na úrad a oni za mnňa odvádzajú

zlatanka
5. nov 2012

@monikax12 vies co pozistuj este niekde neviem ako toje presne lebo ja som na zivnosti

janulap
5. nov 2012

@monikax12 ak si nezamestnana,tak do SP na dochodkove poistenie sa musis do 45dni od narodenia dietata prihlasit sama.Ak si zamestnana,tak ti staci prihlasit,ked ti konci materska a ides na rodicovsku 🙂 A zdravotna poistovna,tam je tusim kazdu zmenu hlasit do 8 dni 😕

monikax12
autor
5. nov 2012

@janulap noo ty myslíš tie vybavovačky po narodení bábätka? lebo ak áno,tak to všetko vybavené je.teraz som nezamestnaná ale na materskej.lenže zmiatlo ma to,že dnes bolo v TV novinách že jedna mamička počas MD dala výpoveď z práce a prišlo jej po nejakých mesiacoch že nemá zaplatené sociálne a zdravotné.tak preto sa pýtam,že kto za mna odvádza tieto veci keď som na materskej.

janulap
6. nov 2012

@monikax12 no ked si na MD a RD -ako nezamestnana tak stat.A ak sa nehlasis ako som pisala do tej SP,tak stat ti to plati do 6 roku zivota dietata.
Mozem sa opytat,ked mas tieto veci vybavene,mna to caka.Ake su podmienky na ziskanie priplatku ku prispevku pri narodeni dietatka?Je pravda,ze musim mat ucet v banke?Lebo ja ucet nemam 😕

monikax12
autor
6. nov 2012

@janulap dakujem 🙂 noo pozri,podľa mňa je sprostosť aby si si ty vytvárala účet kôli príspevku...ja som mala na výber,buď mi budú posielať poštou alebo na účet,opýtala som sa,aký je v tom rozdiel a tá pracovníčka mi povedala že len toľko,že vraj na účte máš peniaze skôr...takže nechápem prečo chcú od teba účet...

janulap
7. nov 2012

@monikax12 ahoj,to nie,ze chcu odomna....ale citala som tu nejake diskusie ohladom toho,co vsetko treba a tam babebnky pisali,ze aj cislo uctu...samozrejme,ved teraz ma vacsina uz ucet,nemusia sa trepat na postu.No mne je na nic,ked som bola nezamestnana...

monikax12
autor
7. nov 2012

@janulap tak to proste nemen a dávaj si posielať peniaze na poštu ako doteraz...ved rómovia (ak to mám tak slušne nazvať), tak väčšinou účty v bankách nemávajú a nikto s úradov to ani nežiada! tak prečo by to mali žiadať práve od teba,keď si normálny slušný "biely" občan...škoda že to u nás mi nikto nepovedal že musím mať účet...by som sa s nimi inak vyhrala...🙂

janulap
8. nov 2012

@monikax12 dakujem,dam potom vediet,ked to budeme vybavovat 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli