Pandemický rodičovský príspevok, keď syn dovŕšil 3 roky

baska94
9. sep 2020

Ahojte. Chcem sa informovať ako to je s pandemický RP, keď malý dovŕšil 3 roky 1.8.
Prídu mi papiere z úradu práce, alebo sa tam treba ísť osobne ukázať. A do kedy bude RP trvať?

jana005
29. sep 2020

@veronikaszabova ďakujem

draik
29. sep 2020

@jana005
Je už aj oficiálne zverejnený návrh.

jana005
29. sep 2020

@draik už som si pozrela link, ďakujem

marion09
29. sep 2020

Kokso,a to kde akože sa teraz máme zamestnať keď nám chcú vziať príjem?

draik
29. sep 2020

@marion09
Nestačí Vám, že RP sa poskytuje do 3 rokov snáď len na Slovensku a podobne ešte v Česku? NIe je povinnosť popri poberaní RP zostať doma, ten sa poskytuje bez ohľadu na príjem rodiča.

marion09
29. sep 2020

@draik tebe by stačil kebyže tvoja polovička je invalid?

draik
29. sep 2020

@marion09
Bavíme sa o RP - čo je dávka starostlivosti o dieťa. Otázku snáď opakovať nemusím.

marion09
30. sep 2020

Ten rodicak sotva zrusia keď dnes estelen vyhlásia núdzový stav

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarissa25
30. sep 2020

@marion09 nudzovy stav s tym nema nic spolocne.. Ten sluzi na ine veci.. A treba sa zamestnat...

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
draik
30. sep 2020

@ptmt1011
Pri zatvorení škôl a škôlok skrz covidu je nárok na OČR. Ostatné sú výhovorky, nikto nikoho nenúti byť doma až do troch rokov veku dieťaťa, nebodaj ešte viac.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
draik
30. sep 2020

@ptmt1011
Nikto Vás nenútil zostať 3 roky s každým dieťaťom doma na RD, čo je ojedinelý luxus spolu s ČR, navyše s vyplácaným RP bez ohľadu na príjem.
Je tiež zaujímavé, ako ľudia upozorňujú na údajný blahobyt v zahraničí, ale neviem, čo by robili, keby aj u nás bola len niekoľkomesačná platená MD.
Podľa Vašej logiky by štát mal vyplácať pandemicky RP donekonečna, alebo aspoň do zvládnutá pandémie. Ktorý štát také niečo zaviedol?

lucka_ke
30. sep 2020

@ptmt1011 kurz si si mohla urobiť kľudne počas RD, prepísať RP na muža, ísť na úrad práce a ešte by ti ho aj zaplatili
výhovorky... ja som robila celé tehotenstvo a v podstate som musela fungovať homeofice hneď po pôrode (malý sa narodil 10.10. a 25.10. som odovzdávala DPH, lebo nebolo nikoho kto by to za mňa urobil), áno je pravda, že fyzicky som išla do práce keď mal malý rok - striedali sme sa s mužom
takže ak sedíš doma na riťke 6 rokov a neurobila si si ani len rekvalifikačný kurz tak teraz zbytočne nadávaš na štát

marion09
30. sep 2020

@klarissa25 a kde sa akože máme zamestnať keď vyhodili z práce i tých co prácu mali?

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
draik
30. sep 2020

@ptmt1011
Skúste sa poobzerať, ako to riešia v zahraničí, kde je MD platená len krátko. S prepáčením, Vaše vyplakávanie je od veci, najmä v situácii, keď Slovensko poskytuje luxus platenej RD do troch či 6 rokov veku dieťaťa. Koľko rodičov nezískalo miesto v škôlke, našli náhradné, hoc drahé riešenie. Ale stále sa nájde niekto, komu je terajší luxusný systém málo. Vláda nič neberie, už to predĺženie RP či DvN bolo dosť od veci, keď nie úplne pomáhalo práve poškodeným v čase pandémie.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
30. sep 2020

@ptmt1011 ale ty stale nechapes - ten pand.RP bolo len prilepsenie, nic take nemuseli schvalit. A uz asi mesiac sa vravelo, ze sa bude rusit (odkedy zrusili pand. podporu)

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
30. sep 2020

@ptmt1011 to, ze ty si to nezaregistrovala, nie je problem Matoviča.
Na konci augusta skoncila podpora a uz vtedy vraveli, ze nasleduje očr a RP.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
30. sep 2020

@ptmt1011 v pripade zatvorenia skolky a skoly - OČR