Predĺžená rodičovská dovolenka, práca a škôlka

gizmo22
14. sep 2012

Ahojte... vie mi niekto poradit, kto pobera rodicovsky prispevok po 3 roku dietata ,predlzeny plateny zo zdravotnych dovodov..
Viem ,ze to bolo tak ,ze dieta mohlo chodit do skolky max na 4 hodiny a matka nemohla pracovat..
Teraz mam informaciu ale este som nenasla- zakon ,teda nemam to potvrdene ,ze by som na vlastne oci citala ten zakon...Vraj matka moze dat dieta do skolky na cely den, a pracovat moze na plny uväzok.. Co sa mi nejako nezda..
🙂

loginexistuje
24. aug 2017

@maciatkolulu o povahe je to skor u teba .. lebo ty systemticky dlhodobo obvinujes matky, ktoré su na predlzenom RP zo zdravotnych dovodov z podvodu a nekalych umyslov...

a skaces tu zrovna do nas dvoch (mna a solinkarky) u ktorych je nanestastie velmi nepravdepodobne, ze nase deti budu vobec schopne same fungovat v dospelosti. (u nasho je to takmer hraniciace s istotou aj ked ako sice iba nahradna mama - mame ho z detskeho domova samozrejme dufam v zazrak)

a aby ta nahodou netrapilo ze ci som dnes dost odrobila aby som mohla odviest statu tak ano si predstav dnes som robila prezentaciu k systemu pre dane a poplatky a elektronicku komunikaciu pre par desiatok ludi kym syna opatrovali .. teraz uz robim z domu aby som budovala svetlejsie zajtrajsky.

dai
24. aug 2017

@chiara_elle ahoj... mne bolo povedane ze tie vlozky prave az taky vyznam nemaju - treba cvicit aby sa posilnili svaly - chodime do reha kliniky , doma mame kamienkovy koberec, maly vela chodi bosi po nerovnom povrchu, travicke, prstekmi zdviha kamienky, masirujeme tymi jezkami etc... ja vidim vysledky ... ale teda vlozky nenosi, len pevnu obuv typu ecco

dadkav
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadkav
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chiara_elle
24. aug 2017

@dadkav to je super, mozem vediet za aky cas sa to zlepsilo? Ano, cvicit mame aj my doma kazdy den aspon 15 min, ale nie vzdy sa mi to podari. No a co sa vloziek tyka, s nimi sa nestazuje na bolesti noh a dokaze prejst dlhu trasu bez stazovania sa - tak jej ich zatial nechavam ☹.

ssusanna
22. nov 2017

Prosim Vas, tie co ste presli na platenu rodicovsku dovolenku a casom nastupili do prace. Ako to je s povinnostami voci soc. poistovni a zdravotnej poistovni? Netreba nic nahlasovat, menit? Zamestnavatel mi oznamil ze pre neho je tato informacia bezpredmetna, a nalezitosti ohladom predlzeneho rodicaku su v mojej kompetencii. Dakujem

mircalla
3. feb 2018

@andreah25 Absolutne s tebou suhlasim

zuzana76
3. feb 2018

@loginexistuje podla mna nikto nezavidi chorobu, ale zakon nie je spravodlivy, podla mna by to nemala byt davka RP, ale davka vykryvajuca terapie a lieky, a vtedy by sa malo davat spravodlivo podla toho, kto, na aku diagnozu kolko potrebuje, prispevky na terapie atd... ale nie rovnako kazdemu pritom jedno dieta ma len ekzem a dalsie ma zavazne zdravotne problemy.

mircalla
3. feb 2018

@zuzana76 Mne uplne prve 2 prispevky stacili - poberam predlzeny rodicak, pracujem na plny uvazok a dieta je v skolke cely den.....este som na seba aj hrda

nikitka444
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mircalla
6. mar 2018

@nikitka444 Ja nemam predlzeny rodicak ani som ho nikdy nemala. nemala by si sa starat o dieta, ked mas predlzeny?

nikitka444
6. mar 2018

@mircalla správa
@mircalla samozrejme to riešim. Preto som sa pýtala. Správu som zmazal a keďže nebola Určena tebe. Ďakujem

mircalla
6. mar 2018

@nikitka444 Presne co tu pises -ze mas predlzeny rodicak a pracujes je totiz v dost velkom rozpore s s tym, na co ma predlzeny rodicak sluzit

nikitka444
6. mar 2018

@mircalla poprosím aby si na mňa neutocila. Nevieš o mojej situácii absolútne nič. Ôk? Ďakujem. Nemám dôvod, ani povinnosť vysvetľovať. Ale aby si mala srdiečko na mieste a bola v kľude. Ešte som peniaze ani raz nedostala. Schválili mi ho prednedávnom! Preto riešim zamestnávateľa. Ukončujem komunikáciu a prajem pekný den

mircalla
6. mar 2018

@nikitka444 Tak vies - hned prve 2 prispevky v diskusii boli o tom, ako mamicky cerpaju predlzeny rodicak, deti v skolke a oni veselo chodia do prace, co nie je celkom fer

solinkarka
6. mar 2018

@mircalla nerozumiem, ked je niekto na predlzenom preco by nemohla chodit do prace?

mircalla
6. mar 2018

@solinkarka Precitaj si prispevok na 1. strane od andreah25
Preto.

solinkarka
6. mar 2018

@mircalla zvlastny nazor 😀

mircalla
6. mar 2018

@solinkarka Fakt uplne zvlastny, ma len 75 likov. Zvlastne je mat dieta cely den v skolke, chodit do prace a poberat rodicak. Pre teba asi normalne

solinkarka
6. mar 2018

@mircalla pre teba je normalne ze dieta s nejakym zdravotnim znevyhodnenim musi byt izolovane doma? Nemaju pravo sa zaclenit medzi deti? Len pre tvoju info existuju aj specialne skolky ktore su hadaj na co???

marinka70
6. mar 2018

Zienky neviem o com sa tu dohadujete, poznam xy zien ktore maju zdrave deti, predlzeny rodicak do 6r, dieta je v normalnej skolke na 8h a matka pracuje...toto je chyba statu ze s tym nic nerobi a da sa to takto vyuzivat.

mircalla
6. mar 2018

@solinkarka Myslim, ze to vystihla tuto @marinka70 - to rozhodne normalne nie je. Da sa to uhrat na rozne pseudo diagnozy a aj sa to vo velkom robi. A nie je to ok ani to nikdy nebude.

solinkarka
6. mar 2018

@mircalla nehadz vsetkych do jedneho vreca...

mircalla
6. mar 2018

@solinkarka nehadzem, su aj opodstatne, ale faktom je, ze sa hromadne zneuziva

tanapeta
6. mar 2018

@mircalla nechápem čo riešiš. Je veľmi veľa diagnóz kedy je dieťa schopné navštevovať škôlku, hoc aj špeciálnu. Ja som napríklad poberala príspevok, aj chodila do práce na TPP aj dieťa bolo v škôlke na celý deň. Prečo by sme na to nemohli mať také isté právo ako tie, ktoré dajú 2 ročné dieťa do škôlky a tiež poberajú a môžu ísť do práce? Prečo by mali byť znevýhodnené tie, ktoré majú deti so zdravotnými problémami? To je jedno akú má dg., ale starostlivosť o takéto deti je isto finančne náročnejšia ako o deti úplne zdravé. Aj tie špeciálne škôlky stoja niečo viac ako klasické. Akurát nechápem a neviem pochopiť ľudí, ktorých sa to netýka a tak strašne im to vadí. Bože, buďte radi, že máte deti zdravé a mohli ste sa krásne vrátiť po 3 rokov do práce. Ja som sa totiž mohla vrátiť až v 5. roku. Tak som "zneužila" situáciu, ktorá sa tebe nepáči iba na 1 rok. A nechci vedieť, čo nás stála súkromná špeciálna škôlka. Rodičovský príspevok mi to pokryl len štvrtinou.

solinkarka
6. mar 2018

@tanapeta skoda reci takym.vysvetlovat....nepochopia kym nezaziju

mircalla
6. mar 2018

@tanapeta Pleties tu hrusky s jablkami. Ja pisem o v podstate zdravych detoch, ktore chodia do normalnych skolok, zatial co ich matky pracuju a zaroven poberaju rodicak. Opat sa musim opakovat - precitaj si prvu stranu kolko ich je.
Su skutocne nejako znevyhodnene deti ci chore deti, to je uplne v poriadku. Potom je x vychcanych matiek, ktore to uhraju na nejaku psychicku uzkost. a podobne Takze ak sa to teba osobne netyka, v poriadku. Ale to, ze to x ludi zneuziva je fakt.
Mna inak skolka stala 510 eu mesacner. A neni specialna. Teraz mam za 400 eur a to som velmi rada

tanapeta
6. mar 2018

@mircalla ale prosím ťa, psychickú úzkosť. Vieš na isto, že to tak je? Či si to len niekde čítala na nete alebo ti povedala suseda? Rodičovský príspevok schvaľujú na základe posudku od schvalovacieho lekára, ktorý posúdi a príspevok schváli alebo nie. Ak je to len nejaká psychická úzkosť, tak jednoznačne neschvália. Osobná skúsenosť. Osobne máme psychické ochorenie na základe, ktorého sme dostali RP. A nebolo to len tak. Bol to papier na 2 strany celkového správania.

Takže nie, nepletiem si hrušky s jablkami. Ja mám reálne skúsenosti s posudkármi, neviem ako ty.

mircalla
6. mar 2018

@tanapeta Viem to uplne naisto ako to je a aj tu je vela tem, kde si jedna druhaj radia diagnozy. Mozes vygooglit. Minimalne to aspom skusia.

Inak nie je Ti cudne, ze dnes uz pomaly kazde druhe dieta na Slovensku ma nejaku diagnozu?

tanapeta
6. mar 2018

@mircalla nie, nie je mi to čudné, vzhľadom na to, že viem na základe čoho to máme my. Práve naopak, nedivím sa, že takých detí pribúda. Bohužiaľ. Ale to je téma na iné.