Prídavky a peniaze od štátu pre slobodnú matku

avamal
30. dec 2022

Ahojte, neviete na aké prídavky, peniaze od štátu mám nárok, ak má dieťa 3 roky, navštevuje škôlku a ja som nezamestnaná (keďže neviem nájsť prácu), a čoskoro mi skončí aj nárok na nezamestnaneckú. Som slobodná matka, (nie osamelý rodič, nakoľko žijeme v domácnosti s ďalším členom rodiny) ?

avamal
autor
31. dec 2022

@leskovael všetci u nás robia ranné zmeny, čiže práve ráno dieťa nemá kto zaniesť do škôlky no poobede s ním má kto byť. Pracovala som celý čas vo fabrike čiže nemám prax v ničom inom.

loginexistuje
31. dec 2022

@avamal
a mas teda urcene vyzivne na dieta?

avamal
autor
31. dec 2022
mondolina
31. dec 2022

@avamal
tak treba začať tam.

avamal
autor
31. dec 2022

@mondolina nie vždy sa dá uviesť meno otca, ale to tu verejne rozoberať nebudem

loginexistuje
31. dec 2022

@avamal tak nema zmysel ziadat o davky v hmotnej nudzi ani prispevok na byvanie 😔
skus si to najprv poriesit

pardon dopisujem neskor az ked som si precitala ze maly nema otca v rl

mondolina
31. dec 2022

@avamal
rozumiem. držím palce.

mondolina
31. dec 2022

@avamal
jedna moja známa popri práci chodí ešte upratovať byty, domy. Za tri hodiny má 50€.

leskovael
31. dec 2022

Nieje u vás teda nejaká fabrika kde by si robila iba víkendy? Viem ze také ponuky občas sú, ideálne potiadnuť 12tky takže pri víkendovkach majú niekedy skoro minimálnu mzdu a odrobných len cca 8dni za mesiac.

avamal
autor
31. dec 2022

@leskovael u nás berú momentálne len kórejci a dohodnúť sa mi s nimi nijako nepodarilo. Ak by tu bola akákoľvek práca kde by ma zobrali tak už pracujem a nezisťujem či je niečo na čo mám nárok. Zatiaľ som žiaľ nenašla nič ani len na dohodu , nie to ešte na pracovnú zmluvu, takže ako som spomínala vyššie budem asi musieť skúsiť pozrieť pracovné ponuky na živnosť.