Príspevok pre maloletú mamičku

littlesecretbi
20. júl 2017

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať či tušíte o aké finančné príspevky mám nárok (akéhokoľvek druhu) , keď mám termín mesiac pred osemnástkou, a tretí ročník mám individuálne štúdium. A ak viete, ako by som to mala vybaviť. Veľmi by nám to pomohlo 🙂. Ďakujem dopredu.

janickacrazy
20. júl 2017

@littlesecretbi Máš nárok na rodičovský príspevok 200eur, ale až po porode. Potom jednorázový príspevok pri narodení dieťaťa okolo 800 eur, ale to ti dajú až ked sa malé dožije 28dní. A potom ešte prídavok na dieťa okolo 20eur. Všetko vybavíš až po porode.

9lf9
20. júl 2017

@littlesecretbi na take ako ktora kolvek ina mamicka ( rodičovsky prispevok, pridavok na dieta, prispevok pri narodeni), akurat s tym rozdielom, ze pokial si neuzatvorila sobas a nie si plnoleta musis na sude poziadat o priznanie rodicovskych prav a povinnosti.

littlesecretbi
autor
20. júl 2017

@janickacrazy @9lf9 veľmi pekne ďakujem 🙂) a neviete ako to je s materskou? ... súd sa vybavuje asi až po pôrode čo? 🙂

sense
20. júl 2017

@littlesecretbi na matersku nemas narok ked si nepracovala len narodicak

juliet86
20. júl 2017

@littlesecretbi na matersku narok nemas.... lebo si nepracovala. Teda pokial od 16tich nebrigadujes na dohody intenzivne?? Niekedy ti vie dat prispevok aj obecny urad v obci v ktorej byvas ako mimoriadny prispevok o ktory pisomne poziadas. Skus ist osobne. Mozno mas narok na davku v hmotnej nudzi skus ist na urad prace. A zaroven ti odpirucam pogugli piradnu alexis tam sa dostanes k super poradenstvu zadarmk. Ak si z okolia trencina tak skus organizaciu pre rodinu najdes ich na fb. Pripadne poziadaj o pomoc charitativne organizacie napr. Katolicke pripadne utulky pre zeny v bratislave duha majak nadeje myslim ze uz skoncil a pid. Drzim palce. Sleduj sekcie darujem tu na koniku pripadne na bazosi pripadne na fb.

extempore
20. júl 2017

Vrchol nezodpovednosti ostať takto tehotná!

alexandramaria
20. júl 2017

@extempore vrchol trápnosti riešiť tu veci, na ktoré sa ťa nikto nepýtal.

lujza123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
littlesecretbi
autor
20. júl 2017

@juliet86 veľmi pekne ďakujem 🙂 ako nejaká pomoc dosť veľká bude od rodiny, len či náhodou, keďže ocko malej/malého je ochotný sa postarať ale ja by som tiež chcela prispievať nejak keďže mám sa v pláne osamostatniť. Ale popritom minimálne doštudovať. Práveže brigádovať som brigádovala len s letákmi, keďže nič iné som si nevedela najsť, ale na to sa nespolieham. A mimo témy nech si vraví kto chce čo chce nehovorím, že to bolo správne, tak skoro otehotnieť ale mám 23-ročného priateľa s ktorým sa fakt, že ľúbime a v obidvoch rodinách sme prišli o jednu blízku osobu, takže to malo tak byť. A vôbec ma nepoznáte, dovolím si
napriek všetkému povedať, že som zodpovednejšia ako 75 percent ľudí v mojom veku, nikdy som nebola opitá, nefajčím a učím sa a na nie práve najjednoduchšej škole na jednotky, takže @extempore vravte si čo chcete ale nepoznáte ma.

extempore
20. júl 2017

@alexandramaria
@lujza123 takže podľa vás je ok, že 17 ročné nezabezpečené dievča ostane tehotné? No tak podľa mňa teda nie a zlyhalo tu hneď niekoľko faktorov.

9lf9
20. júl 2017

na hmotnu nudzu narok nebude pokial byva s rodicmi a neuzatvorila manzelstvo, rodic ma vyzivovaciu povinnost do 25r, musela by byvat preukazatelne samostatne, a kedze otec na RL bude uvedeny ma vyzivovaciu povinost voci dietatu/ posudzuje sa jeho prijem pokial pracuje a spolu s rodicovskym bude prevysena suma naroku na DvHN.

extempore
20. júl 2017

@littlesecretbi vieš ty čo to je zodpovednosť? To, že si nebola opitá a preto si zodpovednejšia ako 75% populacie v tvojom veku je kravina. Keď si budú tvoje rovesníčky užívať mladosť a pôjdu na vš, potom si ty opakuj, aká si zodpovedná

littlesecretbi
autor
20. júl 2017

Ako svadba bude časom určite 🙂) a určite skôr ako do 25 🙂 a aj mám kde ísť bývať, kebyže mamina netrvá na tom aby som bývala doma do matury 🙂 len nechcem aby to museli ťahať za mňa ľudia, ktorý nemusia... a myslím, že keď majú na peniaze právo aj naši spoluobčania, ktorý nedokončia ani maturitu, tak by bolo fajn keby som dostala niečo aj ja, nechcem žeby všetko ťahal priateľ, a ani naši 🙂

lujza123
20. júl 2017

@extempore je to hlavne jej vec a netreba vynasat sudy nad clovekom o ktorom nic nevies .... tych nezabezpecenych tehotnych je vela aj 30 rocnych

lenicka6697
20. júl 2017

@littlesecretbi ahoj, matersku ti zamietnu nakolko nesplnas podmienky. Rodicovsky je 213,20 eur + 23,52 eur pridavok na dieta. Jednorazovy prispevok pri narodeni dietata zhruba mesiac po porode, musi sa dozit 28 dni.

Ja nechcem rypat ani sa nejak do Teba starat ale v Tvojom veku otehotniet s o 6 rokov starsim muzom? Co na to Tvoji rodicia? Mna by vyhodili z domu keby toto urobim v Tvojom veku. Prajem vsetko dobre. Ked sa mate radi....hlavne aby bolo dietatko zdrave

9lf9
20. júl 2017

@littlesecretbi ved mas narok na to iste co aj iny spoluobcania v tvojej situacii, podla toho co si napisala- porodne (vyplatene jednorazovo 829,86e), pridavky (23,52e/mes) a rodicovsky (213,20/mes.) nic viac,nic menej. zakon je rovnaky pre vsetkych, ci je ruzovy alebo zeleny.

zinica
20. júl 2017

@extempore ty mas nejake komplexy?? Ked jej kamosky budu po vyske a zabezpeceni marne cakat na vytuzene dietatko v skupine snazilky a ona si bude uzivat svoje krasne dieta s milujucou rodinou...potom si take ako ty mozno uvedomia, ze ake uzasne by bolo, keby boli nezodpovedne trochu skor...a ked budu jej kamosky kocikovat a vstavat rano k babatku, ona si uz bude s manzelom uzivat dovolenky a podporovat dieta na vyske.. Kazdy mame iny zivot a aj keby mala dieta v 15tich, teba do toho nic. Ale tak zjavne si vies kazit zdravie zbytocnymi nervami na niecom, co sa ta netyka 😉

kristalova_slza
20. júl 2017

@extempore
mna by zaujimalo, co to je "byt zabezpeceny". Mat dvojizbak na hypoteku, auto na lizing a hrdlacit kazdy z rodicov v praci, deti vidiet o piatej vecer?
Alebo ti, co sa nazyvate zabezpecenymi, to mate pozemky, nehnutelnosti ci hotovost v matraci takej hodnoty, ze keby ste teraz museli prestat pracovat, lebo sa vam napr.narodi tazko postihnute dieta, muz vas opusti a nemate ziadnu rodinu, tak si z toho kupite byt, este lepsie dom a mate do konca zivota dost penazi na zdr. pomocky, zivobytie, opatrovatelsku sluzbu pre dieta aj dovolenky?
Pretoze ten druhy pripad pre mna znamena byt zabezpeceny. Vsetko ostatne je len: mam pracu, ale ta je neista, mam hypoteku, ktoru zatial v poho splacam ale neviem co bude za desat rokov, neviem ci nieco zdedim, ci sa o mna niekto postara keby som zostala invalid.
Takze vazte slova o tom slavnom zabezpeceni a neurazajte niekoho, kto sa aspon snazi.

silvinkakrajcirova
20. júl 2017

Ako ti uz vyssie napisali dievcence, 213 rodicovsky, 23 pridavok na dieta a 820 jednorazovo ked bude mat dieta 28 dni😊 tiez to tak mam 😊 v 19 sa mi narodil syn ...dva tyzdne pred 20

tomiholjubavi
20. júl 2017

@extempore inak nemam potrebu sa pytat takto ludi na fore, ale fakt nechapem, načo sa staraš? budeš jej to dieťa živiť, alebo stražiť, ked bude chodit po diskotekach a dohanat "stratenu mladost"? nie...no tak nech potom má dieta aj od 15tky. odvtedy je legalne sexovat a teda sa ráta aj s detmi. A ci sa to paci niekomu na nete, alebo drbnam na dedine, furt to nic nemeni na fakte, ze je to jej zivot a nas všetky je do toho velke h....

aj keby sa jej len rovno "šmyklo" a ani nevedela s kym to ma, kto si ty, kto sme my, že ju možeme sudiť a blatit? 😕 španielska inkvizicia? alebo iranska mravnostná policia? žiadne dieta, nech sa narodi komukolvek a za akychkolvek podmienok, nie je niečo, čo treba odsudzovať.

dai
20. júl 2017

@zinica neidem sa vyjadrivat k dievcine - ma 17, nie 14... v 17tich by uz nejaky rozum mohla mat... moja mama nerodila omnoho neskor aj ked teda ina doba...

Ale teda tento tvoj prispevok je rovnako odveci ako ten extempore... jasne ze to nie je nahzodpovednejsie mat dieta ked mu nemas co dat a rovno riesit prispevky od statu... ako nadsena by som 2x nebola keby moja dcera s tymto prisla domov a verim ze vacsina normalnych matiek nie... tak zas sa netvarte ze je to terno rodit v 17tich preboha... moja mama si pracne dorabala vs popri detom a dala to len vdaka otcovi ktory jej bol nenormalnou podporou - nikdy neboli nikomu na ktku, otec mal 25 a hned prebral zodpovednost za rodinu - ona mi velakrat hovorila ze keby mohla tak tu vs normalne vystuduje a uziva si chvilu - toto s ockom dobiehali az teraz ale jasne ze je to ine v 50tke ako v 20tke...
S manzelom si bude moct uzivat dovolenky a velke deti ked im to vydrzi plus budu nato mat - bez dokoncenej skoly a prace s malym fietatom to zas az take lahke nebude - si tu nenahovarajme rozpravky:-/ inak mam 3 spoluziacky zgympla ktore takto otehotneli - prve dieta v 18tich, rizvod do 5tich rokov vsetky 3, a kazda jedna ma aktualne po 35ke dalsie dieta... takze tolko k uzivaniu:-/

Trosku objektivity zeny

littlesecretbi
autor
20. júl 2017

Ako chápem @9lf9 len som chcela vedieť či treba niečo vybavovať 🙂 pre istotu . @extempore viem až príliš dobre 🙂 áno a možno polovica sa neprizná k tomu, že si malé dali zobrať zatiaľ čo ja by som to nedokázala a chcem si to odmakať sama so všetkým čo má prísť 🙂 a nikde som nenapísala, že je to správne, ale fakt to malé poteší dve vdovy v rodine, a vlastne aj mňa keďže nikdy som to nemala ľahké, a nikdy som si neužívala lebo všetko som mala zakázané 🙂 a môžem s istotou povedať, že už nič neľutujem... @lenicka6697 Ďakujem. Ak mám byť úprimná, neboli nadšení, ale vždy som bola vyspelejšia. A vlastne rátala som aj s tým, že ma vyhodia z toho domu, ale nakoniec sa ukázalo, že aj napriek tomu, že mi neskutočne verili (aj keď mi málo čo bolo povolené) mi veria aj naďalej s tým, že si poradím.

bluka2
20. júl 2017

Nejde ani tak o tie hmotne statky, ale skor o to, ake schopnosti a kvality si clovek vycibri medzi 17 a povedzme o par rokov neskor; vo vacsine pripadov sam clovek pociti markantny rozdiel vo svojej vyspelosti

luci1983
20. júl 2017

Musim sa dievciny zastat ako neviem zenske co riesite pytala sa ake bude dostavat peniazky na male babatko, nepytala sa vas na nazor ze otehotnela skor, ani nepovedala ze chce dat babatko prec a pod... sa preberte a cumte do svoho hrnca co kde ste v 17!!!a hlavne ake ste protivne ked ona sa slusne opytala!!!zas z nicoho diskusia na 20 stran bude lebo sa potrebujete do niehoho navazat!!!

@littlesecretbi drzim palceky a uzivaj si ze budes MAMA❤️😘🍀✊🏻

anicka245
20. júl 2017

vacsinou to skončí tak, že ten kto ma plne usta nezodpovednosti dopadne podobne alebo jeho deti...
maximalne zodpovedne je to, že si si babatko nechala, to je najviac... ak si neostala sama a mas priatela, verim, ze bude robit maximum pre to, aby vas uzivil a ked sa ani rodina neotocila chrbtom je to zvladnutelna situacia 🙂 drzim ti palce, asi ine fin. prispevky ako co pisali baby hore nie su, asi neporadim, ale drzim vam palce 🙂

loginexistuje
20. júl 2017

@littlesecretbi

máš nárok na RP vo výške cca 213 EUR (teraz sa zvysoval myslím)
plus prídavok na dieta cca 23

tieto budes dostávat az odo dna porodu resp. az si uplatnís nárok vyplácajú sa mesiac spatne ..

co sa týka porodného nárok ti vznike az ked sa dieta dozije 28 dní a ty uz budes mat 18 rokov .. a to je tých 800 a kúsok (to je jednorazový nárok)

Okrem toho už nemáš nárok od štátu na žiadny príspevok .. (nespĺňaš podmienky nárokov ani na dávky v HN ani na materské ..)

ale más nárok na výživné pre dieta od otca dietata a preplatenie polovice nákladov na vybavu a tehotenstvo od partnera.

veľa šťastia zvladnuť s podporou rodiny sa to dá.

bluka2
20. júl 2017

@luci1983 Vsak otazka uz bola zodpovedana a toto je diskusia, nech ma teda kludne aj 20 stran 🙂 co na tom, ze si pokecame o suvisiacej teme. Aj nerozculovanie sa nad nepodstatnymi blbostami je kvalita pri materstve na nezaplatenie...

loginexistuje
20. júl 2017

@littlesecretbi citujem ta
myslím, že keď majú na peniaze právo aj naši spoluobčania, ktorý nedokončia ani maturitu, tak by bolo fajn keby som dostala niečo aj ja, nechcem žeby všetko ťahal priateľ, a ani naši 🙂

Tak pre vyjasnenie nasi spoluobcania iní majú také isté právo na rovnaké príspevky ako ty a tvoja rodina ... v prvom rade ste dieta splodili vy dvaja ty a tvoj partner tak sa treba o neho postarat .. nárok na dávky más uplne rovnake ako Romka v tvojom veku ked porodí ...
a ja by som sa teda na tvojom mieste nevyskakovala ... lebo tvoje dávky platia pracujuci ludia vo svojich odvodoch ...

uff ako nechápem prečo sa ty obuvaš do iných spoluobčanov, ked pristupujes k plodeniu nezodpovedne.

modra1
20. júl 2017

@littlesecretbi Každopádne, všetky tieto laické rady si over na príslušných orgánoch, ktoré sú poskytovateľmi príspevkov, pretože plnú spôsobilosť na právne úkony nadobudneš až dosiahnutím veku 18 rokov (ak si sa so zvolením súdu nevydala, ale neuvádzaš to). Táto skutočnosť bude mať dôsledok aj na dieťa, ktoré sa narodí neplnoletej matke, otázka zákonného zástupcu, atď. Ty sama máš do 18 rokov zákonného zástupcu, a teda je možné, že do času nadobudnutia plnoletosti nebudeš poberateľom príspevku ty, ale tvoj zákonný zástupca. Prejednávaj s úradmi, využi informácie na internetových stránkach úradov, komunikuj radšej písomne (napr. emailom) ako telefonicky.
Prajem zdravé dieťatko.

littlesecretbi
autor
20. júl 2017

obraciam sa na štát, lebo na nič iné nemôžem 🙂 a myslím, že mu to do konca života s mojou povahou vrátim... len teraz nemám na výber 🙂 aj ľudia v okolí to berú ako tragédiu, nevravím, že chvíľu som to ja tak nebrala ... predsa škola a mala som svoje sny, ale myslím, že malé je dôležitejšie ako ktorýkoľvek iný úspech v živote 🙂 Aj keď mohol byť neskôr, ale mám čisté svedomie 🙂 A rátala som s odcudzovaním to k tomu patrí, keď nejde život tak ideálne, ako si ľudia vytvorili, že má ísť ..ale asi tie nedokonalosti a skúsenosti ho robia dokonalým 🙂 inak veľmi pekne ďakujem ale bude ešte horšie bývam v dedine takže sa snažím, na také pripraviť 🙂 nechcela som do nikoho vyskakovať lebo poznám fakt dobrých ľudí a poriadnejšie rodiny aké máme my biely...fakt dedovi jeden z nich tiež pomohol, cukrovkárovi, zatiaľ, čo jeden z bielych ho zrazil a položil len na zem a šiel ďalej, len som tým chcela povedať, že škola bude dokončená na sto percent a pracovať by som bola schopná aj za drobné keby nebolo na výber 🙂 fakt som to nemyslela v zlom 🙂 @loginexistuje fakt ma mrzí, že to tak vyznelo