S dieťaťom doma po dovŕšení 3 rokov

emv
23. máj 2022

Mamičky, ako to je, ak by moja dcéra ktorá bude mať tri roky, nebola psychicky pripravená aby nastúpila v 3 rokoch do škôlky? Skúšali sme v 2,5 a dostala taký blok v hlave že 2 mesiace som ju dostávala do stavu, aby bola ok, tak ako pred tým, než sme vôbec začali skúšať škôlku. Museli sme ju dať odtiaľ preč.
Ako to je, keď v 3 rokoch nebude schopná nastúpiť? Existuje nejaký posudok od pediatra, psychológa? Existuje nejaká finančná pomoc keď dovŕši 3 roky, alebo v tomto prípade ostáva matka na 0? Ďakujem za každú jednu radu.

pribinak
23. máj 2022

@emv nemusíš ju dať do MS. MS je dobrovoľná. Povinná je len predškolská trieda.

juliet86
23. máj 2022

@emv a mozes mi prosim opisat ten blok? pripadne ci bola zvyknuta byt aj s inymi ludmi nez s tebou?

licona
23. máj 2022

Da sa pre teba vybavit - starostlivost o dieta do 6 rokov zo zdravotnych dovodov - v tom pripade ti chodi rodicak, ale musis mat potvrdenie, ze na tom dieta nie je zdravotne dobre (myslim, ze od 2 lekarov) . Alebo je este - starostlivost o dieta do 6 rokov - v tom pripade ti nic nechodi, ale platia za teba odvody a nemusis sa hlasit na urad prace a hladat robotu. Alebo je este vyhodne, ak si predtym pracovala a mas narok na podporu,
hodit sa na podporu na pol roka a potom uvidis.

adaale
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanockamt
23. máj 2022

@emv MŠ nie je povinná. Ak má psychiatrickú dg., tak môžeš požiadať o predĺžený RP. Samozrejme posudky od lekárov z pravidelných vyšetrení. Alebo sa prihlásiš ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov. Odvody za teba vtedy platí štát.

adaale
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
23. máj 2022

@adaale bol nutny takyto komentar? vobec nic o autorke a jej dcere nevies, slusne sa opytala a zrejme aj cakala slusne odpovede, tak nechapem tomu, preco sa vzdy najde niekto kto takto reaguje

beata_k
23. máj 2022

@adaale Si neskutocne obmedzena zena.

pribinak
23. máj 2022

@adaale nerýp, nepoznáš autorku, dieťa.

zuzuliennka1
23. máj 2022

@licona Nie je to take lahke ani samozrejme. Musi mat vysetrenia od lekarov, ze dieta ma zdravotny problem a aj to este musia na upsvar schvalit.

zuzuliennka1
23. máj 2022

@adaale ty si uplne mimo. predlzeny rodicak poberaju napr. matky autistov, a to vobec nemusia byt mentalne postihnute deti. Ked nevies napisat nic k veci, radsej nepis nic

rachel36a
23. máj 2022

@zuzuliennka1 tak ale zase porovnavat autistu s dietatkom ktore je rozmaznane a upnute na mamu a nechce chodit do škôlky tiez nie je zrovna ok...

adaale
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adaale
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adaale
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veroonr
23. máj 2022

tak kamoske schvalili predlzeny rodicak "len" na oslabenu imunitu dietata... Sice az na odvolanie ale predsa... Cize je to individualne. Za pokus to urcite stoji. Uplne si viem predstavit ze dieta ma problem zrazu zostat bez matky. Moja mala ma necele 3 roky, je total ukecana, spolocenska, ale maminka musi byt po ruke... Takze nesudme, snazme sa poradit alebo mlcme

mpg
23. máj 2022

@emv Niektoré mamy robia aj tak, že dieťa postupne zvykajú v súkromných zariadeniach (opatrovanie deti), dajú ho tam na hodinu, potom na dve a tak postupne si zvykne bez mamy. Dosť veľa detí si ťažko zvyká, ráno plačú. Je rozdiel, či je to len nezvyk alebo diagnóza.

beata_k
23. máj 2022

@adaale By ma zaujimalo kolko asi tak zaraba tak obmedzena zena ...ked aj z tvojich dani 🤦🏼‍♀️

emv
autor
23. máj 2022

Ďakujem dievčatá za rady. Všetkým, ktoré ste odpovedali k veci, našla som, čo som potrebovala. Čo sa týka práce, pracujem celý život, nie som lenivá.
A pre tú jednu dotyčnú komentujúcu, k tej sa nepotrebujem vyjadriť, nebudem sa tu dohadovať s niekým takým.
Ešte raz vďaka všetkým.

juliet86
23. máj 2022

@emv prosim ta pokojne mi napis aj sukromne. ja som tltiz zvazovala dat dcerku od 2 a pol roka do skolky ale necgxem jej zle sposobit

zuzuliennka1
24. máj 2022

@rachel36a
@adaale asi vam dievcata v mojom prispevku uniklo skratene slovo NAPRIKLAD..
pretoze NAPRIKLAD na autisticke deti sa da poberat predlzeny rd a nie su to automaticky, ako adaale pise - mentalne postihnute deti… o to mi islo

rachel36a
24. máj 2022

@zuzuliennka1 nie neuniklo...velmi zle porovnavanie ... Mam doma autistu.,tak viem o com pisem....

zuzuliennka1
24. máj 2022

@rachel36a ja mam tiez, a absolutne si moj komentar nepochopila. Ty tiez porovnavas autistu a rozmaznane dieta upnute na mamu, a to vobec nemusi byt pripaf autorky, su proste citlivejsie deti, nemusia byt, podla teba, hned rozmaznane. Predlzeny RD sa pobera zo zdrav. dovodov, ale to nie su len mentalne postihnute deti, na co som reagovala ja, predlzeny rd sa vybavuje napr. aj pri autistovi (cize sa vraciam k mojmu prvemu komentaru) a autista nerovna sa mentalne postihnutie. Uz chapes?

rachel36a
24. máj 2022

@zuzuliennka1 ja ta chapem...napisala som ti len, ze je diametralne odlisne porovnavat zdrave dieta, ktore nechce chodit do skolky, s autistom, ci uz s mentalnym postihom alebo nie...kedze mas dieta s PAS tak sa divim, ze ti vobec take prirovnanie napadlo...

zuzuliennka1
25. máj 2022

@rachel36a 🤦🏼‍♀️ a ty chapes rozdiel medzi PRIKLADOM a porovnavanim?? napisala som to ako PRIKLAD

zuzuliennka1
25. máj 2022

@rachel36a “priklad” nie je prirovnanie. Nic neprirovnavam, napisala som priklad, kedy sa da poberat plateny rodicovsky a nejedna sa automaticky o mentalne postihnuteho jedinca, a neriesim skolku, ale rodicak/financnu pomoc, na ktoru sa autorka pyta, skolku si vytiahla ty