Slobodná mamička a príspevky na dieťa

pauluska19
4. mar 2013

Ahojte maminy, chcela by som poradiť v tom keď je moja situácia takáto: o 3 mesiace sa mi narodí miminko , som slobodná, študujúca individuálnom formou štúdia , dieťa bude mať priezvisko po otcovi, no žiť spolu nebudeme. Mám nárok na nejaké príspevky?

kattrin5
4. mar 2013

Na rodicovsky a rodinne pridavky🙂

mamina2388
14. mar 2013

@pauluska19 .....pripadne este davky v hmotnej nudzi...vybavis na UP. drzim palce nach sa dari 🙂

patka1616
23. máj 2013

ahojte maminky chcela by som sa opytat som slobodna mamka moja mala bude mat 1.6. tri mesiace a pred tehotenstvom som nikde nerobila lebo akurat som vysla zo skoly tak by som chcela vediet ci mam nejaky narok na nejake pridavky navyse lebo z tych 222,70 eur sa neda vyzit 🙂

majka777
12. jún 2013

treba ist na úrad práce, kde ťa na odd. hmotnej núdze posúdia, či máš nárok na dávku v hmotnej núdzi, príp. aj nejaké príspevky k nej. Ak na ňu budeš mať nárok, tak na ňu sa viaže aj jednorazová dávka v hmotnej núdzi, ktorú poskytuje príslušný mestský úrad alebo obec äavšak toto je dobrovoľná dávka a každá obec ju nemusí poskytovať). No a potom máš nárok na výživné, príp. náhradné výživné 😉

6zmysel
14. jún 2013

Ja budem tiez slobodna mamicka studujem externe platim si prenajom a okrem tych 210 nebudem mat narok na nic udajne.Mam poziadat o vyzivne otca dietata ble ubohee..ani davku v nudzi ani davku na byvanie nedaju..

lenka23011992
7. júl 2013

AHOJTE MAMINKI NEVIETE MI PORADIT ZE KED MAM RODICOVSKI PRISPEVOK A ROCNEHO CHLAPCEKA CI VAM DALI ALEBO AKO SA DA VYZIADAT NEAKE PRISPEVKY, A CI BY SOM MALA MOZNOST DOSTAVAT ZAS ASPON SIROCKY DOCHODOK LEBO KYM SOM CHODILA DO SKOLI TAK HO MAMA DOSTAVALA. MAM 21 ROKOU,A LEN RODICAK,NA URADE MI TVRDIA ZE NEMAM NAROK,,TAK AKO POTOM TO RIESIA INE ZENI,,ROMSKE,,ZE VRAJ MUSIM VYZIT SAMA S DIETATOM,,

cawes
7. júl 2013

@lenka23011992 Sirocky sa dostava len pokial dieta studuje, t.z. ak by si sla na vysku tak dostanes do veku tusim 24-25 rokov. Ak uz do skoly nechodis tak ho nedostanes.

lenka23011992
7. júl 2013

A nezalezi ani ked som na materskej

sense
7. júl 2013

@lenka23011992 ako pise cawes mas narok len na rodicovsky prispevok a rodinne pridavky, sirotske mas narok pokial studujes do 25r.

anaj58
7. júl 2013

Ahoj baby 🙂 neviete nahodou ci nemam narok na priplatok k prispevku na dieta? ak som slobodna maicka...a mala ma uz 10 mesiacov? dakujem za odpovede 🙂

lenka23011992
7. júl 2013

A ked som na materskej tak ako...ani vtedy..a co ine prispevky..

lenka23011992
7. júl 2013

Dobry den a ked mi povedali ze nemam narok tak ako to je myslite ze keby som im zaniesla rovno vypisane ziadosti ..lebo uz neviem co robiyt..dakujem za

miska71191
10. júl 2013

ahojte chcela by som sa opytat o ten priplatok k prispevku na dieta. Pocula som ze slobodna mamicka ten priplatok nedostane ze s otcom dietata musia byt manzelia je to pravda?dakujem

lenka23011992
27. aug 2014

@cawes ahoj a nevies mi este poradit,od 2ho idem do skoly dennou formou ..som na rodicovskej dovolenke na sirocky by som mala mat narok nie??dakujem

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka23011992
27. aug 2014

No aj ja si myslim len tie nase zakony a neviete mi este poradit vyzivne od mami? Mozem nieco take poziadat

fidorka7
31. aug 2014

@lenka23011992 ak budeš dennou študentkou a máš pod 25 rokov, máš znova nárok na sirotský dôchdok, treba si oň opäť požiadať na sociálnej poisťovni. Tvoja mama bude mať nárok opäť na teba poberať prídavky a daňový bonus (ak teda nie si vydatá alebo nemáš od nej určené výživné súdom), vtedy by si poberala prídavky sama na seba. Plus máš nárok na dieťa - rodičovský a prídavok. Inak už vôbec nič, pretože neviemn, ako to máš s výživným na dieťa od jeho otca - je to zákonný nárok, ktorý si musíš uplatniť, ak chceš riešiť hmotnú núdzu (ktorá by ti ale ja tak nevyšla pravdepodobne).

lenka23011992
31. aug 2014

@fidorka7 ja zijem sama s vyzivnim sme sa dohodli..vydata niesom ,takze sirotsky a pridavky by som mala poberat sama..dokonca s mojou mamou nezijem neviem kde je a vobec sa nezaujima omna...dakujem za otpovede..lebo som nevedela. .dakujem pekne

fidorka7
1. sep 2014

@lenka23011992 ale ak tú dohodu o výživnom nemáš na papieri oficiálne, tak Tvoja smola do budúcna sa nepohneš. A ak nekomunikuješ s matkou tak smola druhá - prídavky ktoré by mohla na teba brať a dávať Ti ich, nedostaneš. A to v situácii, v ktorej si je na zamyslenie. Takže moja rada, porieš si financie, keď už vzťahy máte také, aké máte vo svojom okolí.

lenka23011992
1. sep 2014

@fidorka7 no ja zijem s partnerom, a ked som bola na urade socialnych veci a rodini povedala ze tlacivo na pridavky si mozem poberat sama ..lebo ked si plnoleta mas pravo poberat to ty..tak uvidime ako to bude v kazdom pripade dakujem

fidorka7
1. sep 2014

@lenka23011992 ja na úrade pracujem a viem, že podľa zákona máš právo poberať prídavky sama na seba len ak máš od mamy súdom určené výživné.

lenka23011992
15. okt 2014

@fidorka7 ahoj tak ty pisem sirocki mi daju ale moja mama snou sa neviem dohodnut..peidavky mi nechcu priznat az po vyzivnom od matki ked pojdem cez sud aj by som to dala ale moja matka sa mi vyhraza..ze od ndj chcem a pod potrebujemsurne radu

fidorka7
15. okt 2014

@lenka23011992 a akú, už som ti jednu dala - musíš mať súdom určené výživné. prosím ťa a píš zrozumiteľnejšie, nedá sa to pochopiť.

mrnca
29. okt 2014

prosim vas nevie niekto ci mam narok na prispevok v hmotnej nudzi ked poberam vdovsky a sirotsky dochodok 241 €

lenka23011992
31. okt 2014

@fidorka7 a mohla by si mi este prosim pomoct a hlavne poradi? o vyzivne od mamy som uz poziadala na sude. uz len cakame na predvolanie. dnes ma kontakovala matka, ze jej mam dat potvrdenie o navsteve skoly, pretoze je pozastavili opatrovatelsky prispevok na jej mamu z dovodu, ze nenahlasila na socialke, ze som zacala denne studium. je to mozne?

fidorka7
1. nov 2014

@lenka23011992 myslím že nie je, nedala by som jej ho, resp. by som išla na úrad s ňou a nechala si vysvetliť, načo to potvrdenie potrebujú. Mám obavy, že jej boli zastavené prídavky a ona chce predložiť potvrdenie, aby sa jej začali vyplácať. Choď tam s ňou a uvidíš, či ti klame.

fidorka7
1. nov 2014

@mrnca si sama? máš nejaké vyživovacie povinnosti? bývaš sama? vo s vojom? pracuješ? iný príjem? atd... množstvo otázok... to ako keby som sa pýtala, koľko stojí červené auto?
zájdi na úrad a daj si prepočítať životné minimum v tvojom prípade.

lenka23011992
1. nov 2014

@fidorka7 vysvetlila mi to ona tak ze jej zastavili opatrovatelske ze nenahlasila do 7 mich dni ze navstevujem skolu ..ja mam nazor nato taky ze ma pravo poberat vdovsky, a ktomu potrebuje potvrdenie o tom ze navstevujem skolu! Tak myslim ze ide na to inak!a ja ked som si vybavovala sirocky to iste som ktomu potrebovala co ona na ten vdovsky..a nemusim jej davat potvrdenie ked som uz som dospela nie?

lenka23011992
1. nov 2014

@fidorka7 a pridavky mi uz posielaju na moj ucet! Ako si mi pisala ze nemozem poberat pridavky pokial nemam od nej stanovene vyzivne sudom a na ten sud cakame na termin..tak mi ich uz posielaju takze kvoli tomu to nebude len kvoli vdovskemu, ona si mysli ze som hlupa! Dakujem za otpoved