Som tehotná a nezamestnaná. Mám nárok na príspevky?

alenana
17. nov 2012

Dokončila som SŠ a od októbra 2011 som si našla prácu, výpoveď som dostala júla 2012. Teraz som na ÚPSVaR, nezamestnaná som od augusta 2012. Som tehotná. Čítala som tu všelijaké diskusie o tom, že ak si nezamestnaná, nemáš nárok na žiadne príspevky, ani počas ani po tehotenstve. Teraz ako to vlastne je? Sú tu ešte aj také mladé maminky, ktoré s touto hrôzou majú skúsenosti?

biene
25. apr 2014

@dena1973 no, snazim sa stihnut otehotniet ezte do konca RD, ale v pripade, ze by som sa to dozvedela, ze som otehotnela este pocas RD ale uz mam vypoved, tak teda 8mesiacov je ochranna lehota, ale musim aspon 1den cerpat dovolenku - co aj planujem kvoli maximalne podpore v nezamestnanosti. Spravne?
Dakujem pekne za rady

dena1973
25. apr 2014

@biene No áno. Ukončiť PP je treba tak ako som písala ...... dovolenka po RD a ukonč. PP, resp. nástup do PP po RD a ukonč. PP.
Ochranná lehota: všetko závisí od toho kedy budeš mať pravdepodobný pôrod a nástup na materské, ktoré musí byť v ochr. lehote presne 6 týž. pred pôrodom. V takýchto prípadoch si SP pýta potvrdenie od gynekológa (pri nástupe na materské), kde uvedie kedy si ostala tehotná....či ešte v dobe PP resp. po ukonč. PP.

biene
25. apr 2014

ok, dakujem

dena1973
25. apr 2014

@biene Nie je začo... 😉

erika2833
6. júl 2014

Ahojte,som tu nová a chcela by som Vás poprosiť o radu.
Od 25.02.2014 som na UPSVaR, poberám podporu pol roka a teraz som sa dozvedela že som tehotná.
Som veľmi šťastná 😀
Tým sa chcem opýtať, keď porodím budem dostávať materskú ?
Ďakujem
Erika

majusqa77
6. júl 2014

@erika2833 zalezi co bolo predtym, ci si bola zamestnana a ak ano ako dlho

erika2833
6. júl 2014

Ano bola som zamestnana 4,5roka vkuse 🙂
Dakujem

zalka
7. júl 2014

@erika2833 ak ti nevznikne žiadne poistenie ... DNP alebo nový PP tak nárok na MD mať nebudeš ...

lamkaaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
britkasonca
19. júl 2014

ahojte baby...chcem sa poradit.....som na úrade prace,ale aj pracujem na dohodu čo samozrejme vedia aj na úrade práce.prosím vás kolko a na čo budem mat nárok?myslím finančne.momentalne som 9tt dakujem velmi pekne vopred za odpoved...priatel samozrejme pracuje

lucydn
14. mar 2018

@denda83 a ked som tehotna a byvam v obecnom najomnom byte mam narok aj na nejaky prispevok na byvanie aj ked ho napr neodpracujem kedze som tehotna?