Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som v 6. týždni a odchádzam do Anglicka. Mám nárok na materskú?

miskamatko1
20. apr 2013

Chcela som vedieť že 28.4 odchadzam do Londýna a som v 6 týždni a idem si hladať tam robotu aj s priatelom.Mám tam nárok na neakú materskú či ani nie?.Chcem tam ostať neaký ten rôčik ak sa mi to podarí nemám nikoho kto by mi pomohol a kamaratka mi poradila že henď ako tam pridem mám to tam nahlásiť. Čo mám teda spraviť?
Prosím poraďte mi.Ďakujem

maznacik007
20. apr 2013

@miskamatko1 poriadne si to zvaz ist tam bez vybavenej prace aspon pre jedneho z partnerov a ak si este tehotna ty do toho je dost velke riziko....
materske nedostatnes tam musis mat suvisle odpracovane u jedneho zamestnavatela.... ine benefity bude zavisiet na posudeni uradov, ale teda isto to v aktualnej situacii tam nie je tak ze prides natrcis ruku a dostanes ....

cuculik1
20. apr 2013

@miskamatko1 obdivujem. Ako tehotna a bez prace to by som sa teda do uk vobec nehrnula...uvazuj aku pracu si ako tehotna najdes....ved nasinci tam vacsinou zakotvia v restikach, skladoch a pod....no a to vobec nieje praca pre tehotnu. Plus este neokukana si budes musiet hladat doktoraa pod.

janinah
20. apr 2013

kto zamestná tehotnú?na akú prácu?či mieniš to zatajiť? lepšie by bolo nech ide priateľ sám a rozkuká sa,nájde robotu a potom sa uvidí,či je vhodné tam ísť aj tebe ako tehotnej žene

lucyvivien
20. apr 2013

ja by som sa tam bála íst už len kvoli juvenilnej justícii

katulka1141
21. apr 2013

@miskamatko1 kolko rokov mas odpracovynch na SK???a myslim,ze sa mozes zamestnat,ale budes im to musiet utajit aspon prve 3-4 mesiace.a potom by si musela mat pracu aspon na 6 mesiacov.neviem to 100%,lebo ja tu pracujem uz 7 rokov .mozno ked bude mat priatel pracu tak mate narok na nejake benefity,ale skor by som sa na to nespoliehala.

dedikatessa
21. apr 2013

Ahoj 🙂 ja by som ti tiez odporucila poslat tam skor priatela a potom by si prisla za nim pokial je to mozné. V anglicku musis mat odpracovanych niekolko mesiacov sustavne za sebou neviem presne kolko ale az potom mas narok na matersku. Inak ak by si si pracu nenasla tak nemas narok na matersku ale samozrejme daju sa vybavit nejake prispevky no to uz neviem aké a taktiez tam potom zalezi ci priatel pracuje, kolko zarobi, ci byvate spolu atd.. Ja by som chcela ist za manzelom po porode on je uz tam ma aj pracu no bude tiez treba vybavit kopu veci. Hlavne ty si potrebujes vybavit national insurance number a prihlasit sa u doktora.

katka1981
21. apr 2013

@miskamatko1, vies aku starostlivost budes mat ako tehotna? Kamaratka tam otehotnela, zacala krvacat, na pohotovosti jej povedali, no nic sa nedeje, pocka sa co bude. Inymi slovami, bud potrati, alebo nie. Dalsia kamaratka tam rodila, prenasala, babo sa jej uz v brusku pokakalo, mala 40tky horucky, v nemocnici ostala 24 hodin vratane porodu a poslali ju domov. Skoda reci. Mozno su aj lepsie pripady, nejdem ta strasit, ale ja som ziadne superlativy na ich zdravotnictvo nepocula. Bez vybavenej prace by som do cudziny nesla ani ako netehotna, navyse potom ako beru deti.... ved popremyslaj, rozhodni sa najlepsie ako to vam vyhovuje.

aliza
21. apr 2013

@miskamatko1 ako prepac, ale ist do UK s tym, ze sa idem hned nahlasit na urad, je hruza. Ja uz sa ani necudujem, ze si na nas anglicke urady takto zasadli a beru nam deti, kazdy tam ide len zmykat system. Ako nehnevaj sa, ale rozmyslaj trochu, ako tehotnu ta nikto nezamestna. Pretoze jedina praca je vo fabrikach, cize manualna praca a pochybujem, ze zamestnaju tehotnu. Ak aj ano, tak tam nevydrzis ani tyzden. Ani len tvoj priatel robotu nema, to z coho chcete zit a kde? teraz pobrali domacim benefity a nezamestnanost sa rapidne zvysila, cize ani domaci nemaju pracu a vraj uz nebudu davat cuzdincom ani socialne byty, kym nebudu mat odpracovane 2 roky. A co chces ist nahlasit? ze aha, prisla som z SK, dajte mi byt a peniaze? 😕.

miskamatko1
autor
21. apr 2013

Priatel ma vybavenu robotku a aj ubytovanie uz mame a ja som si t naslapolievanie kvetin3 hodiny denne a cez anglicku firmu ;) a mam tam rodinu.........dakujem velmi pekne som rada ze niektovmi vedel poradit ,😉

aliza
21. apr 2013

@miskamatko1 si pisala, ze namas nikoho, kto by ti pomohol a odrazu tam mas rodinu 😕, dalej si pisala, ze idete hladat pracu a odrazu pracu uz mate vybavenu....ako nechapem, ze o co tu ide 😨

katie555
21. apr 2013

@miskamatko1 musis mat odpracovanyc 26tyzdnov pred qualifiing week , co je teda max ked musis hlasit zamestnavatelovi ze si tehotna..za tento tyzden sa povazuje 25tt, tzn nesmies byt tehotna ked nastupis do novej prace aby si mala narok na matersku...
Presne ako pise @aliza neviem ako si to prestavujes, ze prides a budes mat vsetko tu ...Co ta sem tak laka
@katka1981 ta staroslivost o tehtone tu nie je tak zla ako si vy na svk predstavujete, alebo zalezi aj od oblasti. Tehotenstvo je brane ako prirodzeny proces tak preto to az tak neriesia ako na svk..A co sa tyka krvacania, to asi ako kamoska natrafila...Ja som tiez mala krvacanie, bola som na pohotovosti a riesili to....A to prenasanie - prenasas oficialne az po 42tt - 38-42 tt je normalny termin ... 😀

monkka21
21. apr 2013

musis mat odpracovane 26 tyzdnov PRED otehotnenim aby si dostala materrsku cize ty sa nekvalifikujes na to kedze uz tehotna si.a s tou pracou maju baby pravdu,pochybujem ze ta niekto zamestna tehotnu a ked budes doma s babom a nedostanes ani matersku tak to bude velmi tazke.radsej si to poriadne rozmysli.