Výpoveď dohodou v 27. týždni a úrad práce

medovka14
3. máj 2016

ahojte, chcela by som sa spýtať, ukončila som pracovný pomer dohodou k 30.4.2016. Viete mi poradiť do koľkých dní sa mám prihlásiť na úrad práce? Čo všetko si mám vziať so sebou? Bude za mňa štát platiť odvody? 13.6., alebo 27.6. by som mala nastúpiť na materskú dovolenku. Nárok na príspevok mám, bola som nemocensky poistená 270 dní počas minulých 2 rokov. No môže mi tento mesiac a pol bez práce ovplyvniť výšku materskej?
ďakujem za pomoc

sashabb
3. máj 2016

@medovka14 lepšie by asi bolo isť na PN až do nástupu na MD, tým pádom sa nemusíš ísť evidovať na ÚP a PN budeš mať platenú (ochranná doba)

medovka14
autor
3. máj 2016

@sashabb len to nechcem, mame dve deti, ktore vozim kazdy den do skoky a zo skoly, cize nemozem byt zavreta ☹

magic08
3. máj 2016

@medovka14 pocas PN existuju vychadzky.. lekar ti ich prisposobi podla potreby

medovka14
autor
3. máj 2016

@magic08 aha, skusim mu zavolať, že čo mi povie 🙂 myslíš, že gynekolog mi bude vedieť dať vychádzky? priznám sa, že som toto vôbec ešte neriešila 🙂

@sashabb ďakujem za typ, skúsim tú PN, nevieš mi ešte poradiť, keď sa dám na PN, či musím ísť ešte niekde niečo nahlásiť? vďaka 🙂

sashabb
3. máj 2016

@medovka14 ja som bola do zdravotky nahlasovať, keďže som sa nehlásila na ÚP, tak aby to mali podložené, že som zatiaľ PN 😉

evittam
3. máj 2016

@medovka14 Najväčšiu chybu si spravila, že si vôbec podpísala dohodu o ukončení pracovného pomeru-mala si ísť rovno na PN.......

medovka14
autor
3. máj 2016

@evittam no nepoznas pozadie, takze vobec nevies o co ide 🙂

medovka14
autor
3. máj 2016

@sashabb dakujem za radu 🙂

magic08
3. máj 2016

@medovka14 samozrejme, ja som bola PN pocas tehu a mala som vychadzky rano 8.00 - 10.00 a potom poobede od 14.00 - 16.00 hod. Dokonca sa ma pytal, kedy mi lepsie vyhovuju casy... 🙂

evittam
3. máj 2016

@medovka14 V poriadku. Chcela som ti len poradiť. A naozaj podpísať dohodu o skončení pp počas tehu a mať napríklad zmluvu na dobu neurčitú je fakt nie dobré - čo sa ti vyhrážali? No nech....Ale to už je o ľudoch.

nyusika
3. máj 2016

@medovka14
nemusi poznat pozadie @evittam

podpisat dohodu bola obrovska chyba. a ziaden serizony zamestnavatel by toto neprijal.
on tvoju PN neplati (teda 10 dni ano, ale to je bagatel)
sama si sa pripravila o kopec vyhod a istot

9lf9
3. máj 2016

@medovka14 na urad do 7 kalendarnych dni od ukoncenia PP, takze do 6.5.2016- zobrat si treba zapoctovy list- ak ho nemas tak pracovnu zmluvu+ukoncenie prac. pomeru a doklad o vzdelani

medovka14
autor
3. máj 2016

@9lf9 ďakujem 🙂

tobnuf
3. máj 2016

@medovka14 skus ist za obvodnym lekarom.a od neho si pytat pn .. tam on vie dat taku diagnozu ze vychadzky mat nemusis( depresia)..

medovka14
autor
3. máj 2016

@tobnuf skúsim, vďaka

medovka14
autor
9. máj 2016

Predsa len to vyzerá na tu PN do nástupu na MD. Neviete mi prosím poradiť postup? Gynekológ ma vypíše, idem k nemu teraz 12-teho. Predpokladám, že ma nemôže dať spätne od 1.5.? Čítala som ze prvých 10 dní platí firma, plati to aj tu? Vďaka 🙂