Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Z rodičovského idem na maximálnu materskú

weissrose
26. sep 2012

trocha som z toho zmetena kedze na nete som vobec nic take nenasla ze ako sa to da vypocitat ked matreska sa rata za mesiac pred... za 24 dni mi bude vypocitany rodicovcsky a ta tych 7 dni co vychdza do konca mesiaca budem mat vyúpocitanu matresku??? poradte ak s tym mate niake skusenosti. dakujem 🙂

moon1979
26. sep 2012

@weissrose
no tak ked píšeš, že budeš mať maximálnu materskú, tak nechápem prečo sa pýtaš že koľko dostaneš 🙂
maximálna MD je niečo vyše 700 eur mesačne, počíta sa podľa denného vymeriavacieho základu, takže za tých prvých 24 dní dostaneš ešte rodičovský a za zvyšných 7 dní dostaneš alikvotnú čiastku materskej, teda denný VZ x 7 dni 🙂

sympa1
26. sep 2012

@weissrose rodicovsky ti vyplatia do konca celeho mesiaca

moon1979
26. sep 2012

@sympa1 to je logické, rodičovský sa nekráti, aj keby čerpala rodičovský len jeden den v mesiaci a zvyšok materskú aj tak by dostala celý rodičovský akoby ho čerpala plný mesiac

sympa1
26. sep 2012

@moon1979 no a?ja to viem

moon1979
26. sep 2012

@sympa1 opakovanie je matka múdrosti 😀

moon1979
26. sep 2012

@sympa1 a okrem iného som upresnila tvoju odpoved práve preto, že bola zmätočná ...

weissrose
autor
26. sep 2012

dakujem velmi pekne za odpovede 🙂 na nete som googlila no nic som nenasla 🙂 velmi ste mi pomohli 🙂 este raz dakujem 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli