Žijem v Čechách, ale trvalý pobyt mám na Slovensku

saljakova
29. dec 2016

Dobry den vsetkym chcela by som sa vas opit at jak to chodi ja som Teraz tehotna v januari mam termin a byvam v cesku a budem rodit tu a mam tu prechodni pobyt a trvaly mam na slovensku a tu v cechach nemam odpracovane ani pol roka ani rok len nejake mesiace chcela by som sa vas spitat ci by som tu dostavala matersku Lebo som sa bola informovat na socialke a tam mi povedaly ze nebudem dostavat ani matersku ani rodicovsky prispevok. ..

saljakova
autor
29. dec 2016

Ze musim ist na slovensko a tam si to musim vybavit

sibalka21
29. dec 2016

ved ked ti to povedali, asi to tak bude.... Ale pokial viem, dieta musi zit na slovensku aby si mala narok na rodicak... A na matersku nemas narok....

saljakova
autor
29. dec 2016

@sibalka21 to ano ale ja zijem v cechach uz 9 rokov tak neviem a zdravotnu si platim tu tak by som musela platit aj na slovensku keby ze by som tam bola alebo porodila

loginexistuje
29. dec 2016

Nemas narok na rd ani materske ani ine prispevky zo slovenska musela by si tu zit resp mat tu stredisko zaujmov miesto trvaleho pobytu nestaci

loginexistuje
29. dec 2016

Treba ziadat v tom state kde zijes a kde si pracovala

saljakova
autor
29. dec 2016

Neviem jak to chodi

9lf9
29. dec 2016

@saljakova kedze nemas odpracovane narok na matersku ti nevznikne, davky musis ziadat v CR (maju aj porodne, RP od narodenia dietata a pokial neprevysite prijem tak aj pridavky od nardenia).

simona24
29. dec 2016

Mam sestru v CR, pri synovprvomsynrodila v CR) maly ma obciaa odpracovane necodpracovaneanejake roky tu na SR do ciech isla.byvat po porode a brala matersku zo SR a potom rodicak tam v , ale jej mme cech aj cajhtam pracoval dokonca mala rodicak az do 4 rokov. Teraz ma druheho syna a pobera rodicak na Slovensku,.lebo tu pracuje jej mm ked maly bude mat tri roky ma sa ist hlasit tam v CR a rok jej budu platit rodicak este tam, lebo tam moze mat az do 4 rokov .

jatva
30. dec 2016

Ked nemas odpracovane, nedostanes ani na svk ani v cr. V cr si vybavis rodicak, ktory budes mat na 4 roky - do 9 mesiacov veku 7600kc, potom 3800kc. Ak vase primy nepreracuju stanovenu hranicu, tak budes mat narok na porodne a pridavky.

saljakova
autor
8. jan 2017

@jatva ale tym padom ked som Teraz v cr tak budem zachvilu rodit. . Ale jak som sa bola informovat na socialke tak mi povedaly ze mam ist na svk si to vybavit ale ked tym padom ja si neplatim zdravotnu na svk ale platim si ju tu v cr ..tak som nestiha ani si tu nejake roky odpracovat kedze do 18 ma zivily rodicia a otehotnela som hned jak som dovrsila 19 rokov... a na svk si myslim ze nedostanem tu a trvaly pobyt si nemozem tu spravit az po 5 rokov mam len prechodny Lebo tym padom mi hovoria ze tu nemam trvaly tak si to musim ist vybavit na svk

monulienkamt
8. jan 2017

@saljakova ak ostavas zit v Cechach, tak mas narok na rodicovsky z Ciech, tam budes mat centrum zaujmu, narok budes mat na tie sumy ako uviedla @jatva ... na Slovensku ti Rd nepriznaju, to by si tu musela zit aj s dietato, dieta by tu malo svojho pediatra

jatva
8. jan 2017

@monulienkamt vsak ja viem, ze ked je v cr, tak na svk nedostane nic. A ked nema odpracovane, tak materska proste nebude ziadna. Rovno rodicak a to podla toho, kde zije

ivka288
8. jan 2017

Ahoj ja sem na slovensku 14,let mam v Prahe zruseny trvalu pobyt mam Jen opcanstvi a ma Slovensku mam karticku trvaleho pobytu mam dve deti maji logicky slovenske opcanstvi makala jsem takze sem dostala materskou a aj rodicak poky MAs karticku a chces rodit v cechach tAk budou MIT deti ceske opcanatvi a pokyd SI pracovqla dostanez aj materskou ja taky pracovala platila poistovni a VSE oki

saljakova
autor
8. jan 2017

@jatva takze tym padom by som mohla dostavat tu v cr rodicak. . Ale neviem ci by som dostala porodne

jatva
8. jan 2017

@ivka288 deti budu mat ceske obcianstvo iba ak je jeden z rodicov cech

ivka288
8. jan 2017

A nieje tam do podrobma son necitala prispevok pardon ano to je Pravda samozrejme

saljakova
autor
8. jan 2017

@ivka288 nechapem vas 🙂

ivka288
8. jan 2017

@saljakova pani
@jatva to pochopila😊

saljakova
autor
8. jan 2017

@jatva nie neni... ja som slovenka a manzel je ukrajinec tak neviem ake bude mat na se dieta obcanstvo;)

ivka288
8. jan 2017

@saljakova tam kde se narodi Ta ma obcanstvo automticky

saljakova
autor
8. jan 2017

@ivka288 a narodnost potom bude mat Jake ked manzel je ukrajinec a ja slovenka

ivka288
8. jan 2017

@saljakova ked budete rodit v cechach bude mat narodnost česku nebo sa tam narodi bude obcan česke republiky

loginexistuje
8. jan 2017

@saljakova a manzel kde pracuje obcianstvo bude slovenske

jatva
8. jan 2017

@ivka288 100% nebude mat ceske obcianstvo. A narodnost moze mat aj eskimacku 🙂 tu si clovek vybera podla toho ako sa citi. Pravidla ziskania obcianstva ma kazdy stat svoje a cr ma podmienku, ze jeden z rodicov musi byt cech. Alebo potom po case moze ziadat....

saljakova
autor
8. jan 2017

@loginexistuje manzel pracuje tu v cr mi tu uz aj zijeme

loginexistuje
8. jan 2017

@saljakova tak je to jasne narok na rp mas z ciech so slovenska nedostanes nic ani porodne

saljakova
autor
8. jan 2017

@loginexistuje aj ked nemam odpracovane a ked porodim tak kde mam ist ziadat o rodicak na socialku

loginexistuje
8. jan 2017

@saljakova na urad prace ked sa dieta narodi ale to vsetko mas na nete staci googlit

loginexistuje
8. jan 2017

Samozrejme v cechach ziadas