Zrušia príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa?

emmka3
4. aug 2010

Mamicky, buduce mamicky a snazilky ... co poviete na toto?
http://www.cas.sk/clanok/175703/takto-motivuju-...

a este v rychlosti prepocet, ako sa budeme mat "dobre" 😖
Takže maminy ja som si dala tú robotu a prerátala tú Mihálovu spravodlivosť v praxi:
Pracujúca mamina za tri roky na materskej príde o 878,64 € prípadne 1 178,64 € (podľa toho, či bude rodičovský 180 alebo 190 €). A nepracujúca mamina na tom zarobí 773,40 € prípadne 473,40 € (podľa toho, či bude rodičovský 180 albo 190 €). A to sa ešte bavíme za predpokladu, že prípatok k príspevku na dieťa zostane len bude rozrátaný. To je logika takže tá ktorá neplatí dane ani odvody dostane viac a tá ktorá poctivo pracuje príde o výhody, ktoré v súčasnosti má. Ale základ je, že budeme mať jednotný rodičovský príspevok.

Asi by stalo zato sa do toho nejak opriet (kedze Unia matiek sa vyjadrila v style, ze je to v podstate OK 😔 , nech to neprejde, lebo aj ked nase zlaticka nerodime pre peniaze, ale v dnesnej dobe sa bez nich neda zit ... zial ...

ivuss01
18. nov 2011

@tanyja ahoj, tak to asi treba mat aj narok na podporu? kde sa to vybavuje? ak som tehu, tak idem stat zmykat, ako sa len da 😔 , na co ja narok nemam, a este mm ma v hrubom min mzdu, len v cistom to je menej 😝

tanyja
18. nov 2011

@ivuss01 stále ich obiehaj, popýtaj sa na sociálke, že čo ti povedia, keď poniektorí zneužívajú štát dlhé roky, prečo by si aj ty nemohla, no nie? a to nie je ani výplata, to je almužna, nemá tvoj mm možnosť ísť niekam inam robiť? predsa len živiť 3-člennú rodinu je úžas, však to sa ani nedá 😒

ivuss01
18. nov 2011

@tanyja nie, je rad, ze robi, a na stavbu mi nepojde, tam treba na vyplatu cakat aj 3 mesiace, tak caka potencialny svagor, ale uz som si ja nasla robotu na 4 hodky n dohodu, ale prva vyplata ete nebola.....

maria85
19. nov 2011

@tanyja presne tak, škoda reči, však keby dali nám nemali by pre seba, no a teraz sú chudáci aj oni si museli nakoniec zmraziť platy, však uvidíme ako bude 😝

tanyja
19. nov 2011

@maria85 no ja neviem, nepošleme im niečo z našich príjmov? žeby im nechýbalo 😀
hanba im, oni si rokovali za zvýšenie platov a všetky ostatné príjmy sa znižujú, aby sa ušetrilo
😒

maria85
21. nov 2011

@tanyja ale no za čo by sme si potom kúpili bavoráčik a novú vilu ak pošleme im 😅 pekne len treba pchať do ponožky 😝 však ked si niekto môže rozhodovať o plate tak to aj tak vyzerá, ale teraz im krivdíme chudáčikom ved si ich zmrazili pre bud.rok pôjdu teraz po žobrani chudatka malé 😔 však ideme do stredoveku budú páni a chudoba pomaly si budeš platiť aj za to že dýchaš tento vzduch aby sa získali peniažky do štátnej pokladnici a mohlo sa posielať na pomoc druhým, prečo by sa starali o nás to by im asi zaberalo veľa času 😖

tanyja
21. nov 2011

@maria85 jaj, jasné, ja som na to zabudla, že si tie bavoráčiky ideme kúpiť a vilu, mala si mi to skôr pripomenúť, už som si kúpila topánky ako Vianočný darček 😒 , ale ak doložíš, tak ten bavoráčik kúpim 😵
tak predsa si zmrazili platy? chudááááááci a mamičky budú mať zvýšenú materskú o 5% že jupííííííí a o 6 tt dlhšie 😵

maria85
23. nov 2011

No ja ti teda doložím na bavoráčik, ale budeš ma musieť potom povoziť 😉
Ale čo akurát som sa ťa chcela opýtať či si nepozerala správy bo mi ušlo čo vyprávali o materskej, akurát som zachytila ked splietala niečo a nejakom odkladaní penazí a ani neviem čo a kam.

tanyja
25. nov 2011

@maria85 ahoj, jasné, povozím ťa, nemáš vodičák ?
ja som tie správy tiež len bokom začula, a hovorili o tom, že tie ženy, ktoré si platia aby mali vyššiu materskú, že vraj by nemali prísť o svoje peniaze a viac ani neviem, priznám sa 😎

maria85
27. nov 2011

@tanyja ahoj, nie nemám vodičák
ved práve že tiež som nič nezachytila len niečo že sa môžu cítiť diskriminovane tak že čo opať vymýšľajú na nás ako v tomto štáte sa neoplatí byť rodičom pretože tu ti to budú strpčovať a nie aby si si užívala to malé krásne stvorenie na ktoré si sa tešila 9mesiacov ako fakt nemám na nich slov ☹

tanyja
27. nov 2011

@maria85 a to len aby sme sa stresovali, že či z toho minimálneho príspevku nejako vyskáčeme ..... 😒 však ich to nezaujíma, a teraz tí lekári, teda fakt úžas, matematický príklad: pán doktor dal výpoved, lebo chce zvýšiť plat, platí hypotéku 500€ mesačne, koľko je jeho plat?
výsledok: no málo to teda nebude, lebo ináč by mu taký úver neschválili......
a my spokojne robme za 350€ v čistom 🤐
a ešte, kto mu teraz ako chudáčikovi pomôže, keď pôjde na úrad práce, podpora mu asi stačiť nebude 😀

tanyja
27. nov 2011

@aela tiež zdieľaš môj názor, si zlatá, díky 😵 , a to dávali prísahu, že budú ľuďom pomáhať stále... no to vidno, fakt 😒

maria85
28. nov 2011

@tanyja ani mi nehovor, bo páni doktori vedia že sú potrební a môžu si dovoliť skákať, poviem ti že kamarát ked nastupuval ako chirurg dostal nástupný plat cca 1000 eur dal výpoved bo sa mu to málilo tak ani neviem kolko mu sľúbili vyšší plat + nadčasy a pohotovosť ked má atd. takže teraz tam je už asi 5rokov čiže ani nechcem vedieť kolko má. Vieš ako mamička ked budeš štrajkovať tak ti to nepomôže bo nie sme dôležité pre tento štát a obyvateľov tohto štátu vedia že i ked opať klesne pôrodnosť vždy nejaká bude bo každý maldý zdravý pár túži po dieťatku a preto si môžu robiť čo chcú.
Poviem ti morálka medzi doktormi asi upadla bo si dovolujú skákať a kašlú na ich prísahy a spravodlivosť pre obyčajných ľudí nikdy nenastane bo ked dajú nám neostane im. Ako je jedno kkto bude hore nikoho nezaujímame a som zvedavá na tých čo majú tú kampan 99%, ako sa zastávajú v reklame a ked sa náhodou dostanú hore tak to nebude platiť bo si budú plniť vlastné vrecká tipujem s každým to tak je. 😔

tanyja
28. nov 2011

@maria85 a ľudia si doktorov naučili na úplatky... voľakedy to boli vajíčka, slaninka, mäsko, dnes: peniažky, prípadne celá sviňa, už by im vajíčka nestačili 😒
a my sme pre nich fakt nezaujímaví, ale zato pre rómov zase vyčlenili 116mil € na výstavbu bytov pre nich, tak akože kto je preferovaný a kto diskriminovaný, veď už je tu na SK všetko na hlavu postavené, niekedy je mi aj ľúto, že v takejto krajine žijeme, že kde sme sa to dostali, ale viem, že nie sme jediný štát, kde sa takéto robí..
a tí 99% , neviem, nepozerala som to ešte, nie je to náhodou Matovič? to je ale ksicht a jasné, ak sa aj oni hore dostanú, zmena určite nenastane,, ako všetci, aj oni si nahrabú do vrecka a budú sa tváriť, že robia niečo pre nás 😠

maria85
28. nov 2011

@tanyja ako je pravda za ich dobre odpracovanú prácu ich ľudia chceli ešte oceniť a tak to dopadlo nájsť dobrého doktora je zázrak a je im ešte aj málo hanba im
a zober si nedávno zvýšili učiteľom plat a opať chú viac a chcú ísť aj do štrajku tak ako čistý stredovek bo všetci budú štrajkovať takže žiadne školstvo, žiadne zdravotníctvo, a máme veľa povolaní čo môže začať štrajkovať sú tu policajti, hasiči a pod. platený od štátu tak kam dospejeme a my budeme stále bokom
a kde stále berú peniaze na našich neprispôsobivých občanov, ved si to ani nezaslúžia ešte sa aj sťažujú za to čo podostavajú ako a že všetko sa robí proti tomu aby sa tak "nemnožili" hahahaha ved odpacovať chvílu niekde nemajú problém videla som to a potom dostanú všetky peniažky čo majú a sme tam kde sme boli
a tí 99% to sa mi vidí že nie je Matovič ten je Obyčajný ľudia a to hej je to ksicht a je to taký šašo 😀

tanyja
28. nov 2011

@maria85 učiteľom sa síce zvýšilo, ale o 7% v hrubom, čiže v skutočnosti im prihodili možno nejakých 10e čo fakt je o ničom, hovorím o priemernom plate učiteľa (pochádzam z učiteľskej rodiny 😀 )
a tých našich neprispôsobivých treba udržať na SK, pretože nikde ich nechcú, preto majú aj také vymoženosti...... 😢
žeby sme sa vrhli na politiku? ale to by sme nemohli mať chrbtovú kosť, lebo väčšina z nich, čo sú v politike, ju nemajú 😒

maria85
29. nov 2011

@tanyja ako viem že vela zaleži že sú rôzne ohodnotený učitelia, ale čo som chodila na strednú tak nám jedna profesorka hovorila že máva cca v čistom okolo 550eur ale už neviem čo presne sme vtedy viedli za tému a viem že učitelia na ZŠ sú najhoršie ohodnocovaný ale čo hovorili bolo to od 6 do 60 percent takže sa určite nabalili hlavne na vysokých školách, ako nemyslela som to zle bo oni sa vyčerpávajú hlavne psychicky a obyčajný robotník zas fyzicky a je rád ked má 450 eur hovorím z vlastnej skúsenosti a to už sme chodili domov z vyplalzenými jazykmi ked sme mali taký plat a vravím pri dnešných deťoch to majú učitelia fakt dosť zlé.
inak ako ja už dosť dlho hovorím že pôjdem kandidovať za prezidentku ale... 😎
a tak chrbtovú kosť si môžme dať vyoperovať 😝 a vrhneme sa na to potom už nebudeme mať s tým problém a možno sa nám aj začne dariť a budú nás mať peniažky rady ked budeme bez chrbtovej kosti 😀

tanyja
29. nov 2011

@maria85 😀 😀 😀 😀 kopa srandy s tebou 😀 😀
mama bola v MŠ a tam to tiež nie je ktovie ako platené a ohodnotené, potom nastali zmeny, triedy nejako preklasifikovali a platovo jasne že zišli, škrtia všade kde sa dá a na sebe nešetria
a to je jasné, učiteľ sa dnes nemá ktovie ako, kričať nesmie, nič vlastne nesmie, takže aj preto ma prešla chuť byť učiteľkou a to som sa vždy tešila, že budem aj ja učiteľka 😵 😵
a ak ty kandiduješ, idem s tebou, budem tvoja ľavá ruka !!!!!!!! (som totiž ľaváčka) 😵

maria85
30. nov 2011

@tanyja ok tak to beriem schopný ľudia sa vždy zídu 😝
no a pravú ruku vezmem sestru a budem mať múdrych radcov naplníme ponožky a vytratíme sa 😀 no nebude nám potom dobre a samozrejme schválime pár zákonov a pod.
však ako tento štát si robí s ľudmi čo chce a za to že učiteľ teraz nemôže dieťaťu ani nič povedať môžu aj rodičia bo tí na nich nakričia čo si to dovolujú a je ako ja im nezávidim a sa vôbec čudejem že to ešte chce aj niekto v tejto dobe študovať
a tak mamina si užívala drobcov v MŠ tak ro mala závavy a zábavy 😅 pracovať s takými detičkami je ozaj o trpezlivosti a odhodlaní odať sa svojmu remeslu a tým detičkám

tanyja
1. dec 2011

@maria85 a dodnes niektoré deti, už chodia do školy, na ulici oslovujú moju mamu - ahoj Tánička, bola prísna, ale detičky naučila a mali ju radi
aj ja som povedala, že idem do politiky, zrušíme pozdný odchod do dôchodku, dôchodcom zakážeme pracovať (stažujú sa, že sú starí na robotu a predsa robia), cigáni dostanú prídel potravín, žiadne peniaze a poslanci budú mať pevne stanovený plat, samozrejme zamrznutý či ako sa to povie a dostanú max 1.600€
a títo lekári čo dokazujú.......škoda sa rozčuľovať, ale iba normálny človek pri tom utrpí a nie doktor, však nech si idú preč, ked sa im nepáči, ale kto robí za taký plat ako oni? jasné, robia, ale sú aj iné zamestnania zodpovedné, kde ani z ďaleka nie je taký plat ako oni majú.. 😠

maria85
1. dec 2011

@tanyja inak to že je niekto prísny neznamená že je zlý a to je fantastické že tie detičky sa takto pekne pozdravia aj ked už nechodia do školky
ako súhlasím čo majú dôchodcovia robiť nech sedia už doma mladý potrebujú ťiež prácu a príležitosti, cigáni tam sa ani nepozastavujem tým sa dáva všetko nové soc.byty, kontajnerové byty, peniaze, prídely jedál už aj to tu je, neviem ako u vás ale tu nemusia ani smetné platiť, a poslanecký plat si navrhla super za nič nerobenie a ešte majú aj dva mesiace prázdnin tak čo a to budú aj tak ešte krásne slušne žiť
lekári ako nech sa hanbia a začnú chodiť po kanáloch tam potkany nech začnú ošetrovať a nie riskovať zo zdravým ľudí ako si to predstavujú ked niečo študujem a chcem to robiť tak sa tomu odovzdám a budem to robiť a pomáhať a s takým platom by som držala hubu 😖 bo viem že by som si žila na úrovni a spokojne,
pravda je plno zamestnaní ktoré vyžadujú zodpovednosť a nie sú tak ohodnotené akoby mali 😔

tanyja
1. dec 2011

@maria85 ja som mala sakramentsky zodpovednú robotu, raz som urobila jednu chybu a veru šéfka mi to dala pocítiť - stiahla mi prémie a nebolo to málo !! platovo som bola šťastná, že zarobím toľko koľko zarobím...a podľa mňa som mala krásny plat
veru doktori by mali chodiť kanálmi a kukať potkanom pod chvosty, hamba im, mojej starkej mali zajtra meniť kolenný kĺb a jasné, nič z toho...
a cigáni? dajú im nové bývanie a ešte šomrú, že mesto chce, aby si za to platili...postavené nad hlavu
ale včera v správach ukazovali, ako búrali pri ZH na čierno postavené chatrče, to sa mi páčilo 😀

maria85
2. dec 2011

tak to ti trošku závidim že si mala prácu v ktorej ak som dobre pochopila si bola spokojná i ked si ju mala ako píšeš poriadne zodpovednú, ja naopak mám na prácu a podobne veci nehoráznu smolu to čo by ma bavilo tak to všetko ide cez známosti alebo musíš mať vysokú aby sa na teba vobec pozreli (finančne som´si školu nemohla dovoliť a na prospechové štipedium som nemala ako získať bo pri mojej tréme som bola vždy len priemer)
ako tvoja straká sa asi moc tešila že už bude môcť lepšie chodiť a ... fakt nech sa hanbia doplácajú obyčajný ludia a ešte aj ten nezmyselný zákon že lekári si majú kupovať sami vakcíny na povinné očkovania ako sila a čo som čítala na jednej stránke tiež pre mamičky že odmietajú očkovať bo nemajú na to aby si mohli kupovať vakcíny a úvery a pod.si nemienia brať
ako to aj mna poteší ked vidím ako im búrajú na čierno postavené chatrče tak im treba 😝 čo si myslia že budú mať ozaj všetko zadarmo príživníci štátu

tanyja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maria85
5. dec 2011

@tanyja tak to je smutné čo sa stalo v práci čo si mala, no aspon sa ti potom niečo vždy pritrafilo takže si nebola na sucho 😉
zdravotné poisťovne máme na okrasu a aby sme mali kam odvádzať peniaze však ked sa nedeje jedna vec tak sa musí diať druhá vec, no som zvedavá vo štvrtok máme ísť na očkovanie tak uvidím čo bude hovoriť doktorka.

tanyja
6. dec 2011

@maria85 a malá alebo malý má koľko mesiacov? aké očkovanie vás čaká? my už len na 3.roky k doktorke, samozrejme k nebude pomedzi chorý 😀
a čo ti doniesol Mikuláš?

maria85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanyja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maria85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanyja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz