Zrušia príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa?

emmka3
4. aug 2010

Mamicky, buduce mamicky a snazilky ... co poviete na toto?
http://www.cas.sk/clanok/175703/takto-motivuju-...

a este v rychlosti prepocet, ako sa budeme mat "dobre" 😖
Takže maminy ja som si dala tú robotu a prerátala tú Mihálovu spravodlivosť v praxi:
Pracujúca mamina za tri roky na materskej príde o 878,64 € prípadne 1 178,64 € (podľa toho, či bude rodičovský 180 alebo 190 €). A nepracujúca mamina na tom zarobí 773,40 € prípadne 473,40 € (podľa toho, či bude rodičovský 180 albo 190 €). A to sa ešte bavíme za predpokladu, že prípatok k príspevku na dieťa zostane len bude rozrátaný. To je logika takže tá ktorá neplatí dane ani odvody dostane viac a tá ktorá poctivo pracuje príde o výhody, ktoré v súčasnosti má. Ale základ je, že budeme mať jednotný rodičovský príspevok.

Asi by stalo zato sa do toho nejak opriet (kedze Unia matiek sa vyjadrila v style, ze je to v podstate OK 😔 , nech to neprejde, lebo aj ked nase zlaticka nerodime pre peniaze, ale v dnesnej dobe sa bez nich neda zit ... zial ...

kacenqa
13. nov 2011

caute kocky, neviete nahodou, ja idem este podla 'stareho' zakona, dostavam este RD 256 E. dcerka mala teraz v oktobri 20 mes. dostanem teraz este tu vyssiu davku? a kolko presne je ta nizsia davka? dakujem

annie13
13. nov 2011

@kacenqa este tento mesiac kedze davka sa vyplaca dozadu - 190,10 eura mesačne
ja tiez akurat na Vianoce prejdem na tento nizsi a je mi z toho do placu ☹

maria85
14. nov 2011

Takže ako dievčence všetky máte pravde, pretože mi sme s manželom dúfali, že budem mať rodičovský príspevok ešte 256 eur pretože som si ťažko na to odrobila a nestihli sme o to požiadať len za jeden mesiac minulý rok. Ako naši poslanci vykrikujú že treba šetriť berú hlavne mamičkám a oni si zvyšujú. Nedávno bolo v televíznych novinách že si majú zvyšovať plat o 6OO eur a ich priemerny plat je 35OO eur. Hlavne že štát je v mínuse ale však máme mamičky tie ukrátime my si pridáme a stále sme na tom istom. Je to nespravodlivé bo priemerný občan preratáva každú korunu a rozmýšľa či môže alebo nie a ešte príde o peniaze. NAše deti zo vzduchu žiť nevedia a nahaté ťiež behať nemôžu ved oni potrebujú každú chvíľku nejaké nové oblečenie bo rastú veľmi rýchlo a to nie sú lacné pohľadávky. sme radi že máme naše šidielko nikdy by sme ho nemenili, ale ak to pôjde takto dalej myslím že na Slovensku pôrodnosť opäť klesne.

maria85
14. nov 2011

@kacenqa ak sa nemýlim tak by si jej tretím rokom mala začať dostávať už len 190 eur plus rodičovský, tak nejak bol ten starý zákon s tým že už môžeš začať pracovať.

kacenqa
14. nov 2011

@maria85 pokial viem, tak to skratili na 20 mesiacov. a o tom pracovani to tiez neviem? akoze ze idem do roboty a berem aj rodicak? ci ako

maria85
15. nov 2011

No o tom skrátení som nič nepočula. A ano budeš môcť už nastúpiť do práce a súčasne budeš dostávať rodičovský, v podstate ako je to už aj v novom zákone máš ho nižší ale môžeš makať.

maria85
15. nov 2011

ako prestala som sa o to zaujímať hned ako som zistila že už nebudem mať nárok na vyšší rodičovský aj to len s obšuchom jedného mesiaca

maria85
15. nov 2011

@kacenqa No o tom skrátená som nič nepočula. a ano budeš môcť nastúpiť do práce a súčasne dostávať rodičovský, al euž ten nižší.

tanyja
15. nov 2011

@maria85 no ale vieš ako to je: vám skrátim a my si pridáme - to je motto nášho parlamentu, oni nerobia pre ľudí, ale pre seba 😒 a zase ide hore aj nafta, no idú predsa Vianoce 😵
@annie13 ja som mala tiež blbý pocit, keď mi znížili rodičovský na 190€ , no ale čo narobíme, petícií bolo strašne veľa aj to radičová "riešila" - zjednotila ho 😒

annie13
15. nov 2011

@tanyja hlavne ze oni si zvysia platy svine

tanyja
15. nov 2011

@annie13 však jasné, nám tu budú kázať, ako treba šetriť a oni si pridajú, svine 😠 , keby mali žiť z toho, čo máme my, asi by dlho nepožili, však oni sú nadľudia 😒
a že my sme radi, keď robíme čo i len za minimálnu mzdu ....

annie13
15. nov 2011

@tanyja banda ja sa uz nad tym nerozculujem, ale nahneva to ked mam 190 eur mesacne dve deti a oni idu este vytrubovat do sveta 8tisicove platy

tanyja
15. nov 2011

@annie13 proste nemajú chrbtovú kosť a máš za dve deti 190, alebo len za jedno? neviem ako to je pri viacerých malých deťoch naraz doma.....
mať ich jeden plat, tak by nám stačil jeden 😉

annie13
15. nov 2011

@tanyja jeden rodicak im je jedno ze su dve deti
vsak to 190 eur a dve male deti len pridavky su dvakrat 44 eur dakujem im za taku podporu keby sme aj chceli tretie nemozme si dovolit a preco populacia klesa

adinkag
15. nov 2011

@annie13 uplne suhlasim fakt je to svinstvo co sa tu uz deje z toho co nam akoze davaju,ved to nestaci ani na zakladne potreby babetka... fakt smutne 😖

adinkag
15. nov 2011

chcela by som vidiet tie osoby co to vymysleli ako by si poradili v danej situaciu , v dnesnej dobe ma skoro kazdy par dom ci byt na hypoteku cize vydavky s tym dalej najom eletrina plyn nejake tie mobily net auto a vydavky s nim vydavky na domacnost lekarov dieta nedivim sa mladi ludia kolabuju to je vrazdne tempo im sa to rozhoduje ked maju 3000 eur a viac mesacne to by sme aj my inak gazdovali vsak maminy???

tanyja
16. nov 2011

@adinkag no tak to by sa veru ľahšie gazdovalo ako z 200€ , aj moderátorky porodia a bežia do roboty, dokonca Puškárová sa vyjadrila, že sa zhrozila, že čo to je za almužnu materská !! a to ju určite nemala malú, teda ak nie je daný nejaký maximálny strop.....
a my z tej almužny žijeme a žiť musíme 😠
@annie13 takže keby som aj 5 detí mala, tak dostanem len jeden rodičský príspevok ? fúha a potom prečo tieto naše neprispôsobivé toľko rodia? síce čo by robili, keď im robota nevonia a vlastne ani roboty veľmi niet, ale na VPP by aj bolo ale im ani to nevonia 😝

annie13
16. nov 2011

@tanyja ale oni maju prispevky v hmotnej nudzi prispevok na byvanie na stravu za skolsku dochadzku co je im

tanyja
16. nov 2011

@annie13 sveta žiť......však oni sú sociálni prípad, chatrč na čierno postavená im zhorí a v tú sekundu dostanú od mesta náhradné ubytovanie a ešte sa im nevidí, lebo majú za bývanie platiť
minule bolo v správach, ako vyhorela jedna staršia pani v Bratislave, nezostalo jej nič a povedala, že ani nemá kam ísť bývať a nemá ani peniaze, tak na konci povedali, že kto niečo má, nech jej prispeje, keby sa to stalo čiernym, tak už majú bývanie zabezpečené, nie som rasista, ale je to tvrdá pravda, proste my sme už utláčaní a nie oni !!

annie13
16. nov 2011

toto fici po FB
@tanyja tak co mu sa cudujeme

Systém sociálneho zabezpečenia v SR:

Mesačné dávky pre dlhodobo nezamestnaných cigánov so štyrmi deťmi :
Dávka v hmotnej núdzi 212,30€
Za plnenie povinnej školskej dochádzky 68,80€
Na zdravotnú starostlivosť 12,-€
Aktivačný 126,14€ Na bývanie 89,2€
Dotácia na obed pre školopovinné deti 80,-€
Prídavky na deti 88,04€
SPOLU: 676,48€
---------
Mesačná výplata pre zdravotnú sestru v 112, ktorá má tiež štyri deti a ktorá robí denne i nočné, pripravená zachraňovať ľudské životy za každých podmienok:
542,-€
Prídavky na deti 88,04€
SPOLU: 630,04€

tanyja
16. nov 2011

@annie13 to úžas, tak cigáň má ešte viac ako zdravotná sestra, ktorá maká dvanástky ☹ , to je smutné a tiež má deti a nedostane peniaze za to, že chodia do školy, samé vymoženosti 😒 😒

adinkag
16. nov 2011

@tanyja je to pravda, zial kruta cloveka to az vytaca, tiez niesom rasistka ,poznam sluzne romske rodiny ktore to niekam dotiahli , ale fakt tie osady a spol tak to je brutal uz ....

adinkag
16. nov 2011

realita je taka ze vela z nas sa musi vratit do prace a male si ani neuzijeme 😠 😠 dakujem tomuto statu

strakovakatka
16. nov 2011

Kým ich štát bude takto podporovať, tak to lenivci budu vyuzívať. To nie oni su diskriminovaní, ale my bieli. My musime makať aby sme zarobili, im € padaju z neba len tak ! Ze príspevok za plnenie školskej dochádzky, na obedy... Nám To kto dá? že nám deti chodia do skoly, ucia sa...?

lili_mia
16. nov 2011

@annie13 zabudla si dopísať, že sestra a teda aj my ostatní, platíme účty, čo rómski spoluobčania neplatia, kedže bývajú v chatrči za ukradnuté drevo, na cudzom pozemku, čiže ani daň za bývanie, pozemok .. áno, oni chcú "roobyť", ale len čo zistia, že treba prísť na 8ráno a makať až do 16tej a ešte k tomu každý deň :O .. no beriem, že na FB to fičí, tak ako si napísala, čiže neprezentuješ to ako vlastné hodnotiace výpočty (bez urážky 🙂

maria85
16. nov 2011

@tanyja však ja sa už nad tým ak nepozastavujem moc ale ked vidím čo robia a obyčajny človek je stále vedla tak to ma nachvílu nahneva a potom už len kývnem rukou bo mi si nepomôžeme a je asi úplne jedno kto je hore.
Ako v tejto krajine petície nič neznamenajú, ved viem aj kolko štrajkov bolo pred parlamentom a nič sa nezmohlo

tanyja
16. nov 2011

@maria85 pomysleli si svoje v parlamente, možno sa na nás dobre zabavili a to je všetko 😒
@strakovakatka u nás sa to berie ako samozrejmosť, načo nás podporovať, čo sme gréci? aj u nich to už skončilo: príspevok za to, že prišli na čas do práce , milióny vyplácamé roky mŕtvym osobám, takto sa prelievajú prachy ..... a u nás na rómov v chatrčiach a ešte aj to si dajú preplatiť, že žijú
vedel niekto, že ked sme boli tehotné, že sme mali nárok od sociálky na asi 20€ na ovocie? no ja som sa to dozvedela až pekne pozde....oni to ovládajú 😠

ivuss01
17. nov 2011

@tanyja prepac, ze som vam tu vtrhla do temy, ale neda mi neopytat sa....narok od socialky na ovocie? to pocujem prvy krat,
@annie13 tak ciganska davka ma dostala, ja som po materskej , no rodicovskej zostala nezamestnana, manzel zarobi minmalnu mzdu, tak som sa bola opytat, ci mam na nieco narok, tak s prispevkom na byvanie a neviem co vsetko tam poratala este mi povedala, ze mi davka vychadza na 220eur, ale manzel zarobi 280 cisteho, tak nemam narok na nic, musi ma uzivit on a ze mame nadramec!!!

maria85
18. nov 2011

@tanyja aj ja si myslím mali s nás dobrú zábavku a išli dalej

tanyja
18. nov 2011

@ivuss01 no ja som to tiež prvýkrát počula, keď už bol malý na svete, ale to majú asi tie nárok na to, ktoré sú na úrade práce nahlásené, mňa to vtedy tiež zarazilo a prekvapilo
že máte nadrámec? no fakt, ja neviem 280€ taká "pálka" že čo s toľkými peniazmi, však to tvoj muž nemá ani minimálnu mzdu a na tú má nárok, len dnes si zamestnávatelia dovolia kadečo a aj toto.....
no a to aby ste sa rozviedli, aby ste mali vôbec nárok na dávky, ako tí, ktorí nikdy nerobili a majú toho dosť od štátu..
@maria85 uškrnuli sa, že "čo to tu dorábajú" a potvárili sa, akože počúvajú a to bolo všetko 😨