Ako bojovať s milenkou exmanžela o syna?

zuza_na
14. aug 2011

Ahojte potrebujem poradiť. Som rozvedená, ex si našiel milenku s ktorou žije dodnes. Problém začal keď náš syn začal k nemu chodievať častejšie. Mám pocit ako by sa mi ho snažil ex odlákať. Keď sa od neho vráti, syn mi nechce nič povedať, vraj mu to tata zakázal ale on že má všetko tatovi povedať. Bojím sa, že ex sa mi snaží syna odlákať (5 ročného) aby tak mal už veľké vyrastené vypiplané dieťa však s milenkou chodí už niekoľko rokov a ešte stále nemajú vlastné dieťa. Neustále ma neoprávnene udáva na polícii, pričom zakaždým ukážem doklad od doktorky, furt si hľadá dôvod ako mi ešte viac znepríjemniť život a tým že by syn išiel bývať k nemu vie že by mi ublížil najviac ale ja o syna nechcem prísť len sa bojím aby sa mu tá druhá ženská nezapáčila ako viac ako ja. Čo robiť a ako bojovať a by som neprišla o syna?

andreaka11
17. aug 2011

@zuza_na a ty keby mas sancu vidiet wvoje dieta len cez vikend, nebrala by si ho aj nasilu, ked nechce? moj priatel je rozvedeny a maju dve deti - uz starsie, tiez som ich vybozkavala, co nemyslim, ze som ich stipala za lica a tisla pery na ich pery...... je to zvyk, ked sa niekto s niekym zoznami, tak sa pobozkaju. mozno sa to tvojmu synovi nepacilo, ale ako mala ona o tom vediet? a co si myslis ako dlho sa neda objat a pobozkat tvojmu ex? myslis, ze ked zaparkuje auto pred domom, tak mu hned skoci do narucia? ja nechcem zniet zle, ale ja zijem s ex (nie s tvojim) a viem, ako to tazko berie, ked deti nechcu prist k nemu.
a to, ze nemaju deti, tak to neries, to nie je tvoj problem. mozno by si sa mala s nimi obidvoma stretnut aj so synom a uvidis, aka je to osoba a ako sa k tvojmu synovi sprava.

zuza_na
autor
17. aug 2011

Ten tvoj sa o tie deti staral však? Lebo môj nikdy. Podľa neho to bola výlučne vec nás matiek a on sa vraj o syna začne starať až vtedy keď bude veľký a vtedy si k nemu vybuduje vzťah. Ale dá sa to? Deťom sa treba venovať už od malička. Medzi nimi chýba vzťah ale nech si ho vybuduje ak by mal naozaj záujem, veď by to bolo iba v prospech nášho syna a s tou jeho sa určite nemienim stretnúť. Pre mňa je to obyčajná chudera kvôli ktorej syn prišiel o možnosť vyrastať s obidvoma rodičmi

andreaka11
17. aug 2011

@zuza_na ak by som mala niekoho sudit, preco sa moje manzelstvo rozpradlo, tak urcite by to nebola milenka!!! ved ona bola slobodna... takze manzelstvo sa nerozpadlo kvoli nej, ale kvooli tomu, ze manzel nedokazal udrzat "vtaka" pod kontrolou.
a moj priatel miluje svoje deti a staral sa o ne a mame spolu dvojicky a je uzasny otec! takze, keby sa medzi nami nieco stalo a rozisli by sme sa, nebol by pre mna problem mu dat deti nielen na vikend, ale aj na tyzden prip. dlhsie.

zuza_na
autor
17. aug 2011

@andreaka11 Tak to som rada, že aspoň u vás to takto klape aj ja by som bola rada keby sme boli na tom rovnako len to bude musieť ex najprv dospieť aby sa s ním dalo porozprávať.

zuza_na
autor
17. aug 2011

@andreaka11 A čo sa týka tej milenky ona dobre vedela že je ženatý a má malé dieťa a bolo jej to jedno neviem ako sa dali do kopy a ani ma to nezaujíma ale tiež sa radšej mohla zaujímať o svojich rovesníkoch ako začať si so ženatým. Viem, že naše manželstvo by bolo stroskotalo aj tak ale ex by mal možno väčší záujem o syna

andreaka11
17. aug 2011

@zuza_na mam kamaratku - rozvedenu, a tiez svojho ex nemusi, povazuje ho za neviem co, ale ked deti idu k nemu, tak im vysvetli, ze otec ich miluje a chce ich vidiet a byt s nimi. mozno aj ty by si to mala povedat svojmu synovi, aby ten odchod od teba na vikend k otcovi, nebol taky tazky. a nemusis sa bat, ze bude mat radsej jeho milenku ako teba. ved ty si tam pre neho cely tyzden, ty ho nosis do skolky, osetrujes mu ranene kolena, varis mu a ciitas rozpravky na dobru noc...... ona si ho neziska za vikend.
ak sa smiem opytat, tak preco ta udava na policii?

zuza_na
autor
17. aug 2011

keď je syn chorý, má horúčky... chcem ho mať pri sebe, dám mu doklad od doktorky snažím sa s ním dohodnúť na inom termíne kedy si ho môže zobrať nie on ho chce vtedy a basta a keď mu ho nedám aj po jeho vyhrážkach ide na políciu. Snaží sa zo mňa spraviť zlú matku, ktorá mu brániť byť so synom avšak poukazuje to aký je chudák ale keď mu to robí radosť, ja nerobím nič zlé pretože inak syn je vždy nachystaný tak ako treba

estterka
17. aug 2011

@zuza_na ja som teraz trochu zmetena z toho co pises. lebo najprv som to chapala tak,ze milenka hucka syna proti tebe a ty sa bojis,ze o nho pirdes,lenze teraz pises,ze syn k nemu ani nechce ist a nemaju ziadny vztah vybudovany,tak sa nemusis predsa bat,ze ho nahucaju proti tebe.

estterka
17. aug 2011

@zuza_na ako sa ty cez tyzden pred synom vyjadrujes o otcovi a jeho priatelke?

andreaka11
17. aug 2011

@zuza_na tak to chapem, ze ked je syn chory, tak by mal zostat doma v posteli a ex by to mal akceptovat. ved co by robil s chorym syncekom?? pripadne v takych situaciach mu navrhni, ze ked chce byt so synom, tak nech ostane u vas. urcite by odmietol

koniarova
18. aug 2011

@zuza_na Aj ja som zmätená, z toho o píšeš. Úvodný príspevok bol napísaný úplne inak. Škoda, že si ho nerozpísala podrobonejšie a zrozumiteľnejšie. Veľa z nás si zmiatla. Ale to nemení nič na tom, že ako v xy ďalších príspevkov tu, dá sa to riešiť jedime vzájomnou komunikáciou. Ako tu omieľame stále dookoloa, iné riešenie neexistuje. 😉 A ty, ako žena, buď múdrejšia ako tvoj ex. 😉 Veľa šťastia.

elise
18. aug 2011

@zuza_na čítala som diskusiu a nedá mi napísať svoj názor. ty si matka a matka zostaneš navždy. poznám prípad kedy otec nahuckal deti proti matke, potom mmu ich prisúdili a potom zakázal matke styk s detmi prisom matka viedla usporiadaný život nebrala drogy nepila nič čo by sa vymykalo z normy nerobila, nevidela deti 10 rokov☹ deti sa daju veľmi ovplyvniť a hlavne kupiť rôznymi darčekmi podľa želania a potom reaguju podla predstáv toho čo dáva darčeky (mama si to nemôže dovoliť kupiť ale ocko to kupi tým padom je mama zlá a ocko super)
možno by bolo dobre aby ste si všetci traja sadli (aj nová partnerka tvojho ex) a dohodli si pravidá. máš právo napríklad vidieť prostredie kde bude tvoj syn prespávať - postel, izbu čo bude jesť kde pôjde. dohodnuť sa aj pre prípad že nebude chceť ísť s otcom ani k otcovi (mimo choroby) tak stráv určitý čas spolu s nimi (viemže určité veci bolia) ale tým exovi dokážeš že si silna vysporiadaná žena že ti jeho prítomnosť nerobí zle.hlavne aby to bolo v prospech malého. všetko je o komunikácie hladať riešenie ako by to šlo miesto toho že to nejde a on je zlý .....ono aj dieťaťu sa dakedy nechce ani výjsť z postele ak bude chorý tak dovol exovi aby bol pri ňom pri posteli alebo mu dal čajík liek aby strávil aspoň minimum času s ním (nemusíš pri nich sedieť napríklad odý´d na hodinku z bytu aby mali svoj priestor. hlavne komunikuj.ak uvidí syn že normálne sním komunikuješ a nevadí ti ani exova milenka tak aj malý bude v pohode🙂 držím palce.

nika251
18. aug 2011

Koniarova, moj ,,rozculeny,, prispevok- skor som ho pisala s usmevom na perach- vseobecne som adresovala len prvu cast prispevku, ta druha - to je uz moj nazor. A ak dobre viem, ani v tejto diskusii admin neobmedzil pravo na nazor len na par vyvolenych (aj ked sa mozno zhoduje s 99%)

estterka
18. aug 2011

Rozmyslala som,co ti poradit a naozaj okrem rozhovoru sa neda poradit nic. aku radu si ocakavala? proste takto strasne trpi vas syn,ak je to tak,ako predpokladam,tak u otca pocuva nadavky na teba,potom doma pocuva nadavky na otca a jeho zenu-ako z tohto by aj dospely clovek chytal depresiu a nevedel ako sa kde spravat. tuto treba odhodit vsetku hrdost a neviem co este a rozpravat sa. ak naozaj je chut nieco zmenit. a pristupovat na kompromisy,lebo to nebude urcie tak,ze si pojdete pokecat a len ty budes udavat "pravidla" vasej dalsej existencie. ako som uz vravela,navzdy budes spojena s byvalym,vzdy budete musiet komunikovat a riesit veci ohladne tvojho syna. a ako bolo spominane,ked je dieta chore,otec moze travit cas s nim u vas doma,u ans to tak fungovalo,ked som bola mala.

koniarova
18. aug 2011

@nika251 Ja som to nemyslela v zlom a nechcela som ťa uraziť. 😉 😉

vandavanda
18. aug 2011

@koniarova prepac, ale nejako sa ti dari rozosievat nedorozumenia vo viacerych temach..

nika251
19. aug 2011

@koniarova 😉 v poho

lujza123
19. aug 2011

Tu sa asi velmi tazko radi. Kazdy nezainteresovany clovek si povie ze jasne treba sa dohodnut koli dietatu ale nie vzdy to ide. Hlavne ked sa treba dohodnut s ex ktoreho by nebyt dietata ani nepozdravil na ulici. Tiez som v situacii ked si dceru brava otec a napriek tomu ze som extra tolerantna osoba tiez mam niekedy chut ho ovalit lopatou po hlave alebo co..ale drzim sa. A je tazke tvarit sa ze vse je ok a nevypustit z ust ziadnu poznamku ked vidim svoje dieta celu sobotu vykukavat z okna a pri kazdom aute kricat tatinko priide zatial co "tatinko" vyspava opicu lebo bol v piatok vecer zit a akosi zabudol povedat ze nepride. A to my sme este da sa povedat celkom rozumny vieme sa jaks taks dohodnut...no horsie sa hlada kompromis pokial jeden s tych partnerov (budto muz alebo zena) je nastvany, zabedneny a pomstichtivy. Kazdopadne si myslim ze
@zuza_na by sa mala pokusit s nim si sadnut a vyjasnit si pravidla, ako napriklad ziadne ohovaranie ci s jednej alebo druhej strany, a podla mna je uplna blbost preco by nemal hovorit co bolo u tata, ved je dobre ked dieta zopakuje co zazilo, si pospomina ako bolo, porozprava mame..alebo naopak tatovi. Ved to co zazilo by nemalo byt tajomstvom, ani by to dietatko nemalo mat pocit ze robi u tata nieco zakazane o com sa nema hovorit. K tej tatovej milenke, nuz to bude asi tvrdy oriesok sa s nou stretnut, mozno sa to bude dat za par rokov ked vsetka bolest a rozcarovanie prejdu. Ale myslim si ze treba aj trocha zlosti hodit na toho chlapa..ze odlakala muza od deti a zeny...nooo poznam dost takychto parov a povacsinou to boli chlapi co si takyto vztah zacali, on bol stary skuseny cap bohvie co jej nataral o svojom "nestastnom" a "ubohom" zivote a ona mlada 17 rocna zaba..a v tom veku su dievcata take naivne ze uveria vsetkemu