Ako ďalej? Poraďte

dominik67
10. júl 2014

Dobrý deň,
chcel by som Vás poprosiť o radu ak to bude možné. Asi tak pred 1,5 rokom som zistil, že ma moja priatelka 2xpodviedla s jednym kolegom z prace. Mali sme 5 mesiacov pred svadbou(ten podvod sa odohral skor asi tak 1 rok predtym ako som to zistil cize 1,5 roka pred svadbou). Niesol tom so velmi tazko snazil sa to nejak predychat, nejak sa to "podarilo", ale vzdy to ostalo vo mne. svadbu som nezrusil, doteraz neviem prečo, asi ten tlak okolia priatelia rodina, že čo by povedali, možno to že sme boli spolu už 5rokov a nehccel som ich hodiť len tak za hlavu. dnes uz mame 1 rok po svadbe a ja sa stale trapim. Nehovorí, že mám depky, alebo že plačem preto, ael za tie 2 roky od kedy som to zistil bolo možno 6-7 dni keď som si na to nespomenul, každy deň mi to prebehne hlavou niekedy viac krát niekedy len tak na minutu dve. Každy den rozmyšľam či to ma zmysel sa takto trapiť, či by nebolo lepšie začať odznovu veď som ešte mlady mam 32 rokov. Manželku stale milujem, viem, že aj ona mňa. Za ten 1,5 roka sa veľmi snaži neustále mi dokazuje svoju lásku a všetko s tým spojené(dala vypoveď v práci, aj keď vedela, že si nemusí najsť inú len aby som s ňou ostal a robí naozaj všetko to čo som robil predtým ja). A musim sa priznať, že tak ako ona robí všetko čo mi vidí na očiach tak ja už ani nie začína mi to byť všetko jedno. Niekedy som jej kupoval kvety každé 3-4 dni, niekedy kyticu, niekedy len tak ružu, alebo inú maličkosť, často som uvaril, vypral, umyl okna proste z lásky len tak pre potešenie. ale odvtedy čo sa to stalo aj keď ma napadne kupiť kvet aleob niečo iné vždy si poveim načo miňať peniaze pre niekoho čo o to nestál(raz za čas niečo kupim,ale tak maximalne raz za mesiac aj to skôr z povinnosti) a moje spravanie k nej už tiež nieje take ako bolo, proste mi vždy v hlave znie, že načo sa tak snažiť, keď som sa toľko snažil a aj tak ma podviedla. Najhoršie je, že čoraz častejšie hovorí o babätku, strašne by ho chcela(nehovorím, že ja nie, vždy som po dieťatku tužil, len si vôbec niesom istý či ho chcem s ňou). Nechcem celý život prežiť s tým, že budem každy deň až do konca života aj keby len minutku denne myslieť na to, neviem či sa na to dá niekedy zabudnúť. Pracujem na zmeny a v poslednom čase si ich často mením, radšej služim cez víkend aby som nemusel byť doma, radšej som doma cez tyždeň, keď manželka pracuje a večer namiesto toho , aby som ju zobral von na večeru, alebo si pozreli nejaky dobry film či už doma alebo v kine ako za starých čias tak si radšej pozriem futbal.

Skúste mi prosím Vás poradiť ja už neviem čo mám robiť a nemám sa o tom s kým porozprávať, lebo vlastne každy kto o tom vedel čo sa stalo boli to len 3 luďia prerušil som s nimi kontakt(asi preto, že som sa pred nimi hanbil čo sa mi stalo) mam surodencov a priatelov ale im sa s tym nemožem zdôveriť, lebo viem že keby to vedel hocikto z mojich priateľov alebo rodiny tak s ňou už niesom.

Viem, že som to písal trochu komplikovane, ale dufam, že mi odpoviete ďakujem

rhoy
11. júl 2014

Zrejme ste ju v tom momente prestali milovať (čo Vám pravdepodobne došlo po dlhšom období traumy), ale šli ste do svadby kvôli okoliu a zo zotrvačnosti. Úprimne si položte otázku, či s ňou chcete mať rodinu a zostarnúť s ňou, či jej ešte dokážete dôverovať. Ak odpoveď bude áno, obaja skúste manželskú poradňu plus obaja sa o tom úprimne rozprávajte. Ak odpoveď bude nie, viac už nečakajte a rozveďte sa skôr, ako splodíte dieťa a všetko sa skomplikuje. Buďte odvážny a nenechajte sa ovplyvňovať až do takej miery, ktorá Vám výrazne komplikuje život - žite podľa seba, nie podľa očakávaní iných. Riaďte sa sebou a svojou intuíciou.

hucko44
14. júl 2014

@adri266 12 rožný nudiaci sa žiak ? 🙂 ďakujem, neviem, či to mám brať, ako kompliment, ale zrejme si ma nepochopila (asi nevieš, čo je sarkazmus a irónia) a teda sa mohlo stať, že ani ON. Snažil som sa tému odľahčiť (ako vždy - ozaj, mám 40 rokov). Teda doplním.

Napísal som, že AK ŽIJE V MINULOSTI. Nik predsa nežije v minulosti (ak nerátame 80 ročných penzistov v domove dôchodcov). Tých skutočných problémov som zažil pár a viem, že toto skutočný problém nie je. Aspoň teda na základe toho, čo napísal. Tá žena sa vzdala svojho života, aby mohli žiť jeho život. Myslím si, že @dominik67 ešte nezažil skutočný problém. Nestrachoval sa o život dieťaťa, ktoré sa v hraničných horúčkach v nemocnici snažili udržať pri živote (alebo niečo podobné). Uznávam, každý má svoje problémy a tie JEHO PROBLÉMY sú pre každého tie, ktoré treba riešiť. Ale čím väčší problém vyriešiš, tým viac menších "problémov" ani neriešiš, lebo si uvedomuješ, že to ani nie je problém, ale len také KORENIE ŽIVOTA, bez ktorého by bola nuda.

Myslím si, že @dominik67 nemá problém a že len nafukuje to, čo sa mu zdá, ako najväčší problém, lebo je riešiteľ a potrebuje niečo riešiť. Aj ja som riešiteľ, ale ja riešim skutočné problémy. Jeho problémom ale nie je "nevera" manželky, ale to, že z toho robí taký problém a rieši to na verejnosti. @dominik67 - som na Tvojej strane a myslím si, že by si mal pozornosť a energiu obrátiť inde. Toto fakt nie je problém. A odborník Ťa v tom tiež uistí. Neverím, že bude riešiť to, že Ťa žena podviedla, keď ste neboli svoji a Ty si o tom vedel a vzal si si ju. On bude riešiť to, že Ty z toho robíš problém....

Ešte jedna rada na záver: Skús si predstaviť, aké by to bolo bez nej. Prídeš domov a si sám doma. Ráno vstávaš sám - každé ráno. Na večeru si skočíš do Mekáča, alebo objednáš pizzu (ale zješ ju sám), lebo variť sa Ti nebude každý večer chcieť. Najhoršie budú víkendy. Budú dni, keď preležíš celý teň v posteli a budeš sa ľutovať, aký si bol sprostý, že si ju poslal do čerta. Budeš mať v predstavách jej úsmev, budeš si vybavovať jej objatia, jej plač, keď si ju pustil k vode. Vtedy Ti dôjde, že som mal pravdu. Držím Ti palce, aby si dostal rozum a otvorili sa Ti oči a aby si to vyriešil ku spokojnosti oboch.

adri266
14. júl 2014

@hucko44 ake sam, miesto nej tam bude 17rocna blondina s dlhymi nohami,neeeeeeeeeeee??? 😎

hucko44
14. júl 2014

@adri266 priznám sa ti, nohy som si na ženách skoro nikdy nevšimol. Moja pozornosť bola upútaná inými "parametrami" 🙂

adri266
14. júl 2014

@hucko44 aha, pacia sa Ti oci, vsak? 😎

hucko44
14. júl 2014

@adri266 Ano - presne.
Som viac zameraný na párové parametre hornej časti tela (napr: oči, uši, ....)