Ako ďaleko bývate od matky?

23. aug 2022

Ahojte, prosím vás, zaujima ma ako ste sa ďaleko presťahovali od rodičov / hlavne od mamy a ako to zbadáte hlavne tie, čo máte rodiny? Ja skoro 400km od môjho rodného mesta, mam tu muža, dieťa, druhé na ceste, no každý deň si viac uvedomujem, aké to majú ľahšie ženy, čo bývajú blízko mamy. Čo postráži dieťa, pomôže, niečo navarí, alebo len psychicky podporí, keď je cloveku naprd. Hej, mám tu svokru, ale to je škoda komentovať. Ona len kritizuje a poučuje, že sa radšej častejšie trapim sama ako ju poprosit o pomoc. Ako to zvládate, tie čo ste ďaleko a v ťažkých chvíľach si želáte byť bližšie k rodine?

bessie12
23. aug 2022

deti zatial nemam, ale deli nas vzdialenost nieco cez vyse 1500 km. Takze ja to lahke mat nebudem, ale vsetko sa da zvladnut.

denden77
23. aug 2022

5-7 min. na peso 😁

marca12
23. aug 2022

Ked si daleko,tak ti je rodina vzacna. Ale ak by si byvala blizko a mama ti frflala na vsetko a starala sa do vychovy,tiez by sa ti to nepacilo. Ono je niekedy aj dobre byvat daleko,vychovavas si ako chces,nikto sa ti nestara,ste si vzacny.

petamich
23. aug 2022

byvame 100+ km od oboch mami aj svokry a za mna je to akurat vzdialenost na to, aby sme mali vyborne vztahy 🙂 dost daleko na to, aby sme ich tu nemali "od rana do vecera" a dost blizko, aby raz za cas prisli povarovat

cawes
23. aug 2022

960 km mam uz 10 rocneho syna narodil sa tu. Nebolo to vzdy lahke ale zvykla som si. Zauzivala svoj system. Ked mal 8.5 mesiaca isla som spät do prace. Chodil do jalsiciek potom do skolky a do druziny. Teraz chodi sam do skoly aj zo skoly ked treba.

syslik81
23. aug 2022

2100km a vobec mi to nevadi ... 😀

hlubik
23. aug 2022

5m

eerikusik
23. aug 2022

450 km aj mamu aj svokru🙂určite by to bolo ľahšie keby boli blízko a vedeli by občas postrážiť,ale zas nikto sa ti nestará do života....keď budeš musieť , tak to zvládneš 😉

mata90
23. aug 2022

My byvame blízko,tak do 200 m ,máme dobré vzťahy, ale manžel mi už viac krát vravel , že by omnoho lepšie bývať ďalej. Pomáhame si navzájom ,ale keďže sme najbližšie a súrodenci sú v tej istej dedine ,ale ďalej, všetko čo treba je na nás.

cyberk
23. aug 2022

Zo zaciatku po porode, ked so mnou lomcovali hormony som si aj poplakala, ze mi chyba, tiez mam o par ulic vedla svokru, no maminu mam cca 140km tak som sa potichu hnevala, ze preco to nemoze byt naopak 😩 no co uz, ale volame spolu skoro kazdy den a ked uz idem na navstevu s malou, tak na predlzeny vikend 🙂

lenka1993
23. aug 2022

Do 10min pešo. Nepomôže nepostrazi. Ajtak sme na všetko samy dvaja 🙂.

katica06
23. aug 2022

Iba o 9 domov

hilda08
23. aug 2022

Mamu mam tak desat minut autom a je to neuveriteľná pomoc, nastastie sa mi do nicoho nestarie jedine ze da malému sladkosť a dzus aj ked to nechcem, ale to je fakt jediná vec negatívna a za to mi nestojí si pokaziť vztah. Ked som potrebovala navarila nam, postráži deti, nema problem aj trojmesačné hodinu na rukach nosit len aby som vybavila potrebné, proste nenahraditeľná pomoc a neviem ako sa jej kedy za to vsetko odvďačim

mandzula
23. aug 2022

Cez dvor, no ver tomu, ze sloboda je lepsia ako pomoc.

klarissa25
23. aug 2022

Vôbec nejde o vzdialenosť, ale o vzťah s matkou...niekto býva od seba 8 km a navštevujú sa 2x do roka...niekto býva 200km a chodí každý druhý víkend...ja som toho príkladom, mam 8 km, svokra viac ako 200km

labajka
23. aug 2022

Cez kopec, ale sme spolu málo

marci77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanockamt
23. aug 2022

Presne máš pravdu. Ja to mám cca 50 km. Ideálne by bolo bývať s rodičmi alebo hneď vedľa (môj názor po rokoch, som z domu preč 20 rokov).

biankaaaa
23. aug 2022

50 km... Vídame sa raz za týždeň ale veľmi by mi pomohlo keby bola bližšie a sem tam by rýchlo priskočila keby bolo treba

martinka13
23. aug 2022

Od všetkých 4 starých rodičov sme 10 minút autom. Za mňa ideálna vzdialenosť, hlavne keď sú už deti.

sundew
23. aug 2022

1280km od rodicov a 1060km od svokrovcov v inom štáte .tiez je druhe na ceste,a pomoc občasná (nie ta narazova) by sa hodila…ale zvládneme to,nie sme prví ani posledni

aknamorka22
23. aug 2022

120 km rodičov a svokrovcov nemám. A tiež je mi ľúto, že nie sme bližšie. Že by mohli hocikedy postrážiť a pomôcť. Našťastie ma muž dobru robotu a nerobia problém ho pustiť keď niečo potrebujeme vybaviť. Inak sme vždy odkázaní sami na seba 🤷

kleopatra114
23. aug 2022

5 km od oboch . Ale zatial sme v štádiu , kedy oni chcu a potrebujú vidieť vnúčatá , aby im bolo veselšie a nie , že strazit . MSlim , že tak to asi aj dlho zostane .

mimi3008
23. aug 2022

Na moj vkus prilis blizko, asi 5 min autom. Za mna bezpecna vzdialenost aspon 200 km🤣pomoc vyuzivam minimalne v krizovych situaciach, konkretne ked sme s manzelom zalahli obaja vo vysokych horuckach a trebalo sa starat o 2 male deti. Ale ver, ze pomoc od babky, ktora je posadnuta vnucatami a tvrdi, ze babka z maminej strany je NAJDOLEZITEJSOU osobou v zivote dietata, by si nechcela

ariannazara
23. aug 2022

100 krokov hore dedinou 😁 ale ešte tam nebyvame ale zachviľu budeme

ecko80
23. aug 2022

Ahoj, mamu mam 170 km daleko. Ja sa na to pozeram zas z ineho uhla. Mama ma vyse 70 rokov, zdravotne problemy, a teda na pomoc od nej by som sa nemohla spoliehať, ani keby byvala hned vedla mna. Skor ako presli roky, dosť lutujem, ze som nezostala byvat v rodnom meste (nie s rodicmi, ale v tom istom meste). Keď mama potrebuje pomoct (odviezt k lekarovi, hocico...), nemozem sa len tak zobrat a ist, kedze mam male deti, a tie nemam komu dat na ten cas strazit. Pomahaju jej sice moja sestra a brat, ale aj tak ma mrzi, ze sa do toho neviem dostatocne zapojit.

ninusa221
23. aug 2022

100 km a po vyške sa vratim urcite do rodného mesta lebo tu mi to je take cudzie či už s chlapom alebo bez neho je mi aj to jedno.😀

zuzinka888
23. aug 2022

Cez ulicu 4m .🙈 ale ma to aj nevyhody.

karmen118
23. aug 2022

Záleží nielen na tom ako ďaleko bývate od seba...ja mám moju rodinu aj mužovu pár minút cesty peši a na všetko sme väčšinou sami...a ak náhodou pomôžu, tak to patrične potom xykrát pripomínajú, takže radšej o pomoc ani nežiadam, ak to nie je nevyhnutné.

amelia89
23. aug 2022

Daleko vsetkych. S 2 malymi detmi milionkrat mi bolo do plaču. Mam super vztah s maminou aj segrami ale proste zivot to zariadil takto a sme daleko od vsetkych.
Clovek zvladne vsetko ale otazne je ake tazke to musi byt. Kamosky co maju svokry mamy pri sebe a obcas si ponadavaju to ani nedokazu pochopit lebo nemat nikdy nikoho na pomoc (aj ked len na pokec) je falt extrem aj cele to materstvo sa proste tazsie zvlada obcas.