Ako dlho ste vydržali nerozprávať sa s mužom?

sunshineka
3. feb 2015

Treti den sa s mojim nebavim,prvy krat v zivote som vydrzala byt ticho.ja co som vzdy kazdemu prizvukovala,ze rozpravat sa musi,lebo co ak sa tomu druhemu nieco stane a na druhy svet pojdeme pohadani... nezhody sme si vzdy vyriesili hned viac menej z mojej iniciativy.no teraz som sa rozhodla,ze vydrzim a som zvedava,kedy sa on pride ospravedlnit,lebo to nikdy nerobi.len ma stve,ze hnev ma presiel hned a uz mi aj kutikmi ust skrbe od smiechu,ale vydrzim.on sa nema k nicomu,chodi si akoby sa nic nestalo.pozdravi sa,prejde okolo mna,ale zeby povedal prepac,mrzi ma to,to nie...

oldman50plus
3. feb 2015

@natalym Fakt, ak sa mýli a si to uzná prechádza to mlčaním a potom je "ku mne dobrá". Ale prepáč alebo odpusť som za 35 rokov počul len raz - keď som jej dokázal nad všetku pochybnosť že mi je roky neverná presná formulácia bola "prepáč ak som ti ublížila" - to keď som počul skoro ma vykotilo. V iných prípadoch mi to ale nevadí, proste som si dávno zvykol, nepovažujem to za mínus.

mihula
3. feb 2015

som z vas asi najlepsia od 3 do 5mesiacov 🙂 Ja som sa chcela rozpravat,len druha strana nie.Uz ma to nasralo tak som ho poriesila

tinka323
3. feb 2015

@mihula to vazne? A nezakoktavala si sa potom? 🙂 🙂
a potom boli medove tyzdne, ci?

mihula
3. feb 2015

@tinka323 vazne,ozaj.Vzdy ked chcel mat odomna klud,aby som od neho nieco nechcela,nakup,deti,povinnosti,domacnost vzdy ma vyprovokoval k nejakej hadke,aby mal dovod sa nerozpravat.On to proste takto riesil.A postupne to takto pekne rastlo.Z par dni to bol mesiac,potom chvilu dobre,potom dva,potom zas chvilu dobre a za par rokov to bolo pol roka ticho,ale ozaj ticho.My sme sa stretli vo vytahu a nic ani pohlad.

romanovic
3. feb 2015

@mihula a potom? Rozvod? A co deti? Tie asi nechapali, chudata. A ten vzor otcovskeho spravania, brrr!

mamjka
3. feb 2015

kokooooos.....ja by som večer nezaspala bez pusy a jeho hlasu 😕 keď sa niečo stane tak si to vydiskutujeme hneď alebo po troške vychladnutie ale žeby sme sa nebavili spolu? to už by čo musel vyviesť 🤐

mihula
3. feb 2015

@romanovic ked sa prestal rozpravat so mnou tak aj s detmi.Chapali,ved neboli malicky.No a ako to dopadlo?On zostal sam,ale ozaj sam,nula bodov susedia,kamarati,rodina a ja som sama nezostala 🙂

mandrewa
3. feb 2015

dnes som sa s drahým vydržala nerozprávať hodinu :D Ja by som dokázala byť zavzdušnená aj dlhšie no on je taký ten typ, že sa každý problém snaží vyriešiť a vydiskutovať si hneď a sľúbili sme si, že nikdy nepôjdeme pohádaní spať. Síce sa niekedy stane, že kričíme jeden po druhom, ale dokážeme si priznať chybu a povedať prepáč.

romanovic
3. feb 2015

@mihula nerozpraval sa ani s detmi?!??? Preboha! To kde prisiel k takemu modelu spravania? PS. Blahozelam k dobremu rozhodnutiu.

mihula
3. feb 2015

este musim povedat,ze on odomna nic nechcel,sam si pral,varil,nakupoval,ale peniaze mi nedaval.Chcel aby som platila najom za 3osoby,lebo my sme traja a on je sam.čisty chuj,ako keby som deti doniesla z ulice.Prepadol alkoholu,ale kym som odisla,podala som mu pomocnu ruku a vlastne skvalitnila som mu zivot,lebo by dnes uz nezil.Ale to je na dlhe rozpravanie.Preto ak mozem poradit,nikdy to nedopustite,aby vzniklo taketo prazdno.Vzdy do postele spolu a vsetky krivdy vyriesene

miadi
3. feb 2015

ja sa nevydrzim hnevat alebo nerozpravat ..raz som sla spat straaaasne nahnevana davala si predcavzatie ze na druhy den budem chladna a rano som uz na to zabudla a este aj ranajky mu urobila a az potom si spomenula ze jej sak ja som sa mala hnevat a trucovat 🙂 ale uz sa nedalo 🙂
mna to nebavy citit sa ukrivdene nahnevane alebo smutne..ked nejde o nic ozaj vazne tak nema zmysel riesit to
teraz si len zbytocne kazis naladu zivot je priliz kratky zit ho v negativnej nalade..manzela tym nepotrestas aspon ma chvilku od tvojich kecou pokoj a len seba zbytocne trapis.On si rozhodne nemysli ze urobil nieco zle inak by sa ti davno ospravedlnil..skus znovu prehodnotit co sa naozaj stalo..ci nerobis somara z komara zeny niekedy riesia az moc..

svetluska82
3. feb 2015

@mihula ako keby si o mojom muzovi pisala. Tiez sa ma snazil vyprovokovat aby mal pokoj odo mna. Nastastie som ho prekukla a nejako mu to nevychadza.

zuzulik1234
3. feb 2015

Ja neviem... ale ja to nikdy dlho nevydrzim... lebo tym vytrestam akurat tak seba 😀..Takze max hodina dve.....

mihula
3. feb 2015

@svetluska82 ak ti na nom co i len trocha zalezi,tak mu to nedovol.Mne uz sa nechcelo sa takto roky vnucovat.Prihovarala som sa vzdy len ja,plazila som sa okolo noh len ja,ked mala byt rodinna oslava,kludne by ma tam nechal ist aj samu s detmi.Ale vrchol bol,ked bol stedry vecer,a ja som po tusim 3 mesiacoch ignoracie poslala deti,aby isiel snami vecerat.Čo myslis,že urobil?On kludne lezal v obyvacke na gauci v teplakoch a ja som sama s detmi vecerala.Dnes si kladiem otazku,preco som to neriesila uz davno.Nevadi,asi to tak malo byt a predsa ma to v niecom posilnilo.Naucila som sa spoliehat len sama na seba a som na seba pysna,kam som to dotiahla,ked som zo svojich pliec striasla ten obrovsky balvan

sunshineka
autor
3. feb 2015

@miadi nepoznas ho 😀 on vie,co robi zle a ako sa sprava.bol tak sebecky vychovavany.doteraz som aj ja vsetko riesila nehnevanim sa,ale raz to musi prist.nebudem sa vecne iba ja snazit.nie je zly chlap,len ma strasne sebecku povahu.nikdy mi nepolichoti a tak podobne.aj teraz v piatok sme isli na jednu oslavu.ja som sa nahodila,vyobliekala a on ani slovko ako dobre vyzeram.ked som spomenula,ze by obcas mohol pochvalit moj vyzor,povie,ze ved vies,ze sa mi pacis.no neviem,ked to neda najavo a berie ma ako samozrejmost a toho je vela.proste ked sa zena neciti atraktivna pre svojho muza,tak je zle vsetko... a od mojich kecov nema mat preco pokoj.nie som typ zeny,co vedie dlhe monology alebo sa denne stazuje alebo buzeruje.praveze sa minimalne rozpravame skoro vobec.tam je nas problem.pride z prace a chce mat klud zvaleny pred telkou.

svetluska82
3. feb 2015

@mihula no ja sa snazim povedat svoj nazor a nefucat sa. Ale tiez efekt slaby. Neviem ako to uz riesit blba povsha je, chybu si neprizna a ospravedlni sa veeelmi sporadicky. Posledne dni sa zas zacina prejavovat jeho manipulativna povaha. Takze dnes sme mali rusno. Najprv nahucal ze sa furt stazujem na svoj zdrav.stav (msm zle leukocyty tak mam hrozny stres) potom mi zakazal kupit si saty na
Karneval co mame v robote. Ze naco a polhodinova prednaska. Nevytocil ma aj ked sa veeelmi snazil. Som len skonstatovala ze ako mi v tom chce zabranit.na to sa ofucal a isiel spat. Odkedy som k nemu ustretova ( pustilasom ho s kamosmi na chatu na 2 dni) tak o to je protivnejsi

timea7
3. feb 2015

@mihula tak to ťa obdivujem, ak by som na štedrý večer poslala za ním deti, aby išiel s nami večerať a on by neprišiel, tak by za tým stolom bola ešte v ten večer náhrada, aj keby to mal byť bezdomovec 😝 😝 😝 😝 😝

miadi
4. feb 2015

@sunshineka jo moja to ako ze kecy sa nemusis hnevat ze to tak nazyvam to co je pre nas rozpravanie mozu byt pre chlapov kecy co ich nezaujima..oni nechcu pocuvat o nejakej tvojej kamoske a jej problemoch alebo co ti ktora kolegina povedala v robote..=to su pre nich kecy..staznosti su kecy..
On ti nepovie ze dobre vyzeras ze si atraktivna..davas ty niekedy komplimenty jemu?Naozaj to potrebujes pocut?Ze dobre vyzeras vies aj sama nie?A v zivote ti to povedalo vela ludi ked ste randili tak ti iste povedal ze vyzeras super..(moj si pre mna vygooglil slovenske slovo -Bohyna a myslis ze mi tak po 3.5rokoch spolu hovori?hehe nie ale stacilo vtedy)ked su dvaja spolu uz nevnimaju tak to vizualne uz sa vnimaju skor podla nalady ktoru jeden v druhom vyvolava..Ak sa nastrojis a cakas ze by mal nieco povedat a on si mozno mysli ze tu pol hodinu co si sa chystala na teba zbytocne cakal..Ak sa malo rozpravate bezne denno denne tak nejake lichotky ocakavat mi pride prehnane. Ak ma vas vztah hlbsi problem.
Jasne ze ho nepoznam nepoznam ani teba ale viem ake su zeny a aky su muzi. Niektore zeny sa vedia nasmrt pohnevat za slovicko alebo aj za ton akym bolo povedane. Vedia byt chladne casto zbytocne.Take strajkovanie a emocionalne trucovanie moze fungovat na chlapa len na zaciatku vztahu..sa zlakne a rychlo to chce vyzehlit hoci nema tusenia co urobil zle...neskor ked uz ste spolu dlhsie vie ze ta to po chvilke prejde a radsej sa ti vyhne a uz sa riadi aj svojou hrdostou ak veri ze neurobil nepovedal nic zle tak si trucuj kolko chces ked si taka ...zmysel v tom ked sa snim nechces rozpravat akoby za trest vidim len ked by ti napriklad povedal "uz ta nelubim" tak ta nechut snim komunikovat by bola opodstatnena..alebo keby si zistila ze narobil dlhy..alebo ti zobral peniaze alebo slubil ze nieco dolezite poriesi a neporiesil..ale nie ked povedal daku blbost co sa ta dotlka alebo naopak nepovedal nic ked si od neho cakala viac..neviem aky mas dovod hnevat sa nanho to vies len sama.Ale tym ze sa snim nebudes rozpravat ze budes chladna moc neporiesis.Staci ked ti donesie kvetinu a bude vsetko ok? Ak mate vaznejsie problemy komunikacie vo vztahu a nabaluju sa rozne veci tak jedna kytica to neporiesi..nespokojna snim budes aj tak. Su chlapi co ti budu hovorit aka si krasna a ako ta strasne miluju a popri tom to hovorit aj inej..takze lepsie mat jedneho co sa dako extremne neprejavuje ale aspon mas istotu ako nejakeho co to prehana a nevies naozaj ci je to uprimne

libka1
4. feb 2015

par krat sme sa pohadali ale tak ma to zralo ze nie a nie zaspat vecer.. takze ja vydrzim max do vecera, alebo kedysi som vydrzala, uz si ani nepamatam kedy take bolo, odkedy mame deti na taketo sprostosti nemame cas 😀 to sme mali vydobytok slobodnych, ze sme si dovolili par hodin sa spolu nerozpravat 😀 inac manzel mi potvrdil ze ked sme mali taketo stavy tak aj on mal problem vecer zaspat...

ale inac dokazem pochopit ze si nahnevana, ked sa nedokaze vobec ospravedlnit. to nie je o chlapovi, to je o konkretnom clovekovi. ja mam tiez problem ospravedlnit sa. teda mavala som, tusim som z roka na rok mudrejsia... moj nastastie taky nie je 😵 je rozumny a nekonfliktny. byt ale na tvojom mieste tak este chvilu vydrzim. brala by som to uz len ako formu pokusu, ze kolko je schopny vydrzat, hadam to nebude naveky 😀 a ked to bude trvat prilis dlho a sklbe ti kutikom tak to obrat na srandu, myslim ze bude rad...

mihula
4. feb 2015

@svetluska82 chapem ta,ako mne sa z duse protivia,ofucaní chlapi.Je s nimi iba robota a otraveny zivot.Radsej sama ako s takym polenom.Ked som odisla,chcela som zostat sama a venovat sa tomu co ja chcem a hned ako som bola sama nasiel si ma skvely chlap.Je to presny opak toho co som mala omylom doma 🙂 on sa snad nevie ani nahnevat 😀

mihula
4. feb 2015

@timea7 asi mu bolo trapne sa najest,ked mi nedaval peniaze :- 🙂 Uz je to za mnou a predstav si,ze dnes,ked komunikujeme spolu koli detom,sa mu huba nezavrie.Asi ma deficit ticha

ketrinzetadzons
4. feb 2015

@sunshineka my sme vydrzali max 5 dni.. ale samozrejme, ze som zacala vyryvat ja aj ked cez sms.. ale bola to dost vazna hadka

timea7
4. feb 2015

@mihula skôr si asi uvedomil, čo mal a stratil, bohužiaľ neskoro, somár.

gaja78
4. feb 2015

@sunshineka my sa s muzom udobrime este v ten den a vzdy sa ospravedlni ten, kto ma vacsi podiel na hadke. Lebo raz jeden psycholog povedal, ze mlcanie je najhorsi prejav agresivity. Odvtedy sa radsej snazime nevnasat agresiu do vztahu 🙂 Drzim vam palce, nech sa coskoro udobrite.

timea7
4. feb 2015

@gaja78 ako určíte, kto mal väčší podiel? Šak ja by som mala VŽDY menší 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , kecám, my sme sa ešte nikdy nepohádali, až sa mi to zdá neskutočné, ale máme obaja za sebou už jedno manželstvo a vážime si každý pohodový deň a máme asi aj šťastie, že máme na väčšinu vecí rovnaký názor.

cervenaruza123
4. feb 2015

@sunshineka u nas mlcanie nefunguje. Ked mlcim, spyta sa ma co mi je, poviem automaticky ze nic, tak to berie ze nic. Ked som dalej ofucana, on samozrejme nechape preco a kedze mu to nechcem povedat, tak je radsej ticho a caka, kym ma to prejde. Taze je to bludny kruh a musim sa rozpravat 😀

sunshineka
autor
4. feb 2015

@miadi ja neviem,ale nechapes,ked napisem,ze sa vobec nerozpravame,tak co ho ma otravovat,ake reci?a na tu oslavu som ho ja cakala tak ako vzdy sme meskali.necakam,ze sa pototo zo mna pri pohlade na mna,ale na chlapovi predsa vidis,ze mu zaziaria oci,citis to a pritom nemusi hovorit nic.nezazila si,nepochopis.viem,ze ho nezmenim a vybrala som si ho ja.poznas muzov?poznas mozno tak svojho,na kazdeho plati nieco ine .Nie som typ zeny,co rozobera kazdu malickost alebo sa oduva za blbosti.prvy krat vo svojom zivote som sa s chlapom prestala rozpravat,tak nemusime zachadzat do extremov v analyzach mojej osobnosti

blahowoman
4. feb 2015

@sunshineka ahoj. U nas to je ako v Talianskej rodine 😀 . Obaja sme byci co hovori za vsetko 😀 . Ani jeden si nenecha skakat po hlave ale hadky u nas? Problem/krik a tym to konci. Max.1hodinu ! Neviem sa s nim nerozpravat. my si vlastne vykricime problem a tym je po vsetkom. Keby na nas niekto kukal z boku,tak si pomysli,ze my nie sme normalni 😀 . Ale najlepsie na tom je to,ze viac sa k tomu uz nevraciame,lebo si hned vsetko povieme. Ja MILUJEM SVOJHO MUZA nadovsetko.

natalym
4. feb 2015

@oldman50plus Môj muž sa tiež nikdy neospravedlnil, ale zase on tvrdí, že dôležité sú činy a nie slová. Takže ak sa potom správa normálne tak, no dobre. Ale tú omluvu by som niekedy chcela počuť. 😉

natalym
4. feb 2015

@sunshineka ešte stále sa nebavíte?