Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako môže jedna chyba ovplyvniť celý život

tjaden
20. mar 2015

Ahoj, toto som chcela už dlhšie napísať len som nemal dosť odvahy isto dostanem množstvo zlých komentárov, ja viem ,že som si sama na vine pripomínať mi to nemusíte. Pred svojim terajším priateľom som tzv. chodila s jedným chlapcom, no lepšie povedané ja som s ním chcela chodiť on chcel len sex. Nikdy pred tým som taký vzťah nemala. Trvalo to asi pol roka, stretávali sme sa asi len raz za 1 alebo 2 mesiace. Neviem či ma tak ovládali hormóny, alebo je až tak príťažlivý, že mi bolo jedno kde to budeme robiť..., keď som zistila, že spáva aj s inými naštvalo ma to a vyspala som sa s jeho najkamarátom. Vtedy mi došlo, že takto jemu neublížim, len ponižujem samu seba. Skončila som to a o mesiac na to som stretla úžasného chlapa. veľmi sme sa do seba zaľúbili, mali sme spoločné záujmy vedeli sme sa hodiny len rozprávať. Potom mu však jeho kolegovia povedali o mojom predchádzajúcom vzťahu, dokonca mali aj video, niekto nás videl a nahral to, myslela som si, že sa zabijem. Ten chlapec tvrdil, že vie kto to bol a zariadi aby to okamžite vymazal, že nám nechce pokaziť vzťah ale kto vie kto všetko to už videl? Priateľ mi však odpustil, vraj čo bolo bolo teraz som s ním. Aby nezažil dalšie prekvapenia, povedala som mu o sebe úplne všetko aj o svojich predchádzajúcich vzťahoch, pretože jeho kolegovia si mysleli, že som takých vzťahoch "na sex" mala viac, pretože ma vôbec nepoznajú. Aj chlapec s ktorým sa to stalo ma bránil. Od vtedy bolo všetko skvelé. Boli sme stále spolu, začali sme spolu bývať a on chcel ešte aj bábätko asi mesiac na to ako to navrhol som otehotnela a mala som pocit, či to neurobil naschval aby si ma udržal. Ale bolo mi to jedno z tehotenstva som bola šťastná. Sem tam robil žiarlivostné scény, ale bolo to ok väčšinou len zo srandy. Niekedy ma naštval tak, že som sa rozplakala ale dávala som to za vinu tehotenstvu, že som precitlivená....Po pôrode to však neskončilo, práveže sa to zhoršilo, vedel, že nemám chuť na sex, pretože mám bolesti, ale i tak mi stále nadával do kuriev, vraj ak s ním nespávam je jesné že spávam s iným....vraj on dobre vie, že som spala minimálne s 8, len som oči vyvalovala odkiaľ nabral také číslo a ešte tvrdil, že vraj som mu to sama povedala. Začal si robiť srandu z častí môjho tela, ktoré sa vraj nezmenili kvôli tehotenstvu a pôrodu ale kvôli tomu ako som sa kurvila. Už to počúvam skoro každý deň, aká som kurva, ako to mám vraj rada, vraj ked idem kočíkať alebo idem k mojej mame v skutočnosti sa idem kurviť, vymýšľa si aj s kým a kde. Niekedy mám pocit, že svojim klamstvám aj sám uveril, pretože sa mi vyhráža, že ak odídem všetkým porozpráva aká v skutočnosti som a čo robim. 24hodín denne som s dcérkou, robím mu doslova slúžku. Na iného sa ani nepozriem. Nikam nechodím, len sedím doma s malou, každý ma chváli aká som šikovná a pracovitá ale on mi len nadáva, kričí po mne. Tak veľmi chcem odísť ale bojím sa čo potom o mne ľuďom narozpráva a úprimne kto uverí žene viac ako mužovi?? Nemám kam ísť len ak k mame lenže čo ak niekto má to video čo ak ho má on a bude to potom každému ukazovať ? čo ak zo mňa spraví miestnu kurvu a matka ma vyhodí na ulicu? Moja mama nenávidí chlapca s ktorým som sa dostala do problémov, keby zistila, že som s ním bola neviem asi by ma prizabila, navyše jej veľmi záleží na tom "čo ludia hovoria" niekedy je až paranoidná, ked si myslí, že každý ju ohovára, toto by neprežila. Tak som ďalej s ním a každý deň sa bojím čo bude ďalej. Čo by ste robili ak by ste boli na mojom mieste? ďakujem jo a ak chcete nadávať, že som ešte decko tak asi áno mám len 24

janinah
20. mar 2015

na tvojom mieste by som sa zbavila chorobného žiarlivca za každú cenu,horšia kategoria chlapa neexistuje 😒choď k mame... žiť s tým,že čakáš,kedy sa kde objaví to video,to sa nedá,pusť to z hlavy a venuj sa dieťaťu...ak by ten problém nastal/a nastať vôbec nemusí/ ,tak to budeš riešiť potom

natalym
20. mar 2015

@tjaden Nechcem byť sprostá, ale presne pre toto netreba spávať s hocikým a hocikde. A tiež netreba sa priznávať k svojím starým hriechom. Čo bolo bolo, nech zostane uzamknuté.
Stalo sa už sa neodstane a radím Ti dievča utekaj čo najďalej.

oslo1
20. mar 2015

Kazda senzacia trva 3 dni. Potom sa na nu zabudne. Nezalezi, co sa o tebe rozprava, ale kto to rozprava.
Kazdy mame nejaku minulost a nejake tie hriechy za krkom, kazdy ma dostmsvojich starosti.
Odstahuj sa k mame. Henten tvoj priatel je zakomplexovany chudak. Ked bude niekomu ukazovat to video, on bude za debila. On si ta vybral ako svoju partnerku a matku svojich deti. Ked z teba teraz robi kurvu, tak ma asi problem sam so sebou.
Zbal sa a odid. Ani mu ruku nepodaj. A odid. Este z neho bude placko ako za tebou bude doliezat.
Pre mamu si dcera, nech si akakolvek. Vzdy ta bude lubit.

dina14
20. mar 2015

Musis najst opat svoje sebavedomie a sebauctu a prestat sa pozerat na to, co na Tvoj problem povedia vsetci ini a podla toho sa aj riadit. Tu sa jedna o domace nasilie (psychicke tyranie) a ti ostatni, podla ktorych sa Ty riadis, si nim neprechadzaju. Su linky zachrany pre tyrane zeny, kde by Ti poskytli pomoc a informacie, ake mas moznosti a ako postupovat dalej. Mas uz 24 (nie ´len´ 24) a mas male dieta, neexistuje vekova hranica, podla ktorej sa urcuje narok na pomoc. Drzim Ti palce!

izabelkas
20. mar 2015

Urcite odid, ved sa len ponizujes sama. Na druhych sa mozes vykaslat. Toto s nim uz bude len horsie, dovoli si viac a viac. Bola by si tyrana zena, no chudatko dieta, tomu by to este len znicilo zivot...

enka81
20. mar 2015

suhlasim s oslo1, odid k mame, keby sa aj nahodou dozvedela o nejakom videu alebo minulosti, ver mi, ze ta na ulicu nevyhodi, max. si budes musiet vypocut prednasku, ale vzdy lepsie sa nechat poucat vlastnou mamou, ktora ta lubi ako sa nechať urazat nejakým zakomplexovaným chudákom.

panidia
20. mar 2015

@tjaden Ahoj,suhlasím s názorom janinah,nerieš co si kto o tebe mysli,sústred sa na pritomnost.Minulost nezmeniš-možes sa z nej jedine poucit,buducnost nevies aká bude tak sa sustreduj na pritomnost a to aby si bola teraz stastná aj s dcerkou.Verím ti že ta zranujú slová od priatela,ty si sa mu otvorila,vyrozprávala si mu všetko o svojej minulosti a on to teraz hlupo zneuživa.Nie je to ešte muž,inak by sa takto nesprával.Posobí na mna z tvojho príbehu ako dieta,ktoré nevie kudy kam.Asi ani on nie je spokojný s touto situácoiu,ale takto sa neriešia problémy,nadávkami a ponižovaním najbližšej osoby.Na tvojom mieste by som v prvom rade volila rozhovor,ale nie len tak medzi dverami,ked príde nervozny a unavený z práce,ale ked vycitiš že je vhodná doba.Povedz mu o svojich pocitoch,ako ta urážajú jeho slová,že ti ubližujú a ak nezmení svoje správanie budeš to musiet zacat riešit.Nemožeš predsa trpiet a pocuvat donekonečna jeho nadávky.Ak budeš mat kde ist a nezmeni sa neváhaj,vela stastia

ivivaiveta
20. mar 2015

@tjaden je by som sa vysrala na neho, prisla k mame, ukazala jej video...a este pred odchodom mu kupila tortu a odrbala mu ju o hlavu...mas taku mamu ako ja..tam len sokova terapia zabera..myslim, ze s mamou nemas az taky dobry vztah, lebo mama nie je tebou az taka nadsena...ty musis prist,ale s nim nezostavaj...dost si pokaslala, ze si povedala, aj co si nemusela...a ked je pandorina skrinka kazdeho ckoveka??...ved to je normalna vybava homo sapiens... 😕

ivanya
20. mar 2015

@tjaden Ja tiez niekedy krutim hlavou co vselico som v mladosti porobila 😀 Ale stalo sa a uz sa neodstate. Neries co bolo, ale co je teraz a tu. Mas doma psychopata, ktory ta potrebuje ponizovat a ublizovat ti. Nezostavaj s nim.

ivivaiveta
20. mar 2015

@tjaden nie "ked " ale "kde je pandorina skrinka"...ty kks, sak pisem jak diva...nebud s nim, chorobny ziarlivci su zla volba...myslim, ze aj keby nevedel vôbec nic, prejavil by sa casom rovnako...mam to za sebou..podla mojho ex, aj postar ma dr.. l.,,,.len si nevsimol,ze mame postarku...

bonaqa2013
20. mar 2015

Na to video sa vykašli, nech si ho púšťa aj do nekonečna. Aj celej dedine a mestu. no čo každý sa pozre raz dva razy a hotovo. a ktovie či ho má.
iná vec je jeho žiarlivosť. mala som takého, viem čo to je. pošli ho kadeľahšie. Chyby v živote robí každý - niekto menšie, iní vačšie. no a decko nie si, máš 24 to som už ja mala školopovinné dieťa.

yollanda
20. mar 2015

vyprdla by som sa na kazdeho. je to tvoj zivot a ked chces, aby dieta nebolo v jednom kuse ohrozovane jeho debilitou, tak zbal caky paky a chod k mame

mircalla
20. mar 2015

@tjaden Takze dovod preco si si nim je ten, ze sa bojis, co si ludia pomyslia....mozno ani ziadnev ideo nema....dost blby dovod, uznaj sama.
Kedze mas kam ist, tak chod. Nepises nic o tom, aky ma vztah k dietatu?

lavinis
20. mar 2015

@tjaden fuha, no nie si v ľahkej situácii...a neviem si predstaviť, že by ťa tu niekto šiel súdiť, alebo ti nadávať a ak sa to stane, jednoducho to ignoruj.

Toto vidím jedine na rozchod, ten muž ťa nerešpektuje a pravdepodobne má celkovo problém rešpektovať ženy, takže by sa tak zrejme správal ku každej. Držím palce, zariaď si život bez neho.

katarinamarkova
20. mar 2015

@tjaden
@tjaden ked si zacnes vazit samu seba, zacnu si ta vazit aj ostatni!

tjaden
autor
20. mar 2015

@ivivaiveta no veď to, že s mamou nemám veľmi dobrý vzťah, teda ja ju milujem a isto aj ona mňa, len niekedy sa cítim ako taký obetný baránok a nenamýšľam si aj súrodenci mi trvdia, že si to všimli. Napr. sestra skončila len strednú a rovno začala pracovať, po mne mama vrieskala, že si musím urobiť vš. Ked som tam už bola vedela, ež na to nemá ale ešte k tomu chcela aby som mala známky samé A-čka. Sestra otehotnela ked mala 23 mama bola nadšená, ja som otehotnela ked som mala 23 mama mi vynadala. Brat chodil s rómskym dievčaťom a ja som sa s ňou skamarátila. Mame sa ten vzťah nepáčil a môžete hádať kto dostal vynadané? Nie brat ale ja! Na prvý krát ma na vš nezobrali hned som sa šla hlásiť sama som si hľadala prácu a celý rok kým som nešla na vš som vkuse robila. Setra sa po skončení školy hanbila ísť sama na upsvar., ale kto bol nezodpovedné decko? -ja. Mamina svokra teda moja starká nás všetkých nenávidela hlavne moju mamu ale mňa ako jediné z vnúčať zbožňovala a ja som mala vždy pocit že sa za to mama hnevá a chce si na mne vybiť zlosť. Nikdy som mamu nevolala na pomoc k bábätku, všetko zvládam sama, sestra ju doslova psychicky vydierala, len aby prišla, aj tak som zlá ja. Malá ma už vyše pol roka, moja mama ju ani raz nekočíkala zbožňuje len sestrine dieťa. Sestra podviedla svojho muža mama to prešla akoby nič, takže mne by to isto ala zožrať aj za ňu. Keď jej rozprávam aké problémy mám so svojim mužom ako mi nepomáha ani s malou ani na ruky ju nezoberie ani cent mi na ňu nedá, tak mi len hovorí, že môžem byť rada, že máme vlastný byt, akoby to bolo všetko, čo potrebujem ku šťastiu. Rozmýšľam aj nad krízovým strediskom, len sa bojím, či to ja a malá zvládneme po finančnej stránke a ako by som s tým pochodila na súde, že s dieťatkom nemáme ani kde bývať.

doty1
20. mar 2015

@tjaden ja len toľko, že vzťah vás dvoch bude východiskovým bodom pre vzťah tvojej dcéry a jej budúceho partnera. Ak jej ponúkneš vzor mama veľké nič a otec minimálne poradca Boha, tak s najväčšou pravdepodobnosťou si nájde podobného poradcu a bude sa chovať ako ty.

sheila72
20. mar 2015

@tjaden bola som kedysi v rovnakej situácii ako ty, akurát že som nemala dieťa. Môj ex bol taký psychopat, že sa mi vyhrážal, zmlátil ma a aby toho nebolo málo, vyhrážal sa aj že sa sám zabije. Taktiež mal jedno veľmi intímne video nás dvoch a nejaké fotky, ktoré sme si porobili, keď sme sa ešte mali radi a ja mladá a sprostá som mu dôverovala. Vyše pol roka som sa bála, čo bude, až som sa nakoniec odhodlala a opustila ho. Vyhrážal sa, že rozpošle moje fotky mailom, že ma zničí....nakoniec mi volala jeho mama, že zapil lieky alkoholom a je v nemocnici, našli ho v bezvedomí a skončil na psychiatrii. Doteraz neviem, či tie fotky niekomu poslal, možno aj áno, ale až ku mne sa to nikdy nedostalo a je mi to fuk. To, že som od neho odišla bolo moje najlepšie rozhodnutie. On už je tiež "normálny", dostal sa z depiek a žije ako každý iný človek. Ale jedno viem isto- toto správanie je už len krôčik od týrania a takýto typ tyranov si chce človeka násilím pripútať k sebe aj za cenu toho, že sa ho budú báť. A čím dlhšie to budeš naťahovať, tým to bude pre oboch aj pre dieťa horšie.

brisilda
20. mar 2015

dokedy mu to chces tolerovat ? zivot mame len jeden a tak ako ti radia kocky ...ber nohy na plecia a utekaj aj s malou co najdalej od neho ! Tvoja mama to pochopi a isto ta na ulicu nevyhodi a uz vobec nie s dietatom 😉 len sa s nou porozporavat ...povedz jej uplne vsetko aby ju nic neprekvapilo 😉 Bude to tazke a vela krat aj narocne ale kazdy ma pravo byt stastny . Drzim palce

petra7777
20. mar 2015

@tjaden Ak od neho neodídeš, aj tak budeš stále v strachu čakať, čo sa stane....Lebo takýto ti bude len ubližovať a bude sa to stupňovať....Ak ťa už ovšem preventívne nepreplieskal ☹ A kašli na ľudí, oni aj tak budú donekonečna niekoho pretriasať....A už len maličkosť, ak by to video aj niekde zavesil, každé "haló" trvá tri dni a potom sa na to zabudne....Aj tvoj strach pominie a ty môžeš pokojne vychovávať dcérku, bez stresu a v pokoji 🙂 🙂

tjaden
autor
20. mar 2015

@mircalla malú má rád, ale venuje sa jej tak 5 minút denne, aj to ho väčšinou musím prosiť aby si ju na chvílu zobral aby som mohla ísť na wc či do sprchy. Predvádza sa s ňou len pred návštevami takže pred každým vyzerá ako nadšený superotecko. Ešte jej nekúpil ani len ponožku nič. Ak dostane nejaký dar, všetko vyhadzuje z tašky a hľadá obálku s peniazmi aby ich mohol prechlastať ak mu poviem, že som to malej odložila má strašné nervy a kričí, že už mi nedá ani cent tak mu hovorím, že však si mi ešte ani nič nedal, ale to má len väčšie nervy. Začala som jej z našporeného zariaďovať detskú izbu a on má veľké nervy vraj ona nič nepotrebuje.

brisilda
20. mar 2015

inak co sa tyka toho videa a fotiek tak je zakon ktory bez suhlasu zakazuje cokolvek zverejnovat 😉 skus si coto poguglit alebo sa porad s pravnikom

ivivaiveta
20. mar 2015

@tjaden moj nos ma nemylil...a co ti svitori, ked pises, ako sa pomaly s mamou milujete?...no nie...a o tom to cele je...ty budes radsej s debilkom, lebo nemas nikoho, kto by sa ta zastal..hura!!

doty1
20. mar 2015

malú má rád - venuje sa jej po prosení 5 minút denne a čo sa dá, to jej prepije, veď ona nepotrebuje ....no láska ako sviňa ti poviem 😠

tjaden
autor
20. mar 2015

Ďakujem veľmi pekne žienky za povzbudivé príspevky, budem si ich čítať každý deň nech ma povzbudia k odchodu 😉

zarica
20. mar 2015

@tjaden ahoj 🙂 tiež som mala super žiarlivca, ešte si aj rád vypil a je to teda veľmi zlá kombinácia... možno sa Ti zdá, že opustiť ho je ťažké, ale ver mi, je to tak oslobudzujuce, že si budeš buchat hlavu o stenu, že si to neurobila skôr ;) .... sme ženy a musíme byť na seba hrdé a vážiť si samú seba.... prajem ti veľa šťastia, určite to s dcérkou zvladnete :D

izabelkas
20. mar 2015

@tjaden Mas to tazke, ale pozeram, ze uz davnejsie si zalozila prispevok o svojom muzovi, tak sa obavam ci od neho zvladnes odist. ☹ Ked si stale s nim... K mame asi nie, tak jedine sama, ale to je tazke.

tixi
20. mar 2015

Urcite mas strach z odchodu, chapem ta, no naozaj nemas na co cakat. Co sa stalo, stalo sa, neda sa to vratit spat, ale zivot ide dalej a hlavne je, ze mas zdrave dietatko, ktore potrebuje stastnu maminu. Na zaciatok ak sa da, tak chod k tvojej mame. Urcite to pri nej a jej nazoroch, ako som pochopila, nebudes mat ruzove, no vzdy lepsie, ako mat pri sebe chorobneho ziarlivca a alkoholika. Nejako si to premysli, ako to zorganizovat, pobal veci, vybav odvoz a chod!!!Nechaj list na rozlucku s vysvetlenim preco odchadzas a nezabudni pripisat, ze pripadne zverejnenie videa bez tvojho suhlasu a ohovaranie je trestne...Ak by sa to pri mame nedalo vydrzat, skus sa poinformovat o krizovych centrach v tvojom okoli. Prajem vela stastia a pevne nervy! Nezabudni sa povypytovat na urade socialnych veci a rodiny na bezplatnu pravnu pomoc, kde ti poradia ako vybavit vyzivne pre dieta a vsetko okolo toho.

valy
20. mar 2015

@tjaden hlavne sa neobvinuj za to, co si robila v minulosti. bola si slobodna, bolo to predtým, ako si stretla partnera, skoda sa nad tym vôbec zamyslat. skus sa poradit s nejakym pravnikom, ako zabranit sireniu toho videa, ved bolo vyrobene bez Tvojho suhlasu.

gapre
20. mar 2015

Urcite by som malej nezariadovala izbu ,ale odlozila si korunky pre seba,pre horsie casy.Ked bude vacsia korunky jej vratis.Setri co najviac ,aby si mohla od neho odist,kym mala este tolko nevnima co sa doma deje.Ked bude vacsia uz ju moze proti tebe huckat.Nejaku kamaratku nemas?ktorej by si simbolicky prispela na najom?Pretoze ani u mami sa nebudes casom citit dobre a potom budes riesit odznova dalsie byvanie.Drzim palce aby si to zvladla!

Tu začni písať odpoveď...

Odošli