Ako oslovujete svokrovcov?

cuculiatko88
18. feb 2015

Ahojte mamicky,ako oslovujete svojich svokrovcov?myslite ze je to neucta voci nim ak ich nevolate mama a otec?dakujem za nazory 🙂

hikokk
18. feb 2015

Iba menom. volat ich mama a otec to je premna cudne. ja mam iba jednu mama a mala som iba jedneho otca.

ivanya
18. feb 2015

Asi zavisi od veku. Ja mojej svokre tykam a hovorim menom. Moj muz nasim vyka a v podstate ich neoslovuje nijako. Nasi su o dost starsi nez svokra.

hammy
18. feb 2015

tak ich teda nevolám, a nemyslím si vôbec, že by to bola neúcta 😀 lebo to nie je moja mama, ani otec, ale vážim si ich 😉 teraz keď sú deti, tak ich volám starká a starký

adamar
18. feb 2015

Ja oslovujem teta a ujo, pripadne starka, starky, moja svagrina ich oslovuje mama a otec, aj im tyka. Mna o to nepoziadali a aj keby odmietnem slusne aj tykanie aj oslovovanie. Ja mam svoju mamu a otca. 🙂 😉

marcelatje
18. feb 2015

Mama? Otec? Nie sú to moji rodičia 😕 vykám im a keď sa inak nedá oslovím ich babka, dedko

zuj
18. feb 2015

tykame si lebo oni si chceli potykat a oslovujem ich krstnym menom, mama a otec sa kedysi volalo, ale dnes to uz podla mna nie je velmi zvykom

bbroskynka
18. feb 2015

Nemám ich prečo volať mama a otec. Oni mi rodičia nie sú.

sante81
18. feb 2015

Mama? Otec? 🙂

tykat
18. feb 2015

Nijako, 20 rokov sa tomu vyhybam ako sa da 😀
Max. oslovim v pritomnosti deti "babka, dedko" a tykam. Inak vykam a neoslovujem.
Mamu a otca uz nemam. Ku svokre a svokrovi by mi toto oslovenie neslo cez usta. Respektujeme sa ale nejake city k nim nemam.

jasminet
18. feb 2015

mne nikdy tykanie nenavrhli, tak vykam, neoslovujem. odkedy mame deti, tak dedo, babka 😉
moj otec si s mojim muzom potykal hned pri prvom stretnuti, muz to prijal,a le aj tak vykal, az po svadbe mu zacal tykat, moja mama si s nim potykala po 10 rokoch co sme spolu a aj to podla mna len tak nasilu...

janulato
18. feb 2015

Svokra som nepoznala. Svokru volam krstnym menom, alebo "svokra", napr. Svokra, das si kavu?

samasa
18. feb 2015

babka... dedko...keď sme deti nemali..tak pred mužom to bola tvoja mama 😀 a tvoj otec... a na nich som konkretne nikdy nevolala... rozprávala som sa s nimi iba vtedy ked sa na mna pozerali 😀 😀 😀 vdaka bohu že sa malý narodil 9 mesiacov po svadbe 😀

saska.t
18. feb 2015

oslovujem oboch menom a tykame si,mamu mam len jednu a to svoju vlastnu,nevidim dovod nazyvat tak svokru,ktora je matkou mojho manzela 😉

reni1512
18. feb 2015

MAMKU A OCKA mam len jedneho.... nikdy by som nenazvala svokru mama, keby mi bola srdcu blizka tak by som velmi uvazovala, ale asi ani vtedy. Moji rodicia si s mojim manzelom potykali, ale moji svokrovci so mnou nie. Volam ich teta a ujo...TRAPNE totalne ale bohuzial. Max, babka a dedo ked ich oslovujem kvoli malej tak. Inac vykam.

lennulik1
18. feb 2015

Ked sme sa s muzom po 9 rokoch chodenia vzali, na svadbe mi svokra so svokrom navrhli, ze ked sa na to budem citit, budu radi, ak im budem hovorit mama a otec, a aby sme si aj tykali. dlhoooo mi trvalo, nez som im tak obcas povedala, inak som ich neoslovovala nijako 🙂 muzovi som hovorila tvoja mama, tvoj otec... no a od nasich bolo zhruba to iste hned po svadbe, aby im muz hovoril mama, otec. ale teraz, ked uz mame dieta im automaticky hovorime s muzom babka a dedko obidvom stranam 🙂

ladkyna
18. feb 2015

krstnym menom, nastastie tykanie - vykanie odpadava, kedze sa zhovarame po anglicky

melalex
18. feb 2015

Teta,ujo ale ked pri detoch tak babka,dedko.

maria263
18. feb 2015

Najprv som sa vyhýbala priamo ich osloviť, teraz, keď mám dcérku, tak ich oslovujem babka a dedko. Vykám im. Keď som s nimi sama, a niečo mi od nich treba, tak je to mama a otec, ale to nie je často. U nás je to normálne takto oslovovať svokrovcov, ale ja som si na to akosi ešte nezvykla, príde mi to čudné, preto ich radšej oslovujem babka a dedko 🙂

micuchova
18. feb 2015

Mám len svokru, hovorím na ňu Z metra, aby som ju nemusela osloviť, keď O nej pred ňou tak babka 🙂

guinevre
18. feb 2015

Nejde o to ,ze "to nie su moji rodicia, ja svoju mamu a otca mam atd.", ale ide o to, ze oslovovat svokrovcov "mama a otec" je nejak archaicke, mozno niekde po dedinach sa tak oslovuju, ale to by aj pre mna a aj pre moju svokru bolo cudne. Zijeme v 21. storoci, sme obidve moderne zeny, vysokovzdelane, takze taketo "tradicne" veci nemusime, oslovujem ju menom a tykame si, a tak isto aj moj muz oslovuje mojich rodicov.

siska53
18. feb 2015

Krstnymi menami a pred mojou sestrou a rodicmi hovorim o nich ako o ujovi a tete. Ored drahym a jeho sestriu zas hovorim: Vasa mama,vas otec.
Mam svojich rodicov a hoci mam svokrovcov rada,necitim.potrebu ich oslovovat mama a otec. Oni mi to ani nenavrhli, dohodli sme sa na oslovovani krstnymi menami. A to su teda o 37 a 38rokov starsi odo mna.

katy2
18. feb 2015

svokru nemam, zomrela skor, ako sme sa s mm spoznali a svokrovi tykam (poziadal ma o to) a neoslovujem ho nijak (vyhybam sa tomu) - iba pred detmi ho volam stary oco....

horana
18. feb 2015

Ked ich oslovujem sama tak ich krstnymi menami, ked pred detmi tak babka + meno / dedko + meno.

tjaden
18. feb 2015

ahoj ja vobec neviem ako ich volať tak pred menom poviem teta ujo

jackie17
18. feb 2015

Oslovovaniu sa vyhybam 🙂 svokra chcela, aby som ju volala mama, ale tu mam len jednu (aj ked uz nie je medzi nami).

mikinoni
18. feb 2015

ja si s obomi tykám, svokra mi navrhla tykanie raz na vianoce, asi po 4 rokoch vztahu, a svokor si so mnou potykal raz na deň matiek, až keď sa nám narodil syn - následník trónu, svokru volám menom a svokra papá akože dedko 🙂 a moj muž si s mojimi rodičmi tiež tyká a volá ich po mene. nemyslím si ze je to neúcta, keď ich nevoláte mama a otec, ved svojich rodičov máte, skor si myslím ze je to zastaralý zvyk...

kajca84
18. feb 2015

Ja ich oslovujem krstnym menom a este na zaciatku mi navrhli tykanie,tak im tykám.

anelehka
18. feb 2015

kedze uz mame deti,tak babka a dedko,pred tym som sa vyhla osloveniam,nemohla by som povedat svokre,ze mama,tu mam len jednu 😵

miushka13
18. feb 2015

ja im tykam a oslovujem babka dedko aj pred drobcom aj tak hocikedy... mama otec ich oslovovat nebudem, ale zase svagrina svojich svokrovcov oslovuje mami oci, tak asi komu ako ide do ust :D :D

anshelia
18. feb 2015

ja im vykám a hovorím babka a dedo