Ako oslovujete svokrovcov?

cuculiatko88
18. feb 2015

Ahojte mamicky,ako oslovujete svojich svokrovcov?myslite ze je to neucta voci nim ak ich nevolate mama a otec?dakujem za nazory 🙂

andrejka1974
18. feb 2015

ja im tykam a volame ich dedo, babka a deti davaju im k dedovi aj meno aj babke menom a tak ich rozlisuju

tinulikk
18. feb 2015

mne v den svadby povedali, ze uz "si nasa" a preto im mam tykat a volat ich mozem ako len chcem, svokra povedala, ze vie ze "mama" ju asi volat nebudem (zomrela mi maminka ked som mala 16 takze slovo "mama" je pre mna este o cosi vzacnejsie), ale ze jej to je uuplne jedno ako ju budem volat. Dlho som si nevedela na nic zvyknut, tak som ich priamo neoslovovala 🙂 . Postupne som si zvykla svokra volat "tato" (tak ako ho vola manzel) ale svokru stale nijak - neslo mi ani menom, ani nijak...ked som hovorila o nej (aj pred nou) tak som ju volala "mamca" (tiez ako ju vola manzel) a kedze ja som svoju mamu volala maminka, a "mamca" znie inak, tak som si nejak na to zvykla a uz som ju parkrat tak aj polopriamo oslovila a videla som ako ju to potesilo. Nie som sice s tym este uplne stotoznena, ale kedze mam uzasnu svokru, ktora to neriesi, tak to neriesim ani ja a ono sa to nejak ustali. A raz to aj tak skonci pri babke a dedovi 🙂 podla mna rob tak ako to citis...ucta sa nezaklada na osloveni, ale na celkovom vztahu s nimi.

reny2010
18. feb 2015

Mam len svokru,vykam jej,o oslovujem zasadne svokra. po svadbe mi zadrela,ze teraz mi uz mozes hovorit mama..... ja na to,ze ja mamu mam,vy ste svokra,tak ju tak aj volam. Musela si zvyknut.

hejdita
18. feb 2015

ked som s muzom len chodila tak som im vykala a oslovovala teto Jiřino vy jste a tak 🙂 asi tyden pred svadbou nebo mesic uz si to nepamatam mne oba zavolali a pozadali mne abych jim uz tykala 🙂 tak jsme si potykali a uz nerikam teto ale uz jenom jménem pokud se bavime u stolu v pritomnosti synu tak ríkam mamča a taťka a pred nasimi detmi babicka a dedecek jinak si medzi sebou rikame jmenem 🙂 mame skvely vztah moje mamka je mamka a pak otcim je vlasto 🙂 muj tatka mi umrel kdyz jsem mela 14 takze osloveni taťka je pro mne spise pro radost oni to vedi a nevadi jim to nezneuzivam toho 😀 🙂 😉

ospravedlnujem sa za cestinu prepisovat uz nejdem ja automaticky ako dam ceske slovo tak mi to prepne tu to vyvolalo meno svokry 😀

gabusa1975
18. feb 2015

Ja mam iba svokru a oslavujem ju babka

medyna
18. feb 2015

Dedko a babka, a dcera ich oslovuje k tomu ešte krstným menom. Mne je divné volať ich otec, mama, ja svojich rodičov mám, a oni to nie sú..... S týmto oslovením sme očividne spokojní všetci, nikto sa neohradil.... 😅

mata90
18. feb 2015

ja tiež volám babka a dedko

lliillii
18. feb 2015

Ja som si so svokrom tykala skôr, ako som poznala svojho muža :D Takže ho volám menom. So svokrou som si potykala, až keď sa narodila dcéra. Dovtedy mi to dva krát navrhla, ale nemala som odvahu :D Teraz jej nejak prirodzene hovorím Muty, volá ju tak aj muž - alebo babka, keď je tam aj malá. A príde mi to úplne normálne :D

lenbea
18. feb 2015

vôbec to nie je neucta. oslovuj, ako cítiš. ja krstnym menom, chcela tykanie, ale teraz to strašne lutujem. keby som jej vykala, nedovolila by si tolko, lebo to predstavuje určity odstup.

pencil
18. feb 2015

Asi je to velmi individualne, mna svokrovci nikdy neprijali, nenavrhli mi ziadne oslovenie, tak ich neoslovujem. Ak je to nanajvys nevyhnutne a uz sa tomu naozaj neda nijak vyhnut, tak "zneuzijem" pritomnost deti a poslem starsiu za babi, ci dedkom. Ale ja ich teda neoslovujem, preco?

nannyforu
18. feb 2015

svokra...a vykam jej....alebo ked je pri mne mala,tak babka a dedko

teada
18. feb 2015

ja vravim mama a vykam..

licona
18. feb 2015

Ja ich oslovujem mamina, ocino. Ale snažím sa tomu vyhýbať. Pred cudzími, keď nie sú prítomní, sú to svokra a svokor. A vykám im, tykanie mi nenavrhli. Pred svadbou som im hovorila teta a ujo, ale u nich to zrejme nie je zvykom (u nás na strednom Slovensku je to bežné oslovenie, také domácke), nepáčilo sa im to, vraj, či sa nepoznáme 😀 Tak ale alternatívu nenavrhli...

ettella
18. feb 2015

Svokra uz nemam a svokre ked je to potrebne, tak poviem teta. Nema nic proti.

evitka83
18. feb 2015

Kym sme si vykali, teta, ujo...ked som otehotnela navrhli mi tykanie a oslovujem ich krstnymi menami

dahra
18. feb 2015

Svokra som nepoznala, zomrel roky pred tým, ako som spoznala mojho muza. Moja svokra je super, volám ju "mama", hoci nejako často ju tak neoslovujem, no svoju mamu oslovujem "mami". Je odo mna takmer o 20r. staršia a vykám jej. Máme vcelku dobrý vzťah, oveľa častejšie nás navštevuje, ako moji rodičia. Decká ju milujú. Ma svojho partnera a tomu tykam a oslovujem ho menom, hoci je od nej starší. 🙂

kachita
18. feb 2015

Mne svokra navrhla tykanie, ale nejde mi to. Stale ju volam teta, potom snad ked budu deti prejdem na meno babka 🙂

pukinka11
18. feb 2015

Ja svojim svokrovcom vykám, nenavrhli mi tykanie, ani by som ho nechcela, môjho muža mali neskôr, takže sú podstatne starší..... Oslovujem ich babka, dedko podľa malej. Mama a otec- som zásadne proti tomu, mám len jednu mamu a jedného otca..... Ale napríklad môj muž volá mojich rodičov menom, pretože mu sami navrhli tykanie..... myslím, že je to individuálne v každej rodine.....

le4
18. feb 2015

rovnako ako @dahra volam svokru mama a vykam jej, a zial jej neboheho manzela som nikdy nepoznala.
mam velmi dobru svokru.

lenka07
18. feb 2015

Svokra , babka občas mama😊 ja mamku 😔už nemám tak mama len výnimočne.

hanka_april
18. feb 2015

volam ich mama, otec, teraz uz babka, dedko a tykam a nemam s tym nijaky problem, mam ich rada, aj oni mna a tak isto to robi aj moj muz nasim, takze mi to nevadi.....a nie sm staromodna, ale tento prejav ucty sa mi aj tak trochu paci....najma ked volam svokrovi a n ma oslovi, "ahoj, dcerenka" alebo tak 😀 😀 ked sme napriklad prisli z dovolenky, tak vzdy najskor vystiskali mna jak svojho syna 😀

madapa
18. feb 2015

S mojou svokrou niesme v kontakte od nasej svadby, s manzelom sme sa zhodli ze to bude najlepsie riesenie..kedze ma svokra nema rada a nikdy ma neprijala do rodiny. Je tomu uz par rokov... takze ju neoslovujem, ona pre nas neexistje, svokor uz zomrel. Manzel oslovuje mojich rodicov -mama a otec. 😉

cecilia68
18. feb 2015

Ako tu už odznelo, každá máme svoju mamu a svojho otca....ja som za 30rokov ani raz nepovedala svojej svokre, že "mama"....nevedela by som to ani z úst vypustiť....svokor je dávno mŕtvy a ani sa nečudujem, pri takej čarodejnici....stačilo mi, ak deň po svadbe sme sedeli pri stole u svokrovcov a stará slávnostne vyhlásila s očami na mňa, citujem: "nie tá mi je mať, čo ma vychovala, ale tá, čo mi syna dala".....a vtedy u mňa skončila nadobro.....aká je mi ona mať? Aj tak som pre ňu nikdy nebola dosť dobrá 😢

pauca
18. feb 2015

Svokra uz nemam ☹ ... A svokricku volam Teta (kedze je pol storocia starsia)

milhaus
18. feb 2015

ja hovorim svokrovi Dušan a svokre teta, nie je to moja mama ani môj otec
svokor to tak chcel a svokre menom nepoviem

kibuk
18. feb 2015

Tak isto oslovim sice už len svokru "babka" alebo sa snažím tak aby nebolo priamo oslovenie 🙂 a pokecáme vo veľkom 😉
a samozrejme že vykám aj manžel mamke vyká 🙂

dominika86
18. feb 2015

u nas presne rovnako ako u @kibuk, priamemu osloveniu sa vyhybam, nastastie je konecne babka 😝 😀

matko10
18. feb 2015

Ak rodic ziska dobreho zata/nevestu,....najde syna/dceru,....ak neziska dobreho zata/nevestu,....straca syna/dceru......ja som sa tiez vyhybal osloveniu, nejak mi to neslo.Ale ak to niekomu nevadi tak preco nie im hovorit otec mama....))

stanislavao
18. feb 2015

nikdy nepochopim, preco svokrovcov niekto oslovuje babka a dedko. tak, ako to nieje vasa mama a otec, tak ani vasa babka a dedko. nepride vam to divne ich tak volat? ja krstnym menom, tykame si.

dudika11
18. feb 2015

ja svokrovcom vykám a oslovujem tato a mama 🙂 pred detmi sú to babka+meno a dedo+meno . ja ked som svokrovi po svadbe povedala, že ujo, tak ma skoro ukamenoval 🙂