Ako pomôcť manželovi, aby ukončil kontakt s jeho mamou?

kkikii
26. aug 2019

Ahojte. Modrý koník sledujem už dlhšie tak som si prisla pre radu aj ja.
Môj manžel ma rodičov ktory sa rozviedli keď bol veľmi malinký. Ostal s mamou ktorá mu veľmi ubližovala čo psychicky alebo fyzicky.
Zakázala nám sa stretávať s jeho starými rodičmi.
Kade chodi tam na nás nadava či ohľadom toho že nám niečo dala , že sme háklivý na svoje deti a podobne.
Veľmi by sme chceli s ňou prerušiť kontakt ale môj manžel sa cez to všetko nevie aj po 25r preniesť a má pred strašný strach.
Ja som dostala za úlohu ho z toho všetkého dostať a pomôcť mu aby to všetko s ňou skončil ale ako baby ? Aj viem že pokail sa budeme takto rodinkovat tak môj manžel nikdy nebude mať kľud stále sa bude trápiť minulosťou.
Veľmi vám ďakujem .

sasa1310
26. aug 2019

@kkikii v prvom rade navsteva jeho starých rodičov, oni mu môžu najviac otvoriť oči

mata1001
26. aug 2019

Ty mozes pomahat ako chces,ale v prvom rade musi chciet on...moja rada je,uplne sa s nou prestat stretavat,odstrihnut sa od nej a ako spomina kočka vyssie, stretnut sa so starymi rodicmi...

cakankaa
26. aug 2019

@kkikii možno tu nájdeš návod ako na to https://www.modrykonik.sk/group/11429/

1radula1
27. aug 2019

Tiež si myslím, že stretnutie so starými rodičmi mu otvorí oči a zodpovie mnohé nezodpovedané veci.
Ale musí najskôr on chcieť niečo zmeniť, niečo s tým urobiť, inak to nemá zmysel 😉

cacianka
27. aug 2019

@mata1001 tvoj pruspevok uz len doplnim - vyhladat odbornika aby mu pomohol.nic ine - a to musi chciet riesit on sam.

eva112014
27. aug 2019

@kkikii Ahoj, podľa mňa pomoc potrebuje tvoja svokra a nie tvoj manžel. O živote tvojej svokry nevieme nič a vopred ju súdiť, je nespravodlivé. Fyzický a psychický teror je široký pojem. A sú jedinci, ktorí si po takomto týraní nevytvoria, nedokážu vytvoriť normálnu rodinu. Tvojmu mužovi sa to podarilo. Druhá vec, čo si dokážem predstaviť si je, že zostať s malinkým dieťaťom sama je podľa pre každú ženu šok! A ozaj vtedy, kde boli tí starý rodičia? Ako sa zaujímali o vnuka? Zaujímali sa?Ste háklivý na deti? Čo to znamená? Aká minulosť ho trápi? Vždy má každá minca dve strany, ale útek je rýchlejšie riešenie určite.

janickacrazy
27. aug 2019

@kkikii tak preruš s nou kontakty ty a deti, manžel ak chce nech sa s nou kontaktuje, možno mu docvakne, že vlastne ju ani nepotrebuje a sám obmedzí kontakt s nou, prípadne mu skús vybaviť psychologa, ak je ochotný k nemu ísť

stela01
27. aug 2019

@kkikii kto ti to dal za úlohu ?