Ako povedať manželovi, že dcérka nie je jeho?

majkasko
14. nov 2012

Ahojte vsetci, v prvom rade Prosim Vsetkych aby ma neodsudzovali pretoze nevedia cim som pred 3rokmi v manzelstve presla. V skratke: mali sme rodinneho priatela s ktorym som sa poznala roky casom sme zacali komunikovat spolu castejsie ako by to bolo normalne. Nasla som v nom vsetko co u mojho manzela nebolo (aj ked v tej dobe sme boli manzelmi iba 4roky) mal pre mna pochopenie...vedel ma vypocut bol pozorny... Ochotny pomoct...no mala som v nom vsetko co u manzela nie. Casom sme sa stretavali aj intymne....trvato to zruha 3mesiace. Potom sme to ukoncili ale ja som v kratkom case zistila ze cakam babo. Bola som najstastnejsi clovek na svete. Ani v najhirsom sne by ma nenapadlo ze by to nemuselo byt manzelovo. Ved sme si davali tak strasne velky pozor... No ked mala prisla na svet a pri prepustani mi odovzdali ockovaci preukaz a v nom mala zapisanu inu krvnu skupinu ako mame mi s manzelom bolo mi vsetko jasne (my s manzelom sme obaja 0+ a mala je B+) Ja uz nechcem zit v klamstve... Chcem mu povedat pravdu ale poradte mi ako zvolit ten spravny sposob...rozmyslam uz rok nad rozvodom, ale som od manzela financne zavisla a nema mi kto pomoct ☹
A este nazaver nic nelutujem... Lebo ak by som jeho nestretla malicku by som asi dodnes nemala a ja som po babätku strasne tuzila 🙂)

zuzkab89
14. nov 2012

@mykaellle tam je moznost nejakych ak si to dobre pamatam 1:1230000 ze je manželova 😒

mykaellle
14. nov 2012

@zuzkab89 môže byť 😉 alebo treba dať spraviť DNA test, robila som z toho dizertačku (síce paternita oviec 😉 no tam je pravdepodobnosť 99,9999 % 😉

nenna
14. nov 2012

Noooo,dam Ti jednu dobru radu,mlcati zlato,zvaz komu by si tym pomohla ak povies pravdu,raz urcite ta situacia v zivote nastane,ze s tym budes musiet vyrukovat,ale teraz to nechaj tak a uzivaj si dcerku a popri tom uvazuj nad osamostatnenim,ak sa Ti to raz podari a budes sebestacna a schopna uzivit seba aj s malou,tak pride ta vhodna chvila mu to povedat,myslim si,ze teraz by si si velmi skomplikovala zivot,ktory uz ocividne mas dost komplikovany 😉 .

zuzkab89
14. nov 2012

@mykaellle 😀 😀 😀 😀 no ovce ved to je skoro to iste 😉 ano DNA ale aj tak si myslim ze je to v tomto pripade len formalita... myslim ze je to jasne... 😒

domi1988
14. nov 2012

@majkasko urcite nemozu mat dve nulky B!! ale niekto tam pisal spravny dotaz, je ta mala naozaj tvoja? fakt sa v porodnici mohlo stat vselico, nebol by to prvy pripad. ak to nemas overene DNA, ze urcite nie je jeho, nic by som mu nevravela.. ja osobne by som si tie testy zaplatila a az potom vysla s pravdou von.. a co ten rodinny znamy? ten by sa o vas nepostaral?

lilyen2011
14. nov 2012

@eaka tak ale úprimne ak nemáš ani cent povedzme ohrozíš si dieťa? Viem čo to je mať príjem 186e a výdavky 500 a viac mesačne .. neprajem to nikomu denne si lámať hlavu odkiaľ vziať na účty a aby dieťa malo plné bruško, malo strechu nad hlavou a podobne... denne riešiť čo ešte uhradiť a odkiaľ na to vziať... ak by som nemala niečo bokom aspoň na "začiatok" a iné bývanie v obzore (ak byt/dom kde teraz býva je výlučne manželov) určite by som čušala ďalej.. si vieš predstaviť, že by to bolo tak, že ju vyhodí s deckom do tej zimy?? a keď ako píše sa nemá na koho obrátiť kam s ním pôjde?? na ulicu? aj keby chcela podnájom, tak 2mesiace kaucia vopred a kde na to vezme? strava? plienky? lieky? idú Vianoce? nech chce mať svedomie čisté koľko chce ja by som toto neurobila skôr tomu dieťatu.... a vysvetli ročnému dieťaťu, keby ho tatko začal odstrkovať? nevšímať si ho? ono je to všetko diskutabilné, ale chlapovi do hlavy nevidíš.. možno sa zbalí a odíde rozmýšlať čo bude ďalej, možno ju zmastí, možno to vezme normálne a porozprávajú sa v kľude.. nevieš čo v ňom drieme.. nikto to nevie...

ja by som bola ticho ---) aspoň zatiaľ ak si verí, že ako sl. mamina uživí tú malú tak by som mu to povedala ale skôr určite nie už len kvôli tej malej...

kociskova
14. nov 2012

@anjelicek26 a čo by si spravila, keby bábo potrebovalo niekedy v živote krv,alebo podobné veci, potom to už asi nijako nezatají, či?..................

zuzkab89
14. nov 2012

neviem ale ja mam pocit ze kocka nema asi len tento jeden problem ... myslim teraz to ze ta tazi svedomie atd.... to je na dlhsie asi ako ste na tom s manzelom, aky mate vztah ako on s malou, aka je mala stara, ako rodinny kamarat... vie o tom vobec atd atd atd vela otazok

lilyen2011
14. nov 2012

@kociskova jeeejda to je hudba budúcnosti, malá má koľko ?? rok? a klop klop klop.. nech je zdravá... tu ide skôr o terajšiu situáciu nie? áno potom to už nezatají, ale prečo ničiť dieťaťu život teraz? áno zmenil by sa jej život buď hádkami, alebo by minimálne prišla o 1rodiča, čo vôbec nemusí a finančnú stránku nespomínam a možné následky z toho vyplývajúce...

eaka
14. nov 2012

@lilyen2011 Ja súhlasím, tu správna jediná rada neexistuje, aj tak je zle aj tak..
no v každom prípade, otázka znela, ako mu to povedať.. takže aj tak asi utekáme od témy.. 😉

rainbow0508
14. nov 2012

Skus najprv ten test, co ti tu dievcata radia. Mam znamu v labaku a ta mi potvrdila, ze 0kovy rodicia mozu mat dieta s Ackom...a ak zistis, ze nie je predsa jeho, zvaz sama, ci mu to povies. Keby som bola na tvojom mieste, asi by som povedala. Ale vedz, ze musis brat riziko, ze manzel ta posle pekne krasne do kelu. Asi len mizive percento chlapov by ostalo.

domi1988
14. nov 2012

@rainbow0508 ako moze mat A? podla mna neexistuje!

eaka
14. nov 2012

@lilyen2011 a myslíš, že trebárs 5-ročnému dieťaťu ľahšie vysvetlíš, že ho tato odstrkuje? jednoročné sa bude po ňom pýtať týždeň a potom prestane...
problém je samozrejme, ak nemá kam ísť...ale muža si najlepšie pozná sama, tak snáď ... by vedela odhadnúť reakciu... aspoň orientačne.. no s riešením by sa určo mala poponáhľať, muž nie je len finančná zábezpeka, cíti sa ako otec, buduje si k dieťaťu vzťah..

lilyen2011
14. nov 2012

@eaka ak povedať, tak určite keď budú sami dvaja.. nech dá malú babke, tetke, kamoške ... v prvom rade by som mu povedala, že som ho podviedla a čakala by som čo by bolo ak by gradoval a bol by agresívny už by som viac nehovorila.. ak by toto strávil v pohode, alebo to rozdýchal po nejakej tej hodinke.. tak by som mu navrhla DNA a tam by sa uvidelo čo je pravda a čo nie...

rainbow0508
14. nov 2012

@domi1988 ta moja znama robi v biolabaku a ma doktorat z genetiky...tak asi vie, co hovori

domi1988
14. nov 2012

@rainbow0508 no ja mam teda len strednu zdravotnicku, ale stale si myslim, ze neexistuje... kukam aj na nete, ale teda nikde som nenasla, ze by to bolo mozne

eaka
14. nov 2012

@lilyen2011 no tak ale to samozrejme...bez debaty...bez malej.. to nemusí zažiť.. aj keby nebol agresívny, určite nebude ako med.. no a najlepšie na verejnosti alebo aspoň v jej dosahu... pre prípad "nepríčetnosti", ktorá ospravedlňuje aj vraha..

lilyen2011
14. nov 2012

@eaka to je to isté ako keď si tatko nájde milenku a na deti sa vykašle bežný jav... nič nové pod slnkom a to sú "bio tatkovia"... ja by som myslela v prvom rade na dieťa až potom na chlapa...

eaka
14. nov 2012

@rainbow0508 no...super...nám tu zase písala iná genetička a tá tvrdí, že šanca je jedna ku milión dvestotisíc, ak som správne spočítala nuly.. 🙂

angel31
14. nov 2012

@majkasko tak ja neviem na 100%, ale pokial to nevedel doteraz tak teraz by to uz nebolo dobre aby to vedel.. teda vediet by to mal, ale ako nato... lebo chudak zruti sa mu vsetko, ked sa to len tak dozvie, na to treba ist velmi opatrne.. a mozno by bolo aj lepsie vobec nic nevraviet a ved ked sa to tak vezme tak to dieta je vase... co je cudzie??? a asi najlepsie by bolo aby mu to nejak oznamili len tak cistou nahodou za asistencie teda pritomnosti teba a malej kompetentni.. teda napr.detsky lekar.. tak opatrne nejak.. ked uz teda svedomie zerie.. len moj osobny nazor je taky, ze je to bude pre neho horsie ako keby to nevedel vobec...

lilyen2011
14. nov 2012

@eaka hmm tiež diskutabilné.. vonku? toto povedať? to by len zdrhol s vreskotom a nič by si nevysvetlili... určite doma, ak sa bojí, tak aby bol niekto tiež v byte v inej izbe.. ak by bol krik, tak prídu na pomoc jedine asi takto nie?

eaka
14. nov 2012

@lilyen2011 no, tak tohoto nepoznáme, to za to, že veľa chlapov sú k***y, čo opustia deti, možno tento nie je..

sendy182
14. nov 2012

veď vravím že dobrá téma....na diskusiu.........aspoň že zadávateľka témy stíha reagovať 😀 😀 😀 😀 😀 ..............

eaka
14. nov 2012

@lilyen2011 ako vieš, ako bude reagovať? možno ostane sedieť so sklonenou hlavou a začne plakať, možno proste nič nepovie a možno ju napadne aj na verejnosti... niekto vo vedľajšej izbe, no tak to by ho mohlo nasrať snáď ešte viac, ako to, že malá nie je jeho, podľa mňa..

cerez
14. nov 2012

Ako mu to povedať? Ani tie správne slová, ktoré si pripravíš, nemusia byť tie správne. Ide o tak chúlostivú záležitosť, že ani čas nepomôže. Bude len viac bolestivejšia. Ak mu to povieš za pár rokov, bude naštvaný ešte viac, že tak dlho žil v klamstve. Na tvojom mieste by som sa spojila s biologickým otcom dieťaťa, povedala o čo ide, potvrdila testom otcovstvo, našli spoločné riešenie lebo je to aj jeho záležitosť a týka sa ho a nakoniec vysvetliť všetko svojmu manželovi.

anjelicek26
14. nov 2012

@eaka - nechcem byt zla, ale tu by sa to dalo povedat opacne 😖 Ak to dieta nie je jeho, neda sa mu vycitat ani jedno rozhodnutie. Osobne by som mu to preto nehovorila, len zatne do ziveho a zbytocne znici vztah otca a dcerky kvoli ulaveniu svedomia. Je to cisto egoisticke.

zuzkab89
14. nov 2012

@rainbow0508
@domi1988 baby nehadajte sa tak ešte raz znaky krvných skupín dedí každý po svojich rodičoch, pričom u jednotlivých potomkov dochádza k rôznym kombináciám rodičovských znakov. Ak však ani jeden z rodičov nejaký znak nemá, nemôže sa tento vyskytnúť u jeho potomka. Preto ak červené krvinky ani jedného z rodičov nemajú znak A alebo B, nemôže ho mať ani dieťa. Alebo lepsie ako napisala mykaellle 0B (je to dosť zriedkavé) a to isté manžel (0B) tak je tam malá šanca, že malá môže byť jeho, štatisticky tak cca 5 %. Je však vysoko pravdepodobné, že alela 0 je u vás oboch dominantná (00 u teba a 00 unho), teda mala musí mať recesívnu alelu 0 po tebe a dominantnú B po otcovi .. teda je viac - menej vylúčené, že je manželova

Ty a manžel máte asi toto 00 x 00 = dieťatko by muselo mať 00
Ty máš 00 (môžeš mať aj potlačené (recesívne alely, čo je zriedkavé) 0B alebo 0A

Ty 00 otec Bx = B0 čiže malé má B s potlačenou nulkou a ak si to teda dobre pamatam tak tam je fakt moznost ano je tam ta moznost ze mala je jeho ale len 1:1230000 tak nejak to bolo.... ale to by musela mat ona resp on 0B co je velmi zriedkave nie 00 00 co nevieme..... vieme len tolko ze maju 0 aj ona aj on nic viac

lilyen2011
14. nov 2012

@eaka asi sa ani nedozvieme, ale netreba to riešiť hŕŕŕŕŕ zbrklo ... aby ho infarkt nechytil alebo, aby mu nepreplo človek nevie čo sa v ňom skrýva. treba asi nejako naznačiť, že sa musí s niečim priznať, alebo "musíme sa vážne porozprávať" alebo niečo mu dať na javo... nie, že pozerajú TV a len tak pri reklame.. "inak malá nie je asi tvoja"... žena znesie veľa, no chlap nie pri nich nikdy nevieš...

janicka11
14. nov 2012

Ahoj,Ked som si prečítala tvoju správičku,mám dosť,fúha je to velmi ťažká situácia,a naozaj si velmi rozmysli čo spravíš,Lebo neublížiš len svojmu manželovi,ale aj malinkej,A k ho už nelubíš,tak sa sním rozíd,ale nič mu nehovor.Aj tak on bol otcom tak ako má byť,bol pri nej pri každej preplakanej noci,staral sa onu..