Ako povedať rodine, že mám problém otehotnieť?

lakrimosa
6. feb 2010

Túto tému zakladám pre všetky baby, ktoré nemôžu otehotnieť a nevedia, ako to otvorene povedať rodine. Ja sama som v takejto situácii. Uvítam každú skúsenosť a radu.

walle
6. feb 2010

lauri - to áno...ale aj v ťažkých chvíľach musíme vedieť odolávať " hlúpučkým ľuďom"!!!a ak nie, tak sa treba presťahovať!!! 😉

lauritka
6. feb 2010

walle nastastie zijem v meste 😀

lauritka
6. feb 2010

skippy tak ako vravis, asi este nebol ten spravny cas, anjelik vie, kedy m priletiet 😉 prajem vel stastia.

mirip
6. feb 2010

ja síce nemám 35 ale bolo to podobné "blbé otázky a zlatý klinec" ked sa ma brat spýtal či som jalová krava ked ešte nemáme deti 🤐

abjuska
6. feb 2010

ahoj všechny, taky jsem od prosince "čerstvá 35" a snažíme se 12 let ☹ , s nikým také o tom raději nemluvíme, lidi dokáží být hodně zlí, alespoň já jsem se s tím setkala a nechci se zbytečně trápit, ale už jsme vše vyřešili jinou variantou, naštěstí pro nás existuje možnost a budem doufat že výjde.

lauritka
6. feb 2010

mirip 😒

no ja som si vypocula aj take, ze ci potrebuje moj mm pomoc 😔 , ze ci nevie ako sa robia deti.. a podobne kraviny..ale nie od rodiny samozrejme.. ale od znamych...

by som chcela vidiet, ci by boli taki mudri, keby k tomu neprisli ako slepe kura k zrnu 🙄

mirip
6. feb 2010

ja ked som prvé potratila tak také že to musím byť pekná krava ked ani dieťa neviem vynosiť že čo som to za ženu atd a som z dediny to je horšie, jedna krava suseda ked ma videla cca v 5mesiaci z bruchom už síce malým ale už vykúkalo tak sa ma pýtala že či som si vedomá že je to hriech ísť na umelé a je že prosím.........a ona no ved ty si nemohla mať deti tak si musela ísť na umelé......................................
akurát som je povedala že či nemá inú robotu len klebety pretriasať a nech sa pozrie na svoju dcéku, ktorá prvé mala po 8rokoch manželstva a že či aj ona bola na umelom
skrátka takým rečiam sa vyhnúť nedá, ale je iné ked je na to človek pripravený že to má čakať ako ked niekto z ničoho nič

lauritka
6. feb 2010

mirip, som rada, ze som v meste..aspon je to tu viac anonymne.. 😔

mne to pripomina film : slunce, seno , jahody 🙂

idme spat pa pa.

walle
6. feb 2010

abjuska - tak to je mi naozja ľúto...vyriešili ste inú variantu? nechceš nás motivovať? idete si adoptovať bábo? ale ak nechceš vôbec neodpisuj...ja ešte do 30 som nemohla pochopiť, že ak naozaj niekto nemôže mať dieťa, prečo si neadoptuje... teraz som v tej situácii a sila nikde, nemám vôbec síl!!! hanbím sa za to... 😔

abjuska
6. feb 2010

Ahojj walle, nebudeme adoptovat, ale využijem možnosti náhradního maminky

abjuska
6. feb 2010

Nějak jsem to špatně zmáčkla a odešlo to ne celé. Už jsme to jedenkrát podstoupili, když jsme se dověděli že nebudu mít šanci dítě nikdy donosit, ale o mimi přišla ve 3. měsíci, takže to budeme během čtvrt roku zkoušet znovu. Já mám z adopce strach také a hlavně z těch peripetií kolem, proto jsme raději volili tuto variantu.

walle
6. feb 2010

wau! vaše miminko vynosí iná žena? dobre som to pochopila?nejako mi to nepáli... 😅asi je už neskoro...

abjuska
6. feb 2010

Přesně tak, bohužel jinší možnost už u nás není.
🙂

abjuska
6. feb 2010

Už jsme to jedenkrát podstoupili, bohužel naše náhradní mamka o mimčo ve 3.měsíci přišla, takže jdem po přestávce do toho znovu.

gabikri
6. feb 2010

ajbuska : ale u nás to je zakázané, to musíš někam do zahraničí, že? 😉

lakrimosa
autor
7. feb 2010

Ahojte baby, včera som sa nejako skoro unavila, ale som rada, že ste v debate pokračovali. Vidím, že vás táto téma zaujala a - čo je horšie - máte s tým otrasné skúsenosti. Som šokovaná z toho, čo ste napísali, myslím tie sprosté reči okolo vás. Ľudia sú fakt totálne necitliví a povedala by som, že aj škodoradostní. S tou "jalovou kravou" to teda nemám slov... A že mm potebuje pomoc... no pomóc, to je teda drzosť, arogancia najhrubšieho zrna! Mňa šokoval otec, keď nám ukazoval zlatú retiazku, ktorú kúpil pre bratovu dcérku, keď sa narodila (mimochodom brat je mladší o 5 rokov) a zahlásil: "Keby si povedala, že si tehotná, hneď idem kúpiť rovnakú ..." JA som na to nedokázala nič povedať, normálne som onemela. Ako si môže myslieť, že mi záleží na zlate, keď nemôžem mať dieťa? Obetovala by som za to oveľa viac, ale určite aj všetky retiazky, náušnice a náramky čo mám...

zanas
7. feb 2010

ahojte kocky, velmi zaujimava tema. Zial sa musim pridat. Sme manzelia 5 rokov, a tiez si toho z okolia vypocujeme ... zarucenych rad a receptov. A najlepsie bolo ked z rodiny prisla poznamka, ze na co este cakame ved semeno uplne ostarne. Za taketo sproste reci ... ale nemala som v danom momente ani slov na to nieco povedat. S hlupakmi sa rozumne jednoducho neda. A kto nezazije, nepochopi.

lauritka
7. feb 2010

lakrimosa... 😔

zanas, to je hrozne. taketo reci. 😔 vy chodite aj do centra ?

abjuska aj mna by zaujimalo, kde sa to da s tou nahradnou matkou??

lauritka
7. feb 2010

totiz ak by som si mala vybrat medzi adopciou a nahradnou matkou, tak radsej to druhe 😔
teda za predpkladu, ze to bude dieta z nasich buniek..
ale aj ja viem, ze tu to nie je legislativne mozne 😕

zanas
7. feb 2010

Lauritka zatial nechodime. Stale verime ze to pojde aj bez toho, aj ked mozno este zmenime nazor.

lauritka
7. feb 2010

a viete pricinu ? alebo to proste nejde ?

siouxie
7. feb 2010

ahojte, nedá mi nepridať sa... ale s úplne opačnými skúsenosťami. s mm sme už vyše 15 rokov, manželia o čosi kratšie. V rodine sme našťastie žiadne hlúpe otázky nezažili, skôr iba tie decentné, že či a kedy plánujeme. Neskôr samozrejme ustali aj tie, teraz už každý buď vie, aká je približne situácia, alebo nechce zbytočne rýpať.
A u kamarátov podobne, v živote mi nikto nepovedal nič sprosté. Je fakt, že aj otázky vedia liezť na nervy, ale ak sú položené s taktom, niet im čo vyčítať...

Samozrejme, aby to nebolo až také ideálne, moja svokra raz pri "vhodnej" príležitosti zavesila niečo v zmysle, že čo si vôbec o sebe myslím, keď som ešte dieťa neporodila... 😀
Od nej mi to prišlo ale maximálne vtipné, s jej vzťahom k vlastnému (jedinému) dieťaťu. Ale tá má už dokáže naozaj iba pobaviť, lebo viem, že je to iba taký výkrik od zakomplexovanej chudery, ktorá nič poriadne nevie a svoj život iba prežíva pred televízorom. Okrem toho ju ani považujem za svoju rodinu. A také niečo sa ma vonkoncom nemôže dotknúť. 😉

zanas
7. feb 2010

Nic konkretne nam nezistili. Mavam cysty, ale inak to vyzera byt okej. Raz sa nam to podarilo, ale zial v 7tt aj samo odislo 😢

lauritka
7. feb 2010

siouxie.. 😅

siouxie
7. feb 2010

čo lauri, som ťa pobavila? 😀

zanas
7. feb 2010

Siouxie spravny nadhlad 😉

lauritka
7. feb 2010

zanas to mi je luto. 😔

siouxie 🙂 mas dobry psitup, to je dobre, ze ta svokra nerozhodi. moja je naopak viac nestastna ako ja, ze sa este nepodarilo, nikomu to nepraje viac zo svojich 4och synov, ako nam ;)
hoci uz dve vnucata ma 😅 mna berie skor ako svoju dceru, nie ako nevestu... 😝

siouxie
7. feb 2010

zanas, to bude vekom, kedysi ma brutálne vytáčala, vedela by som ju roztrhnúť. 😀 😀 Teraz mi je ľúto tej energie, ktorú som jej smerom vôbec použila 😀

siouxie
7. feb 2010

Lauri, ty máš šťastie na svokru 😵. Ja také dve poznám, jedna je moja stará mama (môjmu otcovi) a jedna bola moja mama (môjmu m.) 🙂 a potom už iba z rozprávania... 😀 Ja som také šťastie nemala, ale som rada, že ma už naozaj nedokáže vôbec rozhodiť 😉

lauritka
7. feb 2010

to bude vekom, aj ja sa na urcite veci pozeram uplne inac ako pred desiatimi rokmi... ach jo, skoda, ze rozum dospeje az neskor 🙂