Ako prekonať manželskú krízu?

igorjaki
5. feb 2010

Dobry den, potreboval by som poradit ako mam prekonat manzelsku krizu,ktora realne speje k rozvodu. Som 15 rokov zenaty a zhruba od marca minuleho roku ma manzelka nechcem napisat ignoruje ale skor zanedbava. Kazdy den odchazala von s kamaratkami a ked sa vratila domov isla rovno spat. To iste vikendy. Casom ma to prestalo bavit a zacali najskor vycitky, hadky,vyhrazky a aj plac. Momentalne sme na tom tak ze v stredu buduceho tyzdna manzelka podava navrh na rozvod. Ja viem ze chyba je aj vo mne a mal som byt tolerantnejsi a nemysliet len cez svojho vtaka ale ak clovek v 39 rokoch sexuje len dva-tri krat do mesiaca tak to asi nieje v poriadku. Ja manzelku stale milujem a nechcem sa rozviest. V stredu ideme aj do manzelskej poradne ale len kvoli tomu ze to chcem ja. Viem ze jej idem uz na nervy lebo to chcem stale riesit a vymyslam nove sposoby ako to napravit ale ona sa so mnou uz nechce o tom bavit a je rozhodnuta.Uz som bol aj odstahovany aby si oddychla ale dlho som bez deti nevydrzal. Ironia je ze sme v podstate uz o vsetkom dohodnuty (deti,vyzivne,majetky). Stale si myslim ze to nieje normalne aby sa ludia ktori sa vedia spolu normalne bavit,smiat,rozpravat mali rozvadzat. Ale ona ma uz vraj ako manzela nevidi ani teraz ani v buducnosti ale ako najlepsieho priatela ma nechce stratit. Mam pocit ze ten nezaujem o sex prameni z toho ze pri sexe ma manzelka bolesti a sex preto odmieta. A podvedome si to spojila :nemam chut na sex - nemam ho rada. Bola dnes na gynde a ma vraj zvacsenu maternicu , moze to suvisiet? Radim jej aby este pockala dala sa zdravotne do poriadku a ak to nepomoze tak nech poda ten navrh na rozvod. Ked ona je taka cudna vravim jej povedz doktorke aj o tom nezaujme na sex ale ona to odmieta s tym ze to nieje zdravim.

bambi09
5. feb 2010

igorjaki a si si istý,že nemá na sex niekoho iného?? 😕 😕 to by vysvetľovalo ten nezáujem,hmmm 😒 😒

igorjaki
autor
5. feb 2010

Tym som si takmer isty. Skor si myslim ze to bude hormonmi...

igorjaki
autor
5. feb 2010

Ake mate skusenosti s poradnou? Vobec neviem ako to bude prebiehat. Vypocuje si nas psychologicka a potom co ? Pomohla poradna uz niekomu? Poradi ako mame spolu zit alebo len take vseobecne blablabla....

ani3012
5. feb 2010

tak najsôr budete tam spolu,každy si povie svoj pohlad na vec a ona potom povie,ci pridete na buduce zase spolu,alebo bude chciet len manzelku alebo teba.
poradna pomoze,len sa treba riadit tým, co povie psychologicka

igorjaki
autor
5. feb 2010

Ako sa mam vlastne doma spravat? Vcera som bol este u nasich a zajtra budem doma. Mam jej prejavit svoju lasku ak ano tak ako ked moje dotyky odmieta a na slova lasky nereaguje. Mam ju ignorovat alebo sa bavit ale o com ked buducnost je neista a ta nedavna minulost je skareda?

bambi09
5. feb 2010

igorjaki,prečo je tá nedávna minulosť škaredá?? 😕 😕
ak ti na nej fakt záleží,daj jej najavo,že ti nie je ľahostajná,že ju máš rád,ale nevynucuj si nič,je to ťažké,verím,ale tým by si ju len znechutil
myslím,že keď súhlasila s manželskou poradňou,ešte je šanca na záchranu vzťahu-keby nie,nešla by tam 😉
držím vám palce,aj kvôli deťom 😔
lebo-len to je stratené,čoho sa sami vzdáme...tak sa nevzdávaj,ale buď chápavý a trpezlivý

liana
5. feb 2010

podla tvojho opisu ťa už manželka zjavne nechce. vtedy je to ťažko, lebo ak sa žena rozhodne a hlavne cíti že to pre ňu už nemá zmysel a je to jedna z tých žien čo sa nedá vydierať pocitom že sú tu deti tak potom už asi nič nepomôže. lebo ak niet na jednej strane cit, načo sa trápiť nasilu?

sssimi
5. feb 2010

Igorjaki ten sex bude istote z hormónov-prípadne tam už môže byť aj nastávajúca menopauza a následné zlé zvlhšovanie-preto tie bolesti.

Tá poradňa je fajn vec, lenže je treba počúvaťrady odborníka a aj sa nimi nasledne riadiť a neviem či už tvoja manželka bude mať na to "nervy". No za pokus to určite stojí.

No a skúšať niečo môžeš-skús porozmýšľať kde si robil do teraz chyby. Dohodni sa s manželkou nech na 1 deň vypustí kamarátky a chodte spolu do kina, na večeru, ale niekam kam manželka chodí rada aj keď ty to práve nemusíš-a tým lepšie-nech vidí, že máš naozaj stále záujem o ňu a že dokážeš robiť aj veci ktoré nemáš rád ty, ale pre ňu si ochotný to spraviť. No a ešte domácnosť-upratať všetko po sebe,povysávať.... To nie je práca len pre ženy!

Podľa toho čo naznačuješ si manželku podviedol a to žena neznesie. Teda ja to tak vnímam. Tým pádom sa cíti nemilovaná, ponížená, neatraktívna-toto by si sa mal teraz snažiť vyvrátiť. Pochváľ ju, ale nesnaž sa zase priveľmi, lebo jej s tým pôjdeš na nervy.

No a teraz nie veľmi povzbudivé slová-ak sa žena pre niečo naozaj rozhodne, tak to zväčša dodrží-hlavne ak je tvrdohlavá.

bambi09
5. feb 2010

hmmm,tak tú neveru si tam tak pekne obalil,ale toto bude asi ťažšie,toto asi len tak nepredýcha ☹ ☹ 😝

popelka
5. feb 2010

ahojky igorjaki,,,kup jej kvety uvar veceru,,,priprav romanticku veceru ,sviecky vinko mozno to zaberie,,,skus to vyznaj jej lasku,,,,a uvidis papik

igorjaki
autor
5. feb 2010

sssimi manzelku velmi lubim a trapim sa tym co sa stalo a nikdy naozaj nikdy ani len v myslienkach som ju nepodviedol. Co sa tyka kina vecere navrhujem to uz dost dlho ale som odbity ze so mnou nikam nejde ak tak sa vyberieme s detmi. S domacimi pracami naozaj nemam problem ,manzelka podnika vlastne sedem dni v tyzdni je v praci a som jej navrhol ze minimalne jeden den v tyzdni za nu potiahnem ja a ona si spravi den len pre seba - pomalicky to napriek tomu ze sa chce rozviest akceptuje ale este som nebol. V podnikani ju podporujem - zasobujem a vselico ine(urady,uctovnicka a tak) . Liana presne toho sa bojim najviac ze je uz rozhodnuta a nic nepomoze lebo ta poradna je moj navrh a moje navrhy uz moc nemusi...

igorjaki
autor
5. feb 2010

Neviem aku neveru som obalil - neverny som nebol a ak som napisal ze som myslel vtakom tak som narazal na to ze som chcel viac sexu ale s nou a ona ma odmietala.... a nastali problemy a odcudzenie...

igorjaki
autor
5. feb 2010

popelka, ano toto by som mohol urobit ale pravdu povediac mam strach ze ma posle aj s vecerou a svieckami do ....

popelka
5. feb 2010

no a co ked to urobi tak zajtra to urob znova,,,nedaj sa a ked to budes robit tyzden tak urcite povoli ,,,,,nedaj sa a chran si to co mas,,,,,,,ver my,,,,papik

igorjaki
autor
5. feb 2010

sssimi nastavajuca menopauza v 35 ? je to vobec mozne?

enilora
5. feb 2010

igorjaki
dalo by sa povedať že aj my s mm prekonávame krízu.Aj on ma podviedol (hoci sex doma mal) 🙂 tak ako ty svoju ženu.my sa síce nerozvádzame-zatial.s pohladu ženy podobnej tej tvojej ti poradím toto buď k nej milí no nevnucuj sa,nesnaž sa jej za každú cenu dotýkať,nemaj uštipačné poznámky a ani jej nehovor ako ju miluješ.Ak si ju naozaj podviedol tak slová o láske majú velmi zlý efekt znejú skor ako výsmech (lebo ak niekoho milujem nepodvediem ho).Buď úprimný,správaj sa prirodzene,hovor s ňou o bežných veciach a snaž sa ju rozosmiať.A ešte jedna doležitá vec ak je niečo čo by chcela ohladom tvojej nevery vedieť porozprávajte sa o tom,trpezlivo jej vysvetli detaily ak bude chcieť..vieš ide o to že ona potrebuje presne vedieť celé to okolo tvojej nevery potom ti bude možno schopná odpustiť...neodbi ju jednou stručnou vetou je to doležité.neviem či to na ňu zaberie ale na mňa to zabralo. 🙂 veľa šťastia

igorjaki
autor
5. feb 2010

popelka mas pravdu ja sa nevzdavam ja verim ze to bude raz ok... ide valentin tak mam aj prilezitost.. deti k babke a romanticka vecera ... alebo radsej s detmi????

igorjaki
autor
5. feb 2010

enilora vazim si tvoje slova ale nepodviedol som ju ani v snoch ale ostatne beriem skusim ... naozaj je teraz podrazdena ked len spomeniem moju lasku a chcem sa dotykat tak to je len horsie... hoci som povedal v zlosti veci ktore som nemal a ona teraz to berie tak ako pises toto mi nemohol povedat clovek ktori ma lubi....

bambi09
5. feb 2010

igorjaki,tak sorry,sme si to so sssimi zle vysvetlili-tak klobúk dole 😉
a nepovedala ti,čo jej na teba tak strašne vadí?? 😕 nejako ju moc nechápem,prečo ťa vlastne odmieta,ak má pri sexe bolesti,mala by to riešiť,aj u sexuológa,gynekológa 😒 😒 ty za to predsa nemôžeš a menopauza v 35-ke je fakt málo pravdepodobná,ja mám 39 a teda nemám pocit,že už "to" nepotrebujem 😅 😅 naopak,čím som staršia,tým sa mi to s mužom viac páči 😉
a prepáč,že rýpem,ale ako vieš,že nikoho nemá-okrem teba??neber to v zlom,len treba vylúčiť nejakú tretiu osobu vo vašom vzťahu 😒

igorjaki
autor
5. feb 2010

bambi , je to cele cudne ja to vobec nechapem a nemyslim si ze mame take problemy ktore by sme ak chceme nevyriesili. Ja som bol chrapun a povedal som vela slov ktore ju boleli. Ale bol som nestastny a vo svojej pomatenej hlave som si myslel ze sa to zmeni ale len sa to zhorsilo. Vies ja som zacal s temou rozvodu a teraz to velmi velmi lutujem. Ona si ale nemysli ze ma problem gynekologicky, sexualny -je presvadcena ze je koniec lasky a uz sa nevrati ,ale ja na nej vidim ze to tak nieje....

igorjaki
autor
5. feb 2010

co sa tyka toho ci niekoho nema: vies nikdy nehovor nikdy. Ale fakt si nemyslim ze niekoho ma.

bambi09
5. feb 2010

aha,tak to je fakt divné,váš vzťah by potreboval nový vietor,aké máte staré deti??
skúste tú poradňu,povedz jej,že ťa tie slová mrzia,že si to povedal,lebo si nešťastný z toho,ako sa to vyvinulo, len to nevzdávaj 😉 hovorím,keby jej to bolo jedno,do tej poradne ju nedostaneš 🙂 😉
my budeme mať v apríli 16-te výročie s mužom a tiež sme už kadečo preskákali,aj veľmi škaredé veci,ale po toľkých rokoch je vzťah už niekedy nuda,treba poliať,pohnojiť,okopať,ako vzácny kvet 😉
keď sa roky o kvet nestaráš,zvädne,tak snáď to ešte zachránite 😔

igorjaki
autor
5. feb 2010

Deti su uz dost velke - 13, 14 beru to dobre ,dokonca sa zlepsili v skole od kedy sa nehadame. Ta poradna to je problem - ideme tam ale zaroven v ten isty den je rozhodnuta podat navrh na rozvod... Ide tam vlastne len preto aby mohla povedat ved sme to skusili. A ja chcem aby bola stastna aj keby to malo znamenat rozvod . Ved rozvedenu som este nebalil 🙂. Alebo skusim natahovat rozvod lebo si myslim ze je to naozaj skor problem tych hormonov. Ano kvet treba poliat a okopavat aj by som to spravil ale vsetky moje navrhy ci je to spolocna kava,vecera , sport alebo len prechadzka po dedine je odmietane...

bambi09
5. feb 2010

hmmm,tak to budeš mať ťažké,ale už som písala vyššie,že len to je stratené...
nemysli si,že vás rozvedú za týždeň,to chvíľu potrvá,ale uvidíte,čo v tej poradni,či nezistíš niečo nové 😉
mrknem sem neskôr,musím ísť
a deti sú už síce relatívne veľké,ale teraz majú citlivé obdobie-pubertu,ako reagujú na to,že sa chcete rozviesť??

igorjaki
autor
5. feb 2010

Vies oni to beru dobre ,my sme z jednej dediny a ked sa rozvedieme ja pojdem k nasim a teda budu so mnou kedykolvek budu chciet.

enilora
5. feb 2010

igorjaki
v prvom rade prepáč že som ťa obvinila s nevery 🙂
Ak som správne pochopila ty si prvý asi navrhol rozvod a to zrejme zato že odmieta sex..Nepoznám síce detaily tv.vsťahu a určite by bolo fajn poznať aj názor tvojej ženy.No keď tak uvažujem neviem si ani predstaviť čo také strašné sa mohlo stať že je k tebe taká.Podla toho čo si písal sa nič také hrozné neudialo,nepodviedol si ju,nebiješ ju,psychicky netýraš a pod svinstvá sa predpokladám nekonajú.To by som potom ja s mm mala okamžite vyraziť dvere 🙂
Bohužial vychádza mi s toho to že možno niekoho má..Nasvečuje tomu hneď niekolko vecí
-nemá chuť na sex,nežnosti a pod ,bolesť može len predstierať (jasné že ak sexuje inde nemá chuť na sex s tebou)
-je podráždná nemože ťa vystáť (našla niekoho iného,je nervózna lebo chce byť s ním a nie s tebou,hodila vinu na teba lebo nechce byť ona tá zlá)
-odmieta akékolvek snahy o zmierenie(lebo má jasno v tom že ťa už nechce lebo má jeho)
No ale možno sa mýlim...Čo tak opýtať sa jej to na rovinu a podla reakcii hneď zistíš ako sa veci majú 🙂

renca3
5. feb 2010

a to ma ake kamaratky v jej veku, co maju cas brusit kazdy vecer po vonku? tiez rozvedene, ci slobodne?
a aj vikendy..... 😕

igorjaki
autor
5. feb 2010

Veru aj ja si myslim ze nic take strasne sa neudialo: nikdy som ju neudrel a do maja minuleho roka sme sa ani poriadne nepohadali, nepodviedol som ju, ale psychicky je podla mna na tom zle a chce mat uz pokoj a ja som jej k tomu pokoju nepridal : stale som to chcel riesit a prichadzal s novymi napadmi ako to dat do poriadku. Asi v tom je ta chyba a povedal som v hadkach vela zleho a toto je asi moja jedina chyba a ona to berie horsie ako neveru:neveru nie sexualnu ale neveru ludsku. musim sa riadit radou elinory " z pohladu ženy podobnej tej tvojej ti poradím toto buď k nej milí no nevnucuj sa,nesnaž sa jej za každú cenu dotýkať,nemaj uštipačné poznámky a ani jej nehovor ako ju miluješ.Ak si ju naozaj podviedol tak slová o láske majú velmi zlý efekt znejú skor ako výsmech (lebo ak niekoho milujem nepodvediem ho).Buď úprimný,správaj sa prirodzene,hovor s ňou o bežných veciach a snaž sa ju rozosmiať" uvidime co bude dalej .Sranda je ze ona sama nevylucuje ze po rozvode sa dame znova dokopy....

bambi09
5. feb 2010

renca-dobrá otázka 😉 igor je asi až moooc tolerantný-si to neviem predstaviť 😕 😕
enilora,asi tak,tiež som to chcela napísať

igorjaki
autor
5. feb 2010

renca3 jej kamaratky su od nej starsie , a nie velmi stastne v manzelstve. hladaju unik a s tou mojou je stale zabava...