Ako sa citovo odpútať od partnera?

ada4326
4. apr 2013

Ahojte, ako sa citovo odpútať od partnera? Ak ste sa niektorá veľmi sklamala v partnerovi, zažila niečo zlé.............ako a kde ste nabrali sily na nový začiatok? Ako zabudnúť na to čo bolo, čo som mala - myslím vlastnú domácnosť, všetky tie maličkosti, ktoré som rada robila..........................

sissy27
4. apr 2013

@ada4326 no ak ti ublížil, tak asi len toľko, že kvôli takému sa neoplatí ani plakať, lebo nestál za to... domácnosť si vytvoríš novú - dúfam, že strechu nad hlavou so synom máš, obľúbené maličkosti môžeš robiť aj ďalej, akurát budeš mať na ne viac času, lebo nebudeš nebudeš prať jeho oprdené trenky a spotené ponožky, aj okolo hrncov sa menej nakrútiš, ostáva ti viac času na seba, na syna, na svoje záujmy...
a zabúdať na to, čo bolo predsa nemusíš, len si z toho zober nejaké ponaučenie... pro jedno kvítí slunce nesvítí 😉

nikolka2
4. apr 2013

@ada4326 Adka ,,,neviem ako ty ,,,ale ja ked som odisla od partnera dcerka mala 2 mesiace a ked som opustala spolocnu domacnost .. a do tej novej svojej teda nasej s dcerkou som si minulost so sebou nebrala ....proste som si povedala ,,ten clovek si nezasluzi aby som sa koli nemu trapila a svojím zármutkom zatazovala aj svoje bábo ... 🙂 Viem spomienky su spomienky ,,,,skús si tie pekne v pamati nechat a na tie skarede zabudnut ,,,zacala si zit nový zivot so syncekom tak sa netrap nad minulostou ,,ale uzivaj si prítomnost ..myslím , ze tvoj syn ti bude vzdy tou najlepšou oporou ,,ci uz teraz alebo cely zivot 😉 prajem ti vela síl a stastia 🙂

atinag
4. apr 2013

@ada4326 ahoj...poviem ti,najskor tazko,zaciatky su vzdy tazke...neviem,aky dovod na rozchod bol u vas a aky bol partner,no mne pomohlo to,ako sa postupne zacal ukazovat v "pravom" svetle.. 😒 ...nikdy by ma nenapadlo,co vsetko mozem od neho ocakavat...a vtedy prisiel ten zlom a ja uz citim len lahostajnost...treba sa upriamit na seba,svoje zaujmy,priatelov,rodinu..dostanes sa aj do lepsej fazy,uvidis.. 🙂 😉 drz sa,ahoj

materina_duska
4. apr 2013

@ada4326 ČAS.. klišé, ale to jediné funguje 😉

zuzka38
4. apr 2013

@ada4326 veru len cas, a potom vyplnit nejako kvalitne cas, cvicit, hobby, kamosky, nakupy, cokolvek, co zamestna efektivne tvoju mysel... drzim ti palce 😉

karin1234
4. apr 2013

Podľa mňa čas lieči. treba dať tomu čas, venovať sa tomu čo máš rada, čo ta bavi a naplna.

atinag
4. apr 2013

@sissy27 😀

ada4326
autor
4. apr 2013

Ďakujem vám veľmi pekne. Je to ťažké, aj keď naozaj si ten človek nezaslúži aby som sa ďalej trápila kvôli nemu............. ale keď ste znova na začiatku, keď ste sa snažili budovať niečo a zrazu je to všetko tam niekde preč................. je to veľmi ťažké a možno naozaj len čas pomôže....................

sissy27
4. apr 2013

@ada4326 pozri sa na to z tej lepšej stránky - lebo všetko zlé je na niečo dobré, aj keď najprv to tak asi nevyzerá, ale neber to ako koniec, ale ako začiatok niečoho nového 😉 určite máš nejaký sen alebo túžbu, ktorá sa v partnerskom zväzku nedala naplniť, tak kedy keď nie teraz 😉

ada4326
autor
4. apr 2013

@sissy27 všetky plány a túžby musia počkať až sa doriešia problémy s bývaním, so sťahovaním a všetky ostatné problémy, ktorých je ešte veľa. A na pohode mi nepridáva ani to, že partner sa s rozchodom nechce zmieriť, vyhráža sa samovraždou a všetkým možným................... je to veľmi ťažká situácia a človek ešte niekde tam hlboko vnútri má nejaké city a tie bolia.............

sissy27
4. apr 2013

@ada4326 ako písali baby, chce to hlavne čas - pre teba aj preňho... len sa nenechaj vydierať a zastrašovať - sebe neublíži, na to sa má príliš rád, a keby áno, tak problém bol niekde inde ako v tebe...

ada4326
autor
5. apr 2013

Kde ste našli silu sa na 100% rozhodnúť, že odídete? Mňa partner udrel............... a ja viem, že takto to nemá byť. Ale ešte niekde v sebe vnútri váham............

kikaba44
5. apr 2013

@ada4326 Dievča nežartuj, partner ťa udiera a ty v sebe hľadáš silu? Odpútaj sa, odviaž sa a na pomoc si daj RetBul, ten prináša krídla 🙂

juliana77
5. apr 2013

@kikaba44 žene by mali k venu pribaliť aj boxovacie vrece, a možno by bolo menej manželských problémov. Ked má potrebu si šuchnúť inde, tak si odskočí, ked je hladný behne k mame , len asi je problém že si nemá kde udrieť.

marykay99
15. nov 2014

ahoj, som v podobnej situácii a mám 3 deti, nie je to jednoduché, prišla som o prácu a mám nastúpiť do novej a som úpne mimo, mám na krku hypotéku a neviem sa pohnúť z miesta a odpútať od neho, je to fakt ťažké.... a rozmýšam nad všeličím aj na ublížení si, som na tom asi zle, a viem ,že takto rozmýšať nemôžem

katkati
15. nov 2014

@marykay99 Posielam Ti objatie - silné. Prosím, ani nech Ťa nenapadne si nejak ublížiť. Vaše detičky nemôžu za to, že máš muža paka.

marykay99
15. nov 2014

Dakujem si zlatá, je to dosť komplikované, a potrebujem sa nastartovať, a nájsť vnútornú silu, ale deti vidia aká som z toho celého mimo. Najhoršie na tom je to, že robí také veci, aby som sa s ním rozišla ja , aby on nevyzeral ako K.....t, je to choré a manipulatívne a podlé a nechutné a ponižujúce

katkati
15. nov 2014

@marykay99 Ver mi, poznám to, aj ja žijem s manipulátorom a tiež sa neviem z toho vymotať. Ale silno Ti držím prsty, aby si to s deťmi zvládla tak, aby ste vy štyria boli spokojní.

marykay99
16. nov 2014

a chceš sa vymotať? prečo ho nenecháš? miluješ ho?

danamurko
11. feb 2016

som starsia zena a zijem s portugalcom 7 rokov ,je kludny lenivy a nekomunikativny...cokolvek poviem berie to ake utok a sarkazmus nasa domacnost je postavena na tom ak je uvarene jedlo upratane ...ale to on nepotrebuje a na relaxe z jeho stranky ...a ked chcem hovorit o niecom napr o problemoch je nahnevany a chce aby bolo ticho....vypne prijem alebo sa nahneva so slovami daj mi pokoj...ideme spat a tuli sa ku mne ako dieta....nechce ma na fb ,vraj tam davam hluposti.....mam toho dost myslim si ze ma iba vyuziva ,aby mal vyprane,navarene,upratane...stale ma drzi vo vedomi ,ze ma miluje ,ale ja to uz tak nevnimam...musim sa nejako odputat a zacat novu etapu zivota ,,,,AKO?????

mmmonika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz