Ako sa mám vyrovnať s mojou situáciou?

smutna27
12. apr 2014

Zdravím všetky maminy aj nemaminy skrátka žienky.Chcela by som Vás vopred poprosit ,aby ste ma nesudili,neodcudzovali atd.Ani neviem ako začať zrejme od začiatku.S manželom sme sa spoznali veľmi zamilovali zobrali a milujeme sa aj teraz tak ako po prvý krát.Mám v nom oporu nikdy mi neklamal až raz ,ale k tomu sa dostanem neskor.Ja som bola rozvedena s dcerkou on tiež rozvedený s dcerkou má striedavu starostlivost.Narodilo sa nám spoločné vytužené dievcatko.So svojou ex zenou komunikoval iba ohladom ich dcery nic viac rozviedli sa pretoze si nasla ineho malu nechala jemu odisla a neskor sa vratila maju striedavku.Manzel si ju zobral kvoli tomu ze bola tehotna ze ju mal rad ale nemiloval je totizto extremne zodpovedny.Nase manzelstvo bolo idealne az po dobu ked som porodila dcerku a mala asi tri mesiace prisiel za mnou s placom ze mi musi nieco povedat ze to bolo predo mnou ale ze ho to velmi boli trapi atd.a ze nech mu dam cas par dni aby nabral odvahu mi to povedat.Velmi som sa bala ale tak co uz napadalo ma vselico ale toto urcite nie.Zacal mi rozpravat...Tesne po tom ako sa rozvadzal so zenou rozvadzali sa cca styri roky si nasiel priatelku nemiloval ju len potreboval spolocnost a niekomu sa vyrozpravat po troch mesiacoch mu oznamila ze je tehotna nechapal ako je to mozne nieze by nevedel ako sa robia deti ale nahucala mu ze ma neplodne dni atd..Jemu to bolo podozrive lebo mu vkuse hucala ze chce dieta a on vopred jej vravel ze ten vztah s nou nieje prenho vazny a deti nechce ani z prvou zenou nechcel s nou duplom.Fajn zasa manzelova zodpovednost povedal si co uz je to asi moj osud budem s nnou aj s dietatom nezobral si ju zacala mu robit sceny nenechala ho dychat tak sa nastval praskli mu nervy vyhodil ju z bytu dohosli sa na vyzivnom a od vtedy sa nevideli.Problem je ten ze ja s as tym neviem vyrovnat zoziera ma to vkuse manzelovi nieco vykrikujem urazam ho ponizuje ma to ze to co som si myslela ze preziva iba so mnou myslim krasne tehotenstvo porod kocikovanie uz ma davno za sebou a to s dvomi zenami.Zmenil sa moj postoj k jeho dcerke preco ju chcel to druhe dieta nie iba nanho plati a pritom si neviem predstavit na druhej strane dalsie dieta v domacnosti.Asi som chora pomozte mi sa s tym vyrovnat prosim dakujem.Ak mate otazky rada odpoviem

smutna27
autor
12. apr 2014

Dakujem za kazdu jednu uprimnu radu

sissmiss
12. apr 2014

@smutna27 poradna.

aneri66
12. apr 2014

no je ťažké sa s niečim takým vyrovnať...no myslím, že spájať tvojho manžela so slovíčkom zodpovednosť je dosť ťažké...myslím, že vôbec nie je zodpovedný.... 😒

kliara
12. apr 2014

Choď za psychológom, vyrozprávaj sa, nájdete riešenia, ako sa s tým vyrovnať. Tým manželovým rečiam, že tie dve ženy pred tebou mal rád, ale nemiloval ich, by som síce až tak neverila, aleeeeeeeee, bolo to všetko pred tebou, čiže naozaj nič také hrozné, s čím by si sa ty mala trápiť alebo čo by ti malo veľmi vadiť.
A áno, tiež mám obavy, že tvoj manžel až taký zodpovedný nie je. A ešte je aj naivný, keď naletí na rečičky o neplodných dňoch...

smutna27
autor
12. apr 2014

Zienky zodpovedný je to viem na sto pro ,ale naivný to presne vystihuje.Hm poradna nemám na nu cas mam male babo a som už na dne.A mame ist do poradne obaja alebo iba ja mam vyhladat pomoc.Myslíte si ze som na tom vazne zle alebo len prehanam

smutna27
autor
12. apr 2014

Moj manžel je velmi skvelý otec manzel vsetko co by si zena priala na muzovi pomaha s domacnostou nesklutocne miluje nasu dcerku aj mna citim to viem to.Len ma neskutocne nieco zoziera a ja sama neviem co to je uz len pocujem meno dajakej jeho ex idem z koze vyskocit

smutna27
autor
12. apr 2014

Zrejme si budem musiet ten cas vyhradit na tu poradnu lebo sa zblaznim rady kludne piste cim viac nazorov tym mi to pomoze asi

aneri66
12. apr 2014

@smutna27 ak vyhodí tehotnú priateľku alebo s dieťaťom von z bytu, lebo mu prasknú nervy tomu hovoríš zodpovedný ???? Veď sa jedná o jeho dieťa ....čert ber tu priateľku...

adri266
12. apr 2014

@smutna27 nehnevaj sa, ale ked mas male dieta, tak nemas cas? Hodinu tyzdenne?
Hned v pondelok si najdi najblizsiu poradnu, cez urad prace v okresnych mestach to mas zdarma. A objednaj sa. Najprv chod sama, je mozne, ze potom pojdete obaja. Na tu hodinu zavolaj babku, kamosku, atd.
A osobne, v Tvojej situacii by ma nestvalo to, ze tehotenstvo uz dvakrat prezil, ale to, ze ma niekde dieta a nestara sa onho. Ja by som to dieta chcela poznat. Samozrejme, so suhlasom matky.
A mileho manzela treba naucit, ze v buducnosti nech pouziva kondom, ak mu bude zas niekto niekedy tvrdit, ze ma neplodne dni . NO a prajem Ti, aby mu to nikto okrem TEba nemusel hovorit.
Takze utekaj na poradnu.

smutna27
autor
12. apr 2014

@aneri66 Nebola uz tehotna uz mali dieta snazil sa usiloval sa starat sa ale ona mu robila peklo zo zivota myslela si ze sa do nej zamiluje ze si ju vezme ..a potom ho chcel navstevovat ale marne a tak mu skratka dosli nervy .Ale to v podstate uz ja nezmenim ani nikto z nas ide o to ze ja potrebujem najst riesenie ako sa s tym vyrovnat

smutna27
autor
12. apr 2014

@adri266 Ano máš pravdu.Vyhladam pomoc .Ale ja to dieta nechcem spoznat nechcem ho ani vidiet ani tamtu tam.Ano bol v tom naivne hlupi to si vie priznat a sam a uvedomuje si to a dost sa s tym vyrovnaval.

monicm
12. apr 2014

neviem čo konrk. by si chcela počuť od nás,aké rady.........................pretože vlastne neurobil nič zlé,čím by ti ublížil,resp. niečo také,čo sa nedá predýchať a odpustiť.áno o dieťati ti mal povedať skôr,ale možno sa bál,čo si o ňom budeš myslieť a že ťa stratí.hold,niekedy v zamilovaní robíme také hlúposti,ktoré by sme pri "zdravom rozume" nespravili.ak sa nevieš vysporiadať s tým,že má dalšie dieťa,tak si určite nájdi čas na poradňu,môžeš tam ísť kľudne sama,ak nemáš kde nechať dieťa,vezmi ho so sebou,možno to nebude ideálne,ale dá sa to aj tak.

a moja rada.uvedom si,každý máme za sebou nejakú minulosť,niekto lepšiu,niekto horšiu,ale minulosť je minulosť a je dôležité,aký je teraz.ako sama hovoríš,miluješ ho,miluje teba a vašu dcérku,pomáha ti,stará sa o vás a svojim správaním mu ubližuješ a odháňaš ho od seba.pretože on sám sa trápi tým,čo spravil a ak mu to budeš vyhadzovať na oči,zničíš váš vzťah.neviem,či ste sa o tom rozprávali.či si mu povedala,ako sa cítiš,čo cítiš a že potrebuješ čas,aby si to spracovala,že možno budeš potrebovať odbornú pomoc,aby si sa cez to preniesla.toto je základ riešenia každého problému.a ak sa vám to podarí vyriešiť bez pomoci,nezabudni na jednu vec,ak to raz vyriešte,nikdy,ale naozaj nikdy sa k tomu nevracajte.....................odpustiť a zabudnúť na zlosť..............ide to ťažko,ale ide

smutna27
autor
12. apr 2014

Hlavný problem je to ze ma to velmi boli neviem si pomoct vyrovnat sa s tym ale velmi chcem a dufam ze neprehanam a nerobim z toho vedu

vydrnik
12. apr 2014

pripájam sa k ostatným,najlepšia pomoc bude od odborníka-psychologa

mima4
12. apr 2014

@smutna27
vies co je pre mna divne? ze podla toho co pises, tak s dvoma zenami spal bez lasky, bez toho, aby ich miloval a tuzil, aby boli jeho manzelkami...
Pre mna osobne sex patri do vztahu, kde je laska, idealne, do manzelstva, kde uz dvaja sa rozhodli pre zivot spolu...
To co sa u as stalo sa neodstane, bolo to este pred vasim vztahom, takze mu odpust a komunikuj s nim o tom. Namiesto mrte casu na konovi chod teraz za nim, objimi ho, vezmi malu, manzela, chodte vonka do prirody, restaruacie...rozpravajte sa.

aneri66
12. apr 2014

@smutna27 viem, že máš to ťažké a musel to byť pre teba riadny šok...no myslím, že ešte smutnejšie, že poznáš len jeho verziu... jedine čo ti ostáva sa nad to povzniesť...no myslím, že už nikdy to nebude také ako predtým kým si o tom nevedela...no klobúk dole, že ti povedal pravdu...to musím uznať

smutna27
autor
12. apr 2014

@mima4 To robime naozaj velmi sa lubime ale mna z nicoho nic chyti zachvat a spomeniem si na to a zacnem ho urazat ze je nezodpovedny a vsade robil deti no hrozne veci on len place potom aj ja

smutna27
autor
12. apr 2014

@mima4 Ano take sme my zeny sex je pre nas nieco ine ako pre vacsinu muzov inac to berieme

smutna27
autor
12. apr 2014

@aneri66 Dakujem pekne za nazor aj ja obdivujem jeho odvahu to musim uznat velmi ho to zozieralo. a keby mi to povedal skor velmi sa bal ze ma strati.A dufam ze v tom sa mylis ze to take nebude ako pred tym lebo potom skoncim na psychiatrii

mima4
12. apr 2014

@smutna27
a povedala si mu to ako to citis?
ak mas problem so spracovavanim tejto veci, povedz mu to, povedz mu na rovinu, ze je to v tvojej psychike a potrebujes cas, potrebujes cas nejak to cele stravit... pripadne chod za psychologickou, nech ti pomoze.

Chapem, mas malo casu, ale investicia do rodiny za to stoji, takze tie dve hodky sa manzel o babo postara a ty sup k psychologicke.

tina_22
12. apr 2014

@smutna27 Hm, ťažké je to, asi nikto nevie, čo prežívaš, ale najlepšie bude, ak fakt vyhľadáš pomoc odborníka- psychológa, lebo "babské rady" sú fajn, ale niekedy môžu aj uškodiť. Ťažko ti niečo poradiť, otázkou hlavne je, čo chceš ďalej robiť ty, či ho máš rada a ako si to ďalej predstavuješ. V živote sa stáva kadečo, ale predsa ťa nepodviedol, ak som správne pochopila, ale zatajil, čo si mala vedieť. A určite mu to povedz, čo cítiš, ako ťa to zranila a máš s tým problém. A hlavne to skús neprenášať na deti, aj keď je to ťažké. Držím palce- skús možno na chvíľu vypadnúť a vyčistiť si hlavu 😉

aneri66
12. apr 2014

@smutna27 ja si myslím, že psychika človeka je veľmi zložitá...človek odpúšťa, no nezabúda 😒

smutna27
autor
12. apr 2014

@mima4 povedala ved to vidi snazi sa zo vsetkych sil aby som tke stavy nemala ale aj jeho to velmi nici

smutna27
autor
12. apr 2014

@tina_22 Teraz strasne placem len ked si na to spomeniem a uz to viem pol roka.Velmi si vazim rady kazdu jednu ale urcite zrejme potrebujem pomoc

smutna27
autor
12. apr 2014

@tina_22 nie nepodviedol a milujem ho neviem bez neho zit a preto ma to zoziera este viac zrejme.nikdy sm nebola ani chorobne ziarliva ja uz len daco zacujem o jeho ex prvej tak uz ma chyta zlost

aneri66
12. apr 2014

@smutna27 asi áno to bude najlepšie riešenie....

mima4
12. apr 2014

@smutna27 vyhladaj psychologicku, pripadne komunikuj s tym o tom so svojou dobrou priatelkou, s niekym komu doverujes. Alebo chod za fararom/fararkou, ktoremu veris...

tykat
12. apr 2014

@smutna27 ...extremne zodpovedny... no to ťažko.
Zameraj sa na to čo je a čo bude, a modli sa aby neprisla nejaka dalsia co ju v neplodne dni oplodnil.
A hlavne by si mal aj tvoj muz pospominat kde vsade ho vopchal a odkial este moze prist nastrcena ruka na alimenty.
Btw su tie deti naozaj jeho??? Je si isty ze neplati na cudzie???

smutna27
autor
12. apr 2014

Ja uz mam take stavy ze pri milovani myslim na to ci sa aj inych tak dotykal ako mna a take bludy som zo seba zhnusena a to vsetko sa deje od kedy to viem

smutna27
autor
12. apr 2014

@mima4 Nemam nikoho a rodine to nepoviem nahbila by som sa ako pes