Ako sa mám vyrovnať s mojou situáciou?

smutna27
12. apr 2014

Zdravím všetky maminy aj nemaminy skrátka žienky.Chcela by som Vás vopred poprosit ,aby ste ma nesudili,neodcudzovali atd.Ani neviem ako začať zrejme od začiatku.S manželom sme sa spoznali veľmi zamilovali zobrali a milujeme sa aj teraz tak ako po prvý krát.Mám v nom oporu nikdy mi neklamal až raz ,ale k tomu sa dostanem neskor.Ja som bola rozvedena s dcerkou on tiež rozvedený s dcerkou má striedavu starostlivost.Narodilo sa nám spoločné vytužené dievcatko.So svojou ex zenou komunikoval iba ohladom ich dcery nic viac rozviedli sa pretoze si nasla ineho malu nechala jemu odisla a neskor sa vratila maju striedavku.Manzel si ju zobral kvoli tomu ze bola tehotna ze ju mal rad ale nemiloval je totizto extremne zodpovedny.Nase manzelstvo bolo idealne az po dobu ked som porodila dcerku a mala asi tri mesiace prisiel za mnou s placom ze mi musi nieco povedat ze to bolo predo mnou ale ze ho to velmi boli trapi atd.a ze nech mu dam cas par dni aby nabral odvahu mi to povedat.Velmi som sa bala ale tak co uz napadalo ma vselico ale toto urcite nie.Zacal mi rozpravat...Tesne po tom ako sa rozvadzal so zenou rozvadzali sa cca styri roky si nasiel priatelku nemiloval ju len potreboval spolocnost a niekomu sa vyrozpravat po troch mesiacoch mu oznamila ze je tehotna nechapal ako je to mozne nieze by nevedel ako sa robia deti ale nahucala mu ze ma neplodne dni atd..Jemu to bolo podozrive lebo mu vkuse hucala ze chce dieta a on vopred jej vravel ze ten vztah s nou nieje prenho vazny a deti nechce ani z prvou zenou nechcel s nou duplom.Fajn zasa manzelova zodpovednost povedal si co uz je to asi moj osud budem s nnou aj s dietatom nezobral si ju zacala mu robit sceny nenechala ho dychat tak sa nastval praskli mu nervy vyhodil ju z bytu dohosli sa na vyzivnom a od vtedy sa nevideli.Problem je ten ze ja s as tym neviem vyrovnat zoziera ma to vkuse manzelovi nieco vykrikujem urazam ho ponizuje ma to ze to co som si myslela ze preziva iba so mnou myslim krasne tehotenstvo porod kocikovanie uz ma davno za sebou a to s dvomi zenami.Zmenil sa moj postoj k jeho dcerke preco ju chcel to druhe dieta nie iba nanho plati a pritom si neviem predstavit na druhej strane dalsie dieta v domacnosti.Asi som chora pomozte mi sa s tym vyrovnat prosim dakujem.Ak mate otazky rada odpoviem

smutna27
autor
12. apr 2014

@tykat ja uz neviem ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ nevladzem

aliza
12. apr 2014

@smutna27 no, je to tazka situacia, mal ti o tom povedat, ale kedze to dieta neurobil pocas trvania vztahu s tebou, tak si myslim, ze si zbytocne kazis vztah. Ono je to cerstve, boli to, ale to prejde. Musis hladat sposob, ako to prijat....da sa to. Ak nie, na vyber velmi nemas. A pises, ze ta ponizuje, ze on uz tehotenstvo zazil s inymi...ved o tej prvej si vedela, ci? ak ta taketo veci ponizuju, nemala si si hladat muza so zavazkom. A mimochodom, ty tiez mas dieta s inym. Namiesto urazok by som manzelovi oznamila, ze potrebujes cas, aby si to stravila.... resp. isla do poradne, ci na nejaku psychoterapiu a snazila sa dat sa dokopy. Nie je tragedia, co sa stalo, su aj horsie veci v zivote, zozieranim si akurat nicis zdravie. o to druhe dieta sa ty netrap, je to jeho dieta, jeho zodpovednost. Ak kontakt neudrzuju, nemiesaj sa do toho, len to prijmi. kazdy robime chyby...on sa musel strasne dlho tym trapit a je velke plus, ze s tym vysiel von..., nemusel.... a mohla si sa to dozvediet od niekoho ineho....ja som tiez za to, aby si mu odpustila. Netrap sa tym, co nemozes zmenit 😉.

aneri66
12. apr 2014

@smutna27 neviem ale podľa toho čo píšeš ty si sa nevyrovnala ani s tou prvou jeho o ktorej si vedela....musíš myslieť na to že žiješ v prítomnosti ...tamto je minulosť...tak ako ty máš svoju minulosť tak aj on...pozeraj dopredu...neotáčaj sa späť...čo bolo bolo...to už nezmeníš....

smutna27
autor
12. apr 2014

Urcite si myslite ze som psychopat a robim vedu z hluposti ale naozaj sa bojim a nevravim o tom kolko alimentx nas budu stat bojim sa ze raz na ne iba moja vyplata pojde alebo jeho to je jedno su to spolocne peniaze

v_alika12
12. apr 2014

podla mna je tvoj manzel pripad pre psychologa a drzim Ti palce,aby si nedopadla ako jeho byvale... Ale ked citis,ze je medzi vami uprimny cit,tak sa nezaoberaj velmi minulostou. Lebo tu NIJAKO nezmenime ! Pomoze ti len cas a cim skor sa Ty sama zmieris s tym co uz bolo,tym skor bude lepsie medzi vami dvomi. A pamataj,minulost nezmenis. Len ju prijmi a chod dalej ! Toto je uplne ze velmi dolezite a nie kazdy to zmakne 🙂 Drzim Ti palce

smutna27
autor
12. apr 2014

@aliza Ani nevies ako velmi mi pomohli Tvoje slova dakujem

smutna27
autor
12. apr 2014

@aneri66 Dakujem pekne za radu pomohla mi

smutna27
autor
12. apr 2014

@v_alika12 Dakujem za radu ...snazim sa ale neviem to v sebe potlacit chvilu je dobre vyborne poviem si je to za mnou a potom mi nieco pripomenie tu situacii a bum som tam kde som bola

marcelasladeckova
12. apr 2014

@smutna27 ...podla mna si s tym sama nevyrovnas ...myslim ze tvoja ziarlivost a ego prerasta cez lasku k nemu. mozno mu robis podobne peklo zo zivota ako ta predosla. ak chces aby manzelstvo neskrachovalo chod ku psychologovi a ak ti on odporuci tak do poradne s manzelom. a skus sa vzit aj do jeho situacie, hlavne si uvedom ako velmi ho to vsetko musi sameho zozierat uz niekolko rokov. a ak po tom vsetkom dokaze byt stale vzorny manzel a otec, je to chlap, ktoremu sa oplati odpustit.

oslo1
12. apr 2014

Tiez si myslim, ze tvoj manzel je dobre naivny, ale tak kazdy sme nejaky a s vekom a skusenostami sa stavame rozumnejsimi.

No ale teraz k veci. Aj moj priatel ma nejaku minulost, tiez sa mi tam nepacia nejake veci, ale bolo to pred tym, ako sme sa my zoznamili, to znamena ze sa v tom nevrrrtam a nesparam, je to iba jeho minulost a uz vobec nemam pravo mu nieco vycitat.

Neviem, ci mas ty vobec pravo mu nieco odpustat, nebud smiesna, to ako keby on tebe teraz vyhadzoval na oci tvoju minulost, absolutne ubohe.

Mna by skor zarazilo to, ze ma dve deti s dvoma roznymi partnerkami a ty si o tom pred svadbou nevedela. A aby tie deti boli len dve.

A co sa tyka toho, ze ich nemiloval, hmmm, to uz sa ani vyjadrovat nebudem.

Prajem vela stasia, daj sa dokopy, manzelovi povedz o svojich pocitoch, nic mu nevycitaj, on nesie zodpovednost za svoje ciny. Ty mozes iba pri nom stat a byt mu oporou.

smutna27
autor
12. apr 2014

@marcelasladeckova Az mam slzy v ociach ako krasne si to napisala dakujem uz teraz mi je lepsie aspon zopar ludi sa tu naslo co to pochopili

marcelasladeckova
12. apr 2014

@smutna27 a hlavne si uvedom, ze jeho dcerka za nic z toho nemoze. je to len dieta, ktore miluje svojho otca.

janinah
12. apr 2014

@smutna27 si na najlepšej ceste si zničiť manželstvo,....ak sama nevieš predýchať tie deti a jeho ex,tak švihaj za psychologom či do manželskej poradne-sama,výhovorky,že pre dieťa nemáš čas je snaha vyhnúť sa tomu,čo ti bude radiť odborník,lebo sa toho asi v podvedomí bojíš...kedysi dávno som triedila fotky a našla som manželove s jeho ex,tak sa pýtam čo s nimi,jasné,že najradšej by som to vyhodila,ale on vraví-odlož,to sú moje spomienky,budem si v starobe pozerať..a mal pravdu..tým chcem povedať,že správaj sa tak,aby tie iné ženy boli len spomienky,v jeho živote si ty a s tebou žije,teda ak chceš,aby to tak aj ostalo...

lyzzy
12. apr 2014

@smutna27 ....no zarazilo ma toto:....on je extremne zodpovedny ale tebe spravil dieta a nepovedal ti o tom druhom dietati?....nezda sa ti to ako nezmysel?....keby bol extremne zodpovedny tak ti predtym ako by ste si spravili vlastne mimco povedal o tom preslape.
Si nasra.a....aj ja by som bola.Moja rada:....ked s nim chces byt,bojuj.Ak nie...tak potom asi vies

smutna27
autor
12. apr 2014

@oslo1 Dakujem za nazor vazim si ho a budem sa snazit si vstupit do svedomia.a mna trapin v setko co je s tym spojene aj to ze ma deti s dvomi zenami skratka vsetko co sa toho tyka

smutna27
autor
12. apr 2014

@marcelasladeckova Ja viem a preto si toto stale hovorim

ukulela
12. apr 2014

treba sa poradit s odbornikom. kazdy uzna, ze s takym zavazkom z minulosti sa ti mal "pochvalit" uz na zaciatku vztahu. to je jeho velke - ale jedine minus.
na druhej strane - ked tebe vadi, ze uz prezival tehotenstvo s inou (o kt. si vedela)-resp. po novom poznani s inymi, a ze myslis na to, ci sa aj inych zien dotykal - to nie je v poriadku ... nespoznali ste sa v 16tich. dokonca ste obaja mali zavazok - takze s nejakymi ex zenami, s ktorymi mal sex si prirodzene musela pocitat. ze ti to vadi - to treba napravat. on ti predsa nevycita tvoje predchadzajuce sexualne skusenosti .... takze najprv si vyrieste, preco ti to zatajil a potom rieste tvoju pocity.
a k tym alimentom - ved ich platil aj doteraz ... o jednom si vedela, druhe sa mu darilo tajit, ale tym, ze si si to ani nevsimla, znamena, ze vas to financne neohrozuje.

smutna27
autor
12. apr 2014

@janinah Dakujem pekne za radu baby ste super dakujem za vsetky super odpovede velmi ma to posmelilo a pomohlo

smutna27
autor
12. apr 2014

@lyzzy Ja ho chapem velmi sa bal ze ma strati konecne nasiel zenu ktoru neskutocne miluje a pre jeho hlupost sa bal ze ma strati .Je zodpovedny teraz urcite ano a miminko sme chceli obaja

lyzzy
12. apr 2014

@smutna27 ...ja ti to neberiem.Svoju radu som napisala.

smutna27
autor
12. apr 2014

Dakujem vsetkym

smutna27
autor
12. apr 2014

ja sa asi pri nom citim len neista neviem co mam caka z dna na den ale verim tomu ze to prekoname

macamac
12. apr 2014

@smutna27 v podstate to, čo si tu opísala, je dokonca vážna dôvod na zrušenie manželstva (samozrejme, keby si chcela, čo ale nechceš a ani ti to neradím)
lebo ti pred vstupom do manželstva zatajil dosť závažné skutočnosti a to, že má kapánek ešte jedno dieťa
tým ti nedal možnosť rozhodnúť sa, či si ochotná prijať partnera s viac deťmi do svojho života, lebo mysli si, čo chceš, ale to dieťa bude mať navždy. rodičom sme navždy, nie len nejakých 18-25rokov. takže nech by sa čokoľvek udialo v živote jeho detí a obrátia sa naňho, mal by im pomôcť
a po druhé - manželstvom si prijala aj finančný záväzok na niekoľko rokov a tým je výživné
tým pádom váš rodinný rozpočet to určite pocíti a ty si nemala možnosť sa k tomu vyjadriť, či si ochotná znášať túto skutočnosť a odriekať si časť financií ( a sama už rátaš a bojíš sa, či tvoj plat nepôjde len na deti, tak zrejme uvažuješ aj o tomto probléme)

ja by som bývalky neriešila a už vôbec nie pri sexe - to isté môže robiť on pri tebe
vedela si, že už vzťah jeden má za sebou, tak to ti malo byť jasné

ja by som riešila svojho muža
dala na chvíľu ružové okuliare dolu a pozrela sa na to s chladnou hlavou
on ti jednoducho - a nazvime veci pravým menom - klamal pred svadbou a ešte aj dlhý čas počas manželstva
nie "nepovedal ti o tom" ale k"klamal, zamlčal" vážnu vec
kto vie, prečo s tým vyšiel teraz von, možno mu bývalka začala robiť problémy, možno chce viac peňazí-a to si už asi všimneš na rozpočte
neschovávala by som sa za reči "on je zodpovedný, dobrák, trápilo ho to"
toto nikdy nevieme, čo koho trápi
trápiť ho malo, že ide s klamstvom do manželstva a neverila by som len jeho verzii, že obe tie bývalky boli tie zlé
na vzťah treba dvoch
a ak nechcem deti, chránim sa sám a nespolieham sa na reči partnerky
mne on príde nezodpovedný a možno aj riadny herec, že to takto uhral, na city a vlastne on je chudáčik
možno tvrdé slová, ale prečítaj si tu xy prípadov, keď baby žili s takými hercami, skrytými manipulátormi, že skoro odpadli po rokoch, s kým žili

verím ti, je to trápenie a dosť sila na zmierenie sa s tým
prajem ti veľa šťastia

smutna27
autor
12. apr 2014

@macamac Daklujem za názor važim si Tvoj cas a namahu mi tu napisat.Verim aj napriek tomu ze kazdy z nas spravil v zivote chyby a keby mohol vratit cas tak to zmeni.Ja len nevim co a ako ci sa s tym mam vyrovnat ci nezvelicujem on je skvely otec a manzel mam to kazdy den pred ocami poznam ho je dobrak az hlupi a naivny a to sa mu vypomstilo nechcem vyzerat ze sa ho zastavam aj mna to nastvalo ,ale co uz nic s tym neurobim.A zrusenie manzelstva? To som nevedela ze sa vobec da

smutna27
autor
12. apr 2014

Este otazka mam kontaktovat tu druhu???Je to dbry napad alebo to zhorsim

salome123
12. apr 2014

@smutna27 nyslim, ze by si mala vyhladat psychologicku... nic v zlom ovsem. to co pises nie je az taky vazny problem...je to skor v tvojej hlave, ze ty ho zvelicujes.

adri266
12. apr 2014

@smutna27 len ak sa chcete ako rodina stykat s dietatom. Preco inak by si ju kontaktovala? Tvoj manzel pozna vsetkych Tvojich exfrajerov? Naco to bude dobre?

salome123
12. apr 2014

@smutna27 kontaktovat tu druhu? akoze preco? to je co za napad? co sa tym vyriesi?

smutna27
autor
12. apr 2014

@salome123 Aj ja si myslim

smutna27
autor
12. apr 2014

@adri266 Aby mi povedala svoju verziu ..ale asi to bol hlupy napad