Ako sa rozhodnúť?

lenkazajka
29. nov 2015

ahojte neviem asi potrebujem objektívny názor..mám 5 ročného syna a v čase rozvodu som spoznala terajšieho priateľa,Zo začiatku ma veľmi ľúbil hlavne mi velˇmi pomáhal psychicky keďže som bola na MD aj finančne, s rozvodom, stiahol ma k seba do iného mesta narozprával mi ako mi pomôže s malým ako mi ho pomôže vychovávať ako spolu zostarneme...ľúbila som ho,dobre sa to počúvalo po ťažkom období.Našiel mi škôlku bývame na dedine a pomohol s prácou.Nosil mi kvety čokoládky,pozornosti,divadlá, kávičky... trošku žiarlil na malého keď som s ním trávila čas. .Sme spolu 3 roky a už dlhšie je to zle ,chladné.V poslednej dobe mi ani nechce pomáhať s malým ,v čase keď má voľno v práci, stále má nejakú fušku zrazu...aj keď vie, že sa mi to nedá inak zariadiť, že som na ňom závislá.V skratke naša posledná hádka povedala som mu, že odchádzam aj dátum a jeho reakcia bola dobre, všetko je to tvoja vina.Viem, že ak by som ho odprosila mohli by sme zostať ale neviem či isť do hypo a zostať v tomto meste zmeniť škôlku a bývanie /ťažko by som to utiahla, ale utiahla/,alebo sa vrátiť domou k mame a bez prace a škôlky.Chcela som len, aby povedal niečo také ako zlatko zostaň...ľúbim ťa -sa nekonalo, a ja mám pocit ,že neviem ako ďalej, neviem či ho ľúbim alebo som s ním z nejakej vďaky...nemám v tomto meste kamarátky čo by poradili...

sissy27
29. nov 2015

v prvom rade si sadni s ním a porozprávajte sa... lebo také že "chcela som / čakala som, že povie toto tamto" - no to nefunguje a zvlášť nie u chlapa... neodvolávať sa na to, čo povedal / urobil / sľúbil pred 3 rokmi v čase najväčšej zamilovanosti - toto vždy časom vyprchá... chce to rozhovor a možno nie len jeden medzi vami dvoma, nie kamarátky čo by poradili...

jeennyv
29. nov 2015

na zaciatku vztahu je to stale o tom istom, ze navzdy budem ta nosit na rukach atd..no malokedy je to tak cely zivot, ako aj vztah, tak sa aj vyvija clovek a nikdy nevie co prinesie cas a ako sa v buducnosti bude v istych situaciach chovat...prisla si do vztahu s dietatom ku cloveku bez dietata a kazdy ma na zaciatku velke oci a v stave zamilovanosti, povie, ze sa postara, ale zas pridu situacie starosti atd....porozpravaj s partnerom co tebe vadi, co vadi jemu, preco s vami netravi cas atd....vies na jednej strane aj ja som typ cloveka, na ktoreho vyhrazky typu, odchadzam atd, neplatia a poviem, tiez sak chod...lebo problemy sa tak neriesia, no na druhej strane mi to pripada, ze tvoj partner uz to ma v sebe vyriesene, akoby uz rata s koncom vztahu... ale urcite jedine to vyriesite vy dvaja....lebo len vy dvaja poznate vase problemy vztah atd...

sardinka335
29. nov 2015

V podstate nepíšeš prečo je to ,,zlé, chladné,, - mala si dať diskusiu a nie otazku 🙂 niečo za tým bude čo mi nevieme, čo si nenapísala - neverím ze človek, ktorý tak pomoze, tolko urobí zrazu ,,z ničoho nič otočí,, to sa mi nejako nezdá, dovody vieš ty sama najlepšie. Druhá vec je to staré známe ,,som na nom závislá,, Tak nebud!!!! Podla mna ho aj lubiš a aj si mu za vela vdačná - lebo máš byť za čo. Premysli si sama v sebe ako chceš ziť, aky zivot chceš pre syna a ty sama najlepšie vieš akeho muza mas po boku lebo aj ked to niekedy škripe, tak to neznamena ze si nutne so ,,zlým,, človekom. Urob krvý krok a komunikuj, porozpravajte sa. Vieš a také ze ,,odchadzam,, - to neplati na kazdeho muža, ze sa ti hodi k nohám ,,zlatko nechod,,. Muži takto nepremýšlaju a nikto nema rad citové vydieranie. Ked si toto spolu vydiskutujete tak potom budeš sama vedieť čo robiť dalej...ist, ostať, vratiť sa domov. Prajem dobré rozhodnutia.

janinah
29. nov 2015

Mala by si to zliepať ako sa len dá,najmä kvôli dieťaťu,má5 rokov,už dvoch "oteckov",koľkí ešte budú? 😒 Chce to komunikáciu,prečo odchádza z domu,prečo s vami nechce byť,čo mu vadí....a prestať byť na ňom závislá,to ktorý chlap by chcel taký prívesok? chce samostatnú normálnu asertívnu ženu,nie takú,že idem a čau....to akože čo mal na to ?padnúť ti k nohám a prosiť? nedočkáš sa...porozmýšľaj aj nad sebou,aj manželskú poradňu skúste,odísť je ľahké,ale ďalej čo???

tanyja
29. nov 2015

napíš si na papier všetky ZA a PROTI , čo mášrada a čo nie, zistíš, čo prevažuje. Sadnite si spolu, rozprávajte sa, nech každý povie svoj názor. Pokiaľ sa nezhodnete, nedohodnete, žiaľ bude potrebné ísť od seba. Pokiaľ zo začiatku vieš, že nevyskáčeš, vráť sa k mame, tie nás vždy prichýlia.....
začiatky sú ťažké, ale netreba sa ich báť

kikitalu
29. nov 2015

Mozno nepomoze ked si s nim sadnes a porozpravas. Na toho mojho to teda vobec nefunguje. Ja s nim musim riesit problemy hned za pochodu. Ten moj proste nevie sformulovat pocity do viet🙂 Ked ta trapi, ze chodi casto na fusky tak mu povec, ze ta mrzi, ze musi tolko pracovat a ze by si radsej bola s nim, lebo ze ti velmi chyba. A uvidis co s tym urobi. Hlavne to nevzdavaj. Ved ste sa lubili. V podstate vztah je jeden velky projekt na ktorom treba stale tvrdo pracovat. Samozrejme musia pracovat obaja! Drzim palce!