Ako sa správať k susedke?

16. mar 2023

Ahojte,

som zvedava na vas nazor... Mam 1 susesku, byva o 2 domy vedla, ma male dietatko, podobne ako ja. Je aktivna na instagrame, vsetko zdiela, postuje, tak som si ju pridala a napisala, ze ja som jej suseda. 😆 Vsak prvy krok... Tak sme si pisali, ze pojdeme von a pokecame, ale nevyslo to, kedze inak spali nase deti... Tyzden nato, som ju videla na ulici, par metrov odomna, a hlasno som ju pozdravila, ze ahooooj Matkaaa 😊 ona nic. (vie kto som). O cca pol roka nato som isla von s kamoskou, a ona chcela tiez, kedze sa pozna s mojou. Isli sme, vsetko super, az na to, ze nas furt usmernovala, podte nabok, ide auto, co ma jest dieta, co nesmie, ako s nim manipulovat. Ale ved dobre vypocujem ju, preco nie. Isli sme domov, oznacila som ju na FB, ona ma po ani 2 mesiacoch neschvalila ziadost, tak so ziadost odstranila, medzitym ked som ju videla na dvore, a pozdravila sa jej, iba sa pozrela, a nepozdravila sa. A uz sa to stalo 5x. Podla mna pocuje velmi dobre, ale jednoducho nechce. No a dnes som isla s malym von s kocikom, akurat bola vonku na dvore s nejakou babou sa rozpravala... Bola som blizko, ved ma videli, pozdravim sa, ze AHOJTEEE. A ony nic. Ani bu, ani ba. A ja hlasno, ze ved naco sa pozdravit... Dufam poculi.

Podla vas mam sa po tychto pozdravit, alebo ignorovat ju, a ked sa pozdravi, tak sa pozdravim aj ja....
Priatela ma mileho, on sa zdravi uz z konca ulice.

autor
16. mar 2023

Dakujem kocky za komenty. No, kamoska byt s nou nechcem. Jasny signal mindala tym, ze mi neschvalila ziadost na FB, ja len ze sa nepozdravi, co je podla mna zaklad slusnosti. Ale tak.... Ona vie. Uz nebudem ja ta prva. Ja ju budem ignorovat. Ked chce, tak nech sa pozdravi.

karolinakr
16. mar 2023

múdro 👏
a ona ťa nejak zaujala, že po nej túžiš? alebo len skrz varovanie detí?

jana_eyre_2
16. mar 2023
katarinka89
16. mar 2023

@yvanielka tak ale keď ta niekto pozdraví, tak ozdraviť a tým to môže aj celé skončiť, no nie. ?

yvanielka
16. mar 2023

@katarinka89 Áno, odzdraviť by samozrejme mala, to je jej vizitka keď to nerobí a netušíme aký má na to dôvod keďže s inými ľuďmi sa zjavne baví, len ma zaujali tie psychologické profily aký je tá susedka hrozný človek na základe jednostranného opísania a jej osoby od auforky

autor
16. mar 2023

@yvanielka Ja nepisem nikde, ze je strasny clovek. 🤦🏻‍♀️ Pisem len, ze sa mi uz viackrat nepozdravila napriek tomu, ze som ju pozdravila.

autor
16. mar 2023

@karolinakr Zaujala ma tym, ze byvame blizko pri sebe, a nie sme zvierata.

pimpa12
16. mar 2023

@syslik81 čo som dokázala? Mám rodinu, majetky a dieťa aj bez toho aby som predávala"hlúposť" na internete. Lebo ona nič iné nevie. Ale veď áno, každý človek je iný.

yvanielka
16. mar 2023

Autorka ja viem že nie ty, ale niektoré baby tu z nej spravili hotové monštrum

lucy_ms
16. mar 2023

Ja by som sa zdravila ďalej, aj keď neodzdraví. Je to suseda a bola by to moja slušnosť. Ale tak ja pozdravím aj pubertálne deti u nás v dedine, keď prejdú okolo mňa ako teliatka a nepozdravia sa, ja im poviem dobrý deň a usmejem sa. A čuduj sa svete, niektoré sa po dlllhom čase začali zdraviť aj samé ako prvé. Síce čo si tak všímam, zdravia len mňa, ale aspoň niečo sa naučili 😃 a dcére vysvetľujem, že síce prešli okolo nás ako teliatka a nepozdravili sa, my teliatka nie sme a zdravíme každého (bývame v malej dedine). Tak možno raz začne zdraviť aj ona.
No zarazila ma iná vec a to tvoja veta: jasný signál mi dala tým, že mi neschválila žiadosť na fb. Vážne sa v dnešnej dobe posudzuje kamarátstvo, susedstvo a akekoľvek vzťahy podľa potvrdenia priateľstva na sociálnych sieťach? 😱 tak to som asi zaspala dobu 🤦‍♀️

amiaja
17. mar 2023

Je nad slnko jasnejsie ze ona s tebou byt kamaratka nechce. Kasli na nu, myslim ze taka osoba ti v zivote chybat nebude.

dankanka
17. mar 2023

@lucy_ms som v podobnej dedine a teda mladsich prva nezdravim a nemam kapacitu ani riesit ci niekto zdravi, nezdravi a preco. Je tu aj vela chaluparov cez vikend z BA, ti sa nezdravia, nemam ich za teliatka, nie su zvyknuti sa zdravit, sama som z BA a zdravit kazdeho bol pre mna sprvu trochu sok. Ale osoba ktoru vidim denne cez plot, rozpravali sme sa a ani ma neodzdravi..to uz by som jej ja normalne aj daco na to povedala 🙂. Ja tiez nezijem soc.sietami ale ak niekto ano a nepotvrdi ti priatelstvo, tak je to jasny signal.

lilianaza
17. mar 2023

@syslik81 bravooo, dakujeme za príspevok do štatistiky príčin poklesu mentálnej úrovne obyvateľstva. Vďaka presne takým ako si ty!

nikdenikto
17. mar 2023

Tak hovorí sa že pozdraviť je slušnosť, odzdraviť povinnosť. Po takom ignore z jej strany by som sa naopak ja tvárila, že ju nevidím a keby ma ona niekedy naaahodou pozdravila, vtedy by som jej s kľudom povedala, že načo je to dobré keď sa niekoľko krát k tebe zachovala ako tela. Dovidenia

syslik81
17. mar 2023

@lilianaza ty si taka vtipnaaaa .. gratulujem

22patricia22
17. mar 2023

V základe, ak ťa ignoruje takto, tak ju ignoruj aj ty. Načo ti je v blízkosti taký človek, ktorý sa s tebou rozpráva, len ak sa mu to hodí, no načo. Lepšie ti bude bez nej

dada0902
17. mar 2023

Uz po 2x by ma prestalo baviť ju zdravit keď neodpovedá je to volaka trúba namyslená

beata_k
17. mar 2023

To, ze ste susedy neznamena, ze musi byt tvoja kamoska. Trochu si tlacila na pilu s tym kamoskovanim. Sa necudujem, ze ta ignoruje. Ano, odzdravit treba, ale uz asi inak nevedela ako by ti dala najavo, ze uz to prehanas.

jana_eyre_2
17. mar 2023

@beata_k ako tlačila, že sa pozdravila a poslala je žiadosť o priateľstvo raz? Alebo že ju 5x pozdravila a raz sa tá suseda sama pridala k nej a ku kamarátke von? To mi nepríde ako ziadne tlacenie do "kamoskovania".. bežne zdravím aj ľudí s ktorými nikdy kamarátka nebudem, pokiaľ má teda neignoruju oni sami ako som už písala.. ale teda po minulej téme o zdraveni sa u doktora v čakárni mi je jasné že niektorí ľudia ešte aj obyčajný, slušný pozdrav berú ako zásah do súkromia.. pre mňa dosť paranoidne, ale tak každý sme nejaký..

tanikka
17. mar 2023

ignoruj, to je najlepšie, čo môžeš spraviť. načo ti je taká kamoška, ktorej si proste dobá len niekedy

radkaradix
17. mar 2023

Ja som nasim susedom tiez neschvalila ziadosti na FB, pretoze nechcem, aby vedeli o nasom sukromi, lebo so susedmi je to ako s kolegami, budme k sebe mili a uctivi, ale za kamaratov ich nechcem (zavist, nasledne ohovaranie, intrigy, vyrabanie problemov a pod.). Samozrejme cest vynimkam 🙂 Cize vonku sa pozdravime, pokecame, zasmejeme, ale to je vsetko. Ale mozno je to ine v domoch a bytoch (my sme v byte).

maryetta
17. mar 2023

Ja som prisla na to ze niektori ludia ozaj nepocuju 😂 tak dvihnem ruku. Tym ze si drzim ocny kontakt tak je jasne komu zdravim….
Riadim sa hesla-slusnost pozdravit-povinnost odzdravit.

beata_k
17. mar 2023

@jana_eyre_2 Zabudla si na instagram v prvom rade. Este sa s niekym ani poriadne nepoznam a uz ho mam takmer v obyvacke na gauci ( obrazne povedane) Osobne nemam rada prehnanu zovialnost u niekoho s kym som este ani osobne nerozpravala uz sme pomaly najky.

jana_eyre_2
17. mar 2023

@beata_k zovialnost nemám rada ani ja, keď sa mi však pozdraví niekto koho poznám cez net, nemám dôvod neodzdravit, hoci by to aj bolo zovialne zdravenie.. /teda ja nemám problém so zdravenim vseobecne/
všetko sa dá spraviť v rámci slušnosti, aj prejavenie toho, že človek nemá záujem sa kamarátiť..

No a k instagramu, tam už sama susedka predsa dovolila aby u nej obrazne povedané ktokoľvek sedel keď všetko zdieľa...

beata_k
17. mar 2023

@jana_eyre_2 Ano, odzdravit je slusne. Len niekto berie odzdravenie ako povolenie zastavit ta a kecat a kecat a kecat az prides na to, ze sa u teba zastavi poobede 😄

bashawelle
17. mar 2023

@jana_eyre_2 ja by som ta určite neignorovala a pozdravila, keby som vedela,že si to ty 😃 mne su tvoje príspevky veľmi sympatické. Vo všeobecnosti neodzdravit sa mi príde dosť nevhodné, ale tak ľudia sú rôzni. @autorka suseda sa kamaratit nechce, vôbec ju nerieš. Pozdraviť môžeš a to je všetko. Ak sa s tebou vie baviť, keď ste so spoločnou známou a inak nie,tak to o nej niečo vypovedá.

limoncino
17. mar 2023

@beata_k presne, možno keby ju pozdravila normálne ahoj a nie ahoooj Maťkaaaa to by som sa aj ja tvárila že ju nevidím. Ja som priateľská odzdravim kohokoľvek, aj cudzieho, v praci nemám problém aj s neznámymi kolegami pokecat,ale toto ahoooj by som teda fakt nedala

jana_eyre_2
17. mar 2023

@bashawelle ďakujem 🤗

beata_k
17. mar 2023

@limoncino No to je presne taky ten typ ahoooooj....a uz sa jej nezbavis

limoncino
17. mar 2023

@beata_k a pôjdeme na výlet a na obed a prídete sa k nám hrať? A my k vám? Rozmýšľala som nad spoločnou dovolenkou... A dáme fotku na IG? A #bff #dinnerwithbff #obedik #bestie #love