Ako sa stavia vaša rodina k tomu, že kupujete cez bazár?

inkamalinka
4. mar 2012

Milé mamičky , vie niekto vo vašom okolí že predávate a kupujete cez bazár veci? Ako sa ku tomu staví vaša rodina ? Keď v mojom okolí sa ku tomu ženy sa stavia negatívne, a viem že raz sa o tom aj tak dozvedia... , poraďte ako sa mam zachovať. ( Zatiaľ ma podporil v tom len manžel) Ďakujem

nefertiti7
18. jún 2013

ja si kúpim čo sa mi páči a nevadí ak je to cez bazár, tu vždy nájdem unikátne kúsky, v obchode je to drahé a potom ich aj ďalej predávam...nech si každý myslí čo chce.....ty si spokojná, deti tiež, tak nerieš, aj tie čo sú negatívne..nakupujú, len si to nepriznajú

astika
18. jún 2013

Veľmi rada nakupujem cez koníka alebo iný portál, oveľa krajšie a kvalitnejšie veci ako v obchode a spoň mi deti nechodia ako všetci ostatní, len aby bolo vidieť, že na to máme a pretŕčať značky- z duše neznášam takéto škatuľkovanie. Osobne si veľa vecí kupujem v sekáčikoch a každý sa pýta, kde na to chodím. Ale nenechám tam nohavice dobrej kvality, ešte s visačkou za 5 eur. A vôbec sa tým netajím, skôr naopak, pochválim sa a tie pohľady, že to ako fakt? stoja za to. A vety typu- veď to niekto nosil ma vôbec netrápia, mnoé z nich sú úplne nové. Ale nekúp za takú cenu. 🙂

heros62
18. jún 2013

Je to každého osobná vec, kde nakupuje. Mne už len z prktického dôvodu sa zdá nakupovať len nové veci hlavne pre deti je nerentabilné. Deti rastú a často nevynosia nové veci a potom čo s nimi, vyhoiť, či predať. Čo ušetríme na detskom oblečení môžeme použiť na financovanie niečoho iného, napr. dovolenka. Pri troch deťoch to je pekná úspora.

sandracs
19. jún 2013

Tiež som sa stretla s nie veľmi pozitívnymi názormi, ale myslím, že je za tým hlavne malomeštiactvo. Okrem ušetrených peniažkov a takých vecí, ktoré koľkokrát v butikoch nenájdem mám aj dobrý pocit, že keď to kúpim tu, tak to nejakej maminke aj pomôže.

sonickaka
19. jún 2013

Ak sa moja rodina, alebo okolie rozhodne, že mi budú prispievať na oblečenie, samozrejme nebudem namietať. V opačnom prípade ma ich názor nezaujíma a vhodnejšie by bolo keby sa zaoberali investovaním vlastného rozpočtu.

nina_ba
19. jún 2013

keď Ťa za to nebude súdiť nový generálny prokurátor... nerieš to... dôležité, že si spokojná Ty, Tvoj manžel, deti 😎

cukor
19. jún 2013

..a to kde žiješ?ved je to úplne normálne takto kupovať a predávať.načo vyhadzovať zbytočne peniaze.v mojom okolí si práveže este pomáhame a ked niečo vidíme hned si referujeme..........

mimikas
19. jún 2013

Cez bazar nakupujem bezne a nehambim sa za to, moje kamosky tiez nakupuju cez bazar. Ja nevidim dovod aby malo moje dieta na pieskovisku znackove oblecenie. jasne treba aj pekne ale netreba celu skrinu 😀 . Usetrene peniaze dokazem minut na ine uzitocnejsie veci.

h2
23. júl 2018

@inkamalinka Ahoj. A prečo Ti záleží na tom, ako by zareagovali? Ešte o tom ani nevedia a Ty už špekuluješ, čo bude, keď sa to raz, nedajbože, dozvedia. Podľa mňa to vôbec nebudú riešiť, rovnako, ako neriešia, či chodíš nakupovať do Lidla, alebo do Tecsa. Je to nepodstatné.

mirien22
24. júl 2018

Jednoducho, čo je koho do toho, odkiaľ ja mám veci pre deti? Nech sa každý stará sám o seba. Ešte vzivote sa mi nestalo, že by niekto riešil to, kde kúpim veci, to sa tam tie mamičky musia veľmi nudiť u vás 🙄 Susedy mi vždy posunú oblečenie pre chalanov, lebo majú starších a nie že by sa mi ešte za to išli vysmievať alebo čo... Aj keď budeš v sekáči nakupovať a niekomu to bude vadiť, tak nech si to vyrieši sám so sebou. Fakt neries blbe reči a podobne hovadiny. Keď sa ti niečo páči, tak to kúp 😉

biela_sova
24. júl 2018

@dari Ja asi viem, preco autarka polozila tuto otazku ... A je to smutne. Myslim, ze mohla mat na mysli svokru/zeny z manzelovej strany, ktore korunou neprispeli na vybavicku pre maleho, zato ju na materskej budu na rodinnych oslavach a inych ustanovizniach vehementne ohovarat, ze ony by z bazarika nic nekupilu, ktovie kto to predtym nosil atd atd. Nemame zatial deti, ale urcite budeme robit rovnako. Ked sme nieco zatial s manzelom takto kupili, hodili e to na to, ze nam to dala sesterka/kamoska...ale nezijeme v jednej domacnosti s takymito zenami gestapackami. Ked si predstavim, ze niektore toto maju pod jednou strechou, a gestapacky su netaktne a nepoznaju mieru, kedy prestat, je mozne, ze su takto sikanuju pri kazdom preberani balicka....

biela_sova
24. júl 2018

@mirien22 Presne, toto bude aj nasa replika. Ked sa Ti to paci, kup nam to! To, ako my nalozime s vlastnymi peniazmi, aby sme sa zmestili do rozpoctu, je cisto len a len na nas. Poznam aj velmi zamozne rodiny, ktore maju auto za par tisic eur, nakupuju v sekaci, ale zato chodia na luxusne dovolenky v Bubom a maju vilu v lukrativnej stvrti BA. Strazia si sukromie, teda nemaju problem. Vedia, ktde su ozajstne priority. Netrapte sa tym, kto toto mate doma, jedna sa casto o ludi z nizsieho socio-ekonomickeho prostredia. Treba asi len razne naznacit, ze ohovaranie je v sk pravnom systeme definovane ako trestny cin, a mozno prestanu sirit klebety po okoli...

kvetinka75
24. júl 2018

preboha, čo je koho do toho, čo si kde kúpim , keď ti to vadí, tak im o tom nehovor,

sunny777
24. júl 2018

Zhrniem to takto, moj manzel ma podporuje, je to jedina moznost ako usetrit. Na jedle sa usetrit neda, na byvani tiez nie, ani na zdravi, iba na obleceni. A ked kupujem veci pre drobca, povedzme si uprimne, ze ked 2 kusy oblecenia pre babatko stoji 20 € a vynosi to tak 1 mesiac (aspon moj, lebo je dlhy ako tyzden pred vyplatou), tak to by som skrachovala. A co si myslia ini? Netrapi ma to, ak niekto ma na to, nech si kupi nove, neodsudzujem ho, ale ja radsej usetrim a v buducnosti mozem radsej synovi dat potom peniaze ci uz na skolu alebo ked sa bude chciet osamostatnit 🙂

mirien22
24. júl 2018

@biela_sova ono je to ťažko, lebo zasa keď kúpiš drahšiu vec, tak zasa počúvaš, že prečo to kupuješ dieťaťu, že načo mu to je, že to zničí rovnako ako vec z Pepca. Ale znova platí to, že keď sa mi to páči, tak si to kúpim, keď na to mám. Ľuďom sa nikdy nezavďačíš, ale ohovárajú iba ľudia, čo by chceli byt na tvojom mieste a závidia 😉

inkamalinka
autor
24. júl 2018

@biela_sova Ano aj ja si myslím : Je to každého osobná vec. Ale maš pravdu 🙂 žiaľ nie je dane každému mať pochopenie aj od blízkeho okolia, alebo aspoň aby sa tak nestarali o to ako žijem, čo robím.. žiaľ najviac sa dotklo také správanie deti... odmietli mať niečo kupované inde ako v obchode.. aby už nikto nič nepovedal, aby nemuseli odpovedať kde to bolo kupované... a t.d. Keď som položila otázku (asi to bol rok 2013) , potrebovala som len ako sa mam zachovať, pripadne ako sa na to reaguje vaše okolie. Potrebovala som len vedieť aké su aj iné reakcie okrem tej čo som mala osobne.. Môj názor sa za ten čas nezmenil: ak si viem tak pomôžem, a veta: Nech sa každý stará sám o seba... trochu mi na tých ľuďoch zaleží, berte to ako chcete..

inkamalinka
autor
24. júl 2018

nemá každý v povahe za každú cenu udržať svoj názor, ale ani som sa o to nepokúsila. Prešli roky a veľa toho sa zmenilo, len žiaľ aj lúdia.. A môžem len spomínať ako niekedy nám viac záležalo ako strávime čas, s kým strávime ( bolo jedno v modernom alebo značkovom) a byť milým a slušným bolo normálne.. Teraz ak nie si dravý a nevieš sa brániť útokom, tak nemáš šansu byť prijatý a pochopený !

popolusska
24. júl 2018

@inkamalinka zaujimave, ze v niektorych kruhoch je second hand nakupovanie este stale pokladane za nieco menejcenne. V zahranici, vo vyspelej krajine kde zijem ja, je nakup pre deti na bazaroch vecou prestize - v mojom okoli takto nakupuju uvedomeli vzdelani, dobre zarabajuci ludia, ktorym nie je buducnost nasej planety ukradnuta. Rovnako ako ma zaujima, odkial pochadza maso, ktore davam mojej rodine na tanier, ak mozem, predchadzam znecistovaniu planety tym, ze podporujem zotrvacnost a co najdlhsie uzivanie veci. Navyse, to tu uz napisalo viacero mamiciek, vacsina "bazarikovych veci" je naozaj zachovala, kvalitativne skvela a dizajnovo pekna. Tak nechapem, preco by som dietatu mala kupovat stale nove veci, produkovane v katastrofalnych pracovnych podmienkach, ktore aj tak ponosi max. par mesiacov.

biela_sova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
biela_sova
24. júl 2018

@inkamalinka Verim Vam, zvacsa charakternym ludom zalezi na nazore blizkeho okolia, o to viac rania ich hlupe povrchne poznamky... robite dobre, ze si udrziavate aspon mentalny odstup

myboys
24. júl 2018

Co je na tom zle? Tiez nakupujem cez bazar. A co? Usetrima a da sa naozaj dobre nakupit za par supou pekne veci.

nefertiti7
25. júl 2018

Poznám doktorky, právničky, ktoré si kupovanie nových veci môžu dovoliť každý deň v radovo 100€ a predsa nakupuju na bazároch a v secondoch. Nie je to nič nepochopiteľné. Oblečenie je je spotrebiteľská vec, pokiaľ je v peknom stave, poväčšine aj s visačkami, v kvalite cream alebo v top stave, tak nevidím dôvod nekupiť to za pár centov...samozrejme stane sa, že kpa neprebehne podľa predstav a predávajúca pošle veci zrele do kontajnera. Ale to je naozaj o komunikácii, fotkách, ak si vyžiadate viac fotiek, obyčajne predávajúca už nemá čas alebo nemá čo fotiť...za mna stále platí, že áno,