Ako vám pomáha manžel s deťmi?

heny22
27. okt 2013

Ahojte. Som tu nová a potrebujem sa trochu vyrozprávať, prípadne vidieť vaše názory na moju situáciu. Dnes sme sa z manželom poriadne pochytili a dosť ma to vzalo. Vzniklo to z toho, že som sa pred obedom dosť ponáhlala - bolo treba nakrmiť deti a dať ich spať, tak som robila veci trochu rýchlejšie. On to vyhodnotil, že som zasa nervôzna a robím vietor. Namiesto toho aby mi pomohol, pokojne si sedel pri PC. A to nie len teraz, ale vždy keď mám toto trochu viac naraz. Nie že by sa postavil a šiel mi pomôcť, ale len mi vyčíta že som nervôzna. Nakoniec naša "diskusia" vyvrcholila konštatovaním, že mi už ďaľšie dieťa mať určite nemôžeme, lebo by som ho nezvládla...Vraj niekedy pôsobím ako by ma moje deti obťažovali, a je vraj neporovnateĺné ako sa z dcerkou hrá jeho mama a ja. Takže ako by som sa im dosť nevenovala. Pritom som s nimi 24 hodin denne. Nemám pre seba takmer ani minútu, lebo ako náhle ich nechám samých, hneď niečo vyvedú, alebo sa začnú byť. Deti sú ešte malé, majú 4 a 1,5 roka, takže sami sa hrať ešte nemôžu. Dosť sa ma tento jeho postoj dotkol. Ja mám pocit, že robím pre deti maximum. Samozrejme, že musím občas aj navariť, ožehliť, upratať, takže niekedy je toho dosť /ale to asi poznáte/. Som 5 rokov na materskej a možno mi to občas už lezie na nervy, no očakávala by som od neho trochu iný postoj. No zasa aby som mu moc nekrivdila - pomáha mi, ale musím ho o to požiadať. Sám od seba neurobí nič čím by mi pomohol. Asi by som očakávala trochu viac aktivity v tomto smere. Mám pocit, že si ma prestáva vážiť, vážiť si to čo robím pre rodinu, deti a aj pre neho /veď aj jemu periem, žehlím, varím..../. Nejaký prejav vďaky? Na naše 7 výročie mi nedoniesol ani jeden kvietok. Iba sucho skonštatoval že 7. rok je kritický a mohlo by to byť aj lepšie.... Vtedy ma tiež dosť ranil. To sme si vydiskutovali a na najbližší sviatok som zvedavá či pochopil... Začínam sa fakt cítiť dosť neužitočná, neschopná, nepoužiteľná... Ako je to u vás? Ako stíhate deti a domácnosť a aj seba? Pomáha vám niekto?

mima4
31. okt 2013

@zuzkat1
Vies, len to co pises, ze model zena doma, muz v praci - ideal

ked to nejde, tak nech je model:
muz v praci a zena v praci + domacnost.

Toto presadzuje aj moja svokra, ty si este mladucka, ona uz takmer 55 rocna zenska.. a ver, ze je extremne vycerpana zena, ktora aj ked od toho modelu nemieni nikdy opustit, len funi, ze je ako sluzka... ze musi toto a hento, ze jej nikto nic neuzna, ze ma toho vela, ze zasa riadila to a hento.. ze musi bezat domov varit a bla bla...milion kecov okolo toho...

Podla mna je neseriozne, ze tvoj manzel ti vobec dovoli robit muzske prace a zenske on nemieni, ale pokial tebe to vyhovuje, tak nič 😀 Len pre mna je to model zlyhania muzskej role v rodine.

maminuska
31. okt 2013

@mima4 ja si to tiež myslím že potom tu niekto zlyháva v tomto tradičnom modeli .

zuzanockamt
31. okt 2013

@mima4 ja mam na starosti domacnost + dieta + pracu 🙂 ... moj muz chodi do prace a ma na starosti este aj dalsie rodinne veci a fungujeme, ked nieco potrebujem od neho, tak urobi, co treba ... som unavena, ale zvladam v pohode 🙂 ... vsetko sa da 🙂

zuzkat1
31. okt 2013

@mima4 to je tvoj nazor🙂

zuzanockamt
31. okt 2013

@zuzkat1 myslim, ze tu zbytocne argumentujes a vysvetlujes 🙂 😉 🙂 ... skoda casu a energie 🙂

zuzkat1
31. okt 2013

@zuzanockamt tiez si myslim... Ideme radsej von...mala sa zobudila🙂

zuzanockamt
31. okt 2013

@zuzkat1 my sme uz dnes boli, treba vyuzit este cas, posledne pekne dni

mima4
31. okt 2013

@zuzanockamt ja si nemyslim, ze argumentovanie a vysvetlovanie je skoda casu a energie. Pravdaze pokial clovek komunikuje s inteligentnou osobou. A myslim si, ze normalni ludia sa nesnazia presvedcit toho druheho o svojej pravde ale davaju relevantne argumenty, preco ziju zivot ako ziju, ci preco maju take nazory ake maju. A taktiez kladu otazky... ale to by som od teba ako pedagogicky vzdelaneho cloveka ocakavala, ze tymto veciam rozumies.

Kazdy clovek ma pravo zit zivot aky chce, ale spokojny a vyrovnany clovek NEMA problem diskutovat aj s ludmi, ktori nazorovo su diametralne rozdielni.

PS: a k tej tvojej praci, nie je ucitelka ako ucitelka 😉 Moze byt ucka, co maka s detmi, aj na sebe, ma super pripravy, vedie kruzky, je snaziva, ale vacsina je tych, co sa tesia akurat tak na prazdniny pri svojej praci 😉

adkoalauri
31. okt 2013

@zuzkat1 čo sa týka mm on sám od seba upratovať nechce, ale čakáme druhé bábo, ja som mala od začiatku problémy(nízka placenta) a keď chcem aby sme mali ako-tak poriadok a vysávač nemienim nosiť, ťahať - len vďaka tomu, že nechcem si ľahnúť do nemocnice a nechať na mm celú domácnosť+dieťa, toho sa ja veľmi bojím, čo by bolo s malým, tak ja veru poprosím manžela nech povysáva. Jeho by to nenapadlo nikdy!!! A to je teda pod papučou?

zuzanockamt
31. okt 2013

@mima4 jasne, som ucitelka, tak si kopni 🙄

mima4
31. okt 2013

@zuzkat1
jasne, iba moj nazor 🙂

Pekny den! 🙂

mima4
31. okt 2013

@zuzanockamt ja som sa nevyjadrila o tebe, a ani nemam na to pravo, lebo nepoznam ta a ani tvoju pracu. Zas neber vsetko tak na seba. Hovorim vseobecne o ucitelka a ich praci.

adkoalauri
31. okt 2013

@mima4 pozor, lebo ťa zožerieme 😀 je tu viac učiteliek 😀

maminuska
31. okt 2013

@adkoalauri tak ale snád priznáš že su medzi vami aj riadne kozy nie ? 😀 . Tak ako v mojom biznise , je pár riadnych debilov a flákačov.

jabadaba
31. okt 2013

@broken_arrow uroven a intelekt cloveka sa casto da odhadnut aj podla otazok, ktore kladie. Co myslis, ako si na tom Ty polozenim otazky o skrabani sa v rozkroku? Uz si si typol alebo Ti mam napovedat? Este Ti prezradim, ze skrabanie sa v rozkroku, najma verejne ci aj doma pred manzelkou je crtou total ...mam to vyslovit ci Ti postacuje mozgova kapacita na to, aby si to uhadol?

broken_arrow
31. okt 2013

@ivankamot prosim Ta preco by muz po 10 hodinovej pracovnej sichte by este mal ist rubat drevo ??? a ty ako zena na materskej nemas na starosti nic ine len sa starat o domacnost a o deti nikto Ti nevycita ze nepracujes a nehovor mi ze si neoddychnes pocas dna ked deti spia ... je zaujimave ze moja manzelka orexitala na materskej 100 knih .. co je uplne v poriadku ale ja cas citat nemam lebo ked pridem z prace ona chce relaxovat a ja dostanem na starost obe deti? Mne to nevadi dokonca si vynucujem ich pozornost lebo inu sancu nemam byt s nimi ale su dni ked pridem uplne na srot domov ... sup do ruky mop od rana od 7 do vecera do 7 mej a mam umyvat podlahu ? To nie je o neochotw to je o fyzickej a psychickej vycerpanosti .... ja neviem ale su mamicky ktore si matwrsku doslova uzivaju ... nerozumiem co Vam za tie 3 roky utecie mozes si robit kariwru dalsixh 30 rokov ....

zuzanockamt
31. okt 2013

@broken_arrow starostlivost o domacnost a o dieta je tiez praca a nie je to 10 hodin,ale 24 hodin a 7 dni v tyzdni ... mat muza s takymito nazormi doma, tak koniec

broken_arrow
31. okt 2013

@jabadaba inteligencia ludi sa posudzuje podla toho ci dokazu pochopit preco bola otazka polozena a dat si dokopy suvislosti ... a tu sa moja stracas ;)))

broken_arrow
31. okt 2013

@zuzanockamt zuzka takze deti nespia ? Ja neviem ale moja babka vychovala 5 deti aj s jednej a z druhej strany 6 deti a dozili sa obe 90 rokov ... a pritom sa zilo tazsie ver mi vy mate plnu rit vsetkeho a budete tu vyplakavat ake ste nedocenene ... fakt koniec .... sorry ste iba rozmaznane moja mila ... pliekny neperies kupis pampersky mas umyvacku automaticku pracku nechodis autobusom ale autom .. ja som zazil aj iny zivot a viem si vazit to ze sa dnes zije inak ze na banany nestojis pol dna v rade m... skus sa zamysliet nad akymi malichernostami sa tu zavzdusnujete ...

zuzanockamt
31. okt 2013

@broken_arrow ano deti spia ... ale spia rozne 🙂 😉 ... mne syn daval bezne polhodinovky 🙂 😉 ... ja viem, ake to je odkrutit si pri dietati doma rok aj 11 mesiacov a mozem posudit situaciu z oboch stran 🙂 ... v buducom zivote chcem byt urcite muzom 🙂 😉

jabadaba
31. okt 2013

@zuzkat1 prosim Ta to odkedy maju zeny zakodovane byt upratovackami? Zenu zenou robi upratovanie? Moje nervy....to su co za nazory. Narazam na tvoj prispevok, kde pises, ze zeny zabudli byt zenami. To tym, ze zacali pozadovat aby aj pani tvorstva laskavo dvihli zadnice a nenechali sa obskakovat? Fakt cela zenskost je o sudleni hrncov a podlah? 😲

broken_arrow
31. okt 2013

@zuzanockamt nedoporucujem musela by si zit so zenami ...

jabadaba
31. okt 2013

@broken_arrow vazne? Neprijemne, stratena som.....no tak mi ten tazky inteligencny kaliber objasni v kontexte feminizmu dobre? Mal to byt vtip? Ak ano, bol velmi trapny. Ako ostatne vsetky na adresu feministiek. Este nieco mi uslo? Tak to rozved.

zuzanockamt
31. okt 2013

@broken_arrow nemusela 🙂 ... len by som si obcasne sprijemnovala zivot 😀

jabadaba
31. okt 2013

@broken_arrow nedocenena bola aj tvoja babka. Je jedno kolko rokov sa dozila. Nie kvoli lopote, ktoru musela zvladat. Nezrali sa take sracky co dnes a rozhodne sa ludia neprezierali. Dosiahnuty vek nijako nesuvisi s tym co je na cloveka nalozene. Zeny boli a nadalej su nedocenene. Ci to chces alebo nechces vidiet. A ziadna poondiata pracka ci susiscka alebo auto to nevytrhne z biedy! Fakt o to ide....oj, tu si mojko strateny cely Ty.

Este si pockam lebo co prispevok od teba to tazka perla.

broken_arrow
31. okt 2013

@jabadaba vies zena je uzasne stvorenie ... nadherne jemne vonave ... pohladi pofuka proste uplne uzasna bohyna ktora dava novy zivot ... ani jeden ten najdkonalejsi muz a jeho projekt nedokaze dat novy zivot ... mozeme naprogramovat zlozite algoritmy postavit mosty ale novy zivot ... na to nemame ... ale feminizmus je akysi chory pokus sa podobat muzom ale ja nechapem co je zle na tom byt zenou preco mate potrebu nosit nohavice fajcit cigaru ked mi muzi vobec po takychto zenach netuzime ? Najdite si vlastnu cestu nie kopirujte nas muzov ...

broken_arrow
31. okt 2013

@jabadaba mojej babke moj dedko do 90tky nosil ranajky do postele a miloval ju do posledneho vydychu boli spolu od 16 do 93 rokov .... asi tolko k nedocenenosti ....moja babka o nom povedala ze raz bude sediet vedla sv. Petra .....

broken_arrow
31. okt 2013

@zuzanockamt lapili by ta okruzkovali a vycicali z krvi ! Ako upiry ! :D skoda ze sa nedozijem ako Ta zena vykopne nadrzaneho s postele ze ju boli hlava 🙂)))))))))

jabadaba
31. okt 2013

@broken_arrow no vidim, ze som sa opat v tebe nesklamala ako tak citam postupne tie tvoje perlicky. Tak na materskej ma zena na starosti LEN domacnost a LEN deticky...a neprichadza pocas troch ba aj viacerych rokov o nic, vsak karieru moze robit dalsich 30... Jasne. Prezrad na akej planete zijes, chcem sa tam odstahovat a to hned! Mozem uz balit?

Ale teraz vazne - nemas ani paru ako psychicky narocne je starat sa LEN o tu domacnost spolu so starostlivostou LEN o deticky! Ani najmensieho paru nemas a zrejme by si si to mal zazit na vlastnom kozuchu kym neprestanes trieskat tie voloviny! Za dalsie - zena trati a neskutocne vela pobytom doma. Lebo akosi sa o nu tie hovada zamestnavatelske netrhaju, vies? Neplesaju od radosti pri citani zivotopisu s niekolkorocnym vakuom! Si ako mor pre zamestnavatela! Prva vec, ktoru sa Ta opyta je ci ma deticky. Ano mas! Tak ako poriesis ich opatrovanie v case choroby? Nemas ako? Ehm, no...ozveme sa vam!!! Zlaty moj Ty sa zobud. Zena tejto podrbkanej spolocnosti nevyhovie nikdy! Ked je mlada a slobodna, bezne su otazky ci planuje rodinku...bod minus ak ano! Ak sa stane matkou, opat ma bod minus lebo zas rodinku uz sice ma ale doma trcala, tazko brutalne sa nudila, vlastne dovolenkovala niekolko rokov a teraz velke haaa vie tak bude z nej maly osoh. A navyse bude vypadavat na oceerky lebo vsak kto by vypadol? Snad nie chlap, vsak? Socialna izolacia Ti asi nevravi nic, ze? A nie, nemam na mysli trkotanie na pieskovisku. To nie je ziadna plnohodnotna socializacia zlatinko. Syndrom vyhorenia - opat tato carokrasna spolocnost opomina matky na materskej. Ved to sa tyka len povolani ako lekar ci sestra lebo oni sa staraju o inych a vyhoria chudatenka. Vsak mater na rodicovskej sa o nikoho cele dni a roky nestara, co by vyharala, ze? Po DOVOLENKE ju totiz caka taka ohromujuca perpsektiva, ze by sa z toho jeden posral!

Takze este dotazik ako fajne je na tej DOVOLENKE zenuskam, ktore zjavne nevedia coby roupama a len si vymyslaju co toho maju doma tak pramalo na starosti?

Chlapov ako Ty sna do prievanu, bez urazky!

jabadaba
31. okt 2013

@broken_arrow nie, zeny sa na muzov podobat nechcu. Mas to pomylene. O tom feminizmus nie je.