Ako vám pomáhajú vaši muži?

misickaa4
20. nov 2020

Dobry den, bola by som rada, keby ste sa so mnou podelili o Vase fungovanie domacnosti. Co Vasi muzi robia/nerobia? Ako vam pomahaju pri rocnom dietatku? Musite im vsetko hovorit vy alebo robia veci sami od seba?
Poprosim len prispevky k teme, mudre reci nie 😉
Dakujem...

iriska13
20. nov 2020

@misickaa4 ..nakupi všetko čo treba, navarí, ked ho napadne aj operie🙈😂 ale to mu zakazujem, lebo ja pranie milujem😂 ja som strašne vdačná aj zato varenie, to je neskutočná pomoc....ked boli deti malé, samozrejme sme fungovali vo všetkom spolu😉 občas vytiahne vysavač, ked sa nudí😂 ale riadenie je vysostne moja parketa a ani to od neho nežiadam....

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadymima
20. nov 2020

@misickaa4 tak moj teraz uz manzel, povysava, poumyva, sprace kuchynu, poparuje ponozky aj pradlo sem tam posklada (ale to si robim radsej sama) a aj vsetky veci okolo domu dokaze spravit bez reptania. Asi mam unikatny exemplar ale okrem varenia a zehlenia dokaze v domacnosti spravit vsetko 😊

radkaradix
20. nov 2020

@misickaa4 robi vsetko.. ale tak dohodli sme sa, ze vari on, upratujem ja. O maleho sa vie postarat na komplet.

lucinka1988
20. nov 2020

@misickaa4 moj manžel robí úplne všetko od chvíle, keď príde domov z roboty- maly ma 2,5 roka, ale visí na ňom a absolútne mu nemusím hovoriť nič, urobí to sám od seba. Okolo domácnosti síce neurobí sám od seba nič, všetko mu musím povedať, ale potom bez problémov urobí aj to- uprace, prerobí a opraví čo treba, aj navarí. Jedine čo neurobí ke žehlenie- ale to som po ňom ani nikdy nechcela. Keď som si ho brala, vedela som, že bude ten najlepsi manžel a otec a preto som si ho aj vzala. Bez jeho pomocí si neviem nás vzťah predstaviť. Tetaz čakáme druhé a určite sa bude zapájať úplne rovnako

natalala
20. nov 2020

@misickaa4 mame 9 mesacne babo. Smeti vynasa iba manzel, naplni a vylozi umyvacku ked treba, potraviny vacsinou tiez riesi on, ostatne veci ak mu poviem spravi, ale tak sameho ho to velmi nenapadne. Periem iba ja, lebo to nevie potriedit ale on potom vyvesa pradlo ked je doma a varim vacsinou tiez ja, on robi cez vikendy ranajky, alebo mi pomaha pri vareni. Okolo malej vie plnohodnotne vsetko okrem kojenia :D Strazi ju ked idem cvicit, vecer sa s kupanim striedame, ked je doma, tak ju prebaluje, hraju sa. Cez tyzden ho velmi nezatazujem domacnostou, lebo ked pride z roboty som rada ze travi cas s malou.

zuzanaokasova
20. nov 2020

Môj manžel pomáha úplne so všetkým, sam od seba... Nemá problém keď treba navariť, poumývať zem, utrieť riad, utrieť prach, bielizeň vešať, dokonca aj žehlí. V sobotu upratujeme všetci spolu. Bol naučený doma pomáhať mamine.
V týždni ho tým nezaťažujem, keď príde domov z práce, venuje sa prevažne deťom...

marzuz89
20. nov 2020

@misickaa4 v com by mal podľa teba pomáhať? Je domácnosť iba tvoja? Je dieťa iba tvoje? Ze musi TEBE pomáhať? 😉

Moj manžel vie úplne všetko - oprat, povysavat, ozehlit, navariť atď, kým sme obidvaja pracovali, sme sa obidvaja podieľali niečim - ja som varila, on zatiaľ povysaval. Alebo ja som umývala kúpeľňu a WC, on zatiaľ uvaril večeru.. Atď. Teraz keď som na RD a on celý deň v práci, je prirodzené, že všetko v domácnosti porobím ja. Ale napríklad cez víkendy rad navarí, alebo zoberie drobca von a ja v kľude upracem aj dôkladnejšie.

Co sa týka drobca, tiež sa o neho dokáže absolútne postarať, bol s nim sám niekoľko krát celý deň. Vie sa s ním hrať, pripraviť mu papať, prebaliť, okúpať, uspať. Všetko ❤️

stanulienkat
20. nov 2020

Nie,nepomaha mi. To totiz nie je MOJA robota. A ja nie som sluzka. Ano,spolupodiela sa na chode domacnosti a vychove dietata. Nehovorim,ze rovnou polovicou,ale robi v domacnosti dost vela.

katkami123
20. nov 2020

Môj pomáha so všetkým... aj keď každý mame svoje muchy, ale snaží sa. V noci staval a zohrievali mlieko do fľaše on, plienky menil, vysáva, umyje dlážky...

marcellka32
20. nov 2020

Už syna učím že musí pomáhať žene keď bude veľký 🙂 žehliť chcel sám 🙂

heidy222
20. nov 2020

Moj manzel nepomaha, ale sa podiela na chode domacnosti a vychove.
Akurat mame rocne dieta (druhe) a je na rodicovskej dovolenke. Robi vsetko. Ja robim aj 50 h tyzdenne takze pomaham cez vikend s upratovanim, varenim, cez tyzden len s detmi sa hram vecer a kojim. On robi prikmy, perie, robi veceru , v noci vstava k malemu, ak je nekludny Tak spi v jeho izbe, proste vsetko Tak ako som robila ja, Ked chodil do roboty on. Aj so starsim bol doma pol roka. Sam mi povedal ze dovtedy netusil kolko je na rodicovskej roboty a kym si to sam nevyskusal, Tak moc doma ,,nepomahal", po 3 dnoch na rodicovskej sa mi za to ospravedlnil 😊

fokuska
20. nov 2020

Ani u nas sa nepomaha. Domacnost nie je moja, ze by som sa starala ja a on len pomoze. Je to nasa domacnost, nas neporiadok, nasa spina, nase riady, nase pradlo... takze sa podielame rovnako. Vie urobit uplne vsetky prace okolo domacnosti, navarit, postarat sa o co treba a aj to robi. Nikto ho o to nemusi prosit, nemusi mu to prikazovat, rovnako sa nikto neprosi a neprikazuje mne. Je dospely a nevyrastol na zamku v bubline, takze mu je uplne prirodzene, ze ked niekde zijem, tak sa o to miesto aj staram, ze to automaticky zahrna aj starosltivost o domacnost. Ani by mu nenapadlo take, ze nerobit nic.

selest
20. nov 2020

Robi sam od seba alebo podla dohody kto ci bude robit. Varime pol na pol, viac on. Samozrejme uprace si po sebe. Chysta vecere vzdy, ked je doma aj ranajky, da maleho na nocnik, oblecie ho atd. Ked je doma prebaluje prezlieka dieta ak treba vacsinou on. Kupe maleho alebo viacmenej spolu sa kupu ja poutieram on oblecie. (Mne sa nechce dat maly obliekat kope ma ) Nakupujeme spolu raz tyzdenne, ma prehlad o zasobach. O smeti sa nestaram odkedy snim zijem. Chodime von s malym vacsinou spolu. Ja sa prechadzam on sa stara. Perie vesia pradlo vacsinou on. Stara sa sam o svoj satnik. Uspava dieta ak nechce zaspat so mnou a ked treba nema problem v noci k nemu vstat.

deti95060810
20. nov 2020

môj mm sa jednoducho musel postarať o deti....musela som odísť s malinkým bábom do nemocnice - kojila som, a jemu zostali na krku 3 deti - z toho dve deti do 4 rokov....
Musel variť, prať, upratovať a ešte aj utešovať deti že mama sa vráti o niekoľko dní....
Nikdy nemal problém dieťa prebaliť, okúpať, obliecť, ísť s ním k lekárovi, na prechádzku ....všetko. V noci k deťom NIKDY nevstával.
V domácnosti spraví všetko - okrem varenia, pečenia, ani neperie, s prádlom tiež nemá prácu....
K tomu práce okolo domu + oranie, kosenie....

kristina2015
20. nov 2020

V ničom skoro,maximálne sem tam nakúpi a to ma i tak sliak triafa- polovicu veci zabudne, alebo sa pohrá s dieťaťom .Aby som nekrivdila kúpanie,umývanie zubov ,česanie je jeho zalezitost plus uspavanie.To mu ešte chystám raňajky,obed do práce ,ráno do škôlky ja plus výber i celá domacnost,ako nákupy,varenie,pranie ,upratovanie atď. Keď má slabú chvíľku umyje riad 🤷 Ale to ozaj hovorím o slabej chvíľke.

h2
20. nov 2020

Ako mi pomáha? Keď tak nad tým rozmýšľam, pomáha mi tým, že zoberie moje auto do servisu, alebo na STK, prezuje pneumatiky atď. To je asi tak všetko. Ostatné veci, ktoré robí v domácnosti a okolo domu, nepovažujem za jeho pomoc mne. 😉

hailey1
20. nov 2020

@misickaa4 my obaja robime vsetko, co treba. Nemame to nijak podelene, riesime to operativne. Ked som vycerpana, vstava aj v noci k malemu, nema problem s upratovanim, nakupovanim... nikdy po nom nenajdem neporiadok, nema predsudky, ze toto je vyslovene “zenska” praca a “muzska” praca

0silvia0
20. nov 2020

@h2 ano, pravda, ono je aj rozdiel byvanie v dome a v byte. Okolo domu povacsine musi robit chlap kopec veci popri beznej praci, takze na domacnost povacsine nezostava cas ani energia.

janickacrazy
20. nov 2020

Tak my keď sme mali malé deti, tak môj muž robil 12-tky každý deň, takže večer došiel o 19:00hod unavený. Deti väčšinou už spali alebo sa kúpali a chystali spať. Čiže cez týždeň 0 bodov, cez víkend sa deťom venoval, zobral ich von, umyl kúpeľňu, wcko, okná, porobil okolo domu, atď.

adula12
20. nov 2020

no u nas je to take zvlastne 😀 moj muz je uplne ze zblazneni do deti, takze od narodenia komplet vsetko chcel robit on s detmi (keby vedel kojit, robi aj to). no teda v noci k nim nevstaval, to teda nie, ale inak uplne vsetko, daval im jest, kupal ich... kym som bola na MD, RD, tak akonahle prisiel z prace, zobral deti von a ja som mala frei, alebo robila co trebalo, aj doma sa hra vacsinou on s nimi. teraz ked su decka vacsie vozi ich na kruzky, chodi do obchodu, dokonca ked ja som dlhsie v praci, tak navari nieco jednoduchsie.
Ale co sa tyka upratovania, nerobi absolutne nic!!! 😀 len umyva riad. tot vse. popripade vyvesa pradlo z pracky.

nikussska55
20. nov 2020

@kristina2015 podobne

ma77
20. nov 2020

@h2 Ty maš doma ai mojho muža😉a to som vydata 24rokov a neviem čo je to ked muž povysava operie a umyje riad 🙂

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
20. nov 2020

@ma77 Môj povysáva v pohode,aj riad umyje... kým sme nemali umývačku, vždy sme sa po odchode veľkej návštevy, keď bolo veľa riadov, hádali, kto ich umyje, lebo sme ich chceli obaja umývať. 😂 Prať a žehliť som mu zakázala (lebo sa mi nepáči, ako to robí 🤦🏻‍♀️), ale aj tak to občas spraví. Nemá problém so žiadnou domácou prácou.

h2
20. nov 2020

@ma77 Tak teraz vlastne neviem, či si ten môj prvý príspevok pochopila správne.

kassandra25
20. nov 2020

@misickaa4 ahoj, urcite je dobre, aby muz pomohol, poviem tak, ze kazdy podla svojich moznosti a vole alebo chuti. Nie kazdy je stavany na manipulaciu a starost s babatkom, moze ist aj len na nakup, vylozit ho, moze doma vysat, podlahy urobit, vycistit nieco, alebo dieta zobrat v kociku von, alebo viac doma porobit, pripadne ak ho bavi varenie, skusit niekedy nieco navarit. Jeden nas sused to nedaval a s vrieskajucim babatkom bol s kocikom iba raz vonku, zosypal sa, tak radsej robil ine roboty, len nech nemusi ist von s kocikom, lebo nevedel, co ma robit. Kazdy je na nieco ine

tifi2324
20. nov 2020

@misickaa4 Mne manžel pomôže s riadom,pozmyva a tak cca 5x do roka niečo navarí, smeti vynesie niečo zrobit sám od seba ale väčšinou mu to musím povedať čo od neho potrebujem no on je dosť v práci ja som doma so ztp synom takže je skoro všetko na mne

sari24
20. nov 2020

Vari to čo vie, ale viac varím ja lebo mám viac nápadov. Perie - to som mu prenechala lebo nevedel pochopiť môj systém prania tak som sa vzdala :D naopak ja umývam riad pretože sa nemôžem pozerať na to ako to umyje on, ale ak ho fakt poprosím o pomoc s riadom tak to spraví. A polieva kvety - ja ich akurát tak len chválim aké sú krásne :D
Zvyšok robíme spoločne - nákupy, vynášanie smetia a v podstate aj upratovanie. Pre vysávanie ho ale musím poprosiť, nemá cit veľmi pre poriadok ale keď treba tak spraví. To je asi základ nášho fungovania. Nikto nikoho nebuzeruje a slúžku mu nerobím.

mircalla
20. nov 2020

Strucne, nijako. Prosim ta, ber to ako odstrasujuci priklad.