Ako volať mladú babku?

lesana88
14. jan 2013

Ahoj zienky!
Mam taku otazku a mozno niektora z vas riesila rovnaku vec 🙂 Budem mat babo a rodina sa tesi, no a minule sme hutali nad jednou vecou... Viem, ze je este na to kopec casu, ale predsa. Ako bude moje dieta oslovovat moju mamu? Ide o to, ze mna mala mama dost mlada a aj ja mam teraz menej ako 25, no a jej mama este zije a ona je taka ozajstna BABKA, co pecie a hackuje 🙂 Moja mama by este aj sama mohla mat babo, je to mlada zena, pracujuca... Nie ze by jej oznacenie babka vadilo, to vobec, ale skor by som to chcela nejak odlisit a vyhnut sa "prababkovaniu" 🙂 ako je to u vas? Ake mena maju babky?

mareli
14. jan 2013

@hajajanka ano, mamina ma mala v 18ke, ved vtedy to bolo normalne.

mareli
14. jan 2013

@carodejnica mamina ma mala v 18ke 18+25= 43

carodejnica
14. jan 2013

@mareli Ale 18 plus 25 je 43, nie 38. 😕 😕

hajajanka
14. jan 2013

@mareli Tak mne to vychadza, ze ta porodila v 13-tich. A to asi nie, ze? 🙂

lesana88
autor
14. jan 2013

tea333 to asi nebolo ku mne, tie vekove nezrovnalosti, ale k mareli 🙂

mareli
14. jan 2013

@carodejnica prepac, ano, som to nejak zle spocitala...no to preto lebo som sa zamyslala skor nad tym vyznamom babka oslovenie a nie...vdaka, boze v 13tich ma nemala v 18

euka210
14. jan 2013

aj ja mam svoju babku a aj mm ma babku, teda maly ma babky a aj prababky. Pre neho je teraz kazda stara zena baba 🙂 Myslim ze ked bude mat 3 babky alebo jednu prababku, ze to je jedno. Ked zacne hovorit priebezne uvidite.

mareli
14. jan 2013

@hajajanka @carodejnica @kikatko nie ja som to zle spocitala, som sa uz sustredila na to, ze som chcela napisat o tej mamininej sestre, ze mala 38, ked porodila 3.dieta a a neviem, preco som to hned "buchla" aj mamine. ospravedlnujem sa, baby nelakajte sa, mamina ma mala v 18ke, potom ja v 25ke som mala dcerku.

hajajanka
14. jan 2013

@mareli 🙂 To sa stava. Aspon nam to spestrilo popoludnie a zapli sme mozgove bunky a donutili ich k aktivite v tomto ospalom dni 🙂

carodejnica
14. jan 2013

@mareli v pohode, mne sa tiež zadari brebt, hlavne teraz ked mi mlieko udiera na mozog 😅

brumka
14. jan 2013

no mna ine oslovenie ako baba/starka nenapada, ved to aj tak bude, ved naco dietatu zbytocne pliest hlavicku. ja natom nevidim nic zle

kikatko
14. jan 2013

@mareli prečo? s kolegom sa nebavil cez mesiac ked ju nazval babkou. je to divné ,že sa nedá škatulkovať? ona je babka a užíva si to ale funkciu babka berie po svojom. teda rozmaznávať, blbnut a robit capiny s malou, dovolit zakázané a varit len čo lubi- definicia slova babka od mojej mami. aj moja dcerka v nej skor vidím spojenca ako babku. aj jej hovorí mamina mama- ked ju minule predstavovala návšteve. prosto hierarchiu neberie tak vážne

cecil36
14. jan 2013

Moja ex svokra sa stala babkou v 38 rokoch a bola jednoducho babka + meno. 😉 A dnes ju dcera vola striga 😀 (to som nevymyslala ja, ale dcera 😀 )

irriss
14. jan 2013

@cecil36 😀 😀 😀 😀 😀
moje mama ve 39 letech, ale uz jako mama byla striga 😀 😀 😉

hrivushka
14. jan 2013

moja mama ma 38...mala ma zatial len 7 mesiacov tak ju este neoslovuje, ale myslim ze babka jej hovorit nebude 😀 asi najskor menom

cuculiatko88
14. jan 2013

moje krstniatka oslovuju babku....babina a zase prababku volaju babka

cecil36
14. jan 2013

@irriss 😀 😀 😀 😀 😀

charlize
14. jan 2013

My to mame tiez milo rozdelene. Moji rodicia su Dedo a Deda, maly ich tak sam zacal volat. Moja babka je Bába, zase on si spravil slovo, kedze ju oslovujem babka. Svokrovci su Starka a Starky a muzova babka je babka, to zas ona sa tak oslovuje pred detmi. Takze mame od vymyslu sveta vsetko, no najviac sa mi paci, ze moju mamu vola Deda... to by mi nenapadlo 😀
Synovec volal svokra "Kako" ked sa snazil povedat starky, tak si to rychlo svokor vydupal a hovori mu Jožo, lebo mu bolo trapne byt kako 😀 😝

digysa
14. jan 2013

Babka je BABKA.... co riesite? 😅

Moje decka nemaju slovencinu, ako materinsky jazyk.... a ked zvladnu povedat Prababka katka....tak, to hadam zvladne kazde dieta....

Nemotala by som detom hlavy a od zaciatku by som pouzivala spravnu terminologiu.....Babka...Prababka...Dedko....pradedko....

hadassah
14. jan 2013

u nás je mama "mamina" a babka "babina" 😉

zuzkat1
14. jan 2013

@lesana88 moja mama je babina a svokra je starka

sarin
14. jan 2013

🙂 joj ako pohodova temicka... ja dietatko nemam, ale surodenci maju a zije aj moja babka... Takze svoju babku moju mamu volaju babka dedkova.. (lebo ma aj dedka) a staru prababku volaju babka slizikova (lebo robi sliziky)... Vsak oni deti si najdu pomenovanie 😀 netreba to silit

alena16
14. jan 2013

@lesana88 Moja mama sa stala babkou, ked mala 53 a povedla ze sa neciti na oslovenie "babka", tak ju maly vola normalne menom, ziaden problem...

pralinka25
14. jan 2013

moji svokrovci su pre maleho babka dedko a nasich oslovuje menom lebo si to tak zelali. nevidim na tom nic matuce a nejde o to ze by to malo byt pre neho zlahcenie pretoze on hovoril uz v roku slova ako elektricka a podobne takze babka prababka a aj praprababka by zvladol. len jednoducho nasi sa oslovuju menom a hotovo. a tiez to neznamena ze su neni babka dedko. ide len o druh oslovenia. kazdy to ma nadstavene inak. a ja zas nevidim nic cudne ze skratka niekto to riesi. ved sa hned nemusite pohorsovat nad tym ze niekto byt oslovovany ako babka alebo dedko nechce.

katey
14. jan 2013

@lesana88 no moja babka bola babka, ked mala 38 a volam ju od vzdy babka. a ked som mala 6, babka mala 44, sa jej narodila moja "teta", ale tu uz nevolam teta 😀

katkaseiner
14. jan 2013

my mame babinu 🙂

dahra
15. jan 2013

@lesana88 - my to mame pekne rozdelene: maly vola mojich rodicov stara mama a stary ocko (ako my tych z maminej strany), manzelovu mamu starka (ako on bol nauceny) a jej partnera dedo (kedze to zasa je v jeho regione). Mojich starych rodicov vola prastarky a prastarka. 🙂 Mimochodom moja stara mama mala 45, keď som sa narodila a vždy bola stará mama - to nie je o veku.

katka1981
15. jan 2013

@lesana88, ked moj muz oznamil svojej mame, ze bude babka, ta sa osopila, ze ona nebude babka, ale starka (lebo sa citi asi velmi mlado, vtedy mala 65 rokov), tak som jej povedala, ze starka znie este horsie... mentalne je aj tak na 2 roky. Podla mna je to uplne jedno, kolko ma babka rokov. Babicka je podla mna najkrajsie ako sa da nazvat babku. Keby som aj mala 35 a mam vnucku, nech mi hovori babicka alebo babka, ako to dieta citi. Hlavne je aby ma lubilo a nie ako ma vola. Ved ju volajte ako sa vam najviac paci, nech ju oslovuje hoci aj menom, toto podla mna nie je take dolezite. Aj prababku moze volat babicka. Moze ich volat babicka Janka, babicka Zuzka, a hned su rozlisene.

katy2
15. jan 2013

U nas je moja mama "babi", manzelova mama uz nezije, a moja babka je "babka Paulinka"... moj otec je dedko a manzelov je stary oco....

ssussie
15. jan 2013

@lesana88 moja mama mala segru v 20 a segra syna v 22, takze mama bola babkou v 42 a synovec ju volal "babi" ale bez sklonovania - bolo to mile. Stale hovoril "idem ku babi" alebo " a nasa babi je taka a taka" ... dnes ma synovec 21 pomaly a stale ju vola len babi 🙂