Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako vychádzať s expriateľom a zároveň s biologickým otcom?

daniela996
27. aug 2014

Dobry den tak ja som som vas poprosila o rady alebo vase skusenosti do buducnosti.V stretke po rokoch vo vztahu ked som oznamila ze som tehotna ex sa postavil k tomu zle,ze sa na otca este neciti a nechcel dieta,tak isto aj jeho rodicia sa vyjadrili ze este mame cas.Celych devat mesiacov sa neozval,dokonca ani jeho rodicia a ani blizska rodina.Ani ja som ho nekontaktovala tym dnom ked prial moznost interupcie u mna skoncil,a ja som si povedala ze si dietatko vychovam sama.Pocas tehotenstva stala pri mne len moja rodina.Ked sa mala narodila uviedla som otec neznámy,po dvoch tyzdnoch od narodenia sa predsa moja mama odhodlala jeho rodine to oznamit.Bolo len na nich ako zaujmu postoj.Nakoniec prisiel moj ex s jeho mamou a po nasteve mi povedali ci som ochotna dat na testy dna ze on si nieje isty otcovstva.Samozrejme bol to sok,na svoj vek sa spraval detsky a svojim rodicom tvrdil ze si nieje isty otcovstva.Prv som bola este viac nahnevana ako si to dovoluju,najprv ma necha samu v tazkej situaciui a potom ma ide ponizit.No nakoniec aby som nevyzerala ako niaka .... som suhlasila.samozrejme testy vysli ze je otcom.Od vtej chvile sa zacali spravat akoby sa nic nedialo nastevovali malu,dokonca som im ju uz od 4mesiacov davala na par hodin.Zlost ma presla a nechcela som byt ta ktora bude v buducnosti celit tomu ze mi dcerka povie a preco si ma nedavala ockovy,babke,dedkovy....Ked mala 7mesiacov tak som spoznala svojho priatela teraz uz snubenca,prijal malu ako svoju a aj jeho rodina.S zaciatku nebol ziaden problem az neskor.Dostala som sa akoby medzy mury.Moj snubenec mi stale vycital ze davam malu cloveku co ju nechcel a ze nechape ma preco to robim......a moj ex mi zase vycital to ze uprednostnujem snubenca vo vsetkom ohladom malej a ze pre malu je to cudzi clovek.Viem ze to nebude lahke,mala uz teraz hovory obom tatik.Snubenec je s nou stale,zobudzaju sa,hraju sa spolu tak je to samozrejme.A zase mala aj ex hovori tatik neviem ci to citi ze je jej bio.otec alebo mozno tym ze asi jej tak u nach hovoria.Ako sa mam postavit k tomu vsetkemu je dobre nezakazovat v styk s biootcom,alebo je lepsie uprednostnit vo vsetkom snubenca

niky21
27. aug 2014

Podla mňa malá otca má - tvojho snúbenca, nie toho idiota, ktorý ťa opustil a zachoval sa ako hajzel ! Pardon... Testy otcovstva? Čo sme v telenovele? Mo serus môj. Nech ide aj s jeho rodinkov do hája ! Malú vychovajte zo snúbencom a bio ,,tatinka" roka odstrihnite ako on vás,keď ste ho obe najviac potrebovali. Nepohnevajte si super muža, takých je málo. Dajte mu pocítiť, že on je pravý otec, aj keď nie biologický a všetko už bude dobré 🙂 serte na ex, nezaslúži si malú, veď ju nechcel. Veľa stastia !!! 🙂

niky21
27. aug 2014

Lebo aj malú to len pomýli... Tatika má doma ;) ešte toto som chcela. A nechce si ju priateľ osvojiť aj úradne?

lll2010
27. aug 2014

...je zapisany v rodnom liste?..plati vyzivne??..pokial si svoje povinnosti plni...tazko mu zakazes styk, pretoze je bio otec, ktory ma povinnosti aj prava. Na sude by si neobstala. Aj ked to mozno moralne, citovo nie je v poriadku bude to vzdy jej otec.

daniela996
autor
27. aug 2014

@lll2010 ano po roku bol uz zapisany.vyzivne tak my sudom nemame nic danne na sude sme neboli vsetko mame po dohode,na zaciatku nepracoval tak si urcil sumu 30eur a ze ked bude pracovat tak bude davat viac ja som suhlasila,teraz uz 10mesiacov pracuje a stale posiela 30eur a ked som mu povedala ze by mal platit viac ved byva s rodicmy neplati nic tak mi povedal ze on nemoze.......Jasne mozem s tym ist na sud a ziadat viac ale tym padom sa bude rozoberat aj stretavanie s malou a zato aby platil na malu viac mi toto nestoji ze nakoniec ju bude mat viac ako doteraz.

daniela996
autor
27. aug 2014

@daniela996 proste chcem rady ako do buducna.Urcite sa casom mala zacne pytat preco mam dvoch ockov,ci je dobre jej povedat pravdu ako sa bio.otec zachoval alebo to radsej nechat tak a nic o tom nevraviet,ako predijst mozno tomu aby ked bude starsia tak nahodou nezacala niako sa zle spravat k mojmu snubencovy,kedze teraz ho lubi a berie ho za ocka a ked vyrstie moze sa stat ze mu povie ty niesi moj otec nemas sa co do mna starat.........

daniela996
autor
27. aug 2014

@niky21 ďakujem 🙂 to ze snubencov nazor beriem na vedomie mu stale davam najavo,stale mu vravim ze mala ho mozno bude mat radsej ako svojho bio.otca,ved mozno ked si jej bio.otec najde druhu rodinu prestane sa zaujimat o malu ......On vie ze ho lubime a chapem aj jeho ze nieje rad ze som v kontakte s ex. ale z druhej strany nieje na vyber je jej otec a natom nic nezmenim a pokial sa k malej sprava on a jeho rodina dobre tak ja nechcem byt ta co zakazuje vidat malu

bajana
27. aug 2014

@daniela996 a ako casto sa stretavaju? mozno by ani sud neurcil viac...
bohuzial chyba, ze je zapisany v RL, pretoze ak ty budes branit v styku s dcerou, moze sa on obratit na sud...

bajana
27. aug 2014

@daniela996 a takto by si to mala vysvetlit aj snubencovi...ze skratka mala ma otca, s ktorym ma pravo sa stretavat...partner by mal prekonat svoju jesitnost a akceptovat realitu

daniela996
autor
27. aug 2014

@bajana tak stretavaju sa tak 4-5krat do mesiaca,ked mi napise ex ze ci si moze prijst pre malu a ak nemam nic na plane tak mu ju dam rano a prinesie ju vecer.Ale minule mi spomenul ze by ju uz rad mal aj na vikend,a s tym sa niako neviem zmierit,podla mna je este mala nato aby spala niekde cely vikend.Snubenec to raz akceptovat bude musiet to mi je jasne.

bonaqa2013
27. aug 2014

no troška sa stala chyba, ja by som sa už po porode s ex vobec nekontaktovala. Takto si si len skomplikovala život. Mala si sa na neho zvysoka..... no čo už. Teraz je už blbé nedávať mu dieťa. Takže s partnerom si spravte pekne krásne ďalšie, a toto dievčatko nech už aj naďalej navštevuje svojho otca. len by som tie návštevy troška obmedzila. Zrazu aký super otecko sa z neho vykľul. Len troška neskoro....

maminuska
27. aug 2014

@daniela996 takže v prvom rade by som dala súdne potvrdiť výživné a vôbec by som sa s tým neserinkala. Viac ako si ju berie mu ju sud nepriklepne. Pristupuj k tomu racionálne, a skús nedávať do toho emócie a z vlastnej skúsenosti by som ti doporučila vždy uprednostniť snúbenca pred exom. Zrovna ex ti nemá čo vyčítať.

sissy27
27. aug 2014

@daniela996 ty si to len pekne porieš súdne - aj výživné, aj styk otca s dieťaťom... budete mať presné pravidlá, teraz žiadne nie sú a preto v tom má malá chaos, ani sa nečudujem... takto budete všetci 4 vedieť, že dcéra ide k otcovi vtedy a vtedy, ty si so snúbencom spravíš svoj program osamote a hotovo... a dcéra si v tom potom ľahko raz dva uprace aj sama... lebo prepáč, ale mne to pripadá, ako keby si ty sedela na dvoch stoličkách a nevieš, kto je pre teba na 1. mieste...

kamajka
27. aug 2014

No,na jednej strane je to pravda,ze si malu po tom vsetkom nezasluzi. Na druhej ale je pravda,ze je otcom a ma pravo svoje dieta vychovavat. Tu nehra vobec ulohu co spravil,resp.nespravil. treba sa opierat o fakty a vsetko co bolo musis hodit za hlavu a tvoj snubenec tiez a skutocnost ze dievcatko ma biologickeho otca ktory sa on zaujima,musi respektovat a tomu sa i prisposobit. Sud na to nepozera,co ste vy medzi sebou mali,dolezite je pre sud,co bude. Ak otec ma o dieta zaujem,nikto nikdy nebude zohladnovat,co sa medzi vami stalo alebo ako sa zachoval. To im je jedno,zakon je aky je a ziadny sudca nepojde proti nemu,ani sudkyna.
Poradila by som ti zaviest pravidelnost v styku,napr.kazdu sobotu na par hodin,mala si na to lahsie zvykne a nebude domotana. To ze oboch vola tatik- s tym sa musite zmierit. Konieckoncov,bud rada,ze ma tatkov dvoch,niekto nema ani jedneho. Nevysvetlovala by som jej noc,pokial sa nezacne pytat sama,a uz vobec by som jej nehovorila,ako sa zachoval,mohla by to brat tak,ze otca pred nou ociernujes a ty bides nakoniec ta zla. Nechaj to plynut a dieta samo zisti,co a ako,a ked bude dospela,potom jej to mozes vyrozpravat,ak bude chciet.dnubenec sa musi prisposobit a ked sa s tym nevie zrovnat,mohli by ste sa poradit s psychologom aby vedel aj on ako v buducnosti ma reagovat na pripadne problemy...drzim palce

daniela996
autor
27. aug 2014

Tak asi najlepsie bude fakt mat vsetko sudne,uz minule som nad tym rozmyslala.Sud urci kolko ma platit a kedy sa aj stretnu a tym padom mne nik nemoze nic vycitat iba ak to podanie navrhu na sud.Ved uz ked je z neho ststny rodic tak aj nech plati tak ako ma ved len pre svoju dceku bude davat peniaze.Tak ďakujem vam za odpovede 🙂 uvidime co a ako bude dalej a co vsetko este budeme musiet celit.Clovek si mysli ze to uz zle preslo ale nie ono to uz asi bude stale 🙂

maroskovamiska
27. aug 2014

Ja ti poviem tak, moj manzel je z rozvedenej rodiny a ked sa jeho mama vydala tak veselo prehlasoval a chvalil sa vsade ze ma laveho oca a praveho oca...pravy je ten bio. On mal trosku smolu tu, ze jeho pravy oco na neho kaslal mal vlastnu rodinu a nezaujimal sa az tak jak by sa patrilom vychovaval ho jeho lavy oco a pri rozhovoroch vzdy vravi, ze on dobre vie, kto ho ucil korculovat plavat atd atd...bol to ten lavy otec...a aj ked ten pravy za vela nestal a bohuzial teraz v dospelosti sa snazi vsetko kompenzovat co uz je fakt jedno....jeho mamka nikdy nebranila stretavaniu ani zle nehovorila na jeho bio otca...(aj ked myslim mala dovod keby aj hovorila)proste manzel si to zrovnal v hlave pekne...vie kto ho vychoval a spravil z neho cloveka akym je teraz....ja vravim ze je dobre ako to je, lebo by nemusel byt takym clovekom akym je...na druhej strane bio otca neodmieta a ani nema na neho tazke srdce....tesa moj nazor je ze dietatko nijako nepomylite...ak bude mat laveho ocka doma a praveho u babky 🙂 ale vyzivne a stretavanie by som si sudne poriesila...aby nahodou bio otec si nezmyslel ze nechce aby ju vychovaval tvoj chlap....

sissy27
27. aug 2014

@daniela996 akože kto by ti mal čo vyčítať prosím ťa?? tvoj ex po tebe žiadal testy otcovstva (okrem iného by som mu napľula do ksichtu za to), láskavo ti dáva 30€ mesačne, robí si s vami čo chce a ako chce, a ty ešte máš mať výčitky?? nehnevaj sa na mňa, tvoj ex je pekne vychcaný a ty mu po tom všetkom ešte zobeš z ruky... ach jaj...

ukulela
27. aug 2014

@daniela996 presne ako radia baby - navrh na sud - urcenie vyzivneho,stretavanie sa ... vy ste vobec neboli na sude? netreba riesit aj zeverenie do vychovy? ... 30 € na male dieta ked pracuje je vysmech. a vysmech je aj jeho narokovanie si ... on ta okaslal, svojim pristupom k otcovstvu aj ponizil. ty mu nemas preco ustupovat. sud urci mozno jeden den z vikendu a 2 x 2 hodiny cez tyzden max, alebo aj menej ... on si bude musiet zariadit cas podla toho, a nie ty podla neho. a ak na teba vyleti, ze on je optec, tak mu iba trieskaj o hlavu navrh na potrat aj testy a nech je rad, ze ako ten otec v RL figuruje a moze svoje dieta vidat, lebo keby si nebola ty v prvom rade tvrdohlava(ze si dieta nechas) a potom ustratova,(ze mu ho das) tak si moze piskat.

kikadem
27. aug 2014

Podľa môjho názoru iste začni súdom o stanovenie výšky výživného a určenie stretnutí. To čo ti dáva, je strašne málo a stretáva sa dosť. Pripájam sa k názoru, že malá má bio otca, ktorý sa zaujíma a nemá význam rozdelovať ich či brániť stretávaniu, predože to nie je ani dobré, a aj tak by si bola len ty najhoršia (pred ex, jeho rodinou, pred malou) a každý túži poznať si bio rodičov. Jedného dňa povieš malej pravdu, navrujem postupne a opatrne. Keď sa začne pýtať, iste nájdeš ako matka ten správny prístup. Podľa mňa, ak malá vyrastá odmalička s vedomím, že má dvoch ockov, tak to bude pre ňu prirodzené aj v staršom veku... Držím palce!

daniela996
autor
27. aug 2014

@ukulela no na sude sme neboli.Testy dna boli domace ci ako sa to vola.Povedali mi ze su lacnejsie a ze preto im stacia tie,a tie sa nedaju pouzit na sude.ani neviem ako to chodi,ale asi ako tak citam mala som poziadat o zverenie do starostlivosti asi.Alebo zakonnym zastupcom malej.Tak bojim sa ci mu nepovolia viac stretavania kedze ja pracujem v rakusku a dve tyzdne som doma a dve tyzdne v praci a vtedy je s malou moja mama.Nakolko som mala moznost ziskatvrakusku matersku ale podmienkou bolo sa vratit do prace tak som to vyuzila.

daniela996
autor
27. aug 2014

@kikadem tak v to dufam ze ako aj teraz aj potom nebude robit rozdieli a bude mat rada oboch 🙂 a tie spravne slova ja hladam stale uz aj teraz ma niekedy napadaju otazky akym mozno budem celit.

lenbea
27. aug 2014

@daniela996 je to na Tebe, ako to citiš, čo je pre malu lepšie, kto sa k nej sprava lepšie. ale inak ja by som ju nedala samu expriatelovi a jeho rodičom, ked chcu, nech pridu pozreť, ale nedavať im ju. prečo sa vtedy nezaujimal, a teraz si robi naroky, a dokonca jeho rodičia. aj sama si napisala, že začla som ju davať "im" - akokeby oni boli nejaka spoločna osoba. otec je len jeden. a ked chce mať nejake prava rodičovske, musi mať aj povinnosti. a ked nestal pri Tebe vtedy, ani teraz, len o dieťa sa zaujima, tak čo ma proti snubencovi. aspon, že pri Tebe stala rodina.

fidka79
27. aug 2014

30e mesacne????by som ho os...la...fuj...ze si ho vobec zapisala do RL,otecko roka..ze sa nehanbi,ty so snubencom zivis satis on da h..o ale hlaavne ze je bio otec.ani sa necudujem snubencovi ze sa stavia na zadne..skrtaka je to aj jeho dcerka zivite a satite ju spolu a pan kral BIO si napochoduje kedy chce pohodi almuznu a jaaky otecko...a este maj vycitky...

mysicka36
28. aug 2014

Domáce testy? Bože baba ty si tak ľahko manipulovatlná. A tých 30€/mes. no výsmech. Tak keď už je v rodnom liste, tak súdne navrhni 100€ a žiadaj to aj spätne 😀 debil s tebou pekne vydrbáva 😖

simca06022011
28. aug 2014

@daniela996 ak chces zacat ZIT a nielen prezivat a riesit taketo veci, daj na sud zverenie dietata do opatery, urcenie vyzivneho a aj urcenie navstev. Bude to vsetko nalinajkovane ako to ma byt a viac nebudes musiet riesit co si byvaly diktuje. Ja na tvojom mieste si ho po tom ako sa spraval ani do zivota a zivota svojej dcery nepustim, ale ty si sa tak rozhodla a teraz to treba riesit... Jemu to vyhovuje, on si riesi svoje komplexy na tebe, bude ti vykrikovat ze sa o malu dost nestaras, lebo mas priatela, zneprijemnovat ti zivot... bude ti davat smiesnych 30EUR, lebo jemu to vyhovuje. Teraz ked mas ineho, tak ma komplex menejcennosti, ako to bez neho perfektne zvladas a uz aj niekho mas (kym on kto vie co robi, a necha sa sprevadzat mamickou ako kojenec)... kamaratkovanie s jeho rodinou by som skoncila a zaviedla by som tie sudom nariadene navstevy a bodka... (je to male dieta, nemusi chodit voooobec na vikendy ani nic take, bude to mozno tak navsteva pod tvojim dohladom...). Bohuzial vidim to tak, ze co hovori tvoj priatel je pravda...

lalinko2010
28. aug 2014

@daniela996 ahoj, urobila si jednu chybu - keby len jednu - test DNA - domáci???? ok, zapísanie do RL - najväčšia chyba!!!! Po tom všetkom čo ti spravil by som ani bicykel oňho neoprela, on sa necítil byť otcom, dieťa vedel spravil ale znášať následky tak to už nie, nechal ťa samú. Všetko zlé!!!!! a 30 eur si môže akurát tak strčiť vieš kam!!!! a na víkendy malú???? ja by som mu pripomenula - necítim sa byť otcom!!! Podľa mňa tam jeho rodina sa chce prezentovať akí sú starostliví - starí rodičia! V rodnom liste tvojej dcéry mal byť zapísaný tvoj snúbenec, keďže plánujete budúcnosť a on je s malou a berie ju ako svoju!
Hold čas sa nedá vrátiť, takže na súd a všetko riešiť papierovo!

sue
28. aug 2014

....no a bacha na to,aby tam nakoniec nebola striedavka,kedze o dieta sa polovicu casu stara stara mama a nie mama.............

simca06022011
28. aug 2014

@sue mna toto tiez hned napadlo, ale podla mna on nema o to zaujem, musel by ho mat.. Ak by nebodaj, ja by som as obratila na sud s tym, ze on ako otec sa o malu nevie postarat, nema o nu zaujem, pokym na neho netlaci jeho rodina.. a teda vlastne chcu ju jeho rodicia, cize aj o malu by sa v pripade striedavky urcite starali oni... myslim, ze by realne nemuseli toto "odsudit" v jeho prospech... ona ma kopec svedkov, ze nejavil o malu zaujem, ani o nu, len na natlak rodiny sa u nej "zastavi" a o ine potreby sa nestara

nuvaring
28. aug 2014

Sorry.....ale ty musíš byť ozaj trumpeta.....veď si z teba ten tvoj ex robí šaša....najskôr sa na teba vys..e, potom testy a klinec programu 30€o_O....????? To kvôli čomu si ho vlastne uviedla do rod.listu???????? Kvôli 30 € alebo 0€ keď sa panáčik rozhodne ako mu pasuje???? Celé zlé......keď si sa na to podujala,!tak buď oficiálne súdom,nech si riadne plní povinnosť v reálnej a adekvátnej výške,alebo si tento osudný krok - zápis nemala robiť vôbec....

guinevre
28. aug 2014

@lenbea Ked chce od neho vyzivne, tak mu bude musiet ju "davat", proste jedno je povinnost a druhe pravo rodica. Ona moze ist na sud pytat si vyzivne, ale aj on rovnako moze si vysudit svoje co sa tyka stretavania...

mysicka36
28. aug 2014

Veď sa malou stretáva ako sa mu zachce. Takto to bude mať pravidlá napr každý druhý víkend. A tá striedavka nieje tak jednoduchá ako si myslíte. On s cérou NIKDY nežil v jednej domácnosti, nejavil záujem žiadal testy otcovstva. Toto všetko sadá na súde použiť a hovorí to v jeho neprospech. A tých 30€ 😲

Inak ja fakt žasnem ako sa niektoré nechajú takto manipulovať 😒

Tu začni písať odpoveď...

Odošli