Ako vychádzate so švagrinami?

lune
29. dec 2015

Ako darcek k meninam krem na tvar pol roka po spotrebe...ako by ste reagovali? Svagrina sa hra na panicku, kupuje same znackove oblecenie, kozmetiku tiez len znackovu, lesk na pery za 20 eur...je stara dievka...zije s rodicmi. Nikdy mi nepomohla s malou, pred manzelom sa tvari aka je dokonala, pritom umy mi auto, prezuj mi gumy, vybav mi toto atd. Podla mna je velmi povrchna a nemam sa s nou ani o com bavit. Raz mi dala dake veci, ze ide vyhodit a ak nieco vyuzijem...po troch rokoch pytala naspat znackove saty,ze si vsimla, ze nenosim. Vraj pre kamosku. Mozno boli aj pre nu, lebo schudla. Bolo to velmi neprijemne, netusila som, ci ich este mam. Vratila som ich. Akceptujem ju, lebo je to manzelova sestra ale je to tazke. Urobila a povedala uz vela pre mna neprijemnych veci. Snazi sa, aby som mala pocit, ze som taka tuctovka a ona akoze niekto je. Je obycajna uradnicka, nic extra, robi na mestskom urade. Ked pride na navstevu ohrna nad vsetkym nos,nad kolacom ktory urobim, nad pitim co jej ponukneme...Skolu si dorabala dodatocne, aby akoze nebola menej ako ja. Je starsia, ma horsiu postavu ako ja a urcite aj horsiu povahu. Neviem ako otvorit oci muzovi, stale ju ma rad, akoby prehliadal jej chyby. Snazim sa byt s nou co najmenej, ale teraz si zacala "omotavat" malu a z toho mam strach. Nechcem aby ju pomalicky spracovavala podla seba, snazila sa kupit si ju vecami co aj nenapadne robi...desim sa ako na nu bude vplyvat, ked bude rast. Poradte prosim co s tym?

lune
autor
7. jan 2016

@alaguema no vidim, ze si to este stale cele nepochopila 😉 , naozaj mi to nevadi, ze utocite, zobrala som si nieco z tych normalnych prispevkov, ktore boli ok, aj ked kriticke. Tvoj nazor ma nezaujal, prepac. To co si pisala su dristy. Mne hlavne vadi ako sa svagrina ku mne sprava, ale ani to si nepochopila. Keby si tomu rozumela a mala by si len kusocek empatie, nenapisala by si, ze potrebujem pomoc. Tie 'mile a sympaticke' slecny a damy co si tu ventilovali komplexy skor potrebuju pomoc... 😎 -)

lune
autor
7. jan 2016

@sima410 To je super, zelam Ti nech to vydrzi 😉

nyusi
9. jan 2016

mam svagrine aj z mojej aj z partnerovej strany...z jednej strany sa na adresu nasej rodiny svagrina vyjadrila,ze sme sedlaci-ci si ona na to pamata neviem, ja zabudnut na to neviem-trosku to boli na srdiecku,ale bavime sa v pohode.riesime aj sukromie,chodime na kavu,je to mila osobka a nic zle jej neprajem...ine to je s druhou svagrinou...teda ani jej nic zle neprajem.to,ze ja si nie som vedoma,ze by som jej niekedy ublizila alebo ju urazila neznamena,ze som sa jej niecim nedotkla.skoro po dvoch rokoch tychto chladnych vztahov mi dokonca aj svokor povedal,ze su so svokrou toho nazoru,ze som musela urobit alebo povedat nieco cim som ju urazila.no ale -povedme ze- neprivetiva je na mna od prveho stretnutia,tak tazko hladat to nieco co ju urazilo.a teda narozdiel od tych ostatnych,co sa tu do teba navazaju,rozumiem ako taky tichy,dlhodoby,povysenecky pristup dokaze preverit psychiku.paradoxne vsetci sme sa tvarili,ako sa navzajom milujeme,kym som si pred svokrom nepovedala na slecnu svoj nazor...odkedy mame dieta,tak si aspon mozem povedat,ze ma nema rada prave preto,lebo ak som spravne pochopila,pokusali sa o dieta uz pred nami.co ju na mne iritovalo dovtedy sa dozviem neskor...skor ci neskor dostanes v zivote odpovede na vsetky otazky,ktore si nosis v sebe...najdi vsak sposob ako sa sama v sebe vyrovnat so vztahom so svagrinou.nestavaj sa medzi manzela a sestru.ani sa ju nesnaz pred nim ociernovat.to je cesta,ktora ta nikam neprivedie...no pravdaze,ak ty nie si ta moja svagrina :D lebo jej sa medzi bratov dari stavat...a co sa tyka kremu po zaruke...na rozdiel od vacsiny komentujucich,by som.sa nad tym iba ak zasmiala a hodila ho do kosa.a max.by ma to utvrdilo iba v tom,ze nie som precitlivela,ak citim,ze ma ma svagrina za ...u.

sono2
10. jan 2016

@lune ani som to celé nedočitala, asi máš z nej kompleksy, 😨 keď ju tu riešiš a čiastočne závidíš😆 no bože. A čo, zober darček a mysli si svoje. Mne dajú svagrine vždy lacné sprchače a ja to vraciam 😂s kamoškou si dávame Juvenu a Pandoru a dala by som aj viac, lebo to tak cítim A nevzrušuje ma to☺

lune
autor
10. jan 2016

@nyusi No dakujem za pochopenie, sama vies ze take dlhodobe "utocenie" prijemne nie je. Ja som uz v pohode, no strasne ma vytocil ten krem, kedze to bol vrateny darcek odo mna a po spotrebe...bol to taky vysmech s usmevom na perach, ze si to mam dat na tvar... ale o kreme to nie je... medzi muza a nu sa nestaviam, ale ked prezenie s poziadavkami, dam muzovi vediet, ze to je uz moc. Dnes je napriklad mala s nou, hraju sa u starkych a ja som v pohodicke a varim. Ale ked svagrina pride opät s dakym 'podrazom' neviem ci budem kludna 😎

lune
autor
10. jan 2016

@sono2 Ahoj nezavidim, nemam co...ze je stara dievka? Ze nema partnera ani priatela? Ze ma len jednu kamosku? Ze nebude mat deti? Ze ma znackove handry? Aj ja mam, ale nechvascem sa nimi. Ze pouziva znackovu kozmetiku? No a ved ja tiez lebo mala je atopicka, tak kupujeme Biodermu. Ale ta nadradenost, jej postoj to mi vadi a to tu pochopilo len par kociek...a tym vdaka

A tym svagrinam tie lacne sprchace vracias? Zda sa Ti to v pohode? Podla mna je to trapne...

sono2
10. jan 2016

@lune nie, kupujem len O niečo drahšie darčeky, to som napísala príklad. Ja by som sprchac nikomu nekupila, ale desiatky eur na nich nemíňam. Kúpim, čomu by som sa ja osobne potešila a čo by sa asi zišlo im, symbolicky, veď sme neni malé deti.. A aj keby, čo je na tom trápne? Že dostaneš sprchač a sprej dajme tomu a budúci rok kúpiš taký darček ty. Čo je na tom trápne? Aj tak nechápem, čo tu riešiš, že má švagrina trocha viac sebavedomia ako ty? Mne toto príde trápne. Že by som tu svagrinu riešila.

lune
autor
10. jan 2016

@sono2 Praveze ho nema a ventiluje si to tym nadradenym spravanim...skoda ze to nechapes, asi si nezazila...

Ja som hovorila o tom, ze vratit darovany darcek osobe, ktora Ti ho darovala... a to je rozdiel, bud zle citas, alebo Ti nedochadza...

Moze sa Ti to zdat trapne, ale radsej som vypenila tu, ako pred mazelom vybuchnut 🙂

sono2
10. jan 2016

Trocha som čítala diskusiu. Fu, tak máš ju riadne zmapovanu. Poradím, kašli na ňu, ako už baby písali. Daj darček, aký myslíš ty A nerieš, či je V koši, či V skrini A keď sa ti niečo neľúbi, povedz to. Oslobodi ta to. Alebo nedaruj nič, my sme si jeden čas nič nedávali. Ved je to jedno! Si veľmi emocionálny človek, takí to majú ťažké, každá blbost ich trápi, všetko riešia, veď tá to musí ničiť. Ja si kupujem tiež kvalitné veci ale aj lacné. Čo sa mi ľúbi. Keď niečo nechcem, nedám si, keď niečo dostanem, čo nepoužívam alebo nepotrebujem odložím. Tých sviatkov neni až tak veľa, aby sa to kopilo V skrini. Už spomínane sprchače, mám ich u svokry V skrini, použijem, keď som tam, alebo vyložím do obehu. Urob aj ty tak. Vylož ten krém u svokry V kúpeľni A mas A netráp sa☺

sono2
10. jan 2016

@lune ale dochádza len mi to príde malicherne a zbytočne a fakt to vyzerá, že jej zavidiš. Ja vôbec neviem aký svagriny pijú čaj, jedna má viac na to a druhá nie a tiež vie pisknut, že oni sa nepotrebujú tak kremikovať ako my, neviem, o čom už bola debata A neviem, čo tým chcela povedať ale vidím na nej, že sa lepšie cíti vo svojej rodine, kde všetci zarábajú rovnako ako u nás, kde vie, že máme O mnoho väčšie platy ako oni A pri debatách dovolenky atď tuka do telefónu a je ticho. To druhá zarába podobne a debata je úplne niekde inde. Fakt ak ti je jedno a vadí ti len ten vrátený krém, prečo si jej to nepovedala? Ale, buď inteligent, fakt ho Vylož do kúpeľne A jej to dôjde, keď ho tam uvidí, skôr si myslím, že si to áno nevšimne. Fakt to nerieš, ukáž, že si inteligencne nad ňou. Keď nechce kávu ani čaj, tak nech sedí pri prázdnom stole. By ma to nebralo a vôbec, nepozyvaj ju ani nič také.

lune
autor
10. jan 2016

@sono2 no vidis ked si precitala trochu viac, hned trochu inak pises. Aj som sem pisala ze s peniazmi a skolou problem nemam ale to sa len zacali do mna navazat, ze sa vychvalujem skolami a pracou a ze sa ja povysujem a tak. Temu dovoleniek davam, v tejto teme sa paradoxne vieme porozpravat. Snazime sa s muzom ist kazdy rok, prospieva to velmi aj mne aj malej - mala ma ten ekzem. Neviem ako tento rok, ale situacia je aka je a neviem ci sa niekam odvazime...nebudem riskovat

Kazdopadne, nech je uz jar, slniecko a super vonku, potom uz budeme stale v prirode, na horach a nebude cAs pisat sem blboviny 🙂 😀 😉

Pekny den vsetkym

lune
autor
10. jan 2016

@sono2 este ku tomuto...svokra byva 2km odo mna, nikdy sme tam nespali ani sa nesprsili 🙂

petrak20
10. jan 2016
Používateľ petrak20 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od petrak20.

nastastie nemam take problemy 🙂

mmmonika
10. jan 2016

Nečítala som celú diskusiu, len otazku. Ja mám šesť švagrín, každá je iná a zo všetkými dobre vychádzam. Podľa mňa treba pri všetkých vzťahoch začať vždy od seba.

sofinka12345
11. jan 2016

Chcem sa spytat na vase nazory,k teme svagrina. Ked k nam pride na navstevu so svojim malym 2 r.synom, absolutne sa mu nevenuje, maly ide k hned do detskej izby, ona si ho nevsima, nech si robi, co chce,minule nam dokreslil celu stenu, znicil malej radio. Ja som nemala cas starat sa aj o neho, pripravovala som este jedlo. Proste ona si sadne, a sedi a popija vinko a asi sa aj bavi na tom vsetkom...

cacianka
12. jan 2016

@sofinka12345 - je to ešte malé dieťa, ktoré má byť pod dozorom, aspoň jedným okom a uchom, najmä ked je niekde inde ako vo svojej izbičke, pretože sa môže stať hocičo, hocikde, alebo si myslí že tvoje dieťa mu má robiť aupairku ??? koľko má tvoje dieťa rokov ? kľudne jej to naznač, nech si na neho dozrie a skontroluje ich v detskej, kým pripravíš pohostenie...

sofinka12345
12. jan 2016

@cacianka dakujem, nerozpravame sa, jej je to jedno, nie je to len u mna, aj u druhych, sadne si a nestara sa, minule bola u mna mama a ta robila aupairku, co ma dost vytocilo, lebo som ju pocas navstevy poriadne nevidela.

cacianka
12. jan 2016

@sofinka12345 tak nemáš čas na jej návštevu, nebudeš doma, idete von, a podobne.
neviem v akom je to štádiu, ale ja by som už nepúšťala do svojho života ľudí, ktorý mi berú energiu, urazili ma, ignorovali, alebo hociako sa nevhodne ku mne zachovali. samozrejme rozlišujem nejakú náhodu a omyl od cieleného útoku, samozrejme neodstrihnem okamžite, dávam šancu, snažím sa vydiskutovať, ale ked to nejde - tak to nejde. a tak to nejde ani s mojou švagrinou, nevidela som ich nejaké 3-4 roky a ani mi nechýba. no - raz sme sa náhodne stretli na rodinnej návšteve a boli pre mňa vzduch ... to ako prijala mňa, ako sa ku mne chovala, ako ignorovala, Ok dobre, nesadla som jej, ale ked bezdôvodne zaútočila na svojho brata (môjho partnera) a dourážala ho tak že to patrilo aj mne, stačilo.
sama vieš ako to je u vás, podľa toho sa zariaď a nenechaj sa vyciciavať z energie od ľudí, čo ti za to nestoja.

jessica1996
12. jan 2016

ja mám skvelú švagrinú, velmi dobre vychádzame tiež kupuje našej malej vela vecí ale nemyslím že si ju snaží kupovať tým, aj ona má 12ročného syna... aj mne dala rifle ktoré už neoblečie a mne su super a čo.. :D .. nemyslím že za rok ked schudne ich bude pýtať spať :D ale nie srandujem k téme, pozri nevie zniesť to že máš rodinu dieťa a že si šťastná s JEJ bratom. pozri sa na to z jej uhlu pohladu. čistá závisť fakt aspon mne to tak príde. ja si myslím že najlepšie urobíš ak budeš hrať aká je skvelá, ako ju máš rada aj napriek tomu že to tak nie je.. to ju na svete najvac vytočí ver mi a možno sa uvedomi. uplne sa jej "navtieraj" jak sa snaží ona tebe. začne jej to tiež liezt na nervy. neeviem to len takamoja uvaha možno je to blbosť 🙂 alebo tak si to napísala sem nám, to povedz aj svoju manželovi.. oon to pochopí možno 🙂

sima410
11. apr 2016
Používateľ sima410 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sima410.

@lune dakujem, verim ze ano 🙂 aj ked vacsinou nezhody pridu ked to clovek najmenej caka ze ano :/

123mamca
16. apr 2016

@lune tebe úplne vadí jeho sestra,ziarlis keď sa hrá s tvojim babom?No to neni moc dobre, mala by si ju brať taká aká je. A byť rada že ma rada svoju neterku. Ale poznam trochu ten pocit no..