Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako zistiť pravdu?

sunshineka
5. júl 2014

Ani neviem ako zacat,ale mam podozrenie,ze mi priatel nieco taji.Nedavno mal problemy v podnikani,tak som mu financne pomohla nie malou ciastkou a mam pocit a vsetko tomu nasvedcuje,ze ma znova dlhy a mam strach,ze si vzal nejaku nevyhodnu pozicku z nebankovky.Nasla som mu vo vreckach prikazy z banky,kde vyplacal dost vysoku sumu.Na otazku,kde platil tolke peniaze mi odpovedal taku hlupost,ze tomu by snad nikto neuveril.A teraz som znova nasla listok s cislom uctu a pod nim suma,aku ma poukazat na ten ucet.Skoro mi oci z jamiek vypadli.Som zufala,pravdu mi nepovie.Uz ked mal naposledy problemy,oklamal ma a priznal sa,az ked bolo zle.Snazila som sa mu pomoct a vysvetlit mu,ze o problemoch treba hovorit a riesit ich,ked sa este da.Ako mam zistit,komu patria tie cisla uctov?A neviem ako mam situaciu s tymito klamstvami riesit.asi jedine rozchod,ale na ten momentalne nemam sil a hlavne chcem vediet pravdu,ktoru sa ale od neho nedozviem ☹

espanka
5. júl 2014

problemy treba riesit rázne a hned...priamo sa ho na to opýtaj, povedz ze mas z toho strach a ked spolu zijete nemali by ste mat ziadne tajnosti ..a. hlavne nie takéhoto charakteru

sunshineka
autor
5. júl 2014

@espanka to vsetko som mu povedala a aj razne,ked to neslo po dobrom.no mam pocit,ze je notoricky klamar a riadi sa heslom zatlkat,zatlkat,zatlkat

laila22
5. júl 2014

@sunshineka tak mu pozicaj dalsie peniaze a dalsie a dalsie.. Aj ked vies, ze je klamar.. A ked uz nebudes mat nic, tak potom sa s nim rozíď..

sunshineka
autor
5. júl 2014

@laila22 uz nepoziciam,taka hlupa predsa nie som.ono sa lahko radi inym,ale ked nastane taka situacia,clovek sa na vlastny problem pozera inak.ja som skor potrebovala radu,ci je mozne nejakym sposobom zistit komu patria tie ucty.a potom sa zariadim.ktovie mozno som uz paranoidna a vidim vsade problem.prave preto by som nerada robila unahlene zavery

laila22
5. júl 2014

@sunshineka podla mna paranoidna nie si.. 6ty zmysel Ti hovori, ze nieco nie je v poriadku. A ver,, ze pravdasa skor ci neskor ukaze sama aj bez Tvojho pricinenia... Drzim Ti Palce.

cecil36
6. júl 2014

@sunshineka a nie je tvoj priatel gambler.... 😉

janinah
6. júl 2014

dúfam,že o tej pôžičke máš riadny doklad...

bibika55
6. júl 2014

@sunshineka Nad veľkou sumou,ktorú ako píšete,že ste mu poskytla-už len môžete zavrieť oči.Klame,lebo počíta s tým,že sa to všetko vyrieši a všetko bude v poriadku. Chlap,ktorý sa topí v dlžobách,láta jednu dieru za druhou,ďalšími požičanými peniazmi si neuvedomuje,že to je kruh kde nieje cesta von.Do niečoho sa pekne namočil a v strachu,čo bude ďalej robí jednu chybu za druhou.Pravdu z neho nedostane,a keď- tak nie pravdu pravdivú.V návale ľútosti mu ešte pomôžete s tým,že vám to všetko vráti.Potom príde krutá pravda.Spolu skončíte,vaše konto bude prázdne a vám ostanú len oči pre plač.Dúfam,že ste sa poistila papierom s podpísanými svedkami o tom,že ste mu poskytla peniaze.Čo najskôr sa zobuďte,lebo to čo vás potom čaká vám zlomí väzy.

maznacik007
6. júl 2014

@sunshineka chod do banky a vlož na tam účet minimálnu čiastku jedno dve Eura priamym vkladov v potvrdení by si mala mat komu účet patrí čo dostaneš

bibika55
6. júl 2014

banka nedá informácie komu účet patrí.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Škoda 2-3 eura

kikushka2386
6. júl 2014

@sunshineka no pokial ste mali uz niekolko krat rozhovory a nezmenilo sa to mozno este pockaj ak sa to nezmeni koniec.uz dost minul penazi.inak ten ucet je na teba pisani?skus zbehnut do banky a zmenit heslo popripade ze si stratila kartu a druhu nech ti daju s inym heslom.ak sa uz uz nedostane k peniazom myslim ze potom sa mu rozviaze jazyk

ammellia
6. júl 2014

@sunshineka skus si tie cisla uctov vygooglit, ak su to nejake pozickarne, mozno ti ich najde. Inak nazov nezistis.
Ale kasli na takeho chlapa, tato pozickova spirala je cesta do pekla. Ak nie ste svoji a nemate deti, utekaj.
Kamoske od podobneho experta ostala na krku 30.000eur pozicka....

silvinuska
6. júl 2014

Ja som napr. platila nieco moje akurat ten tyzden v Slovenskej sporitelni a som sa cudovala, ze mam tam meno majitela toho uctu. Doteraz mi to nepisalo tak, ale tento mesiac to mam na doklade 🙂 Tak mozno sa zmenili podmienky.

Este aj na tom elektronickom podpise co podpisujes sa, tak ked povedala ze mam si skontrolovat a podpisat tak aj tam bol nazov uctu 🙂

evkakorcek
6. júl 2014

@sunshineka aj mne môj zakonity zatlkal až do poeslednej chvile (vedela som iba o jednej pôžičke na auto), zatlkal aju vtedy ked mu chodili sms že aby obratom poslala peniaze na ten a ten účet. povedal že bol v banke a že to tam majú pomýlené, ale že už je to vybavené. Ok, ja krava som mu verila. Ked mu chodili doporučenky z banky tak mu ich neotvarala "listove tajomstvo" a on na to apeloval! ako debil - tak sme manželia a nemôžem mu dopis otvoriť a mne už vtedy začalo docvakávať že tu niečo nie je s kostolým poriadkom. pýtala som sa ho minimálne milion krát či nemá dlhy - jeho odpoved "NIE!!!!!!!!" a ešte na mna ziapal.
Nakoniec prišli dve preexekučné dopisy - ktoré som otvorila a skoro ma je...blo!!!!!! a do poslednej chvíle zapieral...... takže ak ja ti z osobnej skusenoti môžem povedať že aj ten tvoj tají a určite aj tvoja ženská intuicia ti to vraví, tak sa tým riad.

anatalia77
6. júl 2014

@evkakorcek ja som sa opytala 3x,a potom som mu vsetko zratala a napisala "prepustaciu spravu".

livka_
6. júl 2014

@bibika55 teoreticky by sa dalo... ja som viac x vkladala sestre peniaze na ucet s tym, ze som ako pri lupezi podstrcila v okienku papierik s cislom uctu a sumou. no a pani zakazdym ze ok, a pred vkladom mi povedala meno prijemcu /jej meno a priezvisko/ ze ci to sedi a ja ze ano, je to moja sestra. 🙂 a dajte do poznamky prevodu ze "cmuk" hehe

evkakorcek
6. júl 2014

@anatalia77 a uspela si?? vidis že ťa vedome klame, ale ved vieš čo? každá lož raz vyjde tak či onak na javo, tak sa tým momentálne netráp a nedavaj mužiadne peniaze. nechaj si svojre pre seba, popripade si odkladaj keby bolo najhoršie a jeho dlhy nechaj jemu

jana_eyre
6. júl 2014

@sunshineka cisla uctov zistis aj tak, ze ich hodis do google a ten ti mozno nieco najde.. tak som hladala ja, ked som robila uctovnictvo a nechcelo sa mi stale volat klientom, kam platili :D

no ale k problemu - ja som mala taky isty s mojim teraz uz manzelom.. ked sme spolu zacali chodit, tak si pobral kopu poziciek.. o dvoch som vedela a o dalsich dvoch som sa dozvedela nahodou - ked sme uz spolu byvali, blizili sa vianoce a ja som robila rozpis rozpoctu.. stale mi tam vyskakovala nie mala suma, ktoru som nevedela najst kam sa stratila a po dlhom dumani sa mi priatel priznal, ze ma rok klamal o pozickach.. bola som vtedy taka nastvana a zufala, ze som mu zbalila kufre /byt bol moj/ a vyhodila som ho.. neznasam klamstvo, o tu sumu ani tak neslo ale o to klamstvo, pretoze som si tiez kvoli nemu brala pozicku 70tisic skk, co bolo pri mojom plate velmi vela..

po dlhych hovoroch sme si vsetko vysvetlili, ospravedlnil sa mi a zacali sme problemy s fin. riesit.. zobrali sme si spolocnu hypo, vyplatili vsetky dlhy a dali sa do domu.. teraz sme spolu uz 10rokov, ale priznam sa, stale kontrolujem ucty, ci niekde nieco nechyba.. uz taku chybu sice neurobil celych 9rokov, tak sa to snad nezopakuje, ale aj tak mam niekde v hlave blok aby som mu v tomto uplne slepo neverila.. moze si za to sam..

snad sa vsetko vyriesi k tvojej spokojnosti..

anatalia77
6. júl 2014

@evkakorcek prepustacia sprava=rozvod

mysicka36
7. júl 2014

Alebo ak máš kamošku v danej banke tak tá to zistí. V krajnom prípade na to číslo účtu pošli z vlastného účtu 1€ a vo výpise uvidíš názov spoločnosti/majiteľa 😉

seemani
7. júl 2014

@bibika55 prezradí, každá jedna...
@sunshineka veľmi ľahko zistíš. prídeš do banky, nadiktuješ číslo účtu s tým, že tam chceš vložiť peniaze a tetka sa ťa spýta, a meno, či to sedí. Ja keď vkladám, vždy sa dozviem meno. A keď ti prezradí meno, jednoducho povieš, prepáčte, to mi nesedí, idem si zavolať. A nemusíš vložiť nič..

sunshineka
autor
7. júl 2014

@bibika55 podnika,takze gambler ani nic podobne nie je.na jednej strane ho chapem,ze mu je trapne,ale na druhej strane nato sme dvaja,aby sme si pomohli a nasli riesenie.

sunshineka
autor
7. júl 2014

@evkakorcek z mojej strany ide mozno trosku aj o paranoju.som bojko a financnych tazkosti sa bojim.povedal mi,ze platil fakturu za tovar,tak som povedala,ze tu fakturu chcem vidiet.vraj nie je problem,tak som zvedava,ked ju donesie,ci budu cisla uctov sediet

l3yla
7. júl 2014

čím skôr odísť ...problémy sa majú riešiť vo dvojici ...a už vôbec nie klamstvom..

laila22
7. júl 2014

Fhfhff
@l3yla

l3yla
7. júl 2014

@laila22 nerozumiem? ... 😕

lenka1208
7. júl 2014

jasne ze sa to da zistit, ako pisali baby hore, vlozis minimalnu sumu a na tom potvrdeni mas meno majitela uctu...

aduskatt
7. júl 2014

@lenka1208 nie na kazdom,. zavisi to od konkretnej banky, TB ma, VUB nie, pokial viem........

co sa tyka prezradenia mena, tak viacmenej je to na tom, ako velmi je odvazna teta pri okienku, niektore Ti povedia, niektore nie. Ja som davnejsie pracovala na takom mieste a meno majitela som neprezradila, kedze ide o zachovanie bankoveho tajomstva a nechcela som mat na krku pruser. Jedine, na co som privolila bolo, ked sa ma vkladatel spytal na konkretne meno, ci je to ucet toho a toho som bud odpovedala, ze mozte to vlozit, alebo overte si cislo uctu - takze nie je pravda, ze sa vzdy dozvies v banke, komu ucet patri

laila22
7. júl 2014

@l3yla ani ja.. 🙂 mala sa hrala s mt..
🙂

l3yla
8. júl 2014

@laila22 jaj v pohode 🙂 pozdrav malú 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli