Ako zvládnuť rozvod a samotu s ročným dieťaťom?

tims11
31. aug 2019

Ahojte baby,
Len pre zaciatok,mam novy nick, nie som ziadne decko co sa nudi a budem rada ak budem od vas citat hlavne slusne a konstruktivne komenty, nakolko ma nepoznate a moj problem sa neda rozpisat na par viet...
Som vydata 2 roky a mam dieta (1 rok). Muz ma z predosleho vztahu 6 r dieta. Moj problem je ten, ze ako sa nam narodilo dieta tak nas ma muz na haku... venuje sa hlavne svojej byvalej rodine a dietatu a my (ja a dieta) sme na druhej kolaji. Vzdy ked sa pohadame,tak sa proste zbali a odide k matke alebo neviem kde a ja s dietatom ostanem doma sama. Takto to robi pravidelne,lebo vie,ze nemam rada samotu a nemam auto aby som isla k rodine...
Par dni dozadu sme sa opat pohadali,lebo opat uprednostnuje prve dieta pred nami,chodi na kupaliska a do hracich centier a ja som doma... povedala som si uz svoje,lebo toto sa mi uz nepaci a samozrejme ze odisiel. Od stvrtka je prec,...a ja sama doma s dietatom. Vobec ho nezaujima ako sa ma nase dieta ani nic. Len dnes mi prisiel od neho mail, ze sa chce rozviest, lebo ma nemiluje a cely cas som to na neho hrala... v celom maily ani len nespomenul nase babo,len to aka som intriganka a pod....
Najprv napisal ze ma nemiluje a chce rozvod, potom par viet nizsie, ze mu mam ukazat ze sa vo mne zmylil a mam splnit jeho podmienky... :D ktore su uplne na hlavu (to rozpisovat nejdem).
Ja uz neviem ako sa mam k tomuto postavit, kazdopadne neodpisala som mu nic, lebo sa budem iba zbytocne nervovat a bude to na mne vidiet aj babo a to nechcem...
Moja otazka znie, ...nakolko suhlasims rozvodom, ze ako mam zniest samotu avsetko okolo toho. Budem mat samozrejme problem aj s byvanim, tak musim dat dieta do jasli a ja ist do prace...no cele zle... Dakujem pekne za precitanie.

pininka1
31. aug 2019

A to ako jeho dieťa z prvého vzťahu u vás Niky nebolo? Prečo trávil čas s ním mimo vás? Tebe to vadilo, alebo on to nechcel? Vieš mám takú kamarátku ktorá nepovie jedno dobré slovo na syna svojho bývalého a pritom je to chalan bez mami, úplne v pohode, ale ona žiarli na to, že s ním otec vôbec trávi čas. Ich vzťah je tak zozvrateny že už sa viac ani nedá. Myslím si,že si si mala dopredu rozmyslieť, keď si berieš niekoho kto už má dieťa,že sa treba venovať aj jemu, to dieťa za nič nemôže a mali ste si to vydiskutovať ešte predtým než ste sa vzali,že ako to bude vyzerat.

ladyblcha
31. aug 2019

To dieta z prveho manzelstva je zjavne cez prazdniny viac volne a treba sa asi aj starat, stale je rodic. Ale to ze takto odchadza a tym ta vedome tresta, to je jeho debilna povaha.
A starsi preco netravi cas aj u vas? Bol s vami cez prazdniny?
A este tak na telo, rozvedeny bol, ci ste sa dali vy dokopy pocas jeho manzelstva?

tims11
autor
31. aug 2019

rozvedeny bol. S jeho dietatom som mala velmi dobry vztah, dost som sa mu venovala a aj moja rodina. Ale ako prislo nase spolocne dieta, ocakavala som ze mu bude zalezat aj na nom... dieta prazdninovalo aj pri nas... ale tak ziarli na nase male ze to bije do oci...a podvedome sa liepa po otcovi, hovori nahlas a pod... napomenutie nepomaha

ladyblcha
31. aug 2019

@tims11 presne to robi aj nasa starsia, a obe su nase 😂 to chce trochu viac casu aby sa dieta vysporiadalo, ze o lasku sa musi delit. Dieta si nevie rozumne ozrejmit a zdovodnit a podla toho sa spravat zrazu.

tims11
autor
31. aug 2019

@ladyblcha no uz nebude musiet ziarlit, moze sa mu uz ocko venovat na 100%...

lula313
31. aug 2019

@tims11 inak toto robil kamaratkinej sestry frajer. Zobral sa a išiel za bývalou a dietatom, keď nedržala hubu a krok. Dokonca ju oklamal, že išiel na dovolenku s kamošmi a keď lustrovala FB jeho byvalej, tak nasla ich spoločnú fotku, že stastna rodinka na dovolenke, zatiaľ čo ho ona s polročným dietatom cakala doma😀 ja by som takého chlapa za takéto klamstvo vykopla von zavretými oknom, ale ona je taká putka, že s ním stále je, ale vydupala si aspoň svadbu.. 🤷🏻‍♀️ Podľa mna, keď mu neodpíšeš, tak sám dokvitne a uvidis..

eliska13
31. aug 2019

@tims11 rozpráva z teba urazená ješitnosť😉
Ak nemáš rada samotu a nemáš auto môžeš ísť autobusom, vlakom....čo by si robila, keby pracoval v zahraničí, chodil na sluzobku?
Podľa mňa si si myslela, keď sa narodí spoločne dieťa odstaví prvé na druhú koľaj čo sa nestalo a je zle.Vase dieťa je ešte malé možno sa nevie takému venovať, a je jasné, že žiarli a nahlas rozpráva.On to musí zle brať, že má vynášanie za stretávanie s prvým dieťaťom a radšej zduchne ako teba počúvať
Podľa mňa by ste sa mali správať ako dospelí ľudia a nie deti to znamená, že v prvom rade vieš vydržať samotu a, keď súhlasíš s rozvodom nie je o čom.
Nájdeš si druhého a budeš riešiť podobne kvôli detom
Ja by som tomu dala šancu takto sa to neriesi

tims11
autor
31. aug 2019

@lula313 dokvitnut dokvitne, lebo musi do prace... ale uz to neustojime, uz mame voci sebe odpor... Je mi len luto nasho babatka, ktore nebude vyrastat bez otca...

tims11
autor
31. aug 2019

@eliska13 ahoj , dakujem za nazor, mas pravdu, ale je tam toho este velmi vela... v podstate rok vychovavam nase dieta sama... a samozrejme ze viem cestovat aj vlakom, ale trepat kocik a milion dalsich veci ktore dieta potrebuje je dost... sanca uz asi nie je , lebo odo mna chce este aj aby sme predali byt a odisli k jeho dietatu a pod...a to uz odmietam

eliska13
31. aug 2019

@tims11 akože bližšie k malému?no veď ty vieš....tiež by som žiarlila, mala pocit, že sme na druhej kolaji len ono to nie je také ľahké muž ma určite aj výčitky, také väčšie dieťa už má iné potreby....ak to nie je len o tom, že ziarlis ako som to najprv pochopila, tak veľa šťastia
Sama nebudeš máš dieťa, nikto nemá rád samotu a, keď píšeš, že ste viac menej sami, tak už si zvyknutá a zvládaš to to je len taký strach...horšie sú iné veci čo budeš riešiť.

lula313
31. aug 2019

@tims11 ale veď nikde nie je napisane, že zajtra nestretneme dobrého chlapa a niekedy je lepsie keď vyrastá dieťa bez biologického otca, ale bez hadok

tims11
autor
31. aug 2019

@lula313 ano, to je pravda, ale mam momentalne v hlave milion veci, ohladne byvania, penazi, prace, starostlivosti o babo a pod... no dakujem za povzbudenie

jumama
31. aug 2019

@tims11 Vravi sa, ze od coho v jednom vztahu utecies, to v dalsom najdes. Pretoze si to v tom prvom nezvladla. Nemyslim to v zlom, skor by som ti chcela naznacit, ze zabojujte o vas vztah, nech uz dve deti enziju v rozvratenych rodinach. Ak maju rodicia deti z roznych manzelstiev, mali by sa naucit, ze nie su moje deti, tvoje deti, nase deti... Mali by mat lasku pre vsetky deti rovnaku. Viem, teraz namietnes, ze sa stara o druhe dieta viac. Ale ver, aj keby ste mali dve vlastne, bolo by to to iste. Starsie dietatko zvykne ziarlit na mladsie a aby sa aspon trosku odbremenila mamina, tak ocko so starsim ide na ihriska... Moja dcera je jedonak, ale hodne ziarlila na synovceka, lebo starka sa uz nevenovala len jej, ale aj malinkemu. Mozno aj dva roky trvalo, kym svoje pocity bola schopna pochopit a teraz by bratranceka nedala a je velmi starostliva. Tak ako chces dobre pre svoje dietatko, mala by si chciet aj pre to starsie dietatko, aby sa citilo stale tak pohodlne a milovane. Kazdy par - muz a zena si k sebe hlada popri detoch cesticky, kradne chvilocky, ale vacsinu casu vyplnia deti. Ak si myslis, ze by tvoj muz mal venovat sa svojmu prvemu dietatku menej, bacha, aby si to nezakusila s vlastnym dietatkom v nejaom inom vztahu, len v obratenom garde...

jumama
31. aug 2019

A este asi tolko, muzi, su samozrejme vynimky, ktore to maju inak, sa vedia trosku lepsie jasit s vacsimi detmi, tie najmensie babatka, tie visia na maminkach. Ked uz deti zacnu behat, rozpravat, uz to ma inu dynamiku aj s tatinom, a je to aj prirodzeny vek, ked nastava prve odputanie od mamy. Aj z takehoto pohladu sa mozno na to pozri. Ze ak ma aj tvoje dieta dojst doveku, ked sa s nim tatino bude vediet jasit, tak to musite skusit ustat. Na vsetko sa da pozriet aj z lepsej stranky, ak chce byt blizsie k prvemu dietatu, vaz si ho, ze ma deti rad, ze chce byt v ich zivote. Zjednodusi sa vam to, ak nemude musiet niekam daleko za nim chodit, usetri sa vam cas... mozno aj viac bude moct byt u vas, co spociatku moze byt pre teba tazke, ale na druhej strane, ked vam babo vyrastie, bude mat partaka na hranie...

alexandraalexandrova
31. aug 2019

@tims11 ja vidim najvacsi problem v tom ze ty mimo neho asi nemas iny okruh ludi s ktorymi travis cas. Kde mas rodinu, kamosky? Mas nejake? Alebo ste stale iba doma s dietatom a si socialne izolovana? Toto je klucovo dolezite, lebo muz moze mat pocit ze je medzi dvoma mlynskymi kamenmi, kedze jeho prve dieta ziarli na to druhe a ty zas od neho cakas ze sa prednostne bude venovat druhemu a tebe, lebo nemas iny zdroj...a on to zjavne nezvlada, z oboch stran uplne odlisne naroky. Bud si to nechaj prejst hlavou a a skuste sa este v klude porozpravat a chapat sa navzajom, alebo ak mas pocit ze to uz nezachranite, tak mu tie rozvodove papiere podpis a zacni si zariadovat zivot bez neho. To ze dieta bude vyrastat bez otca platit nemusi, ty si este mozes najst niekoho ineho a uprimne, pre dieta je lepsie prist o otca kym je ozaj malicke, nebude si ho ani pamatat ak nebudu v kontakte...
tazko vsak radit co je pre vas najlepsie, ked nepozname ine okolnosti a detaily vasho vztahu...

tims11
autor
31. aug 2019

@jumama ahoj🙂 joj, velmi pekne si to napisala,kiez by som to vedela aplikovat. Ale som uz v stadiu,ze si vravim nech si ide a stara sa len o to jedno dieta, kedze mam pocit ze nase mu je ukradnute. A pritom nase dieta je spolocenske, nie je na mna upate,aby len na mne viselo, to vobec. Pekny den

tims11
autor
31. aug 2019

@alexandraalexandrova no v tomto meste kde byvame mam jednu kamosku (ostatne byvaju v inych mestach), rodicia byvaju cca 80 km od nas. Rodicia su najlepsi na svete, hned mi povedali ze mi pomozu aj s dietatom aj s financiami , skratka so vsetkym. Pre manzela je jednoduchsie sa zbalit a vypadnut s prvym dietatom a prist v nedelu v noci, miesto toho aby sa ku vsetkemu postavil ako chlap. Ja som sa s nim chcela uz xy krat porozpravat, ale je to nemozne. S nim sa komunikovat slovne neda, on vie iba vypisovat maily... tak isto ako dnes... v jednom maily napisal, ze poda ziadost o rozvod a nasledne po par riadkoch milion veci co mam spravit aby sme sa nerozviedli.... takze uz ozaj neviem co.... kazdopadne dakujem pekne za nazor,cenim si ho 🙂

deti95060810
31. aug 2019

@lula313 tak to by bolo to posledné čo by som chcela od takého chrapúňa - že svadbu...prerazila by som s ním aj zárubňu za tie klamstvá...

deti95060810
31. aug 2019

@tims11 k jeho decku? a to kde - do jedného bytu? to hádam nie...😨

tims11
autor
31. aug 2019

@deti95060810 nejako neviem na co konkretne odpovedas

deti95060810
31. aug 2019

@tims11 tak si prečítaj čo si napísala 15:04 - posledná veta...

tims11
autor
31. aug 2019

@deti95060810 do jedneho mesta... takze mam predat mega byt kt. mame a odist kvoli jeho dietatu ... a okrem oneho mat este blizko jeho matku, ktora cely rozvrat vztahu nastartovala (ale to je nadlho)

mata1001
31. aug 2019

Zbal si veci ,dieta a popros kamosku nech vas odvezie na vlak a chod k vasim...ked ste muzovi od stvrtka nechybali,tak si myslim ,ze ani mu chybat nebudete....

amelia000
31. aug 2019

@tims11 prosim ta a ake podmienky okrem toho stahovania dal? Viem ze si pisala ze tu nechces to rozpisovat ale celkom by ma to zaujimalo. Ono aj z takych podmienok ti zeny aj vedia poradit ze ci tvoj chlap je totalne vadny alebo by si tomu mala dat sancu aj ked ako pises suhlasis s rozvodom. Inak mna by to zabilo keby moj chlap robil toto co tvoj ale ako zeny tak mi sme super silne osobnosti. Si dospela s rocnym dietatom..to zvladnes ja som sa dostala ku dvom a to som mala cca 15nast. Je to nadlho a komplikovane ale zmakla som to s pomocou 🙂

tims11
autor
1. sep 2019

@mata1001 planujem to spravit tento tyzden, len musim este vybavit lekarku s babom

tims11
autor
1. sep 2019

@amelia000 Ahoj, no je to az smiesne,najprv mi pisal ze sa podava ziadost o rozvod a par riadkov pod tym podmienky ako sa ospravedlnit jeho matke(intriganke) ze mu nedavam k nej moje dieta (sama si za to moze, tu rodinu riesi socialka,policia a pod) , ospravednit sa jeho 6r dietatu :D zanasat jeho dieta k jeho ex do ineho mesta, hoci ja ju nepoznam, vratit mu peniaze, ktore mi dobrovolne poslal na ucet, odist z mesta kde byvame... no cele zle...

galioska
1. sep 2019

2roky po svadbe a venuje sa predošlej rodine, HM prečo vlastne nechal tu predošlú? Opýtam sa priamo, nerozbila si im rodinu? A netrpí teraz tá tvoja rodina pre toto?

tims11
autor
1. sep 2019

@galioska ahoj, uz som pisala, nie nerozbila som nic... on ma radsej prve dieta a svoju matku ako nas.... tak to asi je

galioska
1. sep 2019

@tims11 ale z nejakého dôvodu sa rozhodol si ťa zobrať a mať s tebou dieťa? Či všetko náhoda? Nasilu? Alebo si namyslas a čakáš od neho viac ako je schopný dať, na jednej strane chápem teba ako ženu, matku ale aj jeho že ,,možno,, má výčitky a snaží sa vyhovieť viacerým stranám...možno po rozvode sa bude o vás starať viac ...

tims11
autor
1. sep 2019

@galioska brali sme sa z lasky, a aj dieta sme planovali... ale kedze zije s nasim babom v jednej domacnosti tak ma asi pocit ze prve dieta prislo o otca, tak nas neriesi... ja uz od neho necakam nic, tento tyzdem balim veci a idem prec,