Aký vzťah máte s bývalým manželom?

ivett311
16. júl 2016

Ahojte. Chcem sa opytat aky mate vztah s byvalym manzelom? Nas vztah akurat stoji pred rozchodom ale nadalej chcem mat s nim dobry vztah. On somnou tiez..Da sa to podla Vas alebo je to blbost?

tyelde
16. júl 2016

osobnú skúsenosť nemám, ale čo vidím na okolí tak sa dá mať aj dobré vzťahy, aj zlé. Nedá sa zovšeobecniť....ale tak napr. otec má s ex dobrý vzťah, aj sestra má s ex fajn vzťah...ale poznám aj pár takých čo by sa povraždili v spánku keby mohli

ivett311
autor
16. júl 2016

Mame spolocneho syna tak bolo by dobre keby sme mali super vztah

katrin21
16. júl 2016

ano, da sa to .
ALe vela zalezi aj od zeny, ak su tam hlavne deti... lebo zeny niekedy robia muzom napriek, nechcu davat deti otcovi a vztahy sa narusia.... POkial je otec normalny, nie je dovod branit detom mat otca a potom, nech aj on ma nejake tie povinnosti a matka cas aj pre seba......
My mame dobry vztah s ex... nikdy som mu nebranila, naopak a hoci sme sa rozisli pre jeho neveru a odchod, tak dnes vychadzame OK... prve dva roky to bolo tazke, hlavne pre mna, lebo som trpela , ze odisiel a ja sama s dvojrocnym dietatkom, on sa aj choval horsie potom, nadaval mi a pod... ale potom som sa s tym odchodom zmierila, hodila s nim rec, ze takto to nechcem.... a zacala zit naplno svoj zivot a sme v pohode...
Vsetko sa da , ked sa chce. uz len kvoli detom je to lepsie, ked nevidia konflikty rodicov....
MOj terajsi manzel take stastie nema.. jeho byvala mu stale robila zle, sme spolu 9r a zazila som vselico.... ona by najradsej len vyzivne brala a dieta mu nedavala... teraz je to uz velka baba 15r, ale aj tak je to boj, neda nam ju na dovcu napr. niekedy a pod.. a dcera sa nevie postavit a vydupat si, kam chce ist.... ked bola mala, bolo to este horsie.. ma doteraz stres z toho,keby sa ti dvaja mali stretnut a nieco spolu riesit, nemozne.. ale ja tvrdim, ze je to vina matky, ktora svoje dieta pouzivala ako nastroj vydierania a vadilo jej, ze dcera ma raada svojho otca a neskor aj ze ma rada mna ( hoci zoznamili sme sa 2r po jeho rozvode a rozvod chcela ona, mala frajera) ...

TAkze - vzdy je to o dvoch ludoch , ale niekedy aj ked sa jeden snazi ako chce, tak druhym nepohne a ide si vo svojom rezime, nehladiac na vlastne dieta, ktore tym trpi .. tomuto sa vyhni a bude to Ok.. bez vzdy ohlad hlavne na svoje dieta a daj stranou svoje EGO, aj keby si mala zatnut zuby..
CAs je najlpsi lekar.

liaka
16. júl 2016

Ja mam s ex dve dcery a super vztah. Zaplati mi vyzivne + dievcatam vsetko nakupi co potrebuju. Teraz uz mam noveho muza a s nim syna. Este aj tomu kupi hracky, povozi ho na aute. Vsetkych nas vezme na vylet, pozve na kavu, pizzu.. S jeho novou zenou som bola raz na kave a viac nic. Ona sa necini zapajat sa do nasich aktivit... Ked treba aj plienky mi kupi a donesie. Aj ked obcas su nedorozumenia vychadzame spolu nadštandarne.

katrin21
16. júl 2016

@liaka to mas fakt nadstandard 🙂

ja som napr. volala exove deti k nam na prazdniny, aspon dceru.. ze by boli sestricky spolu a ja som doma na MD, tak neni problem. Jeho dcera ma ma rada a ja mam rada ju, zlata je.. ale jeho manzelka by to asi neprezila tiez 😀 , takze zatial nic... nema sa k tomu...

liaka
16. júl 2016

@katrin21 Mne ked sa pokazila pracka tak ex prisiel pre mna, syna a muza na aute a zobral nas k nemu domov oprat veci. Pohostil nas a aj nas odviezol. Nevezme ani cent na naftu alebo podobne.

78787878
16. júl 2016

@ivett311 samozrejme sa to da. samozrejme za podmienky, ze snaha je obojstranna. a za podmienky, ze obaja ostanete dobrymi rodicmi svojmu synovi. pokial by sa muz casom o syna prestal starat a venovat sa mu, udrzat dobre vztahy je asi nerealne.

sibalka21
16. júl 2016

jasne ze sa da 🙂 ja mam sice len ex priatela ale mame spolocneho synceka a aj ked robi v zahranici, myslim ze mame fajn vztah.... Vzdy ked pride, vezme si maleho na niekolko dni a pokupi mu veci (aj ked vsetko ostane u jeho mamy ale nevadi :D ) nemame nejaky extra uzastny vztah ale dokazeme sa dohodnut aj pokecat cize si myslim ze sa to da 🙂

zaba21
16. júl 2016

Ja som rozvedena relativne kratko, od oktobra 2015, ale nezili sme spolu uz dlhsie. V nasom vztahu ochladli city uz davno z manzelovej strany, dlho sme este zili spolu . Najviac som sa obavala, ako bude rozvod znasat nas syn, ktory ma teraz 18 rokov. Kedze sme obidvaja boli skor pokojnej povahy, tak sme toto cele dlhe krizove obdobie prezili bez burlivych hadok a snazili sme sa dohodnut, vela ludi ani nevedelo, ze prechadzame nejakou krizou. Na mojho byvaleho muza by som vselico mohla povedat, ale bol dobry tato a neurobil by nic, co by uskodilo detom. Takze mali sme normalny civilizovany rozvod, deti (uz dospele) sa s nim casto stretavaju, snazi sa s nimi byt v kontakte co najviac - chodia spolu sportovat, na obed, na pivo. Poznaju tak zbezne aj jeho partnerku. Moze byt rad, ze ho deti neodsudili za neveru, lebo viem, ze by ho to velmi mrzelo, keby sa s nim nechceli stretavat. Ja necitim voci nemu uz ziadnu nenavist ani nic zle. Chcem, aby sa mu darilo - aby mali nase deti spokojnych rodicov. Chvilu trvalo, ale dokazali sme sa dohodnut aj na rozdeleni majetku - nechal mi byt, s tym, ze som mu vyplatila asi stvrtinu hodnoty. Dost som sa sice musela zadlzit, ale tak su zeny, co su na tom ovela horsie. Nejaky cas som sa uveru velmi branila, ale potom som sa s tym zrovnala a tiez to prispelo k tomu, ze som za touto zivotnou kapitolu zavrela dvere a otvorila som sa novemu zivotu.

janka2501
16. júl 2016

@katrin21
Ja somprezila podobne ako ty. Moja dcerka mala 7 rokov. Tiez nas rozdelila jeho nevera a klamstva. Dcerka chodila psychologicke lebo sa nevedel zmierit s odchodom otca. Trvalo to 2 roky kym si nasli cestu k sebe. Nastasie ich vztah je stale dobry. A nebranila som mu nikdy v stretavani sa s malou. Hoci mna to dost bolelo. Teraz je to uz 8r, 3 r pocas manzelstva a 5 r po rozvode. Da sa nim konecne rozumne komunikovat 😊

madeline1
16. júl 2016

@katrin21 to je pochopitelne...podla mna nie je spravne sa miesat do novej rodiny...dobre vztahy vizeraju inak a nie tak, ze sa exmanzelka bude snazit skamaratit s novou manzelkou.treba ich nechat zit, nech si uzivaju spolocne chvile manzelstva.

katrin21
16. júl 2016

@madeline1 ale my sa pozname, ona mne zobrala manzela, nie ja jej ...nechcem byt s nou kamoska, vobec nie.... ale cas vsetko zahoji a vychadzame v pohode aj s nou.. akurat ona nemoze prezit, ze ma ma rada jej dcera 😀, to je cele. ziarli 🙂 Ale zase mne ide o to, aby sestricky boli spolu..Do zivota sa im vobec nestaram, oni maju svoj a som spokojna so svojim 🙂 takze neriesim, je to 13rokov co sme od seba, to je dlhooooo, takze pohoda uz davno

anickabasnicka
16. júl 2016

můj ex teprve až po rozvodu, kdy vyloženě spadl hubou na zem, se konečně začal chovat jako dospělý a hlavně přestal chlastat. ted má vše, co během manželství se mnou se mu nepodařilo, protože jsme na něj byly dvě-já a flaška, a dvěma ženským najednou sloužit, to chlap nedokáže 😎 ...i když jsem mu svým způsobem tím rozvodem zachránila život, tak i po letech jsme já ta nejhorší a nemůže mi přijít na jméno. a já i kdybych se na hlavu postavila, tak u něj už budu jen ta největší s...ě 😀 😀 ....je to opravdu jen a jen na těch dvou, jak jsou zralí a schopní se mezi sebou dohodnout

saurian
17. júl 2016

mali sme nazvime to "korektny vztah" - bez hadok, problemov a pod sme doriesili vsetky veci co boli treba, ked sa dalo aj sme si pomohli... ale nestretavali sme sa "navyse" na kavickach a pod, nepreberali sme sukromne veci do detailov, len velmi strucne (kto kde byva, pracuje, ze ma vztah...), ked sme prehodili par slov "navyse" tak skor o spolocnych znamych a pod. postupne sme kontakty uplne prerusili.
osobne si neviem predstavit, ze s exmanzelom clovek ma "kamaratsky" vztah - predsa len ak ten vztah stroskotal tak tam bolo vela bolestiveho, a treba ist dalej a takto by sa clovek zrejme stale vracal k minulosti. cim nevravim ze sa neda mat vztah slusny, bez osocovani a ublizovania.

timea7
17. júl 2016

@ivett311 samozrejme, že sa to dá, ale za určitých podmienok - musia obaja chcieť, nesmelo sa medzi nimi stať také niečo, ako fyzické, psychické týranie, manipulácia tým druhým, ale niečo, čo toho druhého nesmierne zranilo - nevera počas tehotenstva a pod. My máme vzťahy vyše desať rokov po rozvode priateľské, ak je treba a máme možnosť, tak tomu druhému pomôžeme, ale neiniciujeme vzájomné stretnutia jeden ani druhý, no ak sa stretneme náhodne, nemáme problém dať kávu a pokecať. Styk s dieťaťom bol neobmedzený, delene majetku bez problémov. Ak si to dvaja nechcú sťažovať, tak to ide.

majulka0509
17. júl 2016

@ivett311 podla mna to zalezi od Vas oboch, a do buducna aj od vasich novych partnerov..my sme mali vynikajuci vztah, lenze odkedy si ex nasiel tuto priatelku, tak to islo dolu vodou..netrapilo ma to kvoli mne, ale kvoli dcerke, ktora "prisla o otca" z nicoho nic ju prestal kontaktovat, a uz vyse 1,5 ju nevidel..podotykam, ze dovtedy chodil za nou aj 3 krat za tyzden..

zaba21
17. júl 2016

@majulka0509
Toto ja nikdy nedokazem pochopit, ze takto moze niekto zavrhnut svoje dieta.

majulka0509
18. júl 2016

@zaba21 ani ja, a nikdy by som to nepovedala na mojho ex..pretoze dovtedy to bol ukazkovy otec, od malicka sa jej venoval, prebaloval, krmil, v noci k nej vstaval, braval na vylety..z kazdej strany som pocuvala aky je uzasny otec a ja som si to myslela vlastne tiez a pozri jedna zena zmenila vsetko...no uvidime ako to dopadne a ci sa vobec niekedy ozve, aj ked pochybujem...uz ak mal problem komunikovat so mnou, tak nemusel, ale dcerka ma svoj mobil, cize jej mohol hocikedy napisat, ale nie nenapisal, dokonca ani na narodeniny, meniny, proste sa odmlcal...

zaba21
18. júl 2016

@majulka0509

Asi by mi puklo srdce....My keď sme boli v kríze, tak dcéra už bola dospelá a syn práve v najhoršom veku - teraz má 18 rokov - ťahalo sa to 4 roky. Aj môj bývalý manžel sa v určitom období venoval synovi menej - ale vždy sa stretávali. V poslednom čase vidím, že sa snaží bývalý manžel stretávať sa s nimi častejšie. Ako keby mal výčitky svedomia. Mňa vo veľa veciach sklamal, ako partner, ako človek - ale myslím, že ostal dobrý otec.

glopsa
18. júl 2016

@ivett311 Ahoj. Ja z byvalym mam vyborny vztah, mozem povedat, ze sa na neho mozem 100 percent spolahnut, ked potrebujem pomoct zo synom.

lavinis
18. júl 2016

korektný by som to nazvala, nevyhladavame sa, ale komunikujeme spolu normalne, ked treba

tomiholjubavi
18. júl 2016

@ivett311 nemam s nim absolutne ziadny vztah...este som ho nejaky cas mala zo zotrvačnosti na fb (hoci tam skoro nikdy nechodil), ale ked som sa znovu vydala, vyhodil si ma aj odtial 😀 som spokojna a nechyba mi..kedze sme nemali deti, nemam s nim ani dovod (ani chut) udrziavat styky.

paulinoocka
18. júl 2016

@tomiholjubavi niekedy je najlepsie spalit vsetky mosty. Bolo by to ine keby ste mali deti. Pokial deti nie su tak osobne nevidim ziadny dovod preco by dvaja ludia mali ostat v kontakte 🙂

tomiholjubavi
18. júl 2016

@paulinoocka súhlasim 🙂

paulinoocka
20. júl 2016

@tomiholjubavi aj ked mam jednu kamaratku ktora sa silou mocou drzala byvaleho. Aj ked uz mal inu stale za nim chodila. Volala ho na kavicky a casto plakala. Niekedy som mala pocit ze to sebatryznenie jej robi dobre ☹

tomiholjubavi
20. júl 2016

@paulinoocka tiež to nepochopím ...ale tak ludia su všelijakí...

vroni
Autor odpoveď zmazal
Zobraz