Bezdetné manželstvo

29. jún 2022

Pekný deň baby,mám na vás takú otázku neviem či sa tu už takéto niečo rozoberalo,alebo nie,ÚPRIMNE...je mi to jedno,to len preto píšem,aby ma tu nevymazali že spamujem.Tak k veci,čo si myslíte o manželstve,kde sa dvaja rozhodnú že deti v tom manželstve nebudú.Lebo vo svojom okolí mam take pary,co su zobrati,ale deti tam su.Hovoria,ze ved na to sa ludia beru aby mali deti.Je to vraj ploD ich lasky,ze to je prirodzene a normalne. Ako to vidite vy?Dakujem za nazory🙂

lara45
29. jún 2022

@stanulienkat neviem ako si sa dozvedela o mojom štastí ak ma takto porovnávaš sto ludi 100chuti.Kazdy ma svoj nazor. Mam sa dobre a ano som mozno sliepka domaco-pracujuca ktora ma dieta a manzela a som stastna dakujem.Pekny den.

stanulienkat
29. jún 2022

@lara45 ako...nehnevaj sa, ale ty si urazena? To, ze ty urazas inych ti uz nevadi?

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoeeoz
29. jún 2022

Je to úplne okej 🙂

kiki68
29. jún 2022

Ze je to ich vec, nebudem sa starat do toho preco nemaju deti. Vela ludi nepovie , ze mozno maju nejaky problem. Akykolvek. Je to ich rozhodnutie ako manzelov a basta. Mam takych znamych a su spokojni ako su.

diewcatqoo
29. jún 2022

Ja nechapem, preco ma niekto potrebu neustale riesit s okolim, ze nechce deti. Ved ked obaja nechcete deti, tak ok. Rovnako ok je, aj ked tie deti chcete. Mat, resp. nemat deti je len a len rozhodnutie konkretneho paru a okolie je prd do toho, ako sa kto rozhodne.
Myslim, ze zmyslom zivota cloveka je, aby zil stastne. Ak vidi svoje stastie v detoch, nech ich ma. Ak vidi svoje stastie v inych veciach, nech sustredi svoju energiu na ine veci.

tara42
29. jún 2022

My s partnerom sme sa dieta rozhodli mat ale chápem aj ľudí, ktorí ich mat nechcú.

7lenka11
29. jún 2022

@1angelika ja tomu tiež nerozumiem.. nechápem, ako si môže niekto zamieňať bežné otázky typu "Ako sa máš, čo máte nové" s otázkami "a kedy bude dieťa? vy sa nechystáte mať deti?".. alebo som sa párkrát stretla dokonca s konštatovaním, že by sa mi už patrilo mať dieťa, lebo mladšia už nebudem (som žena po 30tke) a že ak sa nám nedarí, tak máme vyhľadať pomoc na klinikách, ktoré sa tomu venujú.. toto je pre mňa vrchol, keď ma niekto začne poučovať, hoci o ničom ani len netuší

1angelika
29. jún 2022

@7lenka11 poznáme...však opýtať sa ok, beriem ale rovno konštatovať..druhé dáko odkladáte, aj my sme odkladali kvôli praci a potom sa už nedalo, aby ste nedopadli rovnako a podobné drísty. Absolútne nevhodné..pre mňa top bolo" načo ste sa brali keď nechcete mať deti? "

mandzula
29. jún 2022

@lujza123 ja by som sa nad tým vôbec nerozčuľovala, rovnako ako mi nevadia hetero bezdetné manželstvá, nevadili by mi ani homo manželstvá.

acrobaleno
29. jún 2022

Aj ja plánujem také manželstvo a úprimne je mi jedno, kto si čo myslí. Nikto mi na život neprispieva a sme tu iba raz, tak si budem žiť podľa seba.

prasiatko30
29. jún 2022

Nechapem preco sa do toho maju starat cudzi ludia, este aj diskusie zakladat - niekto chhce mat deti do voza, niekto 1 a niekto ziadne, niekto si dokonca adoptuje, dokonca aj inej pleti - a vzdy to bude vec tej ktorej rodiny, nechapem tuto nutnostnpretriasat zivotne rozhodnutia vasich znamych/priatelov a rodiny. Radsej sa starajte do toho vasho a hned bude lepsie

buberova
29. jún 2022

Je to náš prípad. Zobrali sme sa lebo sme chceli byť spolu ako pár.. ja som deti nikdy nechcela mať, neláka ma ani jediný aspekt toho mať dieťa a muž sa na to tiež necíti. Bola to moja podmienka ešte pred začiatkom vzťahu a nemám pocit že sme divní. Bola by to naša zodpovednosť, nie nášho okolia, ktoré k tomu možno má poznámky

sella38
29. jún 2022

Treba raz a navzdy prijat fakt,ze nie kazdy vidi zmysel zivota v detoch. A napriek tomu moze prezit krasny, zmysluplny zivot.Bodka.

1angelika
29. jún 2022

Keď obidvaja partneri to vnímajú rovnako, že nechcú mať deti nevidím na tom nič divné..

monika_mt
29. jún 2022

@andrea_82 A ja im hovorim ze tak zit nemaju? mne je uplne suma fuk ci niekto deti ma ci nema, ci ma jedno ci 10. kazdy si zije svoj zivot a kazdeho naplna nieco ine. Ja som po detoch tuzila a mam ich, ked niekto netuzi a nema ich, je to len a len jeho rozhodnutie.

laurita285
29. jún 2022

@klaridka nieje žiadne ale, natiahnuť kondóm na vtáka nieje žiaden problém a HAK by som žrala aj tak lebo mam hormonálny problém 😀

banderaska29
29. jún 2022

je oveľa väčšia tragédia, ak niekto má dieťa iba preto, lebo okolie, lebo už by sa patrilo, lebo partner chce a ja nie. potom tu vznikajú šialene smutné diskusie frustrovaných matiek, na ktoré nemám žalúdok. za mna je to uplne v poriadku a hlavne je, aby ste boli šťastní a zdraví....🙂

elizabet173
29. jún 2022

je to veľmi rozumné rozhodnutie. Ak niekto nechce deti, je lepšie, ak ich nemá. Aj pre neho, ale najmä pre tie deti. Že je dieťa plodom lásky je len kvetnatý výrok. Všetci predsa vieme, za akých okolností sú splodené niektoré deti a naopak, že sú krásne dlhoročné bezdetné vzťahy alebo manželstvá.

agatka111
29. jún 2022

Mne je cudne uzavriet manzelstvo kym nieje dieta

elizabet173
29. jún 2022

@lujza123 prečo by sa mal niekto rozčuľovať, že zmyslom manželstva je mať deti, ak ide o páry rovnakého pohlavia? Mne je to úplne jedno, ani by ma nenapadlo sa pre takéto niečo dokonca rozčuľovať. Nevadí mi manželstvo, kde sa pár dohodne, že deti mať nebude, nevadí mi, ak by by žili v manželstve ľudia rovnakého pohlavia a vychovávali deti.

elizabet173
29. jún 2022

@agatka111 vidíš a ja by som nikdy nerodila dieťa priateľovi, len manželovi. Sto ľudí, sto názorov.

luccija
29. jún 2022

Je to kazdeho vec ci zije pre deti, karieru ci psa, sam seba.Ja by som tak zit nevedela preto mam dieta.Tragedia je, ked ten druhy zisti po rokoch, ze dieta chce a odide z manzelstva a zens uz mat deti nemoze.A mam taky pripad nejeden v okoli niektori to este stihli...s druhym partnerom.Ale inak si nemyslim nic nestaram sa do takych ludi

ndrag
29. jún 2022

Ja to vidim tak, ze je ma do toho h*vno, ci si niekto chce, nechce, moze, nemoze spravit deti, kym on sam tu temu nezacne. Fakt, nechapem, preco by som mala riesit, ze sa niekto rozhodne tak, ci onak. V mojich ociach ziju bezdetni ludia nekonecnou pohodou a deti im chybat nemusia, kedze nevedia ake to je mat deti, ale kedze zdanie vacsinou klame, tak to je len moja domnienka. A fakt ma do toho nic. 😉

klaridka
29. jún 2022

@laurita285 mala si už sex bez kondómu? Vyskúšaj a prehodnotíš…😉

lara45
29. jún 2022

@stanulienkat nemyslím si,že som niekoho urazila.Bolo mi len ľúto komentára, ktorý dotyčná napísala.Ak ona s tým nemá problém a neokomentovala mi môj komenár tak neviem prečo na to reaguješ ty.Aj ostatné jej tu písali podobne ako ja tak..

kamatopo
30. jún 2022

Ja mám jednu z najlepších kolegyň. Proste nechcú deti a my ako okolie to neriešime. Spolu sú lebo sa milujú a stačia si aj bez detí. Nemajú problém ísť s nami kdekoľvek aj s našimi deťmi.