Blízky človek má nádor

22. máj 2023

Ahojte. Nemám konkrétnu otázku. Potrebujem sa možno len vyrozprávať .. sama neviem.
Dnes som sa dozvedela, že môj blízky, priamy blízky má nádor. Ako ste sa s touto situáciou vyrovnali ?
Dá sa to vôbec ? Nedokážem dnes myslieť na nič iné, na nič sa neviem sústrediť. Zlomilo ma to. Nebude to prvý človek v rodine, ktorí bojoval s touto pliagou, no predsa len … ak ide o rodiča 🥺 Je to tá najhoršia správa.

martul
22. máj 2023

No moja mama s tým bojuje od r.2014, keď je zle tak sa vyrevem, pomôže to taký ventil vypustim, potom je lepšie, ale človek sctym žije stále. Proste dokola lekari, kontroly, vysetrenoa, nekonečný kolobeh. Už bolo dobre, výsledky ukážkové, no po 4 rokoch sa to vrátilo, objavuje sa to už aj na iných miestach. Zikeme, riešime. Iné neostáva.

stanulienkat
22. máj 2023

Nador neznamena automaticky rakovinu.

barboritta
22. máj 2023

Tak ono závisí,v akom štádiu rakovina je,v akom orgáne či na akom mieste,nemusí byť hneď zhubna.Moja mama ma už 20 rokov len jeden prsník,lebo tam ju mala,vybrali a dobre,žije bez obmedzení.Otec ju dostal tiež,do mesiaca sme ho pochovali...Držím palce

marca12
22. máj 2023

Prezila som ai to a rodicmi,svorkou aj svagrom,tetami...na zaciatku je to velky sok,strach a beznadej. Hlavne tie pociatocne vysetrenia,potom cakanie na operacie a nasledna liecba. Stale je to beznadej,nevies,co vas caka. Ale postupne si na to zvyknes. Mna ten strach tak ochromoval,ze som nevedela ani dychat,nic ma nebavilo. Ja som sa snazila byt oporou,nedat na sebe znat,ze sa trapim a to asi nie je dobre. Lebo ked som prisla domov,isla som sa zblaznit z tych potlacanych emocii. Hlavne choremu venuj svoj cas,pozornost,pomoz s cim treba a najdolezitejsia je viera. Verit,ze to bude dobre.

autor
22. máj 2023

@barboritta pankreas, zhubný.

autor
22. máj 2023

@martul držím palce a ďakujem.
@marca12 Beznádej .. naozaj som sa takto ešte necítila, je mi strašne … strašne. Nechce sa liečiť, odmieta … a ja sa zbláznim 😔

mamamoni
22. máj 2023

Pankreas 😔 ach jaj.....nechcem ťa trápiť ,ale snaž sa stráviť s tým človekom čím viac spoločných chvíľ....
Moja mama mala nezhubný,vybrali jej pankreas,polovicu.Bolo to asi 10r dozadu....Mala som vo svojom živote ľudí ,ktorým diagnostikovali zhubný nádor pankreasu

mimi3008
22. máj 2023

Na zhubny nador, hoc uplne ineho typu, mi zomrela 15 rocna sestra pred takmer 6 rokmi. Ci sa da vyrovnat? Tak vyrovnat uplne nie, prijmes to ako fakt, ze ten clovek tu uz nie je a to, ze cas hoji nie je len klise....

barboritta
23. máj 2023

Joj,tak to nevyzerá dobre,ale to určite vieš.Treba veriť a tráviť spolu čim viac času,kým sa dá...

ajka10000
23. máj 2023

Nedá sa s tým vyrovnať, ja som postihnutá a na rodičov som bola veľmi naviazaná. Ked ockovi diagnostikovali rakovinu žalúdka bolo to pre mňa hrozné. ALE ešte som stále dúfala že chemoterapia zaberie a všetko bude v poriadku. No od diagnostiky uplynuli len 4 mesiace a ocko mi zomrel chemo nezabrala.

viera27
23. máj 2023

Tak pankreas,je to zle,ale to vies urcite. Ze sa nechce liecit? No s prognozou pri pankrease neviem,ci by to nebolo len zbytocne trapenie. To uz je na nej/na nom. Ty sa len snaz byt cim viac nablizku,plakat bude dost casu potom. Robte co vas bavi,kym sa da. Drzim palce velmi

hedviga2
23. máj 2023

Mne zomreli na to iste dve blizke osoby. Jedna sa nedala operovat vydrzala pol roka a druha sa dala musela naskocit na inzulin a neskutocné problemy mala. Lutovali blizky ze ju nitili k operacii. Dobre zvažte ake budu posledne dni.