Boli by ste s takým mužom?

25. dec 2023

Ahojte ženy. Mam muža 7 rokov , mame spolu jedno dieťa (4r) a druhé na ceste. V tomto tehotenstve som si uvedomila , aky život vlastne žijem -sama. Chlap chodí väčšinou na týždňovky , samozrejme aj viac a stane sa že je doma aj dva týždne -už aj mesiace bolo. Problem je taky , že hneď ako rano vstane oblečie sa a rovno ide preč...ide preč , na vonku je , každu chvilu inde (väčšinou okolo domu)..Ráno odíde a pred polnocou príde keď my už spíme. Prespi sa a znova. Dokonca aj obedovať ho treba volať nasilu. Vela x sa stalo že ani neprišiel domov na obed. Prestalo ma to baviť, tento vzťah najradšej by som odišla. Na všetko som sama cely život a navyše ja už teeaz nevládzem. Nevladzem sa s dcerou hrať , venovať , už proste nič. Neviem si predstavit ake to bude ked sa narodi dalsie dieta. On si to neda vysvetlit , mysli si ze je vsetko v poriadku a ja len srandujem.

autor
25. dec 2023

Vraj to robia všetci chlapi. Ale ja tomu neverím. Beriem to , keď je robota je robota. Ale každý deň ? 7 rokov v kuse ? Od rána do noci? Stale si vola kamaratov aby mu pomohli. Samozrejme kupi sa bedňa a "robi sa". Kamarati nemaju deti ani ženy , čiže su slobodny a mam pocit že on im to zavidi ten beztarostny život. To aky mame my vzťah medzi sebou snaď ani nemusím písať. Rodiť mam januar-februar a normalne som na 80% presvedčená že odídem ešte pred porodom , odsťahujem sa s dcérou a viac sa nevrátim a nech si žije ako chce. Rozmyšľam nad bytom , predsa viac v pohode budem asi sama s deťmi ako s ním a nervy pokojnejšie. Dohovaranie nepomaha , už milion krat u nas padla tema nech si vyberie , nech sa rozhodne , chvilu je dobre ale čoskoro sa vrati k svojim koníčkom a chlapa neni jak cez týždeň tak cez víkend proste stale.

alex49
25. dec 2023

takýto vzťah si neviem predstaviť, k tebe sa chodí len vyspať a vyprázdniť. Vy spolu ani nežijete. Len sa vám prihodili deti. Pochybujem, že zbadá, ak sa zbalíš.

colsami
25. dec 2023

To je nutne aby chodil na tyzdnovky? Nemoze si najst pracu blizsie?
Aj ked myslim ze vam to nepomoze podla toho ako opisujes aj jeho volny cas mimo prace. Ano zijete si paralelne svoje zivoty. Ty s detmi a on staromladenecky s kamaratmi - ale so vsetkym servisom okolo co zena poskytuje.

mikadooo
25. dec 2023

Hmm. Prečo si myslíš, že keď odídeš, bude ti lepšie? Tak či tak budeš na deti sama...či má ti kto pomôcť, ja neviem, mamka alebo tak? Akože chápem, tiež by ma to extrémne sralo to čo zažívaš, ale aké budú plusy toho, že odídeš? Len chcem aby si si premyslela dobre tento krok a rozhodla sa podľa možností bez emócií, nie odísť z toho dôvodu, že chceš vytrestať chlapa...

autor
25. dec 2023

Neviem pochopiť ako som to doteraz nemohla vidieť , uvedomiť si. Všetko začalo tehotenstvom a keď som prestala vladať , najskôr zle , slabo , unava , teraz opuchy , bolesti , stres , strach a chlapa nikde ...chlap v pivnici s kamaratmi haha hihi. Ešte mi povie , že môžem byt rada ze nechodi do krcmy a ze je len doma.... Ale ja uz neviem , naozaj co si mam mysliet a ako sa mam pozerat nad touto situaciou.

autor
25. dec 2023

@mikadooo psichycka pohoda ? Ja sa len trapim ...keď odídem , budem sa tiež ale viem že to prejde časom ...či radšej ostať pri ňom a žiť takto celý život ? Áno ma mi kto pomôcť

gejb
25. dec 2023

@mikadooo minimálne mu nebude robiť gazdinu, kuchárku, upratovačku...Bude sa starat len o seba a deti a nie este o spolubyvajuceho. A možno ho to dokonca prefacka a spamätá sa.

mikadooo
25. dec 2023

Ak ti má kto pomôcť a vnímaš to tak, že ti bude lepšie, tak áno, odišla by som som. Riadne by som si premyslela argumenty, ktoré mu pred odchodom poviem a áno, odišla by som. Aspoň na skúšku, na pár mesiacov, aby som aj reálne zistila, či mi bude bez neho lepšie. Pokojne by som si to s ním vykomunikovala, ako to vnímam, čo cítim a prečo chcem "pauzu vo vzťahu".

mikadooo
25. dec 2023

@gejb išlo mi skôr o to, aby nekonala v afekte, pod náporom emócií.

stanulienkat
25. dec 2023

Skoda, ze si prisla na to, ze nechces takto zit, az pri druhom tehotenstve. Ved vy sa nepoznate. Muz stale prec, ty zijes bez pomoci, bez partnera ako slobodna matka. Pri prvom dietati ti nechybal ako partner a otec? On si zije svoj slobodny zivot.

januska12323
25. dec 2023

Na tvojom mieste by som vydržala v dome s ním. Veď sa aj tak pomaly nestretávate, už si len musíš vsugerovať, že to nie je partner ale spolubývajúci. Tým pádom sa o neho nemusíš nijak starať, poskytovať servis, žiadny sex, variť atď. Čo najčastejšie mu pribal na vychádzku aj dieťa.

autor
25. dec 2023

@mikadooo nápor emocii už nemám. Toto sa deje niekolko rokov , nie je to týždenna situacia. Takže to mam premyslene dlho , pre a proti ...ale viac to citim proste tak , že aj ja chcem byť šťastna a mať vedla seba milujuceho manžela a nie toto čo mám. Čiže som sama a napriek tomu mam niekoho. Takto budem sama s deťmi ale verím , že časom nam bude lepšie.

autor
25. dec 2023

@stanulienkat chýbal , ale akosi som si vedela vystačiť aj sama , o všetko sa postarať. Proste mi stale tlkol do hlavy že musi pracovať vonku , musi v zime kuriť , tam vie byť aj dve tri hodiny v pohode ...v lete ďalšie práce a podobne ....

mikadooo
25. dec 2023

Rozumiem... Držím ti palce ❤️

autor
25. dec 2023

@januska12323 ostať s ním doma. A dokedy ? To mam žiť takto do svojej smrti ?? Sama so spolubyvajucim ? Ja som mlada , mam 26 a on 30 ...

diewcatqoo
25. dec 2023

Preco ste si robili druhe dieta, ked takyto stav trva uz par rokov?

bluka2
25. dec 2023

Ja by som s takým nebola. Máš 26, nemáš toto za potrebu…

bluka2
25. dec 2023

@diewcatqoo to je teraz už jedno

stanulienkat
25. dec 2023

Teraz citam, ze si mladucka. Teraz si mala zacat s detmi. Uz to prve ste si robili po kratkej znamosti a velmi mladi.

autor
25. dec 2023

Cca pred mesiacom som mu navrhla , že keď je vonku tak vela roboty v poriadku , nech si zavola kamaratov ako vždy , nech robia , ale nech o 17h skonci robotu a proste nech si pride aspon k dcere , ved ta nema s nim vybudovany ani poriadny vztah , az mi to ❤️ trha....

autor
25. dec 2023

No a hadajte ...kolko X prisiel na moju dohodu ? Maximalne 2x .......

janinah
25. dec 2023

Do tej pivnice by som vletela a milých " pomahacov" poslala do riti...nech sa uvedomia.ze fero.jano či jak sa ten tvoj volá má rodinu.zenu s bruchom a nech si oni slobodní ženy hľadajú a nechodia k vám piť a chlapa ti brať.A bolo by mi jedno.ze má budú mať za furiu a hystérku do konca sveta.Nemas čo stratiť.Potom už doma mužovi povedať že má čas do Silvestra si rozmyslieť ako chce žiť....buď s vami ako treba keď už si tie deti robil alebo ako slobodný mládenec...že rozvodové papiere vieš podať za pár minút .Tak či toto chce...

gejb
25. dec 2023

Aj tak stále nerozumiem co toľko okolo domu robi? Ci mate statok, veľkú roľu, hospodárske zvieratá? Nie ste jediní ktorí majú dom a záhradu ale ak muž nie je lenochod tak po 7 rokoch nie je čo robiť vonku od rána do večera.
Jedine sa zažívať...

alexnina777
25. dec 2023

Nehnevaj sa , ale snáď
mu neveríš že tam niečo reálne aj robia tí jeho parťaci s nim s tou beďnou alkoholu…tvoj pán manžel ešte nestihol dozrieť a nevšimol si ani to že už si založil rodinu, čiže naďalej žije svoj slobodný život, bez povinností, bez vzťahu so ženou a dcérou a možno si ani nevšimol že si tehotná.. ja neverím ani tomu že okolo domu niečo robí…len tam
žije niekde v pivnici svoj single život… a kedže si doteraz tolerovala tento jeho výmysel, tak prečo vy mal niečo meniť?? budeš to musieť zmeniť ty..

sasa1310
25. dec 2023

Robí na vašom dome, nechodí niekde inde. Ja by som od začiatku na to išla inak. Keď nepríde na obed, doniesla by som mu ho do pivnice. Kecat by som chodila za nim do pivnice alebo tam kde robí na dome, poprípade začala pomáhať s tým, že nech to ma skôr hotové a nech ideme skôr spolu dovnutra.

autor
25. dec 2023

@janinah och bože... konečne niekto kto to napísal tak ako to aj ja cítim uplne ma chapes ❤️
Vies kolko X som to spravila , ze som nabehla a posledny tyzden uz aj z nervami vynadala mu pred nimi....samozrejme , ze u nich a u vsetkych som pixa len ja , lebo nikto to nechape ...
Nahaňam ho uz cca týždeň , nech to laskavo ide somnou riešiť a porozprávať sa a v pripade sa aj dohodnuť. On si ale mysli normalne že ja neodidem , vsak idem coskoro rodit tak kde by som sla ....ale som natom tak , ze staci povedat chod a ja pojdem ....

autor
25. dec 2023

@sasa1310 alkoholika odtrhnut od alkoholikov ? Vela stastia 😀 ver mi , ze by ta to coskoro a veeelmi rychlo preslo 🙂

sasa1310
25. dec 2023

Z prvotného príspevku sa ťažko vydedukuje, že je alkoholik. Obzvlášť, keď si s ním tehotná. To ti potom gratulujem

janinah
25. dec 2023

Takže ním zrejme nepohne nič,len tvoj odchod....tak sa podľa toho zariadiť...k rodičom sa dá ísť?

egonsk
25. dec 2023

@sasa1310 velmi rozumny pohlad, gratulujem. Maloktore zeny chapu, ze chlap funguje trosku inak a vycitky, krik a sceny unho spustia maximalne presne opacny proces ako chcu. Rozumna zena vie, ze chlap je sice hlava rodiny, ale zena je ten krk, ktory ju ma vediet nasmerovat spravnym smerom 🙂