Budúcnosť vzťahu

nattallia
15. mar 2015

zdravim mam 22 rokov mam priatela ktory ma 33 rokov . Vztah trva 8 mesiacov a zacinam o jeho buducnosti pochybovat . Mali sme debatu ohladom toho co ako dalej a on mi z rukava povedal ze sa mu do spolocneho byvania a deti nechce som s toho smutna . Priatel pracuje plat ma okolo 800 € byva z rodicmi a do spolocneho byvania sa mu nechce a prinutit sa neda . Doslovne mi povedal ze viem aky je a ze akceptuje ked ma okrada o cas ze on to pochopi ked sa s nim rozijdem koli tomu , mam sa rozijst alebo je sanca ze bude niekedy chciet spolocne byvanie a deti ? Ja ho mam rada vyhovuje mi vo vsetkom az na tu vec ktoru tu riesim , na pripadne otazky odpoviem pre doplnenie.

ladyblcha
15. mar 2015

Inak co chcete, ten chlap je proste super. On ju presvedci o svojej pravde este aj. Skratka mudry je, to sa musi nechat 😃 ☹ zrazu uz ani lasku nepotrebuje, a o par prispevkov napise ze deti su na ostaru a mama hotel je super...

hradnapani
15. mar 2015

@dzejn80 ja mam presne takeho spoluziaka . tiez ma vlastny byt, ktory prenajima a necha sa obskakovat doma mamickou 😅

nattallia
autor
15. mar 2015

@mircalla porozumenie to ze ma niekto bude rano lubit a vecer bit mi stastie neprinesie , len to skusam ako zmenu pretoze ty ostatny co ma lubili mi vela stastia nepriniesli , v dnesnej dobe je skorej tendencia ze chlap je bud submisivny a potrebuje pevnu ruku naco mi taky chlap ktoremu treba hovorit ako ma zit a co kedy ma robit , on to nepotrebuje , po predoslych skusenostiach skorej akcpetujem tabulku ako to ze ma niekto bude lubit par rokov a potom uz nie , takto to chodi totisto neviem ako vy ci ste si vyhladavali submisivnych chlapov ale ja takeho nechcem ktory mi bude otrokom , ani nechcem ktoremu budem ja otrok , mne ten vztah vyhovuje riesila som tu len otazku byvania a rodiny nie to zeby bol vztah nefunkcny tu nejde o moje sebavedomie ale nechcem byt ako moja sestra ktora ma 32 a nikto jej nieje dost dobry vysledok no bude sama s tym sme uz vsetci v rodiny zmiereny , zivot je o kompromisoch u vas kompromisy nevidim , utec , bez prec , nechaj ho , a skym budem ?

sam2
15. mar 2015

@nattallia amen (reakcia na tvoj prispevom z 15:07)

hradnapani
15. mar 2015

@nattallia chlap, ktory povie, "ze viem aky je a ze akceptuje ked ma okrada o cas ze on to pochopi ked sa s nim rozijdem koli tomu" ti chce svojou recou povedat, aby si tak urobila 😉 jemu to srdce nezlomi, ba naopak. Prepac.

moni244
15. mar 2015

@nattallia mas 22 preboha, ty sa v akej spolocnosti ludi pohybujes, ked ti staci, ze ta ma rad, ze ti nevadi, ze nechce deti, spolocne byvanie. Co si tak dat na chvilu pauzu od chlapov, venovat sa sebe, cestovaniu, budovaniu kariery? Zaviazat sa teraz chlapovi, len kvoli tomu, aby si neostala sama, je trosku blbe, nemyslis?

lapalma
15. mar 2015

@nattallia ....babuľka zlatá....asi ti to mamička nepovedala, ale predstav si...LÁSKA JE !!!! predpokladom vzťahu....síce nie jediným, ale dosť podstatným...ešte sú tam aj tolerancia, úcta, rešpekt a podobné bonbóniky....o ktorých tvoj citovo deprivovaný partner asi nevie....a to ste na začiatku vzťahu....
Teraz by ste sa mali ľúbiť ako kone ....šialene, bezhranične....byť spolu stále nalepení na seba...a on ti ani teraz nedopraje počuť, ako veľmi mu na tebe záleží?
Tak kedy ti to dožičí ?
Si mladučká a už teraz sa chceš ochudobniť o toľkú krásu....
.....chlap kvôli tebe má bosý prejsť Antarktídu a nie ti do očí hovoriť, že ťa vlastne NECHCE
😀 .....som asi už pristará na móresy tohto sveta ...

jasminet
15. mar 2015

@nattallia moja, ty sa v 32 rokoch este mozno len zobudis, ze ten tvoj princ bajaja od mamicky naozaj nikdy neodide a este budes sestre zavidiet, ako si uzila zivot pri hladani toho praveho a nestracala cas s chrunom 😉

mircalla
15. mar 2015

@nattallia mas 22....ze s kym budem....kam sa ponahlas? potrebujes mat nejaky vztah za kazdu cenu, len aby nejaky bol? mas kopec casu na vztah, ktory ti bude vyhovovat...alebo chces v 22-rokoch urobit so svojim zivotom takyto kompromis, ze lepsie nieco ako nic?

sam2
15. mar 2015

@nattallia otrokom? Ach dietatko moje, dospej....z tvojich prispevkov vyplyva ze o vztahoch vies velke PRD. Vztah je poruzumeni, laske, ucte, hadkach, problemoch, ich spolocnom rieseni, o smiechu o slzach. O tom, ze niekedy by si ho nakopala a niekecy bozkavala. Nie o tabulkach o kalkulacii grafoch....to je obchod.....
Mimochodom, neviem ci si tak blba, naivna alebo zalubena (aj ked sa tieto veci navzajom nevylucuju). Ale prichadza do uvahy este jedna moznost: Zasa su niekde prazdniny, HURAAAAAA 😀 (alebo mas chripku 😎 )

nattallia
autor
15. mar 2015

@jasminet co budem sestre zavidiet ze neustale na chlapov nadava ze je sama ze ma depky ze hlada nieco co neexistuje alebo existuje a je zadane ? racej zemiaky z mäsom ako cakat na kaviar a umierat od hladu alebo sa uspokojit iba z rozkami , co vas tak pocuvam tu asi kazdu chlap lubi donesie jej aj modre z neba a podobne , no u nas taky chlapy proste niesu on voli byt racej sam ako zenam robit otroka , mam svoje skusenosti vidim to na svojej sestre bratovi , kamaratoch mojich , priatelovych , jeho byvalej a podobne , a dalsia vec neviem ako vy ale ja potrebujem sex takze aj to je jeden z dovodov ja sa priznam preco nie je moderna doba zena nieje od toho aby davala z nezaujmom odporom a co najkratsie.

mircalla
15. mar 2015

@nattallia Nik mi modre z neba neznasal...alebo takmer nikto (snad len raz, aj to nedopadlo...)...nemozem povedat, ze moj zivot bol prechadzka ruzovym sadom, to ani nahodou....ale toho tvojho by som nechcela, ani keby mi za to platili....to by som bola nacas radsej single

jasminet
15. mar 2015

@nattallia ja som v 22 rokoch ten "zemiak s masom" opustila lebo tiez mamickar bez vyhliadok a par rokov pockala na ten takmer "kaviar" a nedostatkom sexu som veru v dobe cakania netrpela 😉 😉

mircalla
15. mar 2015

este dodam, ze podla mna vy 2 ziadny vztah nemate, nakolko to, co opisujes sa neda nazvat vztahom

1martincanka1
15. mar 2015

@nattallia zrejme sme nenaplnili tvoje ocakavania a nenapisali, zostan s nim, daj mu sancu atd. a teraz si sklamana.. Myslim, ze z vacsiny z nas hovoria skusenosti.. a muz, ktoremu sa (uz daleko skor) ako v 33. rokoch nechce ist od rodicov, je "podozrivy".. ked sa mu do prestahovania/osamostatnenia sa nechce, ani ked si najde partnerku, tak je to podla mojho skromneho nazoru muz nepouzitekny pre manzelsky a rodinny zivot so zenou a detmi.. je mu dobre pri rodicoch, tak ok, nech s nimi zostane, no ja toho ucastna nebudem.. a v 22.rokoch sa pytat s kym zostarnem a podobne veci mi pride predcasne... necitala som vsetky prispevky (kedze mam svoju domacnost, o ktoru sa treba starat, manzela), no drzim palce, nech sa spravne rozhodnes, resp. nech nelutujes to, ako si sa rozhodla ani o 5 ani o 10 rokov..

sam2
15. mar 2015

@nattallia tak by som pouzila tvoju retoriku. Ano radsej budem cakat na kaviar a sampanske, ako sa cely zivot napchavat s masom a zemiakmi, ktore mi nie su po chuti a budem sa s nimi napchavat len aby som mala plny zaludok.....
Ale komu niet rady tomu niet pomoci. Pocula si co si pocut nechcela...tabulkujte sa z tvojim princom, len sa prosim ta nemnozte.... 😎

nattallia
autor
15. mar 2015

@mircalla nacas to si mysli aj moja sestra a ja si myslim ze bude sama stale dokial nezmeni pristup , pretoze najst si chlapa takeho ktoreho by odobril cely svet je tazke a to je ten problem ja si hladam takeho chalana s ktorym som stastna len ma mrzi ze aktualne nechce deti , ale vidim tu sa problemy neriesia tu sa menia chlapy necudujem sa preco je tolko rovzvodov ked kazda radi chod prec , nechaj ho , odijd ako ja chapem ze s nim dlho niesom ale opustat kazdeho ked nieje 100 % ale 60 % nieje bohvieake terno .

svetluska82
15. mar 2015

@nattallia a cim ti to odovodnil? Ze nechce spolocne byvanie a dieta? Mudi mat dovod . Mozno sa nechce viazat a byt volny ako vtaaak. Inak ja by som tiez uz chlapa nechcela. Radsej by som sama byvsla so synoma len taku nezavaznu znamost by som brala.sem tam na kavu divadlo....zitby som uz spolocne nechcela s nikym

sam2
15. mar 2015

@nattallia otazka, tak co si chcela pocut? Naco si sem napisala????? Cela tato debata straca s tvojim poslednym prispevkom zmysel

absurdum
15. mar 2015

tak to je v poriadku, ked ho chces na rovnakej urovni ako on teba. tiez myslim, ze si jeho milou postelovou zalezitostou, ktora este aj drzi ustocka a krok ako on povie. len tu potom neries vasu buducnost, lebo ziadna nie je. uzivaj si pritomne radostne chvile, ktore ako vidim, ta uplne naplnaju.

mircalla
15. mar 2015

@nattallia ja si myslim, ze neni hlavny problem, ze nechce deti. ale ze vas vztah berie zavazne asi ako podanie ruky.
mam pocit, podla toho, co pises, ze sa rutis z jedneho vztahu do druheho, mala by si si naprv zhodnotit, ci do nich vobec vstupit.....byt nacas sama so sebou moze byt velke plus

jasminet
15. mar 2015

@nattallia problem sa riesi s chlapom, ktory za to stoji, taky co nie a nic na sebe menit nechce (a povie ti, ze ta nechce) sa opusta. hlavne ked ma baba 22, je slobodna, bez zavazkov a ma pred sebou cely zivot.
zbytocne sa tlacit zemiakom, ked ti je z neho na grcku (s prepacenim) a trpiet ...

sam2
15. mar 2015

@lapalma 1 000 000 laikov 😀 Vystihla si to do poslednej bodky... 😉

sari24
15. mar 2015

@nattallia si podľa mňa príliš zamilovaná o čom aj vypovedá to, že si s ním len 8 mesiacov, takže až tak ti to nezazlievam, veľa z nás si tým prešlo. Ale prečo píšeš, keď nakoniec si stojíš za tým, že je to vlastne úplne všetko oukej? 🙂
Nie nepríde mi normálne, aby zarabajuci chlap z čistej pohodlnosti žil ešte s rodičmi aj keď má priateľku. Vidím v tom len jeho lenivosť, presne spomenutý mama hotel - však mamka navarí, operie, požehli....alebo to všetko robí sám a rodičia ani nehnu prstom? Takmer každému chlapovi sa to páči ak mu navarí mama poriadne jedlo. Keby žil sám tak by si síce navaril, aby neumrel od hladu...ale prečo ak doma má full servis?
Chlapi, ktorí aspoň trochu nežiju samostatne ma odpudzujú.
Divila by si sa koľko iných samostatných chlapov žije v mojom okolí. Môjho priateľa brat nemá ani 30, nemá síce ani priateľku, ale na hypo si už kúpil vlastný byt. Ďalší známy má len 27 a má už okrem bytu aj dve deti.
Keby som nemala pred sebou ešte rok štúdia a mala som prácu tak hľadáme s partnerom spoločné bývanie hneď ako sa bude dať.
Takže to "odlietanie z hniezda" je úplne normálne a mala by si otvoriť tie oči aspoň kus.

bajana
15. mar 2015

@nattallia ty mas 22 rokov a riesis buducnost 8mesacneho vztahu...prirovnavat toto k rozvodu je velmi velmi kratkozrake (nemas ponatie, o com pises)....mala by si byt narocnejsia a mysliet na svoju buducnost....brat toho, kto riesi svoj vztah tabulkou a po 30ke zije u rodicov, navyse mi nie je schopny ani v parmesacnom vztahu vyznat lasku - to ti naozaj staci? ak ano, tak tu naozaj niet o com diskutovat...
mimochodom svoj PRVY vztah som mala ked som mala 23-28, potom sme sa rozisli a ja som spoznala svojho terajsieho manzela....takze robit zavery na cely zivot vo veku 22 rokov - no celkom ta lutujem 😅

sorciera24
15. mar 2015

baby, nie ona nie ej zamilovana! ved laska neexistuje...ona ho ma len na sex a on ju zjavne tiez...to vlastne vztah je 😀 len cisto sexualny 😎 ved ahdam nebude sama, radsej s blbom a lenivcom akos ama...aj take su...ako vidim....a uz mi doslo, preco je ndes tolko nestastnych a rozvedenych...este moja...nech ti urobi zo 3 deti a uz doplnis statistiku....
ako kde ona bola, ked sa rozum rozdaval? 😕
ani moj chlap nie je dokonaly, ale aspon je zodpovedny, samostany, miluje mna a nase deti (a nebije ma...si predstav), dokaze sa postarat o rodinu a halvne nefnuka pri mamke a nenatrca este aj ruku.....to by nebol chlap pre mna...
ale zas presvedcila nas, ze su aj zeny, kt. lenosi a mamickovske typy vyhovuju (aj ked...preco potom vlastne zakalda temu...zeby jej nieco vadilo...nieco dost zavazne?) 😎 recnicka otazka 😎

koskaaa
15. mar 2015

A vlastne preco by jej mal vadit mama hotel, ked ho vyuzivaju vsetci jej znami, kamarati, kamaratky, 30 - rocny brat a 32 - rocna sestra?!! Ved vlastne takto to v jej okoli chodi?!...A tvoj vztah - nevztah je iba o sexe, takze ak mas ten sex tak rada, ako pises, tak si ho uzivaj a vôbec zatial neries rodinu, spolocne byvanie...tieto otazky a odpovede pridu casom, ked dospejes....

katarinamarkova
15. mar 2015

@nattallia ked ty sama vlastne nevies co je pre teba v zivote to podstatne......
na zaciatku velky problem - on nechce so mnou sam byvat, nechce mat so mnou deti, nechce odist od mamy...co ak sa to nezmeni....( ono sa to nezmeni 🙂)
o chvilocku toho isteho cloveka nesmierne obhajujes ze dokonale chapes jeho dovody preco stale byva s mamickou a pises ze tebe tiez vlastne vyhovuje.
vravis aky je to super chlap - aj ked ta vlastne nelubi a nechce s tebou zit a mat deti - ze ta lubit ani nemusi....ze ty si s tym spokojna.
sama pises, ze tebe vas vztah dokonale vyhovuje, aj ked nie je dokonaly. tak potom co vlastne riesis, ked na tom nic menit nechces???

spravne ti pisali vyssie - ak chces raz mat svoju rodinu a svoje deti, svoj domov - s tymto chlapom to nikdy nebude, mala by si hladat inde.
ak ti vas vztah vyhovuje - zmier sa s tym, ze on sa nikdy nezmeni a s nim nikdy deti mat nebudes.....a ak by mozno aj cirou nahodou ano, tak mu vzdy bude prednejsia mamicka ako ty. ak teda vobec nejake city k tebe okrem toho, ze ok, mam niekoho na sex bude raz prechovavat.....co pochybujem.

sosovica
15. mar 2015

Vo všetkom ti vyhovuje?A v čom všetkom?Čo je pre ženu všetko keď nie mať pri sebe chlapa ktorý túži mať rodinu vladtne bývanie a byť zo ženou ktorú ľúbiť?....Ešte dnes by som ho poslala kade ľahšie máš na viac.🙂Držím palce

dadis
15. mar 2015

Ze nechce robit zene otroka 😃. Pokial z 800 eur nezaplati upratovacku, kucharku, aupairku, tak potom hrozi, ze v buducnosti budes tym otrokom ty a on sa bude hrat na PC. Utekaj co ti nohy stacia, zacni milovat v prvom rade seba, daruj si minimalne tolko lasky, kolko citis k nemu, az nasledne mas sancu, ze stretnes muza, ktory si ta bude vazit a milovat. Uprimne ti drzim palce.