Budúcnosť vzťahu

nattallia
15. mar 2015

zdravim mam 22 rokov mam priatela ktory ma 33 rokov . Vztah trva 8 mesiacov a zacinam o jeho buducnosti pochybovat . Mali sme debatu ohladom toho co ako dalej a on mi z rukava povedal ze sa mu do spolocneho byvania a deti nechce som s toho smutna . Priatel pracuje plat ma okolo 800 € byva z rodicmi a do spolocneho byvania sa mu nechce a prinutit sa neda . Doslovne mi povedal ze viem aky je a ze akceptuje ked ma okrada o cas ze on to pochopi ked sa s nim rozijdem koli tomu , mam sa rozijst alebo je sanca ze bude niekedy chciet spolocne byvanie a deti ? Ja ho mam rada vyhovuje mi vo vsetkom az na tu vec ktoru tu riesim , na pripadne otazky odpoviem pre doplnenie.

moonlight1210
15. mar 2015

@nattallia poviem ti to inak. Ten tvoj priatel to vyriesil salamunsky. Jednoduxho tou "uprimnostou" preniesol břemeno na tvoje plecia. On je z toho vonku a ty si Teraz v úzkých. Miluješ a nechceš sa rozist. Ale ani sa zmierit s tým, že sa vzdas svojich představ o vztahu. To že miluješ zatial prevazilo.
Takže sa dostáváš do stavu, kde sama seba presviedcas o roznych "pravdach" a "pochopeniach", aby si věděla este ostat. Lebo připustit ze on si umyl ruky je vlastně připustit, že tadialto cesta nevede a dovidenia.
Ale máš 22, mas este čas zabijat ho učením sa co vlastně chceš a učit sa přijat, že od života si nemozes vydupat: z prvého výkladu si vyberam takuto budoucnost a z druhého tohoto chlapa k něj.
Alebo ano, mozes. Da sa aj hranatý filter narvat do okruhleho otvorů, ale potom nebud v soku ako to dopadlo.

Alebo budeš vzácný případ ked chlap nechcel, a nahodne pocatie ho otočilo o 180 stupnov a je z něho milujuci manžel, otec a samostatný chlap.

timea7
16. mar 2015

@nattallia váž si na ňom to, že vyložil na karty na stôl - na rovinu ti povedal, že mu nestojíš za to, aby niečo menil na svojom živote, nestojíš mu za to, aby zľavil zo svojho pohodlia a dokonca ti povedal, že pochopí, ak sa s ním rozídeš. Toto by ma bolelo osobne najviac. Dal ti jasne najavo, že alebo pristúpiš na jeho pravidlá, alebo sa nájde iná pipka, ktorej bude stačiť, že s ním bude randiť, ale v spoločný život, rodinu a deti nemusí dúfať. Váš vzťah ešte netrvá toľko, aby sa nutne musel posunúť do ďalšej fázy a to spoločného bývania, ty si mladučká, takže aj na deti máš čas, ale ja by som na tvojom mieste nestrácala čas s človekom, ktorý ti dal jasne najavo, že do budúcnosti s tebou neráta. A aká by to asi bola budúcnosť? Ten full servis, ktorý mu teraz zabezpečuje mama, by si zabezpečovala ty.

zornicka409
16. mar 2015

presne tak @timea7 ma svatu pravdu vo vsetkom...a casom spohodlnie natolko,ze sa mu uz nebude chciet ist ani na rande,ani do kina,ani na pizzu,dokonca budes rada,ak ho uvidis aspon niekedy,lebo casom mu to zovsednie natolko,ze uprednostni pred tebou takpovediac vsetko...ked uz teraz,na zaciatku vztahu nie je schopny lubit,necakaj,ze sa to zrazu zmeni..na zaciatku vztahu by mali dvaja ludia mat radost z toho,ze su spolu,lubit sa najviac,casom to prejde do takej roviny pokojnej,kedy to uz nebude taka sialena laska,ale ucta,dovera,a respekt..samozrejme spojeny s laskou atd...mas 22 rokov,to je skutocne malo,aby si sa bala toho,,ze ostanes sama a myslim to dobre...mas na viac,preco sa uspokojis s tym,ze ma ta rad a ty si spokojna...maj naroky,mas svoju hrdost predsa...uvidis casom,,ze my vsetky co ti tu piseme,mame pravdu,lebo sme to prezili,vieme o com to je a stale to pri takychto typoch konci rovnako...drzim palce,aby si bola stastna tak,ako si to prajes 🙂

dzejn80
16. mar 2015

@hradnapani
Ten nas ani neprenajima, lezi ladom, lebo to by musela mama za neho zohnat najomcov a cele vybavit 🙂

hradnapani
16. mar 2015

@dzejn80 este lepsi pripad 🙂 a este som si spomenula aj na jedneho napadnika, ktoremu mama platila dobrovolne odvody, lebo mlady pracoval iba na cierno (a zarabal vcelku slusne) 😅 po tomto zisteni sa z neho stal byvaly okamzite...

alexandramaria
16. mar 2015

@mima4
Mimi, ty máš vždy trefné poznámky.
Ale mňa normálne pri tomto poste autorky témy pichlo pri srdci. Kde preboha zmizli normálni muži ? Takí tí správni, chlapskí , čo sú oporou, podporou a tou silnejšou polovičkou čo občas "potiahne" aj ženu?

Ja nechápem. 😔

dzejn80
16. mar 2015

@hradnapani
Ja mam dvoch synov 🙂 a urobim vsetk preto, aby som z nich vychovala slusnych a zodpovednych chlapov, lebo toto co tu okolo nas rastie je casto na zaplakanie ...

alexandramaria
16. mar 2015

@nattallia Naty, ale ja nechápem čo chceš. Máš iba 22 a pýtaš sa , že ak ho pošleš dp..tak že s kým budeš? 😎 veď nemáš 40 že už nikoho nestretneš. Vyhováraš sa, že lásku netreba. Treba. Ako je možné že chceš mať s ním deti ? Dieťa má byť "produkt" čoho akože ? Rozumu?
má 33 a býva u mamy - celé zle. Ja mám 24 a idem sa osamostatniť, čakám iba na koniec VŠ. Čo nechápeš, že tu čosi nehrá? Chlap v jeho veku už dávno má byť sám v svojom. Ako si dokážeš vážiť takého človeka?
Neber to tak, že baby ťa ponižujú. Možno sú ich komenty tvrdé, ale trefné. Väčšina z nich už totiž čosi zažila, niektoré by ti možno mohli byť aj mamou a ako dievčaťu vo veku možno ich detí ti nechcú zle.
Veď sa zamysli. On ťá má úplne u riti a tebe je to jedno?
Ja ti radím - naozaj ho nechaj tak, si mladá, možno je za rohom muž, ktorý ťa bude MILOVAŤ a nebude prwe neho problém ani bývanie, ani svadba, ani deti ... 😎

mima4
16. mar 2015

@alexandramaria

skusim reagovat otazkou:

a chcu vobec zeny normalnych MUZOV, ked sa davaju do kopi s hocijakymi chudakmi???!!!!

Ved vacsina zien v tejto krajne nema ziadne naroky na chlapa.... beru prveho, co sa na ne ulakomi 😒

a ja osobne vidim hlavnu pricinu tychto degesov aj v tom, ze dnesni muzi/chlapci su vychovavani zenami - matkami...a otec je niekde v riti v nemecku, a deti ho vidia pomali na sviatky alebo je niekde v krcme, ci za telkou...

alexandramaria
16. mar 2015

@mima4 áno, tá prehnaná materinská láska, ktorú tu občas vidím v iných podobách a môže v konečnom dôsledku pretransformovať do tejto. Z chlapca sa stane chlap ako nezrelý jedinec, ktorý dokáže lásku iba sebecky brať bez toho, aby dával. Žena je len doplnok, prostriedok...
A ženy si zas niesú vedomé svojej ceny. Toho akú majú hodnotu a čo všetko si zaslúžia. Je tragické, keď 22 ročné dievča napíše, že načo láska ? A že veď dokonalý nie je , tak berie, čo príde... 😨

sam2
16. mar 2015

@mima4 vies ja si myslim, ze problem je skor v tom, ze vztahy treba budovat, ze treba na vztahoch pracovat a to dnesni mladi ludia nechapu. Myslim, ze moja generacia je posladna, ktora este vie, ze laska stoji aj usilie a ze mat rad vo vztahu napr.nestaci. Tak ako by dnesni mladi chceli mat kopu penazi bez prace, tak by chceli mat aj vztahy bez starosti, lasky (vsak na tej treba pracovat). Mlade kocky stratili hrdost, sebauctu, su ochotne predat svoje JA za LV kabelku. A kedze nemaju hrdost su ochotne byt s niekym kto ich ma len rad. Presvirdcaju same seba ze vlastne lasku ku stastiu nepotrebuju, ze sex je nadovsetko, hlavne ze ma ma rad...smutne smutne smutne...chce sa mi plakat nad tymto novodobim "systemom" 😕

mima4
16. mar 2015

@sam2
z kade to maju ti mladi ludia vediet, ked vacsina z nich je bud z rozvedenej alebo nefunkcnej alebo neuplnej rodiny? kde mozu deti vidiet ako sa riesia problemy vo vztahoch, v rodine...ked otec sedi v krcme a vecer nareve na zenu, ze nie je tepla vecera... ked matka sa namota na prveho somara, co jej slubuje hory-doly...a este si to ospravedlnuje zvastami ze "ide za hlasom svojho srdca"???
kde, kde, kde????!!!!

zornicka409
16. mar 2015

raz sme sa so znamym bavili na tuto temu a povedal mi jednu trefnu vetu:je to tvoja hanba,ze si sa nechala zbalit takymto clovekom a jemu vsetka cest,ze take trdlo ako on dokazal zbalit normalnu babu 😀

sam2
16. mar 2015

@mima4 samozrejme s tebou suhlasim vo vsetkych bodoch. Ja som len chcela napisat a povedat, ze je to vsetko pomylene.... ze je smutne ze 22 rocna zena sa uspokoji s trulkom, ktory ju ma rad, len aby nebola sama....

alexandramaria
16. mar 2015

@sam2
@mima4

našťastie, nájdu sa aj naozaj "kvalitné kusy" medzi tými chlapmi 🙂 aj takí, ktorí sami pochádzajú z rozvrátených rodín a naozaj sa z celých síl snažia, aby ich rodina bola iba a iba harmonická 🙂 čomu sa veľmi teším ...

zornicka409
16. mar 2015

A este ku koncu u nas to bolo uz dokonca tak,ze sme mali ist na oslavu,tak ze zajdem k nemu mu nachystat veci,lebo predsa len jeho mama je uz starsia zena a chcela som pomoct,tak este mi vynadal,ze nech to necham tak,ze jeho mama mu to nachysta...isli sme na nakup a on ze ja nemusim ist,lebo ide s nim mama...alebo sme isli von,boli sme asi 15min a mu zavolala,aby cestou domov kupil nejake ovocie a on sa hned postavil a utekal kupit jej to ovocie 😀 no co by ste si pomysleli vy?a to v tom case mal myslim 32 aleboo 33 😀

mima4
16. mar 2015

@alexandramaria áno, suhlasim, len sú skor velmi vynimocni, preto ten "zvysok" ich prekricí

valy
16. mar 2015

@sorciera24 uplne s Tebou suhlasim ohladne toho osamostatnovania sa. A nie je to len lenivost, ze maju doma servis, je to aj odmietanie zodpovednosti sam za seba, za svoje zavazky, za svoju buducnost. a rodina ich este podporuje, ved je este mlady, nech sa neviaze na cely zivot, nech si pekne uziva aspon do tridsiatky )nie je mi samozrejme jasne, preco by si mali do tridsiatky uzivat), a mnohi uz potom nie su schopni sa osamostatnit ani po tridsiatke. je to smutne, ze je takych ludi coraz viac.

libka1
19. nov 2015

@nattallia No daleko si to s nim nedotiahla, z blata do kaluze... dufam ze to nedopracujes s nim este aj k tomu ze budete to LSDcko skusat spolu 😝